Nógrád. 1974. április (30. évfolyam. 77-99. szám)

1974-04-24 / 94. szám

Labdarúgó* megyei L oBxIrly Három pontra nőtt Karancslapujtő előnye Döntetlen három mérkőzésen — Négy pályaválasztó'nyert Csak a KM Egyetértés nyert idegenben — hgy kiállítás A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi VII.. (összességében a XXII.) fordulójában három pontra növelte előnyét a listavezető karancslapujtői együttes, amely ez­úttal — ha nehezen is. de — a forduló legjobb mérkőzé­sén győzte le a Bgy. Volán csapatát. Dejtáron kemény, de nortszerű mérkőzésen maradt alul a 2. helyen tanyázó St. LIM. Az elmúlt fordulóig ve:ető Mátranovák ismét vere­séget szenvedett idegenben, a Bányagép SK-nál. Palotás csa­pata is csak üggyel-baiial nyert a fogcsikorgatva küzdő I látraverebély ellen. Az egyetlen idegenbeli gvőzelmet a fordulóban a Kazár-Mátraszeei Egyetértés aratta Baglyas- : Íján, az St. Volánnál. Három találkozó végződött döntet­lenre. Közülük a legváltozatosabb a Karancskeszi—Bárna összecsapás volt. Szügyön az utolsó percekben egyenlítet­tek ki a hugyagi vendégek, mint Rétságon, a Vörös Csil­lag SE ellenében a karancsberényiek. Egy dejtári játékos kiállítására került sor a fordulóban. SPORT Olimpiai sportág Nagyobb figyelmet érdemel a birkózás Beszélgetés Barna Péterrel, az 5KZ)E edzőjével Az SKSE birkózói valami- nyit, hogy közülük néhányat nyitja, hogy a szakosztályunk­kor „fehér ördögök”-ként vol- már ki lehet emelni. A legte- ban birkózó fiúk jelentős része tak ismertek az országban, hetségesebbek közé tartozik vidékről jár be. Rákóczi-telep- Néhány évvel korábban azon- Győri József, aki Ságújfaluból ről, Salgóbányáról, mint mar ban hanyatlásnak indult a utazik be hetente kétszer, említettem, Ságújfaluból és a szakosztály. Az idősebb ve:*- Turcsányi László, Galamb Gá- peremkerületből, Zagyvapál- senyzők közül többen megvál- bor, Kiss Géza és ötvös Lo- íalváról. A városból elsős jr- tak az egyesülettől, mások ab- ránd is nagy jövő előtt áll. ban a Csizmadia, valamint a bahagyták. Fiatal edző, Előd Persze csak akkor, ha a szór- Malinovszkij úti általános ls- József vette át a szakosztály galom, lelkesedés továbbra is kola tanulói hódolnak a bir­VÖRÖS CSILLAG SE— KAUANCSBERÉNY 2 a (2:1) gólját. Jó: Tóth A., Matiszlo- vics. Bállá, míg a vendégcsa­patból senki sem dicsérhető. KARANCSKESZI—BARNA 3:3 (1:1) Karancskeszi, 200 néző. v.: Gordos. K.-keszi: Sztremi — Gordos, Zagyi. Bakos — Va­nya N., Egyed — Zsidai N„ Tarján: (Sinka), Básti. Simon, Szecskó. Edző: Kovács Ernő. Bárna: Szabó V.' — Molnár J., Bozó, Tóth — Liber. Ha­dik — Rosta (Molnár I.), Ré­pás, Péter, Oravecz. Orosz (Susán). felkészítő: B. Szabó István. A 7. percben Simon sakk-matt helyzetből lőtte a! szakmai irányítását. Az el- megmarad bennük. deményeztek többet, de hely- hazaiak első gólját. A 43.! múlt évben hosszabb távoliét zetet helyzet után hibáztak percben Répás éles szögből Rétság, 150 néző. v.: Nagy csatáraik. Csak a 82. percben egyenlített. Szünet után ismét István. Vörös Csillag: Tóth — Nagy, Pántya, Lakatos, Sza­sikerült szépítenie Bandúr góllal kezdtek a hazaiak: csel- Gy.-nek, amikor a iobb szél- sorozata végén Simon lövése vágta a bal felső sarokba. A szorgott a hálóba. 2:1. A 80. kiállítottak sorába Kremni- percben tömörülésnél Szabó! Tőle kérdezzük: bó — Póth, Gajdár _ Gordos ral headott labdát keresztbe a kapuson ereiét vesztve ván­( Dudás). Molnár, Kecskés. Ni- " ‘ “ kodém. Felkészítő: Győri Fe­renc. K.-berény: Vilinyi — Kakuk T„ Kakuk P„ Fodor II. _ ., _ „ jí T Mezei — Kovács T.. Fodor Bandur Gy„ Dudás L.. Pál. 1., Czibilka S. — Kovács I„ Fodor I„ Bíró. Felkészítő: Fo­dor Sándor. Az I. félidőben a hazaiak vezettek lendülete­sebb, veszélyesebb támadáso­után hazaérkezett Salgótarján­ba Barna Péter, az SKSE egy- kajához a feltételek? kori jó hírű versenyzője. Az­kózásnak. A közeli napokban — Véleménye szerint bizto- ismét felkeressük majd a vé sítottak-e a szakosztály mun- ros általános iskoláit, és al­igazgatóktól, testnevelő taná­csán G. került utánrúgásért. V. elhúzta Simon lábát, s a Jó: Mackó, Mészáros, ill.: 11-esből Zsidai N. talált a hálóba. 3:1. A hazaiak ezután a vezetés birtokában „öreg- KARANCSLAPÚJTÖ— urasan” játszottak, s a hai- BGY. VOLÁN 1:0 (0:0) rában a vendégcsapatnak si- Karancslapujtő, 450 néző. került kiegyenlítenie. A cse- v.: Kakukk. K.-lapujtŐ: Bar- reként beállt Molnár I. először kát, s már a 20. percben meg- tha — Gordos, Bodor. Lan- 23 méterről bombázott a há- szerezték a vezetést. Ekkor tos I. — Telek S.. Oravecz A. lóba, majd a 83. percben Kecskés lefutotta őrzőit, s a — Juhász II„ (Tóth T.). Ozs- ugyan ő eles szögből kapura .iobb sarokba lőtte a labdát, gyáni. Juhász I., Tóth S„ Ju- lc,ve tévesztette meg a labdá- Tíz perc múlva Kakuk P. fel- hász III. Edző: Lantos Ede. val Sztremit. Jó: Zagyi, szabadító rúgását ugyancsak Bgy- Volán: Naszály — Kai- Simon, 111.: Molnár I.. Kecskés csípte el. s az eléje már, Cseri, Dr. Halász — Molnár J„ Bozó. Péter, pattanó labdát a kapus mel- Loksa. Bérezi — Huttyán, Du- lett elhúzva juttatta a hálóba, dás, Gál. Mihály (Pál). Csa- A 40. percben Fodor I-et búk- ládi (Szádvári). Edző: Fábián látták a hazai védők a 16- István. A jó mérkőzést sej­nson belül, s a büntetőt ő is tő közönség nem csalódott a i'f' , „ • Mri1 értékesítette. Szünet után két. jó formában játszó együt- ^ MC'C- Kun — uozsér. Moi- egyre többet támadott a ven- tes játékában, amelyet a vég- H m új _ Tolnaj' Na„v ÍTp .légcsapat de Fodor J Bíró eredmény nem tükröz híven "k) Lvács B.. Bakos. Geczi .:s Czibilka S. a legiobb gól- Az első 45 percben ugyanis -Kov. 0, Edzg. Rnidvii helyzetekben hibázott. A ha- mindkét kapu egyaránt for- Gvuia " St Volán* Nagvfeieo niak elfáradtak, s a 75. perc- gott veszélyben. A többet kéz- SxoSS^ Lovasf-° kazAr-mátraszele— ST. VOLÁN 3:1 (0:0) Salgótarján, Baglyasalia. 200 néző. v.: Mohácsi! Kazár­ben Bíró beadásából Kovács deményező hazaiaknak volt kapásból a bal felső sa­rokba lőtte a ladbát. ^ kídolgozőu gólhelyzet;! ^ í !' Jó: A sorsdöntő gól a 72. percben .: M 0 M atíca' -íu| kecskés. Lakatos, Pántya. ill.: Tóth S. lábáról vágódott a bal ^,uzs‘k* A^u/laf* '■'odyr I., Fodoi' .... Kakuk X. «Jjf ££%«-£ Htffi ÄJÄSS Carl. Loksa. Huttydn. Odl. ÄSÄSÄ SZÜGY—HUGYAG 1:1 (0:0) Szügy, 300 néző, v.: Lőcse. Szügy: Sáros — Dudás. Has- kó, Antal, Nyitrai, Csordás, luaczkó, Kárpáti, Jónás St. BANYAGÉP— MATRANOVAK 2:1 (1:0) zezett, s Demeter 11-es gól­jával vezetéshez jutottak a _. - ... „ ... , hazaiak. Tíz perc múlva a Salgótarján, Zagyvapálfalva- vendégek tűzijátékot rendez- (Kmetty 45. p.), Osztrovics. bányatelep, 200 néző, v.: Fo- tek Nagyfejed kapujánál, í Edző: Beke Ferenc. Hugyag: dor. SL Bányagép: Szegedi — végül Tolnai 7 méterről a léc Szuhámszki. Hofmann Vág- Váradi, Zvara, Juhász — Mól- aja vágta a labdát. 1:1. A ner, Meló, Győri. Bállá. Mar- nár K.. Fiikor — Schwarcz. hazaiaknak úgyszólván *-»m- si, Sándor. Csernyik, Járja. Rigó. Liszkóczi (Gyöngyösi). mj sem sikerült. Telek átadá- Ferencz (Béres 76 p.). Edző: Jenei, Takács. Edző: Lenke sából viszont a' 77. percben Vidomusz Jakab. Az I. félidő- János. M.-novák: Domonkos Kovács B. balra sodródva is ben kiegyenlített, jó iramú. — Kilcin. Gecse, Kapás — élesen a jobb sarokba lőtte a sportszerű játék folyt. Szünet Mészáros, Veres — Juhász labdát. 2:1. A 80. percben is- után a hazaiak fokozták az Tóth, Kun (Farkas), Varga mét Kovács B. bombázott a iramot, s az 50. percben meg- (Kotroczó), Simon. Edző: Gás- bal sarokba éles szögből. 3:1. szerezték a vezetést is. Ekkor pár Mihály. A 9. percben Megérdemelt győzelem. Jó: Kmetty 25 méterről szabad- Liszkóczi fejesgóllal szerzett Tolnai (a mezőny legjobbja), rúgásból a sorfal felett a bal vezetést a jól játszó hazaiak- Kovács B„ Bakos Telek, ill.: sarokba csavarta a labdát, nak. 1:0. A vendégek rvors Lovasi. Iványi G. A BAJNOKSÁG AllAsa 1. K.-lapUjtő 22 12 8 2 37-14 32 2. St. ZIM 22 12 5 5 37-17 29 3. .M.-novák 22 11 6 5 46-25 28 4. Bgy. Volán 22 11 5 6 35-17 27 4. Palotás 22 11 5 6 43-41 27 6. St. Bányag. 21 9 5 7 37-35 23 7. Dejtár 22 10 3 9 27-42 23 8. St. Volán 22 10 2 10 36-29 22 9. Bárna 22 7 7 8 4Í-45 21 Az eredmény Jó: czi hibázott nagy helyzetben, n' M?-Zvereb’ay 22 6 6 10 24-32 is A vendégek hajráztak jobban. 12. szügy 22 5 710 27-32 17 s a 85. percben egy lepatta- 13- Rugyag* 21 7 3 11 26-39 16 . , , J , ,,,5, 14. K.-bereny 22 5 6 11 30-45 16 nó labdát a hálóba vagva 15- K.-keszi 22 3 9 10 29-51 15 Juhász szépített. Jó: Zvara. 16. vörös cs. 20 5 2 13 25-52 12 Jenei, Rigó, Ul.: Kilcin. Ge- •-egy pont elvonásával bün­- .... , „ . ____ T.iVii.™ tetve az ifjúsági csapatának ősz­D ejtar, JUU ne J, v,: Cseh. cse. Juhász. szel elmaradt mérkőzéséért. — Erre nem lehet egyértel- roktól kérünk segítséget. Szc- óta ő tölti be a másodedzői műén válaszolni. Ugyanis heti retnénk, ha mind több fiatalt tisztet. Az úttörő- és serdülő- két edzésre van lehetőségünk, irányítanának szakosztályunk- versenyzők nevelését irányítja. Két szőnyeggel is rendelke- hoz. Például a Csizmadia úton ............................ zunk. A költségvetés azonban érződik, hogy olyan testnevelő — Hogyan ítéli meg az már nem elégíti ki az igé- tanár tevékenykedik, mint SKSE birkózóinak jelenlegi nyeinket. De talán ami a leg- Vertich Tamás, aki még ma is helyzetét, túljutottak-e már a fontosabb, ha azt akarjuk, aktív sportoló. Tőle hathatós holtponton? hogy Salgótarjánban ismét tö- támogatást kapunk. — Sok más sportágtól élté- megessé és minőségileg is el- — Az érdeklődő gyerekek rően, a birkózás jóval hosz- fogadhatóvá tegyük a birkó- hol és mikor látogathatják ed- szabb előképzési időt igényel zást, akkor ahhoz elengedhe- zéseiket? — kezdte a másodedző. — tétlenül szükséges a heti há- — Szakosztályunk a Mali- Nem mindegy, hogy a 10—14 rom edzés! Ezt a sportágat novszkij úti általános iskola éves gyerekeket hogyan vezet- enélkül nem lehet magasabb tornatermében rendezi edzé- jük be e sportág szépségeibe, szintre emelni. Pedig a fel- seit minden kedden és csütör- Á sokoldalú képzést folyama- sőbb szervek ezt állították fel- tökön este 6 órától 8 óráig, tosan, módszeresen kell pián- adatul. Nem véletlenül, mert Ebben az időszakban várjuk tálni a gyerekekbe. Amikor a birkózás olimpiai sportág, tíz évtől kezdődően azokat a átvettem a fiatalok irányító- Az említetteken kívül megje- fiatalokat, akik erős emberek - sát, alig voltak néhányan, gyezném még azt is, hogy a ké akarnak válni — mondja Most egy-egy edzésen 20—25- két edzőn kívül nincs segítsé- Barna Péter, en is összejönnek. Kijelenthe- günk. Szakosztályvezető és in- Ennyit az edző nyilatkozaté;. tem: sikerült túljutnunk a holtponton! További felada' téző nélkül tevékenykedünk, ból. A lelkes szakember tudá- (!?) Az‘ SKSE elnöksége tag- sa legjavát nyújtja azért, hogy tunk, hogy stabilizáljuk a je- jai közül pedig egyedül Dom- Salgótarjánban a kötöttfogású lenlegi helyzetet. bi Zoltánt ismerjük, ö az, aki birkózás ismét gyökeret ver­— Az ifjú generáció tagjai igyekszik erejéhez mérten se- jen. Persze. fáradozásánál? közül kik a legtehetségeseb- gíteni munkánkat. csak akkor lesz eredménye, ha bek? — Hogyan ítéli meg az is- minden érintett szerv segítse­— Megvallom, vártam ezt a kólái testnevelő tanárok bír- get nyúit ennek a régi hasvo­kérdést. Bár könnyű helyzet- kózással kapcsolatos felfogd- mányokkal rendelkező olim- ben vagyok, mert az úttörő- sát? * niai sportágnak a fejlesztésé­és sprdülőbirkózók az elmúlt — Erről nem a legjobb a hez. másfél év alatt fejlődtek any- véleményem. Ezt az is bizo­Demény László Változatos játék következett, ellentámadásokat vezettek, s majd a hajrában a vendégek- nem sok hiányzott az egyén­nek kedvezett a szerencse. A Ütéstől. Szünet után is a no- 83. percben egy tömörülésből vá’kiak kezdtek jobban, majd közelről Bállá juttatta a há- Rigó bombalövését hárította lóba a labdát. 1:1. A hátra- Domonkos a felső sarokból. A 65. percben Schwarcz beadá­sából Rigó talált a hálóba. levő percekben már csak egy, a gólt lesnek vélő néző el- vezettetése jelentett eseményt. 2:0. Gyönpyösi, majd Líszkó- Az eredmény Sáros, Haskó, Csordás, ill. • Szuhánszki, Bállá. Cser vik. DEJT.iF ST. ZIM 2 ií (-;(.) De,jtúr: Mészáros —■ Sárosi, Mackó, Farkas I. — Sinkó. Fábián — Sztankó (Farkas II.), Csókási, Kovács F. (Da­nicz). Kremnicsán G.. Trubin. lázs II. J. Palotás: Markolt — PALOTÁS_ A sportszerűségi verseny ál­M ATRAVEREBÉLY 2:1 (1:0) lása: 1. St. Bányagép 210 ponttal, 2. K.-lapujtő 195, 3. Bgy. Volán 190, 4. Palotás Palotás, 400 néző, v.: Ba­185, 5. St. ZIM 180. 6. St. Vo­Zsiga, Szabó F. Tóth A. — MatiszlovicK Sándor _ Bállá an Vörös Csillag 145, M atiszlovics, Sándor Balia 8 Mátranovák 140< 9 Ka_ rancskeszi 140, 10. Bárna 125, Felkészítő: Mackó Mihály. St. ZIM: Baár — Pál. Vára­di. Póczos — Újházi, Nagy Turcsányi, Balogh. <Gál) — Dudás L.. Balázs (Sipos), Duzs (Molnár L.). ... Karancsberénv 120 12 (Három Gy.), Dudás Gy.. Ban- Társadalmi edző: Kovács Jó- D'1tá 9() n Huavae on 14" j” Sk,,H“?r- Sfr.v,“eX “oT5““aJÍ: dur Mihály. A vendégek te- — Adorján (Verebélyi Gy.). M., remtettek előbb gólhelyzete- Bemus L„ Zagyi G. — Zagyi két, majd a hazaiak támad- L„ Benus G. — Kormos Gy. tak. A 20. percben Kovács F. Jakubovics. Szabó, Zeke, Za­labdáért folyó gyi F. Edző: Pál József. A Mátraverebély 20. 15. Kazár Mátraszele 15. 16. Szügy 15. és Nagy a Ma délután 4 órakor iátsz- szák Hugvagom az elmaradt Hugyag—Vörös Csillag SE harcban összefejelt. Mindkét- 20. percben Bállá fejese nyo- . v H R , ^ tőjüket levitték a játéktérről, mán a kapufáról Kadenszki mérkőzést vezeM Benm A hazai játékos sérülése bi- kezét érintve vágódott a há- Összeállította: Ando Miklós zonyult súlyosabbnak, s kór- lóba a labda, 1:0. Keménv _____________________________ h ázba szállították. Nagv tíz játék folyt. A 60. percben egy perc ápolás után visszatért a védelmi hibát kihasználva pályára, de szünet után le Szabó kiegyenlített. A 75. kellett cserélni. Amíg ápol- percben Balogh lövését Zeke tak. egy tömörülés végén kézz-’ ütötte el. s a iáték- Sztankó megszerezte a hazai- vezető a 11-es pontra muta- aknak a vezetést, majd Krem- tott. A vendégcsapat tiltako- nicsún húzott el a tétovázó zott, de csapatkapitánya és ZIM-vidík mellett, s a jobb kapusa megakadályozta levo- sarokba lőtte a labdát. 2:0. nulását. A büntetőből Tóth A. Szünet után a vendégek kéz- megszerezte csapata győztes Kosárlabda Továbbra íb hullámvölgyben Továbbra íb veretlenül Állatorvosi Egyetem—Salgótarjáni Kohász 77:63 (30:29) Salgótarján, v.: Gllli. Kohász: Szert (15), Palla (23), Juhász (13), Pintér (3), Svantner (2), cs.: Sel- meczi (—), Anti (—), Oszvald (5), Szllvka (2). Edző: Szarvas József. Hétközben, színvonalas küzde­lemben egyenrangú ellenfélként 16 ponttal kapott ki az MNK-ban. a Kohász a voit NB I-es osc-től, A hétvégi találkozóra formájában visszaesett a hazai együttes. A találkozón csak 18 percig volt versenytárs. A 10. percben 17:9-re még vezettek, a 18. percben 7 pont volt az előnyük. Szert rosszul időzített, pihentetése alatt az el­lenfél ledolgozta hátrányát, majd egyre eredményesebb zónázással megbénította a Kohászok táma­dó lendületét. A sérült Boronyal ■ szervező, irányító készsége igen éreztette hiányát. A vereséghez hozzájárult a fiatalok fegyelme­zetlen játéka is. Helyzeteiket el­kapkodták, vagy labdáikat eldo­bálták. SBTC—Gödöllői Agráregyetem 83:25 (38:12) Salgótarján, y.: Bokodiné, Bor­sos. SBTC: KShegyiné (—), Szert- né (19), Kulhavi (6), Szarvasné (14), Gasparkovics (17), cs.: Roz- gonyi (8). Gerlei (3), Bokodl (4), Juhász (6), Anda (6). Edző: Pan- esovai Nándor. A mezőny leggyengébb csapa­tát félgőzzel Is nagy gólaránnyal verte az SBTC. Győzelmük egy pillanatra sem volt kétes. A mér­kőzés lendületére jellemző, hogy azon mindössze négy személyi esett. A vendégek első pontjaikat 12:9 után szerezték. Szünet után az SBTC-nél a teljes cseresor is eredményesen helytállt. — M — A döntők előtt Szerdán: a labdarugóiul- KEK Mönchenglabd.—Mi­nik elődöntőinek visszavágói lan 0:2. Magdeburg—Sporting következnek. Kialakul a há- 1:1. rom elődöntő párosítása. UEFA Kupa Stuttgart— BEtí. Bayern—Ü. Dózsái:! Feyenoord 1:2. Tottenham— A. Madrid—Celtic 0:0. Lok, Leipzig 2:1. Teke A Síhüvegfryár csapata folytatja jó szereplését Megkezdődött a megyei bajnokság Egyhetes szünet után to- ság is. Az első forduló résiz- vább folytatódtak a küz,del~ lettes eredményei: meik az NB III-as nagygolyós St. Öblösüveggyár II.—St. tekecsapat-ibajnoteágban.- Az Ingatlan U. 6:2 (2231:2130), SL Síküveggyár idegenben Öblösüveggyár: Henglár 34 >, győzött, ezzel megerősítette Csábi 373, Kovács S. 383, S, - vezető helyét. Az St. Ingatlan mogyi 375, Kiss 342, Stair I Mátramovakon szenvedett ve- 413, St. Ingatlan: Varga 35., reséget. így továbbra is az Sárosi 323, Fancsák 383. Mik - utolsó helyen áll. A forduló Ms 419, Horváth 316. Szak i részletes eredményed: 335. Lőrinci—St. Síküveggyár Kisterenye II.—Mátranová ; 3ó (2327:2343). St. Síküveg.: H. 4:4 (2031:2112). Kisterenye: Garádi 386, Dávid 351, Jaikus Jamu&ek 358, Rákos 366. Búi- J. 420, Jakus L. 399, Csongirá- lóin 347, Szomszéd 346, Fuí i di 366, GáldS 421. Lőrinci: 356, Varga (Lacakó) 25 ;. Pokomv 397, Mikula 372, Mátranováik II.: Gubán 38 Nyári 408, Bilák 373, Juhász Czeme 345, Nádlasdd 319, 380, S'iűkó 397. Farkas 338, Bakos 332, Ko ­Mátranovák—St. Ingatlan roczió 392. 7:1 (2430:2255), Mátranovák: St. Dózsa II.—Mátnaszőlk 4 Kotroczó M. 403, Tóbiás 410, (2148:714). St. Dózsa: Li­Fodor T. 404, Kecskés 416, 339, Kapósa 335, Kér * Kotroczó S. 385. Fodor S. 412. 372, Fekete 362, Becze 32 . St. Ingatlan: Ábrahám 376, Benus 384. Mátroszőlln : Martusz 391, Miklós 333, Fan- Koczka L. 368, Sirkó 346. ( V esik 375, Bánházi 370, Miskei MátnaszőMős csapatában esi • 410. pán a fenti két versenyzőbe ­Petdfiibómya—St. Dózsa 6:2 volt érvényes sportorvosi iga - (2335:2328). Petőfibánya: Nagy zolása. lgy hanyagságukká !. 407, Parádi 401, Nyúzó 390, »SF 5:3 arányban megnyert Parádli I. 370, Paimlényi 404, mérkőzésüket veszítették el.) Kovács 363. St. Dózsa: Ko- * huth 400, Kovács J. 403, Ma- A Salgótarján városi teke- gyár N. 379, Dósa 374, Len- «^vétség, a Dózsa-pályán gyei 389, Magyar S. 383. Az rendezte meg aiz idei ifjúsági Egercsehii—Kisterenye mérkő- egyéni bajnokságot. Négy zésről nem érkezett jelentés. bgyesúLet 42 versenyzőié . . . , . mérte össze tudását Az él­A bajnokság allasa mezőny állása: 1. Fekete (St 1. St. síküveggyár 8 7 - 1 39:9514 Dózsa) 385, 2. Somogyi (St 2. Petőfibánya 8 6 - 2 38:26 12 3. Mátranovák 8 5 - 3 39:25 10 ^tuu^uveggyár) 368, 3. If j, 4. Egercsehi 7 4 - 3 32:24 8 Csongrádi B. (SL Sfküveg­5. St. Dózsa 8 4 - 4 35:29 8 gyár) 355 6. Lőrinci 8 4-4 33:31 # 7. Kazincbarcika 7 4 - 3 26:30 8 w 8—9. Kiráid 7 3 - 4 26:3o 6 A járási tekeszfövetSég ren­Gyöngyös 7 3 - 4 26:30 8 dlenésében Mátranovákon ta­10. Szerencs 7 2 - 5 2H35 4 „„ ...... w ti. Kisterenye x 7 2 - 5 23:33 3 h^oztak az ifjúsági verseny­12. st. ingatlan B í - 7 23:41 2 zok. A nyolcas mezőnyben az x = egy büntetőpont levonva. alábbi eredmények születtek; I. Holló 357, 2. Kotroczó J. 3,53, 3. Nádásdii 350 fa. Mind Megkezdődött a* idei nagy- három, Máitramovák. golyós megyei csapatbajnok- D. L, J NOCRAD — 1974, április 24., szerda 7