Nógrád. 1975. április (31. évfolyam. 77-100. szám)

1975-04-30 / 100. szám

Atlétika Varga (SKSE) biztos győzelme a Simkó-emlcli versenyen IS égy új megyei csúcs a sportiskolások vetélkedőjén (Ta(abánya) 12,0. 800 méter: 1. Hegedűs (Tatabánya) 2:07,1 2. Magyar (Tatabánya) 2:08,7. Magasugrás: 1. Miklós (Tata­bánya) 180, 2. Zsolnai (Ú. Dóz§a) 180. Súly: (5 kilo­gramm) 1. Kuris (Bgy, SE) 14.05 méter új megyei csúcs, 2. Tajti (SKSE Sí) 12,88. A felszabadulási kupa verseny­ben: 1. Tatabányai Bányász 86.5 2. Ü. Dózsa 83,5, 3. SKSE 52 ponttal, Az említetteken kívül az Ű. Dózsa, valamint az SKSE sportiskolásai 32 versenyző­vel háromtusában mérték össze tudásukat. Eredmények. Fiú összetett: 1. Serfőző (SKSE Sí) 119, 2. Seffer (Ta­tabánya) 117, 3. Késmárki (Ű. Dózsa) 116 pont. Leány összetett: 1. Szabó (SKSE) 141, 2. Kisari (Ü. Dózsa) 134, 3. Sit'eri (Ü. Dózsa) 132. A pá~ ros versenyben: Fiúk: Ü. Dó­zsa—SKSE 524—509, Leá­nyoknál: ' Ü. Dózsa—SKSE 726—698. A verseny befejeztével Gázsi András az Ü. Dózsa sportiskola vezető edzője így vélekedett: Rendkívül szín­vonalas, jól rendezett verse­nyen vettünk részt. Egy igen hasznos kezdeményezés alap­jait raktuk le, hiszen kap­csolataink az SKSE, mind az Ű. Dózsa számára a fejlődést elősegítik, szolgálják. Az SKSE sportiskolájának vezető edzője Angyal János a következőket mondotta: Azontúl, hogy jobban meg­ismerjük egymás munkáját, edzési módszereit, tapasztala­tait, igen hasznos a sportis­kolások szempontjából, hogy nem indulnak kisebbségi ér­zéssel a fővárosiakkal szem­ben az országos bajnokságo­kon. Annál is inkább, mert láthattuk, jó néhány szám­ban sikerűit legyőzni a fővá­rosiakat. Demény László Rajt a sportiskolások százas döntőjén Herbst Rudolf felvételei Varga János Az SKSE-stadionban került lebonyolításra a Simkó Ru- dolf-emlékverseny idei első fordulója. A nők mezőnyében a hatvaniak szerepeltek a legjobban. Eredmények: 600 méter, nők: 1. Molnár (Hat­van), 1:42,4, 2. Krizsány (Hatvan) 1:43,2, 3. Bakos (SKSE) 1:43,2. A férfi ifjúságiak küzdel­mében nagy mezőny indult, ennek ellenére egy pillanatig sem tudták kétségessé tenni a jó formában versenyző vá­logatott Varga első helyezé­sét. Biztosan végig vezette a mezőnyt és nagyszerű idővel ért célba. Férfi ifjúsági 2000 méter: 1. Varga (SKSE) 5:36,8 2. Sándor (Hatvan) 5:48,6, 3. Fegyveres (SKSE) 5:49,0. Az SKSE valamint az SKSE-sportiskola rendezésé­ben felszabadulási atlétikai verseny került lebonyolítás­ra. A versenyzők eddig soha nem tapasztalt nagy létszám­ban jelenlek meg a Kohász­stadionban. Mintegy 200-an rajtoltak a különböző távok­ban. Eredmények. Serdülő fiú B. négypróba, B változat: 1. Czuder (SKSE Sí) 1740. 2. Smalik (Kazincbarcika) 1150 pont. C változat: 1. Tamássi (Kazincbarcika) 1022, 2. Szá­lai (Tatabánya) 1020. Serdülő fiúk B. négypróba, B változat: (14 évesek): 1. Balogh (SKSE Sí) 2125, 2. Zándoki (Bgy. §1) 2006. C változH: 1. Solti (Ta­tabánya) 1898, 2. Baumann (U. Dózsa) 1479. Serdülő le­ány B. kategória négypróba B. változat (13 évesek) 1. Torda (Bgy. Sí) 1885. 2. írisz (Ü. Dózsa) 1867. C változat: 1. Salát (Ü. Dózsa) 1941. 2. Emődi (Nagybátony) 1886. Serdülő leány négypróba, B. kategória, B változat (14 évesek): 1. Tóíh (Tatabánya) 2478, 2. Prókai (Kazincbar­cika) 2285. C változat: 1. Bekcsei (O. Dózsa) 2576, 2. Gyovai (Ü. Dózsa) 2488. Ser­dülő leány. A kategória, 300 méter: 1. Barta (SKSE Sí) 41,7 új megyei csúcs. 2. Anka (Ü. Dózsa) 44.3. 600 méter: 1. Mizsei (Lehel) 1:43.7 2. Bá- nyik (Ú. Dózsa) 1:44,8. Ma­gasugrás: 1. Barta (SKSE Sí) 160 új megyei csúcs. 2. Győ­ré (Lehel) 150. Serdülő fiúk A kategória, 100 méter: 1. Ta­kács (Ű. Öózsa) 11,8, 2. Piti Röplabda /VB //. A foriluló egycílen sikere: raz SBTC első győzelmi SBTC—Kalocsai VTSK 3:1 (10, -3, 11, 6) Salgótarján, v,: Hajduska. SBTC: M i klósiné. Sáráimé. Varga, Denk. Ilosvai. Kovács, cs.: Ipacsné. Csik, Sáncul a Mezőfi SE csapata. (Fotó; Herbst) Papp, Radván&zky. Edző: Szathmáry Szilárd. A nagy lelkesedéssel játszó hazai együttes valós győzelmet ara­tott a szél különösen a nyitá­soknál befolyásolta a játék színvonalát. Szolnoki MTE—ÖMTE 3:0 (4, 3, 8,). Szolnak, v.: Bé­kési. ÖMTE: Józsa, Hulitka, Sándor. Krenács, Somoskői. Niskovics, cs.: Báibaly, Bajnai. Csörgő. Edző: Olasz Pál. Az önbizalom és a rutinhiáiny új­ból kiütközött az újonccsa­pat játékán. Bp. Számítástechnika—Kis- terenyei Bányász 3:1 (5, -12, 10, 12). Kisterenye, v.: Kar­sai. Kisterenyei Bányász: Ko­vács, Szabó, Ökrös. Puszta. Rása, Hanyiné, cs.: Kiss, Mol­nár. A kisterenyeiek ed.zőie Molnár László a mérkőzésről így nyilatkozott: A kellemet­len., szeles idő ellenére is már harmadszor szenvedtünk vereséget a hasonló képessé­gű együttestől, ezúttal hazai pályán. A kudarcok eredője az eddigi vereségeikhez ha­sonlóan a játékosaim többsé- férnek hozzáállásában kérés­ié tő. Mezőfi SE—St. ZIM 3:0 (6 1, 8.). Salgótarján, v.: .Szabó St. ZIM: Balázs. Litrtai S. Monori. Szedlák, Praisnár Farkas. Edző: Farkas Róbert A cserejátékosok nélkül ki­álló hazai együttes a hálónál és a mezőnyben egyaránt gyengébb volt ellenfelénél A Mezőfi SE magassági fölé­nyét előnyösen használta ki. Dunaújváros—SÜMSE 3 :<1 (3, 5, 11). Dunaújváros v.: Sándor. SÜMSE: Sárai Z.. Sárai B., Szomszéd. Papp, Fürjesi, Taká-cs. Edző: Félagy- házi Pál. A hálónál biztosabb hazai együttes győzelmi ará­nya túlzott. 4 ISÓGRÁD tippjei a 18. heti totómér közösekre Lazio—Fiorentina 1 Sampdoria—Roma X Torino—Napoli X 1 Varese—Milan Kossuth KFSE— 2 Bp. Spartacus 1 X FÖSPED—Dorog X 2 Várpalota—Sz. MTE 1 Oroszlány—Dunaújv. X 1 Siófok—Bp. Építők X Lőrinci Fonó— Sz. MÁV 1 Törekvés—Pécsi VSK III. kér. TTVE— 2 \ BKV Előre 1 X Taranto—Perugia X Parma—Como X Alessandria—Genoa 1 Atalanta—Novara X — S PORT» Labdarúgás — Menyei bajnokság Málranovák cs a ZIM Vasas nyert idegenben Pásztó egy félidőben ellenállt a BSE-nek — Palotás, E*fsár és Karancslapujtő biztosan nyert — Hagyag tíz fővel játszott Nem maradt meglepetés nélkül a megyei labdarúgó- bajnokság tavaszi 7. (XXII.) fordulója sem. Mátranovák csapata ugyanis egymást követően győzni tudott a második salgótarjáni csapattal, az Öblösüveggyárral szemben is. El­múlt heti vereségét Baglyas,alján vágta vissza a ZIM Vasas a Volánnak, méghozzá: nagy fölénnyel. Mint ahogyan Ka- rancslapujtő győzte le a Síküveggyár csapatát. Palotáson előkeresték a csatárok a góllövőcipéí', s nyolc góllal terhel­ték meg a tíz fővel kiálló, majd kilencre csökkent hugyagi csapat hálóját. Meglepő eredmény a Kazárnak a Bgy. Vo­lán felett aratott biztos győzelme is. A listavezető BSE-nek csaik egy félidőn, át tudott ellenállni a Pásztói KSE. Ezúttal ké döntetlen volt: Somoskőújfalu vitt el egy pontot a Sal­gótarjáni Bányagép SK-tól, s a kiesés elleni rangadón Dej- tár együttese a szügyiektől, összesen 28 gól esett, de örven­detes, hogy kiállítás nem történt. St. ZIM—St. Volán 4:0 (1:0) Salgótarján. 200 néző v.: Dra- hos József. St. ZIM: Baár — Pál, Váradi, Három J. — Póczos, Üjházi — Oravecz, Balázs, Angyal, Bandúr Gy., Gál O. Edző: Bandúr Mihály. St. Volán: Kormos (Nagyfe­jed) — Föld'i, Nagy L., Lova- si — Iványi J., Péter — Vá­radi, Gabora. Muzsik, Deme­ter, Rátkai. Edző: Patkó Jó­zsef. A hazaiak puskapora csak 15 percig tartott, amíg két jó helyzetet elhibáztak. Ettől kezdve fokozatosan a ZIM irányította a játékot és Oravecz, majd a II. félidőben Bandúr Gy.-nek mesterhár­masban löt „okos” góljaival ilyen arányban is megérde­melten, nyert. Jó: Póczos (a mezőny legjobbja), Váradi, Angyal, Bandúr Gy., Balázs, míg a hazaiak közül senki sem említhető. Kazár—Bgy. Volán ' 3:0 (0:0) Kazár, 400 néző, v,: Komló- si. Kazár: Bódi (Telegdi Gy.) — Tőzsér, Kovács V., Sarka- di — Nagy, Molnár B. — Ko­vács B,, Tolnai F., Liszkóczi, Gecse, Kovács L. Edző: Pál József. Bgy, Volán: Naszály — Hodászi, Hutyán, dr. Ha­lász — Loksa, Bérezi — Mi­hály, Mátyás, Gál I., Hegedűs, Bállá. Cs.: Dudás, Faliszek. Edző: Fábián. István. Egy me­rész előrevetödésnél Bódi az első negyedórában orresont- törést szenvedet, s ettől kezd­ve a vendégcsapat meghát­rált. A hazaiak ezután job­ban kihasználták gólhelyze­teiket. Liszkóczi kétszer, s egyszer Kovács B. talált a hálóba. Jó: Sarkadi (a me­zőny legjobbja), Kovács V.. Kovács B., Liszkóczi, ill.; Lok- sa, Mátyás, Bállá. Karancslapujtő— St. Síküveggyár 4:0 (2:0) Karancslapujtő, 400 néző, v : Szabó Mihály. Karancslapuj­tő: Barta — Gordos (Laczko G.), Bodor, Telek S. — Ju­hász L., Lantos (Rozgonyi) — Osgyáni, Híves T., Tóth S., Lavaj, Lipták E. Edző: Lan­tos Ede. St. Síküveg: Budai — Surányi S., Mátrai, Csőri — Tőzsér, Marti — Ungvári, f Godó, Ullmann (Krivanek), Huszár, Isdinszki. Edző: Kol­lár Gyula. A megfiatalított hazai csapat már a 7. perc­ben megszerezte a vezető gólt, mikoris szögletrúgás után Lipták E. a hálába fejelte a labdát. A másik újonc szinte másolta társa tettét a 25. percben. Ekkor ugyanis Híves T. emelkedett a legmagasabb­ra a védők közt, s fejelte a labdát a hálóba. Nem sokkal a szünet után Lavaj futotta !e őrzőjét (Mátrait) s a be­adására jókor érkező Híves T. nagy erővel vágta a lab­dát a kapuba. A vendégek heves ellentámadásokkal vá­laszoltak, de a 75. percben Lipták E. beadásából Osgyáni lőtt golf a síküveggyári táma­dásokkal végétért mérkőzé­sen. Jó: Bodor, Telek S„ Ju- nász I., Hives T.. ill.: Isdinsz- ki, Tőzsér, Ullmann. Szügy—Dejtár 2:2 (1:1) Szügy, 400 néző, v.: Gordos. Szügy: Tucsek — Dudás, Laczkó J., Nyiraty — Osztro- zics J., Kmetti (Meszjár) — Laczkó F., Haskó, Oszirozics P. (Polavczer), Kárpáty, Csor­dás. Felkészítő: Urbán Pál Dejtár: Mezei — Sárosi (Far­kas II.), Mackó, Farkas I. (Szalai) — Zsiga, Fábián — Ludányi, Bacsa, Csókási, Kremnicsán, Sztankó. Felké­szítő: Maczkó Mihály. Már a 6. percben a 11-es pontra mutatott a játékvezető, mert a felszabadítani szándékozó Farkas I. hátrahúzás közben kezezett. Kmetti M. büntető- rúgását Mezei csak érintette. A dejtáriak egy kapu előtt: tömörülésből egyenlítettek a 23. percben Csókás! góljával. Negyedóra múlva Osztrozics P. lefutotta a vendégvédel­met, s lövése nyomán a labda a felső sarokba pattant a ve­tődő kapus felett. Még a szü­net után is idegesen játszott a két csapat. Tucsek követett el egyetlen hibát a 70. percben, amikor könnyedén fogta a labdát, amely kiesett a kezé­ből, s Sztankó megszerezte a dejtáriak kiegyenlítő gólját. Gordos játékvezető jól kéz- bentartotta a sok szabályta­lansággal tarkított mérkő­zést. Jó: Tucsek, Nyiraty, Laczkó F., ill.: Maczkó, Mezei, Fábián. Palotás—Hugyag 8:0 (2:0) Palotás, 200 néző, v.: Bce- zovszki. Palotás: Pete — Zsi­ga, Molnár, Szabó F. — Ma- tiszlovics, Illés — Kocza (Femye), Balogh, Szűcs, Tóth, Turcsányi (Bélák). Felkészítő: Kovács Mihály. Hugyag: Győ­ri F. — Farkas T., Meló F„ Győri S. — Horváth, Varsi — Sándor, Farkas S„ Csernyik, Pénzes. Edző: Vidomusz Ja­kab. Tíz perc késéssel kezdő­dött a mérkőzés mert a hu­gyagi együttes egyik játéko­sának igazolásában hibát ta­lált a játékvezető. A 13. perc­ben Horváth megsérült, s a 9 főre csökkent vendégcsapat nem tudott ellenállni. Góllö­vő: Balogh, Illés, Tóth (2—2), Szűcs, Pernye. Jó: Szabó, Ma- tiszlovics. Balogh. St Bányagép— Somoskőújfalu 1:1 (0:0) Salgótarján, IV., Szánasi út, 200 néző, v.: Piliczki. St. Bá­nyagép: Miskei — Bozó, Ta­kács J., Schwarcz — Ferencz, Zagyi — Mosó, Putnok, Je­néi, Molnár, Takács P. Edző: Kriskó Lajos. Somos: Balázs — Mag, Babják, Czíkora T. — Balázs E., Czikora N. — Ko­csis, Séber, Balázs J., Kiss, Kovács. Edző: Tóth István. Cserék: Takács P. helyett Ri­gó, Putnok helyett Pálfalvah illetve Kocsis helyett Szabó. Hazai, fölénnyel jellemezhető I. félidő után a 60, percben tizenegyeshez jutottak a ven­dégek. A Balázs J. buktatá­sáért megítélt büntetőből azonban Balázs E. a kapufát találta el. Tíz perc múlva Fe­rencz beíveléséből Molnár K. a kapufára fejelt, s a vissza­pattanó labdát Jenei a hálóba lőtte. A 80. percben Balázs E. javított, amikor Kiss beadá­sából kiegyenlített. Jó: Ta­kács/J., Ferencz, Ul.: Mag, Babják, Kiss, Kovács. Bgy. SE—Pásztói KSE 2:0 (0:0) Balassagyarmat, városi ‘ta. dián, 500 néző, v.: Molnár Gy, BSE: Tresó — Rámpások, Je­len, Lajkó — Hornyák. Er­délyi (Hugyecz) — Eissen,' Trubin (Szalai), Pribeli, Nagy, Szedlák. Edző: Tományi Pál,' PKSE: Kodák — Vass, Sán­dor, Kelemen — Almási, Horváth — Smolek (Szeles), Veres (Székely), Szűcs, Győr, Kovács A. Edző: Ponyi Lász­ló. A vendégcsapat az első, a hazai a má&odik 45 percben nyújtotta a várt teljesít­ményt. Gólszerző: Eissen éa Szalai. Jó: Pribeli, Nagy, Szedlák, Szalai, ill.: Ko-dák, Sándor, Horváth F. Mátranovák— St. Öblösüveggyár 1:0 (1:0) Salgótarján, 300 néző, v,: Bodó Lajos. Mátrano­vák: Szoó — Márkus, Gecse, Kovács, Kilczin — Mészáros, Simon — Juhász, Csarba, Tóth, Lakatos,. Edző: Gáspár Mihály. St. Öblös: Simon P. — Varga, Kakuk, Márton — Simon J„ Horváth Gy. — Nagy, Fehérvári, Král, Gás­pár, Pilimiyi. Edző: Simon Im­re. A mérkőzés nagyobb há­nyadéban a hazaiak támad­tak, de a novákiak 16-osánál kialakított gólhelyzeteiket rendre elhibázták. A kitűnő játékvezetés mellett leját­szott erős iramú mérkőzés sorsdöntő gólját egy védelmi hibából Mészáros szerezte a 6. percben egy beívelést kö­vetően, amikor a védelmet se­gítő Gáspár sem tudott hárí­tani. Jó: Szoó, Márkus, Simon, Tóth,, ill.: Simon P., Kakuk. Andó Miklós és Lantos Sándor összeállítása A bajnokság állása 1. Bgy. SE 22 19 2 1 65- 9 40 2. M.-novák 22 15 5 2 35-15 55 3. St. ZIM 22 14 4 4 57-19 52 4. St. öblös. 22 13 3 6 47-16 29 5. Bgy. Volán 22 13 2 7 44-29 28 6. Kazár 22 11. 4 7 36-24 26 7. St. Volán 22 liO 5 7 35-43 25 8. Pásztó 22 10 4 8 4-0—21 24 9. St. Síküveg. 22 11 2 9 29-23 24 10. K.-lapujtő 22 9 4 9 42-26 22 il. S.-újfalu 22 6 4 12 34-41 16 12. St. Bányag. 22 3 7 12 24-36 13 13. Palotás 22 4 5 13 31-64 13 14. Dejtár* 22 4 4 14 26-56 11 15. Szügy 22 4 2 16 18-47 10 16. Hugyag** 22 1 1 20 11-96 1 Mai sportműsor KOSÁRLABDA, NB II. SKSE—Egri Finommechanika, Salgótarján, Rákóczi út, 17.30 óra.