Nógrád. 1974. április (30. évfolyam. 77-99. szám)

1974-04-07 / 80. szám

Sakk MEGNYITOTTUK az olcsó ruházati áruk boltját Salgótarján, Arany J. út 7. sz. alatt (a városi tanács épülete mögött) Kedvezményes árak, gazdag áruválaszték! Kilós áron értékesítjük: a műszőrmét, fonalat, függönyt, szivacsot, sokféle textíliát stb. Ne mulassza el felkeresni olcsó ruházati üzletünket. Nyitva: 8.30 órától 16.00 óráig. ÁFÉSZ. Verpelét. A Magyar Kábel Művek Balassagyarmati Kábelgyára pályázatot hirdet 2 fó technológust (gépészmérnök, vagy hosszabb gyakorlattal rendelkező gépésztechnikus); 1 fó dobgazdálkodási osztályvezető (közgazdász, vagy hosszabb gyakorlattal rendelkező műszaki szakember); 1 fő belső ellenőr (közgazdász, vagy mérlegképes könyvelő); 1 fő üzemszervező (mérnök-közgazdász, vagy üzemmérnök); 3 fő kompresszorkezelő (kompr. kéz. vizsgával rendelkező) és több fő, nagyobb gyakorlattal rendelkező géplakatos munkakörök betöltésere. Illetmény a kollektív szerződés sze­rint A pályázatot részletes önéletrajz csatolásával Kábelgyár, 2661 Balassagyarmat címre kérjük postázni. IVógrád vlllám­esapaf­hajnoka az SKSE Felszabadulásunk tiszteleté’ re Salgótarjánban, a kohászati üzemek ebédlőjében került lebonyolításra Nógrád megye 1974 évi villámcsapatbajnok­sága. Az induló tíz csapat több mint félszáz versenyző­jét Hankó János, a megyei sakkszövetség elnöke köszön­tötte — méltatta április 4. je­lentőségét. Ezután megkezdő­dött a küzdelem, amely fölé­nyes SKSE-sikert hozott. Nógrád megye 1974. évi vll" lámcsapatbajnoka: SKSE (Frink. Tóth L„ Szakács. Gál) 33,5. 2. St ZIM (Oláh. Král. Sági. Gallai) 25,5, 3. SBTC (Lengyel, Ponyi. Palla, Szilá­gyi) 24,5. 4. SKSE II. 19. 5. SBTC II 19. 6. SKSE III 15, 7. St. ZIM II. 13. 8. Balassa­gyarmat 11,5. 9. Éndrefalva 11, 10. Nagybótonyi Bányász 7,5 pont. A legjobb egyéni teljesítmé' nyekre kitűzött különdíjat Tóth L„ Szokács (9—9) és Palla (8) nyerték. Teke Kétszer is kikapott az Öblös- üveggyár Két nap alatt két mérkőzést játszott, és kétszer kikapott az St. öblösüveggyár NB II-es te­kecsapata, s ezzel leesett az első helyiről. A tarjániak itt­hon is kikaptak aiz Ormosbá- nyótól, s ezzel hároméves ha­zai veretlensegi sorozat tört meg. _ S P O R T S3 Mérkőzés előtt Három esélyes mérkőzést várnak Furcsa hat mérkőzést ját­szott eddig tavasszal a Szege­di EOL. Az első három talál­kozóin a Vasas (1:1 Budapes­ten), a Csepel (3:0) és az FTC (0:0) ellen 4:l-es gólkülönb­séggel 4 pontot szerzett a Sze­gedi együttes, utána azonban az Üjpesti Dózsától 4:0, a VM Egyetértéstől (Szegeden) 3 :l-re, a Rába ETO-tól 1:0-ra kapott ki 1:8-as gólkülönbség mellett egyetlen pontot sem szerzett. A rossz eredményekben per­sze közrejátszottak a sérülé­sek és a kiállítások is (Vass például még most sem játsz­hat), de az is igaz, hogy a sze­gediek pár hét óta gyenge for­mában vannak. Ez tűnik ki a szegediek Bundzsák Deaső edző nyilat­kozatából is. — Bizony nehéz helyzetben vagyunk, s a csapat hangula­tára rányomja bélyegét az utóbbi hetek gyenge szereplé­se. Bár az is igaz, hogy a leg­utóbbi edző — győriek elleni — mérkőzésen Nagy balsze­rencsés volt, hiszen játékunk alapján Győrben a döntetlent feltétlen megérdemeltük vol­na. Most minden attól függ, sikerül-e a fiúk nyomasztó hangulatát a mérkőzésig elol­tani. Virágh eltiltása lejárt, Várhelyi felépült sérüléséből, két hétig nem edzett, így nem lesz ott a vasárnapi csa­patban. Vörös is sérült volt a héten, de remélem, vállalja a játékot. A fenti nehézségek miatt éppen ezért csak keretet tudok adni: Gujdár, Nagy, Kozma III., Varga, Bánfalvi dr., Virágh, Hevesi, Mészár, Pataki dr., Magyar, Vörös, Kozma II., Szeghalmi, Antal, Zámbori. A várható eredménnyel kap­csolatban az edző ezeket mon­dotta: — Háromesélyes a mér­kőzés! Remélem az SBTC nem lep meg majd bennünket úgy, mint pár hete meglepett itt. Szegeden, a VM Egyetértés. Ha a mieink felöl dód o ttan játszanak, sikerrel vehetik a nehéznek ígérkező akadályt Én személy szerint döntetlent várok. Nehéz kilencven pere elölt a Tisza part ján Nincs idő elmélkedni az SBTC szerdai teljesítményén, mert ma újiból pályára lép a tarjáni csapat a Tisza partján. Szegeden, és biztos: nehéz ki­lencven perc vár a Stécére! Egyszerűen nincs magyará­zat az MTK elleni találkozóra. Semmi nem sikerült az SBTC- nek, és mindjárt tegyük is hozzá: legalább öt játékos mélyen formája alatt játszott ezen a szerdán. így aztán hiá­ba volt a kilencven percből nyolcvan percein át az SBTC támadásiban az okos taktikával játszó MTK gyors emberei ré­vén két váratlan góllal haza­vitte a bét pontot az esélyes­nek vélt SBTC-től. A szurko­lók érthetően elkeseredetten távoztak az SKSE-stadionból és széles Skálán sorolták a ne­veket, kiknek kellene játszani a csapatban. Persze ilyenkor mindig az a jó játékos, aki nem játszik. Valamelyest de­rűsebb lett a hangulat a szom­bati elutazás előtt az SBTC háza táján is, ahol a játékosok fogadkoztak, hogy mégegyszer ilyen rosszul ezen a tavaszon nem fognak játszani. Répás Béla: — Mindegy mi­lyen összeállításban játszunk, jól kell játszani, mert a szer­dal játék még a döntetlenre sem jó, pedig az egyik pont nagyon kellene Szegedről. Vertig József: — Nehéz ta­lálkozó lesz, de optizmusom remélem nem hagy cserben. Elhozzuk az egyik pontot! íme két nyilatkozat közvet­lenül a szombati elutazás előtt. Megállás nem volt, mert szerda után kiadós edzések következtek, és Kovács Imre a pénteki edzés után még nens hirdetett csapatot. Erre csak közvetlenül a mérkőzés előtt kerül majd sor Szegeden, (sz. 1.) Ötletesebben játszottak a vendégek Nagybátonyi Bányász—Salgótarjáni Kohász 2:1 (2:0) Az alaptól a tetőszerkezetig minden építőanyag telepeinken beszerezhető! Kössön anyagbiztosítási megállapodást, j Gyors, kényelmes, pontos kiszolgálás. ÉSZAKMAGYARORSZÁGI TtlZÉP VÁLLALAT Apróhirdetések Miskolci ÉMTE— St. Öblösüveggyár 6:2 (2575 £427 fa) MÉMTE: Zámbó 460, Küba- csek 398, Bonus 414, Németh 474, Somodat 399, Ra/zsák 430. St. Öblösüveggyár: Mag (Kiss) 386, Huraim Gy. 381, Győri 429, Puszta 415, Huram T. 412, Klauber 404. Ormosbámya—• St. Öblösüveggyár 5:3 (2439:2419 fa) Qrmoshánya: Kovács 401, Schmidt 417, Budai 436, Ga- ambosi 416, Gál 360, Szabő 400, St. Öblösüveggyár: Hu- -am Gy 399, Győri 398, Pusz­ta 445, Huram T. 427, Klauber 412, Kiss (Pauchli) 338. (D.) Salgótarján. 600 néző. ▼.: Bodnár. Nagybátony: Palhu- oer — Kelemen, Antal, Ludá- nyi, Baranyi, Manosek, Nagy, Veres, Percze, Macska. Ko­vács F. Edző: Szőj ka Ferenc. SKSE: Vári — Gáspár. Tajti, Csemovszki, Kasza, Barta, Szeberényi, Oláh. Szőke. Zsr dai. Marcsok, (Berták). Edző: Wahlkampf Lajos. Az első percekben mindkét oldalon egy-egy szögletet lát­hattunk. Később Barta ha­gyott ki két helyzetet, majd Marcsok csapta be a vendég­védőket, de eredménytelenül. A 14. percben Marcsok mint­egy 20 méterről óriási lövést küldött kapura. A bal alsó sarokba tartó labdát elvetőd-, ve szögletre hárította a ka­pus. A 16. percben egy for­más jobb oldali ellentámadás végén a Bányász-csapat meg­Nógrád megyei Sü­tőipari Vállalat. Salgótarján, Rá­kóczi út 146. a ba­lassagyarmati 4. sz kenyér- és pék- áru­SZAK­ÜZLETEBL képesítéssel ren­delkező vezetőt keres felvételre. Besorolása a kol­lektív szerződés alapján. DIESEL-adagolók ja­vítása, próbapadon be­állítás. Szabó Miklós géplakatos kisiparos Salgótarján, Móricz Zstgmond út 4. VENNÉK Pannónia oldalkocsit. Forgács. Szentkút. EGERBEN kétszoba- konyhás, fürdőszobás családi ház beköltöz­hetően, Karéj út 2. sz. alatt, eladó. KARANCS utca 116. 57.-^m alatt lévő ház Sf30 négyszögöles, gyü­mölcsössel eladó. JÓ állapotban levő. műszakilag vizsgázott CR-es rendszámú Zas- tava, sürgősen eladó Balassagyarmat, Hu­nyadi 2. Telefon: 589 900-AS kék Wartburg eladó. Salgótarján, Fe- renc-telep, Táncsics út 51 BÜTOROZOTT szoba kiadó. Salgótarján, Lő- vy Sándor út 12. MINDENFÉLE Uba- tollat veszek, hívásra házhoz megyek. Salgó­tarján, Üttörők útja 13. Berki János a nógradkövesd: Táncsics Tsz főállatte­nyésztőt keres, fel­vétel : főiskolai vég­zettség, 5 éves szakmai gyakorlat. Fizetés TÓT—irányelvek sze­rint. Fő profilja a szarvasmarha. Felvé­tel esetén útiköltséget térítünk. VERITAS 360-as kö­tőgép új. eladó. Meg­tekinthető vasárnao. Balassagyarmat, Baj- osy-Zs. út 21 SZALAGFŰRÉSZ- KEREKEK 500 és 600 milliméteres, tengely­ivel megmunkálva megrendelhetők Prokk József géplakatosnál. Szurdokpüspöki. Pos­tán utánvéttel is. JAWA 250-es motor­kerékpár 7000 kilomé­terrel, Tátrán motor- kerékpár 10 000 kilo­méterrel eladó. Salgó­tarján, Damjanich 17. Rokkant-telep. EGÉSZSÉGES két méhcsalád eladó. Be- de-puszta. ELADÓ Balassa­gyarmaton Lenin-lakó- telepen levő kétszobás szövetkezeti lakás. 6-os épület 1. lépcső­ház II. 6. 125 MZ, most vizsgá­zott, jó állapotban el­adó. Kovács, Varsány. A MÉK április 8- f61 20-ig rendkívüli alma­vásárt rendez. 4 vásár ideje alatt a ni. osztályú al­ma fogyasztói ára 1.50 Ft/kg. Sport­akadémia Salgótarjánban, a megyei sporthivatal székhazában áp­rilis 8-án, hétfő délután kerül sor a siportakadémia előadás- sorozat legközelebbi foglalko­zására. Időszerű elméleti kér­désekről dr. Nádori László, a Magyar Testnevelési Főiskola tanára tart előadást a megye sportveze tői ne k. szerezte a vezetést. A közép­re továbbított a labdát Percze lőtte a kapu közepébe. 1:0. A 30. perében Marcsok öt védőt a is átjátszott, de végül Pal- huber zsákmánya lett a lab­da. A 40. percben újra ve­szélybe került a hazaiak ka­puja. Vári messze kifutott és Kovács F. átemelte rajta a labdát Végül a védők hárí­tani tudtak. A 43. percben is­mét egy szép jobb oldali báto- nyi támadás gördült a pályán. MB U. Északi csoport A BVSC ugrott az élre Eredmények: BVSC—Nyír­egyháza 5:0, Vác—Miskolc 1:0, K.az?i ncbar ci-ka—Sá torai j.aúj- *eily 2:1, Gyöngyös—Özd 1:1, ÉPGÉP—Lenini város 1:0. A bajnokság állása 7. Rudabánya 8. SKSE 9. D.-keszi 10. Vác 11. Nagybátony 12. S.-újhely 13. Deninváros 14. Ny.-háza 15. Kisterenye 16. ÉPGÉP 19 10 3 6 34-26 23 20 8 6 6 33-27 22 19 10 2 7 25-20 22 20 7 8 5 20-22 22 20 6 5 9 23-33 17 20 4 7 9 17-40 15 20 4 4 12 22-35 12 20 2 8 10 12-34 12 20 4 4 12 10-34 12 20 3 2 15 16-37 8 1. BVSC 20 11 5 4 48-23 27 2. Kazincbarc. 20 11 5 4 34-20 27 3. Ózd 20 10 7 3 22- 9 27 4. MVSC 20 11 4 5 36-19 26 5. Izzó 20 9 5 6 30-16 23 6. Gyöngyös 20 8 7 5 37-17 23 Az április 14-i fordulóban: BVSC—SKSE, Nagybátony— Nyíregyháza, Len in város—Kit>­terenye. Vári újra messze kifutott ka­pujából, ami megbosszulta magát. Percze kapta középen a labdát aki ezúttal sem hi­bázott 2:0. A játékidő második részé­ben nagy erőivel kezdtek a hazaiak. Marcsok, majd Zsi­dói hagyott ki nagy gólhely­zetet. Aztán a vendégek ve­zettek Nagy révén két tetsze­tős támadást ami újra fel­borzolta az idegeket. A Ko­hászok egyre idegesebben ját­szottak, a Bányászok széleken igyekeztek zavart kelteni. A 78. percben Barta révén szé­pített a hazai csapat 2:1. Ez után Nagy ugrott ki sokatígé- rően, de lövése hajszállal el­kerülte a jobb alsó kapufát Az NB II-esek megyei rang­adóján az eredmény már nemi változott. A Szolnoki, Pálmai és Tóth nélkül kiálló SKSE a találko­zón nem tudott felnőni ötle­tesebben játszó ellenfeléhez. A Bányász-csapat ritkábban, da veszélyesebben támadott. Kü“ Ionosén a széleken lepték meg a hazaiakat Az SKSE táma- dósor túlkombinálta a helyze­teket. A döntő pillanatokban sokat hibáztak. Ez aztán meg­bosszulta magát. Jó: Antal. Nagy, Veres. Kovács F. A ha­zai együttesből senki sem di­csérhető. (demény) Igazságos pontosztozkodás Risterenyei Bányász Építők—Vasas Izzó 0:0 Kisterenye, 300 néző, v.: Maczkó. Kisterenye: Horváth — Mester, Gaiger, Szilágyi, Domonkos, Márton, Romhányi, Czene, Toldi, Tarlősi, Lavaj. Edző: Csernák László. Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Mihalecz, Menczel, Majsai, Pintér, Rostás, Szilágyi (Töl­gyes], Kiss, Sebes (Hamzieil). Edző: Kovács József. A helyi csapat kezdett job­ban. A 8. percben Tarlósi a 10. peroben Laivaj lövései té­vesztettek célt. A 15. percben Tarlósi labdáját ütötte szög­letre az Izzó kapusa. A 19. percben Czene lövése vágódott srnét az alapvonalon túlra. A 15. peroben Lavaj lőtt fölé. A 27. percben Toldi fejesét védte a oesti kapus. A 30. percben egy gyors Vasas Izzó-támadás után meleg jelenet adódott a helyi kapu előtt. Horváth két alkalommal is remekül tisztá­zott. A félidő végiéig kiegyen­lített lett a játék. Szünet után fokozódott az eddig is elég jú mérkőzés Irama. A 48. perc benaterenyei kapus bravúro­san védte Rostás lövését Az 52. peroben óriási helyzet adó­dott az Izzó kapuja előtt. Tol­di a kifutó vendégek kapus:, fölött fölé emelt. A 66. perc­ben Gaiger, a 70. percbei:. Mester mentett önfeláldozóai, A 72. peroben Menczel lövésé ; védte Horváth, majd Tarlóéi és Domonkos veszélyeztetett. A 77. peroben Kiss lövését tor­názta ki a terenyeiek kapus,:. A 85. percben Czene, a 89-ben Romhányi próbálkozott ered­ménytelenül. Jó iramú és kö­zepes színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Az Izzó nagyobb technikai tudását a helyiek akarata és lelkesedése kiegyensúlyozta. A mutatott játék alapján a pontosztoz­kodás igazságos. Jó: Horvátli, Márton, Romhányi, ill.: Ré­vész, Majsai. feyőrí) P NÓGRÁD — 1974. április 7., vasárnap 7