Nógrád. 1973. október (29. évfolyam. 230-255. szám)

1973-10-10 / 237. szám

Atlétika Zagyva Kupa és váltóbajnokság TVagybátonyban A salgótarjáni járási Atlé­tikai Szövetség és a Nagybá­tonyi Bányász Sportkör öt egvesüiet 112 versenyzőjének részvételével Nagybátomybam a sportpályán, rendezte meg a Zagyva Kupa atlétikai via­dalt. Ideális időben, jó rende­zésben peregtek a számok. A két legjobb versenyző. Bartha Angéla és Egri Gábor tiszte- letdíjat kapott, míg az 1—3- helyezettek ízléses plakettet A pontversenyt az SKSE nyer­te a Nagybátonyi Bányász, a Balassagyarmati SE, a SÜM- SE és az SBTC előtt. Így a Kohászok gy évig védik a Zagyva Kupát. Eredmények: Nők, serdülő B, négypróba: 1 Bartha Angéla 2725 (arany- jelvény!), 2. Miklós Judit 1936, 3. Kerékgyártó Ildikó 1800 (mindhárman SKSE Sí). Serdülő A, 100 m.: 1. Rei­ter Rita (Bgy. SI) 136, 2. Mo­nostori Katalin (Bgy. Sí) 14.2, 3. Szoták Erzsébet (SKSE Sí) 14.5, magas: 1. Monostori Ka­talin 145, 2. BaJkóczi Erzsé­bet (SKSE Sí) 140, 3. Forró Zsuzsa (Nagybátony) 135, súly: 1. Forró Zsuzsa 8.84, 2. Mo­nostori Katalin 7.58, 3. Kovács Ágnes (Nagybátony) 7.53­Ifjúságiak, 200 m.: 1. Deák Erika (SKSE) 29, távol: 1. De­ák Erika 474, súly: 1. Jánosi Erzsébet (Nagybátony) 874. Férfiak, serdülő B, négypró­ba: 1. Miklós József (Nagybá­tonyi Bányász) 1260, 2. Tolnai Nándor (SKSE Sí) 1196, 3. Balogh Tamás (SKSE Sí) 974 pont. Serdülő A, 100 m.: 1. Dra­zsék Zoltán (Bgy. Sí) 12.1, 1000 m.: 1. Tóth László (SKSE Sí) 3:03-3, távol: 1. Smirér Fe­renc (SKSE Sí) 564, 2. Her czeg Attila (SKSE Sí) 554, 3. Cziinger Attila (SBTC) 534, súly: (5 kg) 1. Herczeg Atti­la 11.73, 2. Erki Attila (Nagy­bátony) 10-98, 3. Demus Ist­ván (Nagybátony) 9,65. Ifjúságiak, 200 m.: 1. Andó Jenő (SBTC) 25.4. távol: 1. Eg­ri Gábor (SKSE) 6,06, súly: 1- Forgó Gyula (SÜMSE) 10.27, A versennyel egyidőben a megyei atlétikai szövetség megrendezte az 1973. évi me­gyei váltóbajnokságot. A győztesek: 4x100 női: Bgy. SE 53,8, 4x400 női SKSE 4:43.4, 4x100 férfi: SKSE 48:2, 4x400 f érfii: SKSE 3:56.4, 4x1500 fii-: SKSE 18:42.4, Minősítő verseny A megyei Asztalitenisz Szövetség hat sportkör asztalilteniszezőlnek részvételével minősítő versenyt rendezett Zagyvapálfalván. Jó ren­dezésben, jó mérkőzéseket hozott az öt számban megrendezett minő­sítő verseny. Eredmények. NŐI EGYES (1« induló): 1. Tóth Edit (St. Spartacus), 2. Molnár Zsuzsa (SBTC), 3—4. Ubrankovics Erzsébet (Bgy. SE) és Csemniczki Emese (St. Spartacus). A döntő eredménye 2:1. NŐI PÁROS: (2 ind.): 1. Molnár Zsuzsa, Ubrankovics Erzsébet, 2. Tóth Edit Csemniczki Emese. A döntő eredménye 2:1. FÉRFI EGYES (26 ind.)! I. Ba­rátit L» (SBTC), 2. Bohati L. (SBTC), 3—4. Kövendi II. és Pola- neezki I. (SBTC). A döntő eredmé­nye 2 !0. FÉRFI PAROS (IS ind.)! 1. Bo­hati L... Polaneczki I., 2. Kövendi ÍI., Baráth L„ 3—4. Kövendi I., Ja- oosek (SBTC) és Sulyok I., Su­lyok II. (Nagybátonyi B.). A döntő eredménye 2:1. VEGYES PÁROS (7 Ind.): 1. Kö­vendi II., Molnár Zs., 2. Bohati L., Ubrankovics, 3—4. Ulmann, Csem­niczki (8t. Spartacus) és Gyürki, Tóth E, (St. Spartacus). Polytatja győzelmi sorozatát az SBTC az NB m. Márton csoport­iában. A tarjáni csapat biztosan halad a bajnoki cím (elé. SBTC—SirokI Vasas 13 U. Győ­rött: Bohati, Kövendi n„ Pola­neczki I. (4—4), Baráth (3), 111.S Fejt. * Szűcs még mond is valamit Jscknek, mintán a szélsőt Kele­men már megpakolta” Iiévizi érkezik, hogy „rendet teremt­sen” (Herbst Rudolf felvétele) Változatlanul mélyponton SBTC—Leninváros 5:5 (3:3) Lukács, a larjániak legjobbja kapura dobja a labdát Salgótarján, v.: Horváth I. SBTC: Znak (Kollárné) — Lukács (4), Oláhné (—), Nagy (1), Kissné (—), Sulyok (—), Takács (—•). Cs.: Halska. Edző: Szabó Gábor. A kézilabda kiesési rang­adói) biztatóan kezdett az SBTC. A 12. percben Lukács góljaival már 3:0-ra vezettek. A taktikus védekezés eredmé­nyeként a Leninváros 17 per­cig n*ai tudott gólt dobni. Közben további hazai lövések csattantak kapufájukon. A 18. percben Znak és Nagy jóvol­tából 3:2, majd 3:3-ra alakult a mérkőzés állása. A mérkő­zés utolsó percéig nyomasztó volt az SBTC fölénye. Játékuk kiábrándító volt. A védőfal előtti topogásból nem szület­hetett gól. Lövésekre csak igen ritkán vállalkoztak. A gyors indításokkal kiharcolt nagy helyzeteket pedig sorra elhi­bázták. Lukács végül is az Utolsó másodpercben egyenlí­tett. Zalka HSE—St. Építők 20:12 (8:3) Gyöngyös, v.: Soltész — Bauer. Építők: Gulácsi (Kiss J.) — Szabó (1) Nádudvari (2), Kovács I. (3), Boronyai (—), Nagy (4), Horváth (2). Cs.; Kiss T. (—), Kovács I. (—), Kollár (—). Edző: Czlmmer János. Az Építők támadtak, s a ki­hagyott helyzeteikből gyors in­dításokkal az ellenfél négy gólt szerzett. A közepes szín­vonalú küzdelemben szünetig kevés gól esett. A II. félidőben 10 percig igen jól védekezett a vendégegyüttes. A 21alka tá­madói még lövőhelyzetbe sem jutottak. Az eredmény nem változott. Két párperces meg­ingás alatt, ekkor a teljes vé­delem csődöt mondott, a há­romgólos előnyből nyolc lett. A lelkesen játszó hazaiak vé­gig tartották előnyüket. Az Építőknél csupán Szabó és Horváth nyújtottak egyenlete­sen jó teljesítményt. —mátyus— Kosárlabda Győzelem as északi rangadón salgötarjAni kohász— DVTK 96:88 (48:49) Salgótarján, v.: Prenker. Ko­hász: ... (4), Szert (12), Csu­ka (38), Juhász (24), Palla (8). Cs.: Anti (2), Svantner (2), Nagy (6), Oszvald (—), Sel­meczi (—). Edző: Szarvas Jó­zsef. Az örök rivális már 8:2-re vezetett, amikor a magára ta­lált Kohász megkezdte az ül­dözőversenyt. Fegyelmezett, főként lendületes támadójá­tékkal a félidő közepére 20:19- re a Kohászok vették át a ve­zetést. Óriási volt a küzdelem. Csuka és Juhász eredményes kétcehteres játéka csak a szü­net után eredményezett több pontos vezetést. A küzdelem az utolsó másodpercekig izgal­mas volt.Szertet már a szünet utáni 6. percben kipontozták. A küzdelem hevére jellemző, hogy a mérkőzés végére a jegyzőkönyvben szerepeltetett 10—10 játékosból csak 5—5 maradt a küzdőtéren. A Ko­hászoknál a kezdő ötösből Ju­hász és PalLa a végső győze­lem megszerzéséhez kettőjük helytállásán kívül a fiatal cserejátékosok higgadt, maga­biztos játéka is hozzájárult. — mátyus— — SPORT — Megyei I. osztály Iíarancsberény győzött Karancskesziben Öt gólt lőtt Karancslapujtő — A II. félidőben lehengerelte a KM Egyetértést a Bányagép SK — Tíz csapat helyet cserélt A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi VIII. for­dulójának egyetlen meglepetését az újonc karancsberényiek okozták Karancskeszi csapata felett aratott „idegenbeli” győ­zelmükkel. A további hét találkozó úgyszólván a papírforma szerint alakult, hiszen hat pályaválasztó győzött. A vendég- csapatok közül a herényi pontrablókat követően csak a Rs- tavezető Mátranovák volt képes pontot szerezni, ez esetben Szügytől. Hugyag csapata l:0-ra győzte le a többet támadó St. ZIM-et, mint ahogyan a Vörös Csillag SE a hullámvölgy­ben evickélő Bgy. Volánt. Dej tár és Mátraverebély együtte­seinek összecsapásából is a szünet után többet támadó ha­zaiak kerültek ki győztesen. A jobb erőnlét és a nagyobb ta­pasztalat döntött Karancsiapujtőn a hazaiak javára az újonc barmiakkal szemben, akik múlt heti hatgólos győzelmüket ezúttal nagyon elrontották ötgólos vereségükkel. Ez a mér­kőzés már az I. félidőben eldőlt. A Bányagép SK viszont csak szünet után kerekedett felül a kazáriakkal szemben. Palotáson is szerencsés gólokat lőttek a hazaiak a sokat hi­bázó St. Volánnak. A fordulóban egy-egy kiállítás történt, Hugyag és Mátranovák csapatából HUGYAG—ST. ZIM 1:0 (1:0) Hugyag, 200 néző. v.: Saár I. Hugyag: Szuhánszky — Sándor B., Hoffmann (Fehér­vári), Bállá — Vágner, Járja — Győri F., Pénzes G„ Sán­dor I., Kissimon, Varsi. Edző: Vidomusz Jakab. St. ZIM: Baár — Pál, Varadi (Űjházi), Rácz — Pántya, Nagy — Du­dás I*, Dudás Gy., Oravecz, Bandúr Gy., Huszár (Bertók). Edző: Bandúr Mihály. A nagy lendülettel kezdő hazai együt­tes a hatodik percben várat­lan vezetéshez jutott: a jobb­szélről beadott labdát Kissi­mon kapura lőtte — a „pöty- työs” azonban egy kis homok­buckán (vagy fűcsomón?) iránytváltoztatott és Baárt alaposan megtévesztve a nem várt sarokba ugrott. Ez után hiába támadott többet a ven­dégcsapat, Oravecz-cel és Du­dás Gy-vel az élen, a legjobb gólszerzési alkalmakat is él­szalasztotta. Számos lövést Szuhánszky hárított remekül. Az utolsó percekben Bandúr Gy. kapásbombájakor a ka­pufa is a hálóőrző mellé sze­gődött. A hazai támadósor ezúttal kevesebb támadás­ból is veszélyes helyzeteket teremtett, de több gól nem „esett”. A mérkőzés króniká­jának feketével írt sora: Fe­hérvári Pántyát másodszori kísérletre lábszáron rúgta, amiért a játékvezető kiállítot­ta a 70. percben. Jó: Szu­hánszky, Győri F., Kissimon, ill.: Pál, Rácz, Bandúr Gy. VÖRÖS CSILLAG SE— BGY. VOLÁN 1:0 (1:0) Rétság, v.: Rajnai L. Vörös Csillag: Csonka — Szabó L„ Kókai, Máté — Póth (Kará­szi). Molnár Gy., Szabó J. — Kecskés, Balia S„ Zachar, Me­gyeri. Felkészítő: Győri Fe­renc. Bgy. Volán: Naszály — Kalmár, Cseri, Bemáth. Lok- sa — Bérezi, Pál — Dudás L., Gál, Huttyán, Palánki (Szádvári). Edző: Fábián Ist­ván. A közepes iramú mérkő­zés 20. percében Kecskés egy sikeres elfutás végén jó lö­vést eresztett kapura, úgy, hogy a labda a kapus testé­ről erejét vesztve jutott a kapuvonalon át. A hátralevő időben a Volán több pontat­lan. távoli lövéssel kísérlete­zett, a vendéglátó együttes azonban támadásai képéből ítélve akár nagyobb arány­ban is győzhetett volna. Jó: Szabó L., Póth, Szabó J„ Balia S.. ill.: Gál, Pál. PALOTÁS—ST. VOLÁN 3:0 (2:0) Palotás, 250 néző, v.: Kom­lóéi. Palotás: Renchart — Fe­kete, Szabó, Tóth A. — Duzs, Szrena — Bállá. Matiszlovics, Balogh, Turcsányt, Dévai. Tár­sadalmi edző: Kovács József. St. Volán: Geszti — Szőes, Szolnoki, Lengyel, Lovasi — tványi J. (Demeter), Pusnyik, Gyimesi — Borbály, Muflár. Muzsik. Edző: Patkó József. Már a második percben a vendégek hálójában táncolt a labda, amely Gesztit egy fű­csomón megpattanva alapo­san becsapta. A 20. percben Szőcs erőtlen hazaadását el­csípték a hazaiak, s máris 2:0 volt az eredmény. A félidő végén a játékvezető időhúzás miatt hosszabbított egy per­cet. Szünet után valamivel Jobban játszott a vendégcsa­pat, de megerősített (?) vé­delme a 82. percben 11-est vétett Egy, a bírót sértegető nézőt kellett elvezettetnie a játékvezetőnek a mérkőzés vitatott eseményénél. Góllövő: Balogh (2), Duzs (11-esből). Jó: Szabó, Tóth A., Duzs, Balogh, 111.: Lengyel, Muflár, Muzsik. DEJTÁR— MÁTRAVEREBÉLY 2:1 (1:1) Dejtár, 200 néző, v.: Urbán. Dejtár: Sárost — Gál I., Da- nicz, Trubin — Sinkó. Krem- nlcsán S. — Mituk, Sztankó, Csókási, Kovács F., Kremni- csán G. Felkészítő: Mackó Mi­hály. M.-verebély: Kormos G. —Kormos I„ Benus L„ Zagyi G. — Szilveszter, Benus G. — Zagyi L., Jakubovics G., Zagyi G., Kormos II.. Balogh (Verebélyi Gy.). Edző: Pál Jó­zsef. A rendkívül sportszerű mérkőzés 20. percében Jaku­bovics közelről talált a bal felső sarokba, amikor elcsí­pett egy rövid hazaadást. 0:1. A gól nem keserítette el a hazaiakat, mert tíz perc múl­va egy jó elfutás végén Krem- nicsán G. „a hosszú sarokba” lőtte a labdát 1:1. Szünet után újabb hazai gólt láthat­tak a nézők: Kovács F. mint­egy 18 méterről bombázott a hálóba. 2:1. öt perccel a be­fejezés előtt Jakubovics lövé­se nyomán csattant a kapu­fán a labda. Jó: Danicz, Tru­bin, Mituk. ill.: Benus L., Kormos II., Kormos G. KARANCSLAPUJTŐ— BÁRNA 5:0 (4:0) Karancslapujtő, 300 néző, v.: Kakukk. K.-lapujtő: Bartha (Tóth A.) — Gordos. Bodor, Kovács (Oravecz A.) — Te­lek S., Lantos I. — Juhász II., Tóth T.. Juhász I., Tóth S„ Juhász III. Edző: Lantos Ede. Bár na: Szabó V. (Bozó J.) — Pusuma, Bozó G.. Liber, Sza­bó G. (Répás L.) — Rosta. Szabó Z„ Susán T. — Orosz G., Oravecz I.. Med­ve. Felkészítő: B. Szabó Ist­ván. Rosszuj kezdtek a ven­dégek, mert’már az első ha­zai támadásnál felbomlott tö­mör hadrendje. Szabó V. sze­rencsétlenül ütötte ki a lab­dát és Tóth S. a hálóba so­dorta. Aztán a hazai táma­dók egyre többször teremtet­tek sakk-matt helyzeteket, s könnyedén érték el góljaikat. Szünet után már alábbhagyott a támadókedv. A vendégekét már nem kísérte szerencse. Gólszerző: Juhász III. (2), Tóth S., Tóth T., Juhász I. Jó: Gordos. Bodor, Juhász III., Tóth T„ ill.: Szabó Z.. Bozó G. ST. BÁNYAGÉP­KAZÁR -MÁTRASZELE 4:1 (0:0) Salgótarján, Zagyvapálfal- va, bányatelepi pálya. 50 né­ző, v.: Baksa. St. Bányagép: Szilágyi (Szegedi) — Kővári. Zvara, Juhász (Molnár L.) — Molnár K., Fiikor — Schwarcz, Ferencz, Liszkóczi. Jenei, Takács. Edző: Benke János. Kazár: Balogh — Tő* zsér G., Kakuk, Telek (Csa­pó) — Molnár (Nagy). Homo­ki — Tolnai, Kovács B„ Bold- vai, Kovács T., Bakos. Edző: Boldvai Gyula. Változatos já­tékkal telt el az I. félidő, mindkét oldalon ki-kimarad- tak a gólhelyzetek. A 65. perc­ben egy súlyos kapushibából Fiikor vezetést szerzett a ha­zaiaknak, s ettől kezdve a nem teljesen egyetértő Egyet­értés már nem volt egyenran­gú ellenfél. Az utolsó percek­ben 4:0-ás állásnál hálóba ; akadt a becsületgól. Góllövő: t Liszkóczi (2), Fiikor, Schwarcz, ill.; Tolnai. Jó: Fiikor (a me­zőny legjobbja), Ferencz, Lisz­kóczi, Zvara, I ill.: Kakuk. Tő- zsér G., Homoki, SZÜGY—MÁTRANOVÁK i 2:2 (1:0) Szügy, 390 néző, v.: Lőcse. Szügy: Sáros — Dudás, An­tal, Diósi — Urbán. Laczkő F., Csordás — Meszjár, Kmet- ti, Hasko, Jónás. Cs.: Laczkó II., Tóth J. Edző: Beke Fe­renc. Mátranovák: Domon­kos — Tóth G., Varga, La­katos — Mészáros, Szecsődi, Kun — Tóth I., Csikós, Lász­ló, Marsinszkt (Kovács). Edző: Gáspár Mihály. Változatos, esetenként kemény mérkőzést játszott a két csapat. A haza­iak voltak gólerősebbek az I. félidőben, a szünet után azon­ban a listavezetők átvették a vezetést. A hajrában az újonc együttes kiegyenlített. A le­vonuló játékosok közt Do­monkos sértő megjegyzést tett a játékvezető segítőtársára, amiért a kapus neve a kiállí­tottak jegyzékére íródott. Gól­lövő: Kmetti (2), ill.: Tóth I., László Gy. Jó: Dudás, Urbán, Kmetti, ill.; Mészáros. Kun, Varga E. KARANCSBERÉNY— KARANCSKESZI 3:1 (3:0) Karancskeszi, 200 néző, v.t Tajti. K.-berény: Cibilka — Tórák, Szőke, Mezei — Ko­vács T., Fodor II. — Liesz- kovszki. Fodor I., Kakuk. Ko­vács I., Csernus. Cs.: Kakuk. Zombori. Felkészítő: Létrái Dezső. K.-keszi: Básti L. — Sikna, Nagy B., Romhány:, Lőrincz — Vanya (Egyed). Kazareczki (Sztremi), Zagyi — Gordos, Simon. Angyal. Szer­kó. Edző: Kollár Gyula. Már az I. félidőben eldőlt a mér­kőzés. amelyen a szomszéd- váriak meglepő, lelkes játék­kal háromszor is bevették a mezőnyjátékossal védett hazat kaput, A telhetetlen herényi szurkolók szerint a gólhelyze­tek alapján még több gól is eshetett volna. Szünet után a kesziek is meglőtték a becsü­letgólt. Gólszerzők: Kakuk T.. Kovács I., Csernus. 111.: Si­mon. Jó: Cibilka, Tórák, Me­zei, Fodor I., ill.: Romhányl, Egyed. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. M.-novák R 5 3 _ 18- 9 13 2. Palotás 8 6 1 1 19-11 13 3. K.-laruJtö 8 4 4 _ 19- 5 12 4. St. ZIM 8 4 2 2 10- 7 10 5. Bgy. Volán 8 4 1 3 14- 6 9 6. Hugyag 8 4 1 3 10-17 » 7. Vörtt* Csili. 0 4 2 12-11 8 8. St. Bányagép 8 3 1 4 16-17 7 8. St. Volán 8 3 . 5 11-10 6 10. Kazár-M.-sz. 8 2 2 4 12-13 6 11. Szügy R 1 4 3 7- 9 6 12. K.-keszi 8 2 2 4 13-16 6 13. nejtár 8 3­5 8-19 6 14. K.-berény 8 2 1 5 9-16 5 15. M.-Verebély 7 1 2 4 R-11 4 10. Bárna 7 1 2 4 11-20 4 összeállította: Andó Miklós NÓGRAD — 1973. október 10., szerda 1 \