Nógrád. 1974. május (30. évfolyam. 100-125. szám)

1974-05-07 / 104. szám

I V Az NB M-ban Nyert a Somoskőújfalu és az Öblösüveggyár Pontot rabolt a Pásztó Több meglepetést hozott az NB III. va­sárnapi fordulója. Első helyre kívánkozik a Somoskőújfalui Tsz SK csapatának teljesít­ménye. A somosiak Balassagyarmatról hoz­tak el a két pontot. Nagyszerűen küzdött az Öblösüveggyár gárdája a fővárosban. A tar­jániak otthonukban verték meg a Gázmű­vek együttesét. A Pásztó folytatja jó szerep­lését, ezúttal idegenből szerzett értékes egy pontot a Kőbányai VAC-tól. A Síküveggyár csapata Erzsébeten szenvedett vereséget. Somoskőújfalu—:Bgy. SE 2:1 (2:0) Balassagyarmat, 200 néző, v.: Páli. SomoakőújfalulSmi- da — Bodzasi, Eisler, Berta, Sébeír, Szilkora, Balázs (Gabo- ra), Kocsis, 'Angyal, Szabó, Babjaik. Edző: Válóczi Béla. Balassagyarmat: Treso — Bartfaa, Fodor, Lajikó, Feren­cs!, k, Pribeli, Váraid! (Szed­ték), Trubitn (Reiter), Kovács, Erdélyi és Nagy. Edző: Tö­ményt Piál. A találkozó nagy részében sűrű eső esett. A hazaiak so­rozatos támadásai pontatlan lövésekkel, két esetben pedig nagy, kapufáról lepattanó labdájával fejeződött be. A 13. percben a gólvonalon túl­ról pattant vissza a labda és bár a játékvezető középre mutatott, mégis hagyta, hogy kirúgást végezzenek el a vendégcsapat védőd. (A part­Budapest, 300 néző, v.: Molnár G. Síküveggyár: Bu­dai — Kiss S. (Radics 80. p.), Mátrai, Pepsinszki, Kaszanyi, Tajti, Verbovszki, Győri, Kiss L. (Nagy 65. p.), Godó. Edző: Kökény József. Az I. félidőben kiegyenlí­tett játék folyt. A vendég­jelző szerint a lövést lökés előzte meg.) A 28. percben vezetéshez jutott a somosi csapat. Bal oldali támadás vé­gén Kocsis a háló közepébe vágta a labdát. A 43. percben Angyal távoli lövése után a vizes labda megcsúszott' Tre­so kezében és felette a kapu­ba jutott. 2:0. Szünet után nagy erőfeszí­tést tett a hazai csapat az egyenlítésre, de a jól és lel­kesen védekező somosiak há­rítani tudtak. A nagy nyomás után a 85. percben Feremcsik lövése góllá érett, de ez csak a szépítéshez volt elég. Ha némi szerencsével is, de mindkét pontot megszerez­te a vendégcsapat. Jő: Bod- zásd, Eisler, Berta, ill.: Lajkó, Nagy, Ferencsiik. — reiter — csapat csatárai előtt is vol­tak helyzetek, de változatla­nul tart a gólszegénység. A hazaiak kapu előtt ügyeseb­bek voltak. Szünet után az erzsébetiek támadtak többet, de, a Síküveggyár jól véde­kezett. Az üveggyári csapatból Ferencz és Győri játéka di­csérhető. Öblösüveggyár— Gázmüvek 2:1 (1:1) Aqvinkum, 200 néző, v.: Száradd.. Öblösüveggyár: Mol­nár — Piltinyi, Pindroeh, Már­ton. (Szántó), Koszta, Varga, Gáspár, Bodor, Fehérvári, Kral I. (Sándor), Kral II. Ed­ző: Simon Imre. Szemerkélő esőben, csúszós talajon kezdődött a mérkőzés. Kral I. már a 4. percben. a kapufát találta el. A 15. perc­ben Jandász két méterről lőtt kapura, de Pindroeh önfelád- dozóan belevefcődöft a lövés­be. A Gázművek góflija a 23. percben esett, Baranyai 1 mé­terről lőtt a jobb alsó sarok­ba. Egy percen belül egyen­lített az Öblösüveggyár, Kral I. 5 méterről a jobb alsó sa­rokba Lőtte a labdát. A 35. percben Koszta szabadrúgása hajszállal a kapu mellé ment. A 37. percben egy saögletrú- gásf mentett bravúrosan Szu- csányi. A második félidőben feljött a Gázművek, de az űveggyári védtelem jói állt a lábán. A győztes gól a 78. percben esett. Fehérvári a 16-osról a jobb felső sarokba Lőtt. 2:1. A 85. percben Sán­dor óriási helyzetben 3 mé­terről a kapust találiba el. A 88. percben Fehérvári az ötös­ről lőtt a kapu fölé. Az üveg­gyáriak jobb helyzetkihasz­nálásénak köszönhető a győ­zelem. Jó: Bodor, Král II., Pindroeh, Koszta, ill,: Dor- mány, Halmai, Kiss, Jandász, (farkas) Erzsébeti Sp. MTK— Sf. Síküveggyár 2:0 (2:0) Teke Ökölvívás „Kalap” a nézőtéren Legutóbb Tarjánban járt „Kalap”, a népszerű mozgóárus a rangadók elválaszthatatlan szurkolója. Szünet nélkül buzdította a Ferencvárost, de az üzlet kedvéért, az SBTC-t is dicsérte. Ahol megjelent, jó volt a hangulat. Legalábbis amíg őt figyelték, s nem a mérkőzést. Érmes helyezések Miskolcon A miskolci tájékozódási futószövetség rendezésében nagyszabású kétnapos ver­seny volt a Bükk Kupáért. Sokan álltak rajthoz a Her­man Ottó-emlékversenyen. Az első napon Lillafüredről rajtolt a 200 főnyi induló. Eredmények: F. 21. A.: 1. Boros Zoltán (Egri Sp.) 73:15 mp...........41. Hodur Károly (SBTC) 111:32 mp. F. ,21. C.: 1. Papp Gyula (HÓDGÉP) 65:44 mp., 2. Zen- tai József (Nagybátonyi Bá­nyász) 81:41 mp., 3. Bunyik László (MEAFC) 87:51 mp, ... 7. Szabó Ferenc (Nagy­bátonyi Bányász) 94:09 mp. ... 12. Kormos József (Nagy­bátonyi Bányász) 109:03 mp., 13. Szarka Sándor (Nagyba-' 11. Cseresnyés Katalin (Nagy- bátony) 109:07 mp. Csapatban a Cseresnyés testvérek alkot­ta Nagybátonyi Bányász 3. lett. Másnap Bánkút környékén folytatódott a verseny. A te­repet és a résztvevőket is el­áztatta az eső. A nőknél Nagy Anna az él-, Győri Zsuzsa a középmezőnyben végzett. A Cseresnyés testvérek közül Katalin Szerepelt jobban, csa­patban újra harmadikok let­tek. Zentai József 2. lett és csapatban Szabó Ferenccel az oldalán is 2. helyre került a Nagybátonyi Bányász. Bes­senyei, Szabó és Marczis az élmezőnyben, Kormos, Szarka és Hajdara a középmezőny­ben végzett. TARJÄNI VÍVÓK A VÁLOGATOTT KERETEKBEN A salgótarjáni vívósport elismerését jelenti, hogy a vívószövetség több fiatal versenyzőt tatai edzőtáboro­zásra hívott meg. Az SKSE serdülő leánytőrözöi közül Bártfai Katalin, Szaniszló Gabriella, és Torják Ágota, a serdülő fiútőrözők közül Sándor István, az ifjúságiak közül pedig Gordos Gábor utazik Tatára. A szövetségben összeállítot­ták a vidékválogatott kerete­ket, ősszel ugyanis Budapest —Vidék összecsapás lesz a fővárosban. A tarjáni vívók ‘ közül négyen kaptak helyet a keretekben. A lányok közül Bártfai Katalin és Szaniszló Gabriella, a fiúk közül Sán­dor István és Gordos Gábor. Egy győzelem, egy vereség az NB II-ben Az St. Öblösüveggyár hét • köziben játszott Debrecenben a Volán ellen. A XI. forduló­ban lejátszott mérkőzésen si­keresen vette fel a tarján: csapat a küzdelmet a hazai­akkal szemben. Bár gyenge teljesítmények születtek, en­nek ellenére 6:2 (2322:2224 fa) arányban a tarjániak győztek. Eredményeik. St. Öblösüveggyár: Mag 362, Győri 389, Kovács 411, Puszta 376, Huram T. 387, Klauber 397. Debreceni Vo­lán: Budai 392, Fejes 368, Sztanka 368. Koriil 334, KaLlai 493, Toldii 359. Ami sikerült Debrecenben, az nem sikerült a fővárosban a Bp. Postás ellenében. Ezt a találkozót vasárnap vívták. Itt nagyszerű teljesítményt nyújtottak a tarjániak. Há­rom éve szerepelnek az NB II-ben, idegenben ennyi fát még n'em ütöttek, mégis 5:3 arányban alulmaradtak. > A mérkőzés krónikájához hoz­zátartozik, ha három fával többet üt az St. Öblösüveg­gyár, akkor 4:4 az eredmény. És még valami: megismétlő­dött az elmúlt évi eset. Ugyanis St. Öblösüveggyár: vezetésnél „elromlott” az au­tomata. így másik pályán folytatták a mérkőzést. Ez elég volt ahhoz, hogy a ha­zaiak 5:3 (2620:2601 fa) arány­ban győzzenek. Bp. Postás: Németh 436, Készé 440, Szia- nyi 463, Fischer 413, Bódi 437, Szakái 431. St. Öblös­üveggyár: Győri 425, Kovács 438. Huram T. 434, Mag 438, Puszta 439, Klauber 427. D. L. Allétika SKSE csúcs a Népstadionban Hosszú évekig fennállt Fe­ledi István az egykori kitűnő SSE hosszútávfutó 3000 m- es csúcsa — állta az SKSE- íutók ostromait. Csak a hét végéig! Csepelen az országos futóverseny első számában Varga János, az ifjúságiak 3000 m-es tá.vján 8:46.2-vel győzött és az eredmény egyé­ni és SKSE-csúcs volt, ame­lyet tavaly óta klubtársa Má­té Csaba tartott. Három órá­val Varga győzelme után a felnőttek mezőnyében az utóbbi időben kitűnően sze­replő Máté Csaba 8:44,6 -tál ért el SKSE-csúcsot — javí­totta meg Varga eredményét és ezzel a teljesítménnyel 4. lett. Nagyszerűen szerepelt a harmadik SKSE-versenyző. a gyalogló Szilágyi Tibor, aki Máté futamában 8:56,4-el egyéni csúcsot ért el és ő is bekerült a kilenc percen be­lül futók táborában. Nagyon Kellemes meglepetést szerzett a versenyzők edzője, a nagy­bátonyi színekben induló Hertelendy Béla, aki fényko­rára emlékeztető szóvóssággal ért el kiváló 8:47-es ered­ményt. Érdekessége volt a csepeli versenynek, hogy elő­ször fordult elő: öt nógrádi versenyző ért el kilenc percen belüli eredményt, ugyanis a Balassagyarmati SE verseny- zője Grapka Emil is javuló formában közelítette meg ed­digi legjobbját. 6 NÓGRÁD - 1974. május 7., kedd Botos Tibor győzött Két második helyezés Budapesten, a Játékcsar­nokban rendezték meg az or­szágos serdülő seregszemlét. A viadalon ott voltak az SBTC fiatal öklözői is, akik közül az 1958-as születésűek csoportjában harmatsúlyban Csík, könnyűsúlyban Oláh L. második helyezést szerzett. Nagyszerűen verekedett a kis- papírsúlyúak közül Botos Tibor, aki súlycsoportjában az I. helyen végzett, ű az 1959/60-as születésűek között mérkőzött. tonyi Bányász) 110:08 mp, 15. Bessenyei István (SBTC) 115:29 mp., 16. Hajda­ra Dezső (SBTC) 117:32 mp. Csa­patban: 1. HÓDGÉP 2:38.22 mp., 2. Nagybátonyi Bányász (Zen­tai, Szabó) 2:55.50 mp., 3. Szegedi VSE 3:15.49 mp., 4. Nagybátonyi Bányász II. (Kormos, Szarka) 3:39.11 mp., ... 6. SBTC (Bessenyei, Haj­dara) 3:53.01 mp. N. 17. B.: 1. Kalló Anna­mária (DVTK) 68:40 mp., ... 4. Nagy Anna (SBTC) 79:25 mp., ... 25. Győri Zsuzsa (Nngybátony) 96:44 mp. N. 15. C.: 1. Dobó Magdol­na (Kazincbarcika) 42:54 mp., ... 5. Cseresnyés Edit (Nagybátony) 71:15 mp., ... Balassagyarmat város Tanácsának végrehaj­tó bizottsága ismételten értesíti a város la­kosságát, hogy az Aradi utcában elterülő, családi (iker) házzal beépíthető ingatlan tanácsi értékesítését elrendelte. Az érdeklődők a részletekkel kapcsolatban tájékozódhatnak a városi tanács vb műszaki osztályán. Ügyfélfogadási időben. 4 Középületépítő Vállalat felvesz: kőműveseket, ács-állványozókat. lakatosokat, karbantartó villanyszerelőket, vasbetonszerelőket, műköveseket, tetőfedő-szigetelő segédmunkásokat, rakodókat, kubikosokat. építőipari segédmunkásokat. Heti 44 órás munkaidő. Vidékieknek munkásszállás. Jelentkezni lehet: Budapest, V„ Molnár u. 19. Munkaerő-gazdálkodás. préhirdetések PRÍMA Zetka 175­ös motorkerékpár be­tegség miatt eladó. Cím: Ágasvári Sán­dor, Kisterenye. FIAT 850-ES Lim. megypiros IB-s írsz. eladó. Érdeklődni Sal­gótarján, Pécskő u. 1 II. 23. A KÖZMŰ- és Mély­építő Vállalat mi- hálygergei munkahe­lyére, a Regionális Vízmű építéséhez gé­pésztechnikusi képe­sítésű munkahelyi fő­gépészt, valamint dömpervezetőt keres. Jelentkezés személye­sen, vagy írásban Mihálygerge vízmű­telepi irodában. SZOBA, konyha, üvegezett verendás házrész eladó. Zagy- vapálíalva, Csokonai út 73. ÖNHIBÁJÁN kívül elvált asszony egy kislánnyal, termé­szetet, utazást sze­rető, középtermetű, 44 éves vagyok. Kere­sem azt a férfit, aki gyermekszerető, ká­ros szenvedélytől mentes, szorgalmas, megbecsülni tudó há­zastársam lenne. Szé­pen berendezett la­kással rendelkezem. Leveleket ..Boldogság” jeligére a Kiadóba ké­rek. LINGEL ebédlőbú­tor kifogástalan álla­potban eladó. Nád­liázy Gyula, 2699 Szügy, Toldi u. 3. Magasnyomású vizsgával rendel­kező KAZÁNFŰTŐT ÉS SALAKOST, valamint gyakor­lattal rendelkező GÉPÍRÓT IS felveszünk. Pa­tyolat Vállalat, Salgótarján, Rá­kóczi u. 227j MEGISMERKEDNÉK házasság céljából olyan egyedülálló 40 —60-ig nővel, aki be­rendezett bérházi la­kásomba jönne. Jó nyugdíjam van. Cím: Salgótarján, Lőwy S. u. 2. Hl. 11. sz. Pa- papaszkalisz Kirjp- kosz. SALGÓTARJÁNI négyszobás, központi fűtéses tanácsi laká­somat egy két és fél szobás tanácsi és egy garzon szövetkezeti lakásra cserélném. Megbízottam: Oravecz- né, Salgótarján, Üt- törők u. 7. 100 W-OS Fendersoló erősítő részletre is, sürgősen eladó. Vincze László, Salgótarján. Lovász J. u. 21. IDEGENFORGALMI Hivatad takarítónőt keres az eresztvényi turistaházba. Jelent­kezés személyesen a gondnoknál. KAPOSVÁR kör­nyéki értelmiségi há­zaspár keres egye­dülálló, megbízható házvezetőnőt. Teljes ellátást adunk, fize­tés megegyezés sze­rint. Hatéves gyerme­künk van. Leveleket: „Otthonra tártál” jeli­gére a kaposvári hir­detőbe kérünk. A Mátravidéki Hő­erőmű V. salgótar­jáni telephelye felvételt hirdet 1 Fö GÉPIPARI TECHNIKUMOT, és 2 Fö VEGYIPARI TECHNIKUMOT VÉGZETT MUNKA­VÁLLALÓK RÉSZÉRE. Bérezés kollektív szerződés szerint. Jelentkezni lehet a telephely mun­kaügyi előadójá­nál. INDIAI kötőgép el­adó. Érdeklődni 22-94 telefonon. KÖZMŰ- és Mélv- építő Vállalat Mihálv- gerge—Salgótarján térségében üzemelő Tátra tip. autódarujá­ra legalább egyéves gyakorlattal rendel­kezőt keres. Jelentke­zés: Mihálygerge, víz­műtelepen. ÁLLAMI Biztosító pásztói fiókja felvesz érettségivel rendelke­ző nődolgozókat díj- könyvelői munkakör­be. Gépírni tudók előnyben. Jelentkezés személyesen. Újonnan épült a szoba komfortos la­kás családi okokbol sürgősen eladó, azon­nal beköltözhető. Ér­deklődni tehet: 24-68 telefonon. SALGÓTARJÁN köz­pontjában kétszobás gázfűtéses öröklakás eladó. Cím: Salgótar­ján, Rákóczi út 79— 81. m. 7. Bodon Béla. SZOBAFESTÉST, ta­pétázást közületnek is garanciával válla­lok. Török kisiparos, Baglyasalja, Petőfi út 133. TAURUS Ab­roncsgyár felvesz 18. életévét betöl­tött férfi- és rr m női dolgo­zókat. Kereseti lehetősé­gek munkakörök­től függően. Há­rom műszakos üzemek. Jelentke­zés a gyár mun­kaügyi főosztá­lyán. Budapest, Vin., Kerepesi út 17. Keleti pálya­udvar mellett. \ 1