Nógrád. 1973. június (29. évfolyam. 126-151. szám)

1973-06-19 / 141. szám

Ez történt az NB IIT-ban Mátra novak súlyos veresége Az NB III. vasárnapi for­dulója hozott néhány megle­petést. A Salgótarjáni Kohász csak küzdelmes találkozón szerezte meg az egy pontot, bár a találkozónak már nem volt különösebb jelen tőségp. Pontot rabolt a Bgy. SE, csakúgy mint Jászberényben az Öblösüveggyár. A vasár­napi fordulóban Mátranovák szenvedte el a legnagyobb gólarányú vereséget, 6:1 arányban kapott ki az Ede­lényi Bányásztál. PAPP J. SE—SALGÓ­TARJÁNI KOHÁSZ SE 1:1 (1:0) Miskolc, 300 néző, v.: Só­lyom. SKSE: Vári — Boros, Tajti, Kapás, Csala, Szolnoki, Pálmai, Barta (Gásp>ár), Föl­di, Szeberényi,' Marcsok. Ed«- *ő: Boldvai László. Bár a találkozónak nem volt már különösebb jelentő­sége a bajnokság szempont­jából, mégis végig színvona­las, küzdelmes mérkőzést ví­vott egymással a két csapat. Az első félidő jelentős részé­ben az SKSE támadott töb­bet, harcolt ki mezőnyfölényt A hazaiak ritkábban, de ve­szélyesen támadtak. Így a 41. percben megszerezték a veze­tést. Táj ti min tegy 18 méter­re a kaputól kézzel húzta le a _ labdát. A megítélt szabad­rúgást Konyha óriási erővel küldte .kapura. Vári a labdát csak kiütni tudta. A befutó Csemniczki közelről a hálóba lőtt. 1:0. A játékidő második részé­ben továbbra is Kohász-roha­mokkal folytatódott a mérkő­zés. Pálmai, Földi, Marcsok hagyott ki nagy gólhelyzetet. Az egyenlítő gólra azonban a 86. percig kellett várni. Az addig is nagyszerűen játszó Földi kígyózott el a hazai védelem mellett, míg végül is az egyik játékos kézzel érintette a labdát á 16-oson belül. A megítélt 11-est Vári lőtte a hálóba. 1:1. A mindvégig színvonalas és kemény mérkőzést , hozó találkozón az SKSE idei leg­korszerűbb játékát nyújtotta. A hazaiak mindent elkövet­tek a győzelemért Ezt azóft- ban az ötletesen játszó ven­dékek megakadályozták. Jó: Vári, Táj ti, Szolnoki, Szebe­rényi, Földi. BGY. SE—SASHALOM 1:1 (0:0) Balassagyarmat, 400 néző, v.j Gecsé. Balassagyarmat: Treso (Garamvölgyi) — Kon- csek, Fodor, í^ribeli, Vido- inusz, Erdélyi, Dallos (Szed- lák), Hornyák, Hegedűs, Tö­rök, Balogh. Edző: Vidámusz János. A 15. percben a vendégcsa­pját jobbszélsője elfutott a vé­dők mellett, de a labda elke­rülte a kaput. A 25. percben Hegedűs—Török volt a labda útja, s a csatár az üres ka­pu mellé lőtt. A 44. percben Treso és a kapura törő csatár összefutottak a 16-oson be­lül. A játékvezető 11-est ítélt. A sashalmiak kapusa rúgta a büntetőt, de Treso kiütötte. A labdát másodszor sem tudták hálóba rúgni, mert ismét el­akadt a gyarmati kapusban. Szünet után a sérült Treso helyére Garamvölgyi állt be. A 69. percben litéz elfutotta védők mellett és a vendégek­nek megszerezte a vezetést. A 75. percben szabadrúgás­hoz jutott a hazai csapat. A labdát Szedlák ívelte be és Dozsnicsról a gólvonalon túl­ra jutott. Öngól. Alacsony színvonalú * mér­kőzésen csapkodó játék folyt mindkét részről. A hazaiak némi szerencsével jutottak az egyik pxmthoz. A csapatból senki sem dicsérhető. JÁSZBERÉNYI LEHEL­ÖBLÖSÜVEGGYÁR 0:0 Jászberény, 200 néző, v.: Bartók. Üveggyár: Molnár — Dollen.cz,, Pindroch, Koszta, • Szántó, Sándor, Fehérvári, : Král I.. Bodor, Kálnai, Král III. (Győri). Edző: Simon lm­• re. A második hely sorsát el­döntő mérkőzésre hűvös, sze­les időben került sor a kitű- ■nő talajú jászberényi pályán. A szél ellen kezdett az Öb­lösüveggyár és jó iramú, vál­tozatos játék alakult ki, eny­he hazai fölénnyel. De a lő« j vések vagy nem voltak pon­tosak, vagy a kapusok hárí­tottak. A 27. percben Orosz jobb sarokba tartó f lövését Molnár szögletre öklözte. A második félidőben még foko­zódott az iram és a kapuk is többször kerültek veszélybe. A 84. percben Sándor 18 mé­teres lövését Vasas kapus nagy bravúrral szögletre ök­lözte. A 88. percben Kálnai- aak volt lehetősége a győztes gól elérésére,, de kivárt a lö­véssel és szerelték. A muta­tott játék alapján az ered­mény igazságosnak mondha­tó. Jó: Molnár, Fehérvár:. Král I. EDELÉNYI BÄNYÄSZ— MATRANöVAKI VASAS 6:1 (4:0) Edelény, 400 néző, v.: Sze­pesi. Mátranovák: Domonkos (Szoó) — Berze, Gecse (Kun), Veres, Lakatos E., Mészáros, Tóth L., Marsinszki, Tóth S., Csikós I., Varga. Edző; Gás­pár Mihály. A jó formában és dobogóra pályázó hazaiak hatalmas lendülettel kezdték a játékot. Már az 5. percben Petróczi beívelésébe Domonkos sze­rencsétlenül nyúlt bele és ró­la a hálóba került a labda’. A 0.. percben Gecse megsérült és ezt követően a nováki véde­lem megingott. A 10., majd a 12. percben Kósa előbb szög­letről, majd mintegy 16 mé­terről küldte a nováki hálóba a labdát. A mátranováki vé­delem nem tudta tartani a hazaiak gyors és jól lövő tá­madósorát és a 35. percben Kállai négyre növelte a bá­nyászok előnyét. Fordulás után Szoó állt a novákiak kapujába és több veszélyes labdát hárított. A 60. percben Mészáros ügyesen átemelte az edelényi kapus felett a labdát és ezzel szépí­tett. A 67. percben Kállai, a 70. percben Petróczi lőtt újabb gólt és így alakult ki a nagyarányú hazai győzelem. A novákiak nem tudták meg­ismételni előző heti jó játé­kukat és a bentmaradásért való küzdelemben alul ma­radtak a minden részében jobb játékot mutató edelé- nyiekkel szemben. A nováki csapatból Veres. Lakatos E. és Mészáros játéka dicsérhető a vereség ellenére is. PKSE—KÖBANYAI SÖRGYÁR 2:2 (0:2) Pásztó. 500 néző, v.: Seid- mann. Pásztó; Kelemen —Sí­pos, Tari I. (Sütő). Borda, Ba- zsó, Bedő, Alapi, Almási. Dó­ra, Smolek L, Maksó. Edző: Tóth István. A 18. percben Bacher méteres szabadrúgása utá Kelemen a tenyerével a jobb sarokba tolta a labdát. 0:1. A 35 percben Kelemen *30 mé­terre kifutott a kapujától és a lepattanó labdát Bacher az üres kapuba emelte. 0:2. Az 52. percben a kapusról kipat­tanó labdát Dóra a hálóba kotorta. 1:2. A 77. percben egy kapu előtti , kavarodás után Smolek a bal felső sa­rokba helyezte a labdát 2:2. A gyengén játszó vendégek két szerencsés gólt szereztek. A hazaiak nem nagyon/töre­kedtek a pont- és gólszerzésre. Nagy hibaszázalékkal és ala­csony színvonalon' játszattak. A nyújtott játék alapján sen­ki sem emelhető ki. PALOTÁS—GAZMÜVEK 3:2 (2:1) Budapest, 300 néző, v.: Jámbor. Palotás: Reithart — Dús, Kovács, Tóth A. — Var­ga, Trena, Dévai (Béna), Tur- csányi, Balogh, Tóth J., Tóth K. Edző: Kovács József. A vendégek irányításává'] kezdődött a játék. A 8. perc­ben Tóth K. elviharzott a bal szélen és beadását 15 mé­terről Balogh értékesítette, öt perccel később Tóth K. egyé­ni játékából 2:0 az eredmény. A 43. percben a hazaiak sza­badrúgásból szépítettek. A második félidőben a hazaiak kezdtek jobban és a 60. perc­ben egyenlítettek. A vendé­gek újból újítottak és a 70. percben Tóth ■ K.-t a védők 100 százalékos gólhelyzetben felvágták, de a játékvezető sipja néma maradt. Tovább­ra is a vendégek irányították a játékot. A 88. percben Ba­logh megszerezte a győzelmet jelentő gólt. 3:2. Jó: Kovács, Turcsányi, Balogh, Tóth J. és Tóth K. Az St. Síküveggyár—Cinkö- ta mérkőzésről nem kaptunk jelentési. Tenisz Gyenge rajt as NB Ill-ban Az SKSE férfi teniszezői hosszú éveken át küzdöttek azért, hogy feljuthassanak az NB III-as bajnokságba. Az idény június elején vette kez­detét, amikor is Budapesten a MÉLYÉPTERV-től és az Igaz­ságügy csapatától egyaránt 9:0 arányú vereséget szenved­tek a Kohászok. Legutóbb Sal­gótarjánban folytatódott az NB III-as csapatbajnokság. Sajnos, ezúttal sem ment a já­ték. A tarjániak alulmaradtak a Tatabányával és a MOM- mal szemben is. A Tatabá­nyától 6:3, míg a MOM-tól 3:0-ra vereséget szenvedett. A csapat tagjai: Tordai, ifj. Her- csik, Wágner, dr. Szabó, De- mény Gy., Németh. Tartalék: Ullman. Az SKSE-ből csupán a Demény—Wágner páros, valamint az ifj. Hercsik és dr. Szabó tudott győzelmet sze­rezni. Az első négy fordulóban tehát gyengén szerepeltek az SKSE teniszezői. Nagyon meg kell küzdeniük azért, ha a soron következő mérkőzéseken szépíteni kívánnak eddigi teljesítményükön. Atlétika SKSE-siker a nyitányon A Salgótarjáni BTC—ZTE NB I-es labdarúgó-mérkőzés szünetében bonyolították le a Hosszútávfutó Kupa első for­dulóját. Az 1973—79 között megrendezésre kerülő ver­senysorozat nyitányán 14-en rajtoltak. Ott voltak a me­zőnyben a Balassagyarmati SE, Hatvan, Miskolci Kohó­ipari Technikum, valamint az SKSE futóL Az első forduló­ban Kohász-siker született. A I4-es mezőnyből közöljük az élcsoport állását: I. Kadlecsik (SKSE) 4:10,6, 2. Grapka (Bgy. SE) 4:11,9, 3. Varga (SKSE) 4:12,2, 4. Szőke (SKSE) 4:13,6, 5. Kovács (Miskolc) 4:18,2, 6. Szilágyi (SKSE) 4:25,4. x TOTÓ 24. HETI EREDMENYL 1. Bp. Honvéd—Vasas i itt 2. Tatabánya—FTC x 2:2 3. Csepel—Komló 1 2:0 1. Diósgyőr—Videoton 2 0:2 5. Pécs—Kába ETO 1 1:0 6. MTK—Egyetértés x 1:1 7. MÄV DAC—Dunaűjv. x 1:1 8. Várpalota—Haladás 1 2:1 9. Kecskemét—BKV Előre 1 2:1 10. Volán—Oroszlány 1 IS) 11. Szekszárd—Debrecen x 1:1 12. KKFSE—Kazincbarcika 1 1:0 13. Törekvés—Eeninváros 2 0:1 +1 14. Hajdúböszörm.—MGM 1 3:1 A szögletrúgások mérkőzése Salgótarjáni BTC—Zalaegerszegi TE 1:1 (OiO) Salgótarján, 5000 néző, Csernefalvy (Maczkó I. J., Asz­talos). SBTC: Magyar — Mik­lós, Kmetty, Varga, Vertig, Horváth, Répás, Básti, Kajdi, Kovács, Jeck. Edző: moór Ede. ZTE: .Déri — Molnár, Papp I., Mihalecz, Filo, Gáspár, Sza­bó, Józsi, Soós, Tóth Gy., Bita. Edző: Szőcs János. Már egy negyedórával a mérkőzés kezdete előtt óriási hangorkán zúgott végig a sta­dionon. Egymással szemben foglaltak helyet a hazai és a vendég B-közép tagjai. Zász­lókat lobogtattak, énekeltek, s „a ricsaj” minden eszközét felvonultatták. Az SBTC is és a ZTE játékosai is saját szí­neiben, fekete-fehérben, illet­ve zöld-fehérben vonultak a pályára. A lelátón arról be­széltek a szurkolók, hogy az SBTC visszavágóra készül, a ZTE pedig a két pont meg­szerzésére törekszik, hogy el­nyerje a számára rendkívül közelben levő vidék legjobb csapata címet. A Zalaegerszeg kezdett. Ha­zai támadásokkal indult a mérkőzés és mindjárt az el­ső percben Kovácsot a 16-os táján tartották fel. Egy perc­cel később Kovács elől men­tettek szögletre, majd Bástí szögletrúgásából Kmetty feje­sét Soós hárította. íó helyzet volt! Az 5. percben Soós volt veszélyes, majd később Szabó lőtt Magyar kapuja mellé. El­lentámadás során Kovács és Répás egymást zavarta a fe­jelésnél. A hazai együttes tá­madott, többnyire a félpályán folyt a játék. A vendégek tá­voli lövésekkel kísérleteztek. Később Básti jobb sarkos lövé­sét Déri nagyszerűen védte. A játéknak ebben a részében Horváth a jobb szélről támo­gatta a hazai csatárokat. Ré­pás nagyszerű lövéssel tüntet­te fel magát. A 13. percben Soós küldött lövést a hazaiak kapujára, de Magyar védett. Később Kajdi harcolt kJ szögletet. Básti beívelt labdá­ját Kovács a kapu fölé fejel­te. Jeck spkat tartózkodott középen. Később sokát ígérő támadás futott végig a pá­lyán, Kajdi beadását Répás mellé lőtte. Egyre erősebb volt a hazaiak támadása. Vertig a bal oldalon rendre felszaladt, nem egyszer a 16-os táján akasztották meg. Ismét Básti szögletrúgása következett. A vendégek védői a 16-os tájé­káról hosszabb labdákkal in­dították támadásba a csatáro­kat. Básti—Kovács-akció kö­vetkezett, majd Básti lövését kiejtette Déri és Jeck elől szögletre tisztáztak a vendé­gek. A ZTE gyors ellentáma­dása néhányszor lesen akadt el. A 22. percben Kovácsot felvágták a vendégek védői és Básti 19 méteres szabadrú­gását Déri kiejtette, a meg­szerzett labdát Kajdi a kapu mellé küldte. Ebben a játék­részben Csernefalvy játékve­zető néhány téves Ítélete bor­zolta fel a hazai szurkolókat. A vendégek jól szervezték meg védelmüket. Ha kellett hat, hét emberrel is védekez­tek, de egy-egy megszerzett labdával gyors és korszerű tá­madással közelítették meg Ma­gyar kapuját. A 25. percben Horváth indította Kajdit, aki a kapu fölé küldte a labdát. Répás szögletet ért el. Básti beívelt labdáját Kmetty fejel­te Déri kapujára, a kapus azonban hárítani tudott. Hor­váth elöl-hátul jól irányított, Kmetty biztosan hárította' a vendégek támadásait, sőt nem egyszer a támadásból is kivet­te a részét. A 41. percben Miklós tört fel, Kajdi szögle­tet harcolt ki. A beívelt lab­dát Kajdi fejelte, de Déri is­mét szögletre hárított. A 44. percben szabadrúgáshoz jutott az SBTC. Básti röviden Ko­vácshoz tolta a labdát, aki éle­sen küldte a kapura. Déri ki­ejtette a labdát, a végén a gólvonalon tudott tisztázni. A második félidőben cseré­re határozta el magát Szőcs János edző. Gáspár helyett Kocsis I. jött a pályára. Is­mét hazai támadásokkal foly­tatódott a játék. Varga és Ré­pás zavarta egymást a vendé­gek kapuja előtt, Básti fölé lőtte a labdát. Az 50. perc­ben váratlanul vezetéshez ju­tott a ZTE. Szabó egyedül in­dult meg az SBTC térfeléről, a védelem teljesen leállt és mint­egy 8 méterről Magyar mel­lett nyugodtan gurította a há­lóba a labdát. 0:1. A gól mintha felrázta vol­na a hazaiakat Egy perc alatt három szögletet ért el az SBTC. Az 59. perc meghozta a hazaiak egyenlítő gólját Szögletrúgás után Básti be­ívelt labdáját Kovács védhe- tetlenül fejelte a kapu jobb oldalába. 1:1. Még Inkább fokozódott a já­ték irama. A 62. percben szin­te tűzijáték folyt a ZTE ka­puja előtt. Később Déri kiej­tette Básti 25 méteres szabad­rúgását és csak nagy nehezen tudta ismét megkaparintani. Zúgott a nézőtér. A 64. perc­ben Kovácsot felvágták a 16- oson belül, de érthetetlenül Csernefalvy sípja néma ma­radt. Kovács—Kajdi volt a labda útja, de Déri mentett. Jó lett a játék. Az SBTC egy­re többet támadott, a Zala­egerszeg egyre több szabály­talanságot követett el. A 69. percben Molnár, a 73. percben pedig Mihalecz kapott sárga lapot Kovács felvágásáért. A 75. percben Jeck, futott el, de a 16-os sarkán könyörtelenül felvágták. Básti beívelt labdá­ját Kmetty a kapu fölé küld­te. Később Miklós lövését Déri a jobb sarokból csak ne­hezen húzta le, majd Kovács elől mentettek szögletre a ven­dégek. Básti labdáját Déri csak öklözve tudta hárítani. A 85. percben nagyszerű Kajdi— Jeck—Kajdi-támadás futott végig a pályán. Kajdi gólját Csernefalvy les címén nem adta meg. Aztán eldurvult a mérkőzés, Egyre több volt a szabálytalanság. Básti, majd Miklós adott munkát a zala­egerszegiek kapusának, aki is­mét csak szögletre tudott men­teni. A mérkőzés az SBTC támadásaival ért végett. A vasárnapi találkozót nyu­godtan nevezhetjük a szöglet­rúgások mérkőzésének. Az utóbbi időben aligha volt olyan találkozó, amelyen 1S:0 arányú lett volna a szögletrú­gások száma egy-egy csapat javára. Igaz, hogy mind a két együttes nyílt sisakkal játszott. Az SBTC többet is támadott, de hélyzeteit csak egy esetben tudta kihasználni. A vendé­gek, ha kellett, hat-hét ember­rel is védekeztek, de gyors és korszerű ellentámadásaikkal nem egyszer zavarba hozták a hazaiak védelmét. Hozzátar­tozik a mérkőzés krónikájá­hoz, hogy Csernefalvy játék­vezető több téves ítéletet ho­zott. A közönség azt várta ais SBTC játékosaitól, hogy az utolsó hazai mérkőzésen szé­pen búcsúznak a szurkolóktól. Ez csak egy pont erejéig va­lósult meg. A ZTE kapujában Déri nagyszerű teljesítményt nyúj­tott, a vendégek neki köszön­hetik az egy pontot. A véde­lemből Molnár, Papp és Filo játszott elfogadhatóan. A kö­zéppályások közül Szabó nagy­szerűen szervezte a vendégek támadásait. Jó teljesítményt nyújtott Józsi, a támadók kö­zül Soós és Bit a. Az SBTC kapujában Ma­gyartól több jó védést láttunk, a gólról nem tehet. Miklós jól beilleszkedett a védelmi falban Kmetty megszűrte az ellentá­madásokat és fejeseivel nem egyszer veszélyeztette Déri kapuját. Vertig teljesítménye ismét az átlagon felül volt. Varga gyengébben mozgott. Horváth nemcsak védekezett, de a jobb szélen nem egyszer segítette a támadások szerve­zését is. Répás és Básti nem nyújtotta azt, amit tőle a kö­zönség várt. Kajdi amellett, hogy küzdött a labdákért, ezen a találkozón lassúbbnak bizo­nyult: Kovácsot gólja és sok- mozgásos játéka dicséri. Jeck halványabb teljesítményt nyújtott. Csernefalvy játékvezető nem kísérte a játékot, ezért több fordított ítélettel sújtotta a hazai együtest. A mérkőzés végeredményét befolyásolta azzal, hogy Kovács felvágásá­ért nem adta meg a büntetőt. Somogyvári I,ászló AZ NB I. ÁLLÁSA 1. Ü. Dózsa 29 21 3 5 79 19 43 2. Vasas 29 16 8 5 53-31 40 3. FTC 29 16 7 6 54-31 38 4. Honvéd ' 29 12 11 6 59-34 33 5.. Videoton 29 14 5 10 43-38 33 6. ZTE 29 12 7 10 38-37 31 7. Csepel 29 9 12 8 43-36 30 8. ETO 29 13 2 14 44-50 20 9. MTK 29 8 11 10 36-45 27 10. SBTC 29 9 7 13 40-44 25 11. Tatab. 29 8 8 13 27-38 :?<* 12. Egyetért. 29 7 9 13 27-47 21 13. Pécs 29 6 11 12 25-41 21 14. SZEOE 29 6 10 13 29-51 22 15. DVTK 29 5 10 14 19-48 ?0 16. Komló 29 5 9 15 24-50 18 Labdarúgás, NB 11. Döntetlenül játszottak a nógrádi csapatok Az NB II. Északi csoport 29. fordulójában idegenben ját­szott a Nagybátonyi Bányász, otthonában mérkőzött a Kis- terenyei Bányász Építők együt­tese. Az összecsapásokon dön­tetlenül játszottak a npgrádi csapatok. KISTERENYEI BÁNYÁSZ ÉPÍTŐK—ESZTERGOM 1:1 (1:0) Kisterenye 300 néző, v.: fü­zesi. Kisterenye: Horváth —• Szilágyi, Bibók, Jávori, Do­monkos, Márton, Szőllősi, farlósi, Szűcs, Lavaj (Sán­dor), Dudás. Edző: Szojka Fe­renc. Esztergom: Fodor — Csizmár (Cserép), Varga, Kol­lár, Kulcsár, Balogh, Nagy, Debre, Hernádi (Jámbor), Czi- bik, Virágh. Edző: Kertes László. Szeles időben játszott mér­kőzésen az első helyzet a 10. percben adódott. Ekkor Dudás lőtt mellé. A 17. perc­ben ismételt a balszélső. Kö­zelről beadott lövése kerülte el a kapufát. Az Esztergomból gyors ellentámadások után Nagy találta el a kapufát a 30. percben. A 31. percben Lavaj közeli lövését védte Bodor. A 42. percben szerezte meg egyetlen gólját a terenyei csapat. Dudás lőtt közelről a bal sarokba. 1:0. Szünet után az esztergomi­ak bátran támadtak, bár a helyi csapat is teremtett né­hány helyzetet, de gólt nem sikerült elérni. A 60. percben egy összecsapás után a tere­nyei 16-osnál a játékvezető túl szigorúan, 11-est ítélt. Ezt Czibik értékesítette. 1:1. A gól után a vendégek ügyeseb­ben, a helyiek körülményesen játszottak. Mindkét kapu előtt adódott gólhelyzet, de a vé­delmek jól hárítottak. Köze­pes iramú és színvonalú mér­kőzésen a vendégek meglepe­tést okoztak. Góllövő: Dudás, ill.: Czibik (11-esből). Jó: Já­vori, Márton, ill.: Czibik, Vi­rág. NAGYBÁTONYI BÁNYÁSZ —BVSC 1:1 (0:0) ' Szőnyi u. 200 néző, v.. Tur­csányi. Nagybátony: Palhu- ber — Macska, Pozsár, Ludá- nyi, Kupcsulik, Nagykiske, Ónodi, Baranyi, Veres, Ko­vács, Sarkadi. Edző: Bulyovsz- ky Tibor. BVSC: Szarka — Her- czeg, Bodonczi, Tóth, Salcza, Hosszú, Lőrincz, Nagy Gy., Matulai (Lazsányi), Törőcsik, Kaszás. Edző: Marosvári Bé­la. A hazai csapat kezdett job­ban, s a gólhelyzetek egész sorát dolgozták ki a csatárok. A jó iramú mérkőzésen a BVSC a legjobb gólhelyzete­ket is kihagyta. A BVSC tá­madásai ellenére Kovács ré­vén a Nagybátony szerezte meg a vezetést. Az egyenlítő gólt a BVSC szélsője, Kaszás szerezte meg. 1:1. Jő: Palhu- ben, Kupcsulik, Nagykiske, Veres, ill.: Herczeg, Nagy Gy., Törőcsik. NB II. ÉSZAKI CSOPORT 1. KKFSE 29 18 8 6 43-18 41 2. Kazincb. 29 15 •» 8 46-32 36 3. BVSC 29 14 7 8 45-27 35 4. Vác 29 14 7 8 42-28 35 5. Leninváros 29 13 7 9 37-25 33 6. S.-újhely 29 12 8 9 27-25 32 7. Izzó 29 11 8 10 40-38 30 8. Rudab/ 29 10 10 9 34-33 30 9. Gyöngyös 29 9 11 9 31-31 29 10. N.-bátony 29 10 9 10 38-41 29 11. Ózd 29 9 11 9 33-39 29 12. Kister. 29 10 8 11 37-3» 28 13. Nyíregyh. 29 9 8 12 35-40 26 14. Eszterg. 29 4 10 15 18-41 18 15. KELTEX 29 3 11 15 26-53 17 16. Törekvés 29 3 10 16 21-44. 16 NŰGRÁD - 1973. június 19., kedd