Nógrád. 1970. június (26. évfolyam. 127-151. szám)

1970-06-10 / 134. szám

t Kosárlabda-©Mt elmái»y#I< Megy©» !■ o**»álv Biztos férfigyőzelem — Női csapatunk a kiesés szélén — Diadalmaskodott a nagyobb rutin Izgalmas mérkőzés Hátranovákon Mátraverebély nyolc fővel állt ki Szécsény meglepő arányú győzelme A hét végén is pályára lép­tek NB-s ko^ai'lalxte-együtt«- seink. Salgótarjánban hánom in,arh<Ueet játataottak: a* Sl\SE ferficsiapaila biztosain győzött. az SBTC női gárdája Újabb vereségével a kiesés szélére kerüli. Az St. Sparta­cus ellen a voit NB II-es Nagykörű« Pedagógus na­gyobb rutinja diadalmasko­dott. SKSE—Bp. HSC 95:93 (52:45) Salgótarján, v Ti mar. Ká­véi Salgótarjáni Kohász: Csu­ka (48), Tóth (9), Szert (14), Túrán (4) Palla (15), cs Kó­bor <—), Marok (2), Plachi (9). Gondos (—). Babka (—), Edző: Szarvas József. Csuka irányításával veze­tést szereztek a hazaiak A Bp HSC azonban eg.v pilla­natra sem adita fel a küzdel­met. Bátram törtek palánk alá. távoli dobásaik pontokat értek Szünet után is naigy Balassagyarmaton pompás időben rendezte meg hagyo­mányos országos atlétikai versenyét 8 Bgy. SE atlétikai szakosztálya, a tragikus körül­mények között elhunyt fiatal sportolója, Lebó János emlé­kére. Az ország különböző részeiből 15 egyesület atlétái gyűltek össze, A III. Lebó- emlékverseny pontversenyét a vendéglátó Bgy. SE nyerte a kétszeres győztes SKSE és az Ózdi Kohász előtt. Néhány figyelemre méltó egyéni tel­jesítmény is akadt. Angyal János jó Idővel győzött 100 m-en. Nagy László (Ózd) 400 m-en a verseny legjobb ered­ményét érte el. Márik János H3.16 m-es dobásával gerely* hajításban bizonyult a leg­jobbnak. A három legjobb férfiversenyzőnek felajánlott tisateletdíjat ők kapták. A Kél érdekesnek ígérkező ittbdarur.u-merkozesi rendez­nek ma délután Salgótarján­ban az SKSE-stadionban. Az SBTt öregfiúk csapata 15.15 órától az SKSE öregfiúkkal méri Össze tudását. Az SBTC csapata 17 órától Nógrád NB ll-ea válogatottjával mérkő­zik. A találkozók bevételét az volt a küzdelem. Szert kipon­tozódott. így már nem tudták növelni az előnyt. Az utolsó három percben 95:80 után az ellenfél ügyesen lassított« a kohászok lendületét. SBTC—Egyesült Gyógyszer 81:62 (37:33) Salgótarján, v,: Timáir, Ha- veL SBTC: Báminé (10), Szak­mámé (2). Váilóczi (•—), Rózsa (4) Kovács (2). cs.: Miskolczi (26). Gerlei (4). Deáik (7), Rá­kóczi (2), Molnár (•—). Edző: P»n csóvái Nándor A kezdő ötösből— a megyei tornaüninepély miatt — Mie- kblczl és Rákóczi hiányzott csak a félidő közepére érkez­nek meg. Az ellenfél gyorsan elhúzott 7:0 arányban. Szünet után a lassú játék az ellen­félnek kedvezett. Igen sok labdát elcsíptek, és helyzetei­ket biztosabban háUOUUiHUt itt Az utolsó percekre kipon­tozódtak az ellenfél legjobb­legjobb női versenyzők: Ké­nyei Gyuláne. Ürmösi Erika, Nagy Anna. A legjobb ifjú­sági versenyző tiszteletdíját Lajkó Zsuzsa és Kocsis Lász­ló kapta. A 2000 m-es fiú­akadály futás ban nem sikerült az országos csúcsot, megjaví­tani. Fábri Gábor így is 4,3 mp-cel jobbat futott a megyei ifjúsági csúcsnál. Lajkó Zsu­zsa 100-on és 400-on bizto­san győzött. Ürmösi Erika egyéni csúccsal nyerte a 800- m-t. Hényel Gyuláné a leg­jobb női eredményt érte el gerelyhajításban. JOBB EREDMÉNYEK (FÉRFIAK) Öt km-es gyaloglás: 1, Papp (Szolnoki MÁV) 24:44,6, disz­kosz: 1. Gedőczi (Bgy. SE) árvízkárosultak megsegítésére ajánlották fel. • Az NB l-es labdarugó-csa­patok helyosztó visszavágót játszanak a hét végén. Salgó­tarjánban szombaton a Kom­lói Bányász szerepel. A mér­kőzés 16.30 órakor kezdődik. iái. Már-már felcsillant az egyenlítés reményé, de végül is a fekete-fehérek taktikai fegyelmezetlensége miatt egy­pontos vereséget szén védték NB lll-AS MÉRKŐZÉS St. Spartacus—Nagykőrösi Pedagógus 58:80 (33:33) Salgótarján, v.: Mattes St. Spartacus: Valemczei (7), Plenéznek (2), Szakmar (—), Szabó (22), Túrán (14). cs.: Kulhavi (2), Kesaler (2), Hor­váth (5), Bérezési (4). Edző: Túrán István. Az első perceikben a rutino­sabb — volt NB Il-es — ven- íégcsapat szerzett vezetést. Túrán vezetésével 18:18-náll egyenlítettek, majd váltott vezetés következett. Szünet után erősen visszaesett az St. Spartacus,. Ekkor a vendégek már kevesebb ellenálilás mel­lett gyűjtötték pontjaikat Mátyus László 39.00. 2. Berat (Bgy. SE) 38,60, 3. Papp (SÜMSE) 38,40, 100 m: 1. Angyal (SKSE) 11,2, 2. Nagy (Ózd) 11,3, 400 m: l. Nagy (Ózd) 50,8, 2. Sző­nyi (Baja) 51,2, 3, Bodor (Zal­ka FSE) 32,4. 1500 m.: 1. Ko­vács (ózd) 4:06,0, 2000 m, akadály: 1. Kocsis (Baja) 6:10,2, 2. Sas (Csepel) 6:10,3, 3. Fábri (Bgy. SE) 6:20,5 (új megyei ifjúsági csúcs), 3000 m. akadály: 1. Fodor (SKSE) 10:18,5, 5000 m: 1. Kelemen (Csepel) 15:32,2 hárma«: 1. Angyal (SKSE) 13,86, 2. Bállá (Bgy. SE) 13,27, 3. Szummer (SKSE) 12,80, gerely: 1. Má- rity (Baja) 63,16, 2. Jakab (Széesény) 56,74, súly: 1. Papp (SÜMSE) 12,08, 2. Tóth (Barcs) 12,06. (NŐK) KW m: 1. Lajkó (Bgy. SE) 13.1, 2. Pintér (Bgy. SE) 13,2, 3. Kiesné (SKSE) 13,4, 400 m: 1. Lajkó (Bgy. SE) 60,9, 800 m: 1. Ürmösi (SKSE) 2:32,0, 4x100 m.: 1. Bgy. SE 53,5, 2. SKSE 54,2. 3. Bgy. SE II. 54.5. távol: í. Karkusz (SKSE) 491, gerely: 1. Hényelné (SKSE) 38,48, 2, Eszményi (Bgy. SE) 29,80, 3. Mocsári (Bgy. SE) 28,80, diszkosz: 1. Velenczei (SKSE) 29,69, 2. Friedrich (Baja) 29,60,3. Ocso- ven (Bgy. SE) 26,66, súly: 1. Nagy (Bp. MEDOSZ) 10,48, 2. Hényelné (SKSE) 10,28, 3. Sza­kács (Nagybátony) 9,87. A Lebó János emlékverseny pontversenyének végeredmé­nye: 1. Balassagyarmati SE 113.5, 2. Salgótarjáni Kohász 96, 3. Ózdi Kohász 44 pont­tal. Di. Kollár Mihály A megyei I. osztályú labda- r.igó-bajnokságban legutóbb az u olsó előtti (XIII.) forduló mérkőzéséit rendezték meg. KELETI CSOPORT Karancskeszi — Karancsság 3:0 (2:0) Karancskeszi, 400 néző, v.! Csíki. Karancskeszi: Szőllős — Nagy B., Horváth. Romhányi J. — Tarjáni, Básti — Nagy L., Simon, Gordos, Romhányi Gy., Kicsiny. Cs.: Nagy L. és Romhányi J. helyett Zsidai és Oravecz II. Edző: Kollár Gyu­la. Iíarancsság: Godó — Vi- rágh, Enreiter, Skoda — Már­ton, Demény — Sütő, Farkas, Szabó, Oláh, Horváth II. Cs.: Horváth II, helyett Pokrivác«, Edző: Huszár Gyula. Jó iramú, sportszerű mérkő­zés. A hazai csapat rászolgált a győzelemre. Góllövő: Simon (2), Kicsiny. Jó: Horváth, Si­mon, Gordos, Szőllős, UL: VI- rágh, Enreiter. Karancslapujto — Somoskőújfalu 3:1 (3:1) Karancslapujtő, 500 néző, v.: Jancsó. Karancslapujtő: Tóth A. — Gordos, Oravecz S., Ser­főző — Bodor, Orovecz A. —• Somoskői, Tórák, Lantos, Tóth S., Lavaj. Edző: Lantos Ede. Somoskőújfalu: Balázs II. — Szabó, Lengyel, Berta — Eis­ler, Szuhányi — Bozó, Kovács, Kaposvári, Czikora, Molnár Edző: Tóth István. Az első negyedóra után már 3:0 arányban vezettek a hazai­ak. A II. félidőben feljavultak a vendégek, szépítettek, és 3:l-es állásnál 11-est hibáztak. Góllövő: Tóth S., Lavaj, Tórák, HL: Kaposvári. Mátranovák — St. Banyagép 4:2 (0:2) Mátranovák, soo néző, v.-. Fodor. Mátranovák: Szoó — Répás, Gecse, Veres — Kun, Mészáros — Tóth, Répás, Tóth J., Varga E., Forgó. Edző: Szomszéd Ádám. St. Bánya­gép: Szegedi — Zoltán, Kis­házi, Győri — Mészáros, Hoff­man — Ferencz, Szabó, Jenői, Fiikor, Kakuk. Edző: Benke János. Jó iramú mérkőzés. Az I. félidőben az St. Bányagép fö­lényben játszott és 2:0-ra ve­zetett. Szünet után két öngólt vétettek, és ez megzavarta a csapatot. A hazai mezőnyfölény csak az utolsó öt percben érett gólokká. Góllövő: Forgó, Varga, Hoffman (öngól), Kis­házi (öngól), ill.: Jenei, Ka­kuk. Jó: Tóth, Kun, Varga, Forgó, ill.: Ferencz, Szabó, Szegedi. Fiikor. St. ZIM — Mátraverebély 4:1 (félbeszakadt) Salgótarján, v.: Baráth. A vendégcsapat csak 8 fővel állt ki — néhányan lemaradtak a vonatról — így a 27. percben már 4:l-re vezetett az St. ZIM. Ekkor Pál József, a vendég­csapat edzője — vajon miért? — újabb két játékost lehívott a Asvlolitenísz Serdülők területi döntője Atlétika Bgy. SE-siker a Lehó-emlékversenyert Ma délután Két érd «Wo«; labdarúgó-mérkőzés Debrecenben rendezték meg a serdülő asztalitendszezök te­rületi döntőjét Borsod. He­ves, Szabolcs, Hajdú és Nóg- rári megye fiú- és leány ver­senyzőinek részvételével. Nóg­rád színeit — eddig nem ta­pasztalt eredményességgel — négy fiú és egy leány képvi­selte. Fiú egyéni (20 induló): 1. Kovács (Nyíregyháza), 2. Krajcs (St. Spartacus), 3. Mu­nich (Debrecen). Leány egyéni (12 Induló): 1. Toth E. (St. Spartacus), 2. Czt­ma M. (Miskolc), 3. Kun A. (Debrecen). Fiúcsapat (5 induló): 1. Nyíregyháza. 2. Miskolc, 3. St. Spartacus. Az első négy helyezett az országos bajnokságom indul Budapesten. ★ Június 10—ll-ém az ÓIK serdülő torna döntőin vesz­nek részt az St. Spartacus fiatal asztalitenisaezői. A Népstadionban Ferencváros öregfiúk —Zp. Építők öregfiúk találkozó A Ferencváros — Wiener SC árvízkárosultak javára rendezendő labdarúgó-mérkő­zést ma este 19.30 órától bo­nyolítják le a Népstadionban. Előtte előmérkőzést játszanak. A Ferencváros öregfiuk — Zp. Építők öregfiúk mérkőzés 17.30 órakor kezdődik. A Zp. Építők öregfiúk várható összeállítása: Nagy P. — Gergely, Bakó, Gáspár — Hármasa I., Gará- di — Hanti, Tartási, Ponyt Vass, Meggyes. Csere: Kiss T.. Nagy E.. Léva vári. Tarlósí. Hármasi J. Haszonvasak, KERÍTÉSEK. KAPUK, SIH1. illetve centrifuga rendszerű SZIVATTYÚK. HASZNÁLT GEPKOCSI- KOPENYEK és -TÖMLŐK. AUTOBUSZ- és GÉPKOCSIALKATRÉSZEK. DESZKÁK stb. bő választékban, különböző méretben kaphatók ii Pest—Búes—ISógrád megyei HEH Vállalat autó- és villanymotorbnntó telepén. Aisónémedi, Marx Károly u. 114. Tel.: 20. pályáról. A bíró ezek után ko­molytalan játék elmén véget vetett a mérkőzésnek. Dönté­sig a mérkőzés eredménye nem szerepel táblázatunkban. A bajnokság állása l, K.-lapujtÓ 13 9 1 3 33:16 19 а. Mátranovák 13 8 1 4 25:11 17 3. K.-kesz) 13 5 4 4 24:20 14 4. Somos 13 4 5 4 18:18 ,13 5. St. ZIM 12 5 3 4 20:28 13 б. M.-verebéiy t2 4 s 5 15:18 11 7. st. Bányagép is a 4 7 17:20 e 8. Karanoaság 13 1 5 7 18:37 7 NYUGATI CSOPORT Vörös Csillag SE — Diosjeno 3:2 (0=0) Rétság, 200 néző, v.: Garam- szegl. Vörös Cs. SE: Domonkos — Tóth, Bohati, Novak — Dom. bi, Hámori — Kozma, Farkas. Tarjáni, Telek, Ubrankovies (Nagy). Edző: Pellegrényi Já­nos. Dlósjenő: Fríestag — Mak­kal, Lévai, Schmittinger — Szabó, Láng — Horváth, Fan- csik, Erzse, Zachar, Lénárt, (Viski). Edző: Horváth Pál. Az első félidő lanyha ira­mot hozott. A második játék­részben igen élénkké vált a játék a helyzeteit jobban ki­használó hazai csapat rászol­gált a győzelemre. Góllövő: Farkas, Tarjáni, Telek, Ül.5 Fancsik. Erzse. Jó: Fríestag. Lévai, Zachar, ill.: Telek, Há­mori. Szécsény — Dejtár 7 41 (5:0) Szécsény, 200 néző, v.: Nagy J. Szécsény: Treso — Kuris, Oravecz, Gyenes — Velenczei, Czeglédi — Mester, Boros. Sző­ke, Pék, Gyetvai. Cs.: Orosz, Gyepes. Edző: Bagyinszky Je­nő. Dejtár: Mészáros — Far­ka«, Gál, Sztanko — Czlnege, Pikács — Batta, Bacsa. Ko­vács, Farkas, Linka. Edző: Bi­hari Ferenc. Az átszervezett hazai csapat a 20. percben már 4:0-ra veze­tett. Végig mezőnyfölényben játszottak, és Ilyen arányban is megérdemelten győztek a nagyon gyenge napot kifogó Dejtár ellen. Góllövő: Boros (3), Pék (2), Mester, Szőke. Jó: Oravecz, Boros (a mezőny leg­jobbja), Treso. ül.: Gál, Batts. Romhány — Bgy. Volán 3:1 (8=0) Romhány, 400 néző, v.: Bács­kai. Romhány: Jeszenszky — Varga, Kaliczka, Pásztor — Túri, Saliga — Meló, Mészá­ros, Sarankó, Termán, Sagyi- bó. Edzői Juhász Lajos. Bgy. Volán: Naszály — Deme, Kal- csó, Deák — Mihály, Takács — Rónási, Váradi, Melega, Fo­dor, Baráth. Edző: Markói Ist­ván. A második hely megszerzé­séért óriási küzdelmet vívott a két csapat. A hazaiak az 1. félidőben már 2:0-ra vezettek. Ezután feljött a Bgy. Volán, de nem bírt csatársora á jó! záró védelemmel. Góllövő Mészáros (2). Meló, ill.: Deák. Jó: Kaliczka, Meló, Sarankó, iH..: Naszály, Fedor, Deme. Jurisits SE — Bgy Dózsa 0:1 (OW) Nógrád, 500 néző, v.: Bures. Jurisits SE: Zima — Molnár, Szoiik, Újhelyi — Plachi, Jó- zsa — Czabadai, Máté, Bálint. Ferenc, Novák: Edző: Czibi Elemér. Bgy. Dózsa: Fenes — Zsiga, Papp L., Papp G. — Nagy, Sztremi — Mészáros. Dallos, Ferencsik, Tóth, Kur­tán. Edző: Erdélyi Ferenc. Erős iramú mérkőzés. A ha­zai csapat 70 percen keresztül támadott, közben a helyzetek egész sorát hagyták ki. A 84. percben Nagy kiugrott és a kapu közepébe bombázott. Ez­után még két Ízben egyenlít­hetett volna a hazai csapat. A döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Szoiik (a mezőny legjobbja), Ferencz, Czabadai, ill.: Fenes, Dallos. Sztremi. A bajnokság állása 1. Bgy. Dózsa 13 10 l 2 46:11 21 2. Bgy. Volán 13 7 4 2 26:18 Ifi S. Romhány 12 8 2 2 28:17 18 4. vörös Cs. SE 12 5 2 5 26:24 12 5. Jurisits SE 13 5 1 6 27:32 U 6. Dlósjenő 13 4 2 7 15:21 in 7. Széesény 13 s s 8 23:47 « 8. Dejtár 13 1 1 1« I3:4ii 4 Összeállította: Molnár István Munkahelyi sportok iád Városi A munkahelyi spartaikiád városi döntőjét pénteken és szombaton bonyolítják le Sal­gótarjánban. Pénteken 15 órá­tól a SÜMSE-pályán férfi- és női röplabdaegyüttesek, va­lamint a kispályás labdarúgás résztvevői találkoznak. Szom­döntő baton 14 órától a SÜMSE és az St. Építők sporttelepe les-z a vetélkedők színhelye. A SÜMSE-pályán az atléták mérik össze tudásúkat, az St. Építők-pályán férfi-és női ké­zilabda-csapatok küzdenek a megyei döntőbe jutásért. Azonnali belépése«! telvételre keres ra­kodógép-kezelőt a Ko­hászati Aiapanyagellá- tó Vállalat salgótarjáni kirendeltsége. Fizetés megegyezés szerint. Cím: Salgótarján, Kül- sö pályaudvar, tele­fon: 17-19. Felvételre keresünk munkakönywel ren­delkező női munka­erőket szövődet beta­nított és segédmunká­ra. A vállalati kollek­tív szerződésben biz­tosított kedvezmények­ről kívánságra részle­tes tájékoztatást adunk levélben. Je­lentkezés személye­sen vagy levélben Kőbányai Textil Mű­vek szövőtelep, mun­kaerő-gazdálkodás Budapest, X., Qyöm- rői út #0. Wartburg de Luxe eladó. Zagyvaróna, Vöröshadsereg u. 19., Szalay. Telefon: 33-48. Méhállomány NB. 18 darab fészek mózkam- rás termelő, minden hozzávaló felszerelés­sel betegség miatt el­adó. Vételár meg­egyezés szerint. Sas­vári Frigyes, Zagyva- pélfalva, Hársfa űt 15. I Hirdessen a NÓGRÁD ban. Salgótarján, Május x. úton levő kétszintes, saját házamat elcse­rélném bérházért, megegyezéssel. Üj típusú Wartburg eladó. Karancsaljá. Petőfi út 32. A városgazdálko­dási Üzem azonnali belépéssel telvesz gyakorlott gépkocsi­vezetőket speciális gépkocsik vezeté­sére. Jelentkezni lehet mindennap: de. 8-től. du. 15 óráig. Címünk: Salgótarján, Ker­tész u. 2/b. Mun­kaügy. A* Egri Közúti Építő Vállalat He­ves és Nógrád me­gye területére fel­vesz Hanomag, E. 153. és Vörös Csil­lag rakodógépekre, továbbá Grréder föld» ^yalnra gép­kezelőket. Gépkocsivezetői jogosítvánnyal ts rendelkezők előnyben. Jelent­kezni lehet a vál­lalat központi szék­házának munka­ügyi osztályán: Eger, Lenin u. 51. NOGRAD — 1970. június 10,, szerda 7