Nógrád, 1967. augusztus (23. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-22 / 197. szám

1967. augusztus §?. Se2H WÖÖRÄÖ s Az MB Ill-ban Az Építők nyerte a pálfalvi rangadót Az NB III. Eszakközép- dást, Tábori elé játszott, ki tha lőtt gyengén, egyéni al­csoportjában az élcsoportban a bal alsó sarokba lőtt. 3:0. kítás után. Szünet után szin- helyet foglaló Mizserfai Bá- Ezután alábbhagyott az Épí- te állandóan a Dózsa táma- nyász véreséget szenvedett tők rohama, s feljött a Bá- dott kétségbeesett rohamok- csakúgy, mint a Bgy. MÁV, nyász. Az 59. percben Hoff- kai, de hiába. Az utolsó öt a Bgy. Dózsa és a Zp. Bá- mann labdáját Deák nyolc percben Melega gólbatartó nyász csapata. A Bgy. Dózsa méterről juttatta a hálóba, labdáját Antal fejjel mentet- nagy meglepetésre hazai pá- 3:1. Beszorult az Építők. Sze- te szögletre, lyán kapott ki a Pásztói Tsz herényi és Hoffmann jobbnál Közepes színvonalú mérkő- FSK-tól. A pálfalvi ranga- jobb labdákkal küldte tárna- z^sen a lelkesebben küzdő dón rendkívül izgalmas küz- dásba társait. A 68. percben pásztó nagy meglepetésre két delemben az Építők revánsot Szeberényi bomba szabadrú- ponttal tért haza. Jó: Veres, a tavaszi vereségért, gása a bal kapufáról vágódott Antal Klonka Lőrincz, ill • a hálóba. 3:2. Deák hibázott Ka!kuk Balázsi. Melega. egyenlítési alkalmat, óriási helyzetből. Az utolsó percek­ben feltámadt a ZSE, s a 83. percben Görgényi állította be a végeredményt. 4:2. Két ellentétes félidőt látott FSK-tól. A pálfalvi ranga­dón dele vett Eredmények : ZP. ÉPÍTŐK — ZP. BÁNYÁSZ 4:2 (2:0) — Reiter — IKARUS — MIZSERFA 2:1 (1:0) Biztosan nyert az éllovas Nagybátonyi Bányász — Kisferenyei Bányász 2:0 (1:0) Mátyásföld, 300 néző, v.: Lakatos. Á Mizserfa összeál­Zagyvapálfalva, 800 néző, v.: Urbán. Építők: Nagy P., Csi­kós, Deméndi, Bozó S., Bozó a közönség. Az elsőben a G., Gáspár, Honti, Görgényi, ZSE, szünet után a Bányász lítása ez volt: Halász — Tő- Oláh, Tábori, Öze. Edző: Hu- játszott jobban a jó színvo- zsér IV., Berenczki, Balogh, szár Gyula. Bányász: Sándor nalú megyei rangadón. Jó: Vanya, Radies, Jenei, Tőzsér — Juhász, Cserven, Kiss, Nagy P., Deméndi, Gáspár, I., Tőzsér III., Susán, Kecskés: Tábori, ill.: Cserven, Tamás, Edző: Túrán István. Hoffmann, Szeberényi, Hoffmann. — Fehér Tamás, Banyik, Deák, Szebe rényi, Seprényi. PASZTÖI TSZ FSK — BGY. DÖZSA 1:0 (1:0) Fiikor. Edző: Tóth István. Már a harmadik percben gólt szerzett az Építők. Tábo­ri a jobboldalon vezette fel a támadást, öze elé játszott, aki nem hibázott. 1:0. Nagy- iramban folyt a találkozó. A ZSE irányította a játékot, a Veres, Tari II., Gortva, Po- Bányász védelemre nagy zsár, Antal, Klonka, Győr, munka hárult. A 20. percben Malik, Tari I., Lőrincz. Edző: Görgényi a jobboldalon lefu- Farkas Imre. Dózsa: Szu- totta a védőket, hosszú sarok- hánszki — Balogh, Kalcsó, ba tartó labdáját Sándor csak Kakuk, Ferencsik, Légrádi, Egyenlő erők küzdelmében a szerencsésebb csapat győ­zött. A Mizserfa lényegesen többett támadott ellenfelénél. Szünet után Tőzsér III. egyen­lített, de a hazaiaknak a 85. Balassagyarmat, 300 néző, percben sikerült a győztes v.: Balázs. Pásztó: Telek — gólt megszerezniük. Sz. L. — ÉRDÉRT — BGY. MÁV 3:0 (OK)) kiütni tudta Honti elé, aki Bartha, Veres biztosan lőtt a hálóba. 2:0. Melega, Balázsi. Edző: Erdé­Ezután Oláh hagyott ki hely zetet, majd a Bányász átvet­Népfürdő út, Söü néző, v.. Majovszki, Dudás Z. A MÁV Tományi ” — Beke, Rónási, Magos, Ha­las, Loksa, Paál, Bodor. lyi Ferenc. ^ ^ ^ ^ ^ A mérkőzés egyetlen gólja Kajdi, Fedőr, Hornyák,^Edző: te a játék irányítását. A 40. a 14. percben esett. Győr a Kövi jen6 összeállításban ját- percben Bozó G. a 16-oson jobboldalról középre küldte a szo^ belül kézzel ütötte le a láb- labdát. Klonka a tizenegyes a 1 ___ d át. A 11-est Seprényi végez- pont tájékán lekezelte és for- ben Fedor "révén "kétszeres te el, de a jobbsarokba tartó dulásból ballal a kapu köze- helyzete volt A 70 percig labdát Nagy P. nagy bravúr- pébe lőtt. 1:0. A Dózsa tá- 0:0-ra állt a ‘találkozó ekkor madott. Bartha kétszer is ve-' egy vitatható góllal a hazai- ^élyesen lott kapura, de a ak szereztek vezetést, s a védőkben elakadt a labda. A ----­r al kivédte. Szünet után az Építők kez­dett jobban, s az 50. perc ben újabb gólt ért el. Öze a másik oldalon Lőrincz hagyott balszélen vezette fel a tárna- ki helyzetet, majd újra Bar­MÁV ezután visszaesett. — R. U — Ökölvívás Döntők a Zalka SE fölénye jegyében Jó rendezés, közepes érdeklő- netet. Döntő fölénnyel győzött. Nagyváltósúlyban Geyer (Zalka): dés, sportszerű légkör, Igazságos Harmatsúlyban Nagy (Zalka) ke- Szőke (Vörös Csillag) ellen a mérkőzésvezetői döntések ielle- mény, harcos szellemben öklözve harmadik menetben győzött. A i: ’ ék a Szondi emlékverseny egyhangú pontozásos győzelmet válogatott káprázatos elhajlásait, vasárnapi döntő küzdelmeit. A aratott Juhász ellen. A pehely- nagy technikáját Szőke két me- szinvonalat, az elmúlt év orszá- súlyban Máthé (SBTC) nehezebben neten át lelkesedéssel ellensú- gos Cs. B. bajnokságának a Zalka harcolta ki győzelmét, mint az lyozta. Középsúlyban Zsámboki SE versenyzőinek részvétele biz- előző napon. Mezlbróczki (Pető- (Zalka) csak „ harmadik menet- tosította. Ökölvívói között or- fibánya) Igen szívós ellenfele ben jobb erőnlétével kerekedett szágos bajnokok, válogatottak, s volt. Könnyűsúlyban Farsang (SB- klubtársa, Kiss fölé. Félnehéz- a kiváló utánpótlás kivétel nél- TC) jó érvényesítette Balogh-gal súlyban Oláh (SBTC) ellenfél nél­kül példát mutattak a helyes szemben széles ütőskáláját. El- kül győzött. Nehézsúlyban Ste- versenyszellemböl, s igazolták, hajlásai, megelőző ütései nagy fanldesz (Zalka) klubtársával, hogy az ökölvívás vidéki felleg- közönségsikert arattak. A kisvál- Mlncsikkel vívott nagy küzdel- várában a gárda további nagy tósúlyban Major (Petőfibánya), a met. Meglepő volt mindkettőjük feladatok leküzdésére Is képes váltósúlyban Bukáth (Gyöngyös), nagy mozgékonysága. Stefanldesz lesz. Az emlékverseny nagy meg- a középsúlyban Erdélyi (Eger) testre helyezett ütéseivel gyűj- lepetését — az ifjúsági pontver- ellenfél nélkül győztek. Pontver- tött értékes pontokat. A kiirt ku- seny győztesének — a Petőfi- seny: 1. Petőfibánya 18, 2. Zalka bányai Bányász tehetséges, har- 17, 3. Eger 15, 4. SBTC 10. cos szellemű, s technikában is igen sokat íejlődött fiataljai szol- A felnőtteknél: papírsúlyban gáltatták. Kovács (Zalka) csak a harma­Szomorúan láttuk ugyanakkor dik menetben — jobb erőnléttel az SBTC további hanyatlását. Az — kerekedett Simkó (SBTC) fölé. Ifjúsági mezőnyben mindössze két A légsúlyban Orbán (Zalka) a _____ v ersenyzővel vettek részt. A fel- célttévesztő nagy ütésektől ki- 3, petőfibánya nőiteknél Surján és Pintér, a fáradt Oláh F-et (SBTC) a har- nézőtérről ..gyönyörködtek” a madik menetben feladásra kény­küzdelmekben. A íjngben Oláh szeritette. A harmatsúlyban Sánta L. másodperceken belül ütés nél- (Zalka) nagy küzdelmet vívott A legtechnikásabb versenyzők kül feladta a küzdelmet. Vanó Gáspárral (Eger). Gáspár az első részére kiírt díjat az ifjúságiak- kézsérülése miatt nem állt ki. menetben megsérült, de hősiesen nai Máthé (SBTC), a felnőttek- Egyedül Simkó harcolta végig a végig küzdötte a három mene- n^i Gál (Zalka) nyerte három menetet. Az ökölvivő-szak- tét. Technikásabb ellenfele jő Kisterenye, 1500 néző, v: perccel később az összekötő Bircsák. Nagybátony: Bu- a kapufát találta el. lyovszki Romhányi, Szán- Az első húsz perc kiegyen­Róbert. Kisterenye: Ferencsik szott; ’hogy a Nagybátony Létrái, Bibók, Orosz, Sze- tervszerűbben játszik, védel- berényi II., Juhasz, Kovács I., me jól szűri meg a támadó- Tarlósi Nagymajdon, Kovács goj^t és ötösfogata ügyesen II., Farkas. Edző: Szabó Lász- kombinál. A Kisterenyét vá- *0, ratlanul érte az első gól, s 40. perc: A baloldalon gör- amíg az első félidőben egyen- dült a Nagybátony támadá- rangú ellenfél volt, szünet sa. Nagy A. — Kovács II. — után mintha „feladta” volna Kozik volt a labda útja. Ko- a mérkőzést. A nagybátonyi- zi'k átvágta a labdát jobbol- ak szervezett csapatjátékkal dalra, s a felfutó Havasi a 16- megérdemelten nyerték a ta- os sarkáról kapásból nagy íálkozót és továbbra is az NB gólt lőtt a bal alsó sarokba. 11. Közép-csoportjának első 1:0. helyén állnak. Jó: Szántó, 65. perc: ismét a balszé- Kovács I., Havasi, Veres, ill.: len futott egy támadás, ezút- Bibék Létrái. 5. Eszterg. 17 8 3 6 27!» H 6. S. Kohász 17 6 7 4 18:16 lt 7. Sz. MÁV 17 6 7 4 21:19 1» 8. Borsodi B. 17 6 6 5 20:20 18 9. ÉTI 17 7 3 7 30:21 17 10. Izzó 17 4 8 5 30:26 16 11. BEAC 17 6 3 8 27:30 15 12. Ormosb. 17 6 3 8 16:28 15 13. KMTK 17 4 6 7 21:30 14 14. Kister. 17 5 3 9 16:25 13 15. Rudab. 17 3 5 9 16:36 11 16. Sárisóp 17 4 T 11 14:34 1« tál Szarvas jóvoltából. A csa­tár az üresen álló Vereshez továbbított, aki a bal alsó sarokba küldte a labdát. 2:0. j Nagybát 68. perc: Kovács II. kitört 2. ni. kér. a 16-osról, nagy lövést kül- 3. evtk dött a felső kapu fölé. Két 4. Almásfüz. — Sulyok — A KÖZÉP-CSOPORT AIX AS A: 17 10 4 3 30:15 34 17 10 2 5 36:18 32 17 6 8 3 26:15 20 17 7 8 4 24:19 20 Megérdemelt győzelem SKSE — Rudabánya 3:0 (1:0) Salgótarján, 400 néző, v.: 50. perc: Baloldali szögletrú­Pásztor. SKSE: Vári — Szál- gás után Geiger a jobb alsó ma, Mártinké, Ludányi, Pün- kapufa mellé fejelt kösdi, Csala, Pálmai, Nyerges, Rozgondi, Geiger, Szűcs. Ed- 56- Perc: Nyerges kapott ző: Kovács Ernő. Rudabá- jó labdát a tizenegyes tájékán. nya: Dezső _ Egyed Szűcs, Az összekötő óriási lövessél B arta, Nemes, Somogyi, Haj- juttatta a labdát a jobb alsó dú, Markó, Palatics, Gulyás, sarokba. 2:0. Békéi. Edző: Rozgova Gusz- 67 perc; Egyed & Rozgon. di összecsapott, a vendégek 7—8. perc: Rozgondi, majd í°bb hátvédje megsérült, s Szűcs lövése a jobboldali há- elhagyta a játéktérét, s már lótartó vasat találta el. nem *s ^rt vissza. 14. perc: Szűcs hozta fel a perc: Nemes Geigert há­labdát, a Kohász csatárok romszor is megrúgta, a játék- háromszor is kapura lőttek, vezető vitathatatlanul tizen- de két alkalommal a kapus ítélt. Csala laposan a kiütötte, harmadszor pedig i°bb alsó sarokba lőtt. 3:0. ez egyik vendég védőről szög­Felvételre keresiinli budapesti munkahelyre szerkezctlakatos, begesz- lő, marós, esztergályos, mintakészítő szakmun­kást, férfi segédmunká­sokat. portásokat, vala­mint vidéki munkára lakatosokat, hegesztőket, csőszerelőket és festő szakmunkásokat. Orszá­gos Bányagépgyártó Vál­lalat, Budapest IV., Ba­ross u. 91—95. letre vágódott a labda. 18. perc: Tizenhat méterről Szűcs végezte el a megadott 83. perc: Nemest utánrúgá- sért a játékvezető kiállította. Jó: Szalma, Pálmai, Szűcs, pát az alábbi összesített pont­táblázat alapján a Zalka HSE öklözői nyerték: Felnőtt Ifjúsági 1. Zalka HSE «2 4- 17 = T9 2. SBTC 25 4- 10 = 35 3. Petőfibánya 2 4- 18 = 20 4. Eger 2-|-15 = 17 5. Vörös Cs. HSE 9 4-, 0 = 9 osztály kétes értékűen képviseli használta ki megingásait. Pehely- Nögrád megyét e sportág maga- súlyban Gaál (Zalka) győzött sabb színvonalú mezőnyében. A klubtársa, Ferenc ellen. A tech- nemrég kiváló eredményeket fel- nika és az erő összecsapásából mutató gárda szánalmas szerep- a technika került ki győztesen, lését — a huszonnegyedik őrá- Kőnnyűsúlyban Szirony (Zalka) ban — az MTST ökölvívó Sző- ellenfél nélkül győzött. . Vanó vétségé vizsgálja felül, s vonja kézsérülése miatt nem állt ki. le a konzekvenciákat. Még nem Kisváltósúlyban Tóth (Zalka) el­Mátyus ■— szabadrúgást, az ejtett labda lU” Dezső’ Egyed. Somogyi. a felső lécet érintve csúszott ki a játéktérről. A mérkőzésen végig az SKSE irányította a játékot. 20. perc: Pálmai az „elaludt” A vendégek teljesen védeke­védőlc mellett elhúzott, a ki­futó Dezső felett a jobb fel­ső sarokba emelte a labdát. 1:0. zésre rendezkedtek be. A ko­hász együttes jóval nagyobb arányban is győzhetett volna a játék és a helyzetek alap­ján. Kár, hogy a mérkőzés 38. peré: Tűzijáték támadt a Rudabánya kapuja előtt. Egy , , „ lövés után a labda a kapus második reszeben sok szabály- kezéről a jobboldali lécre talanság tarkította a két csa- vágódott, onnan Geiger elé pat találkozóját, pattant, aki egy méterről ka­pu mellé perdített. — Demény — A Budapesti Kőolajipari Gépgyár Bp. XVm. Gyömrői öt 79—83 azonnali belépésre keres műszer és technológiai szerelési munkahelyekre küiszolgálatos munkakör­be központifűtés-szerelő, csőszerelő, vízvezeték-szere­lő, vasszerkezeti lakatos, hegesztő szakmunkásokat és férfi segédmunkásokat. Vidéki munkahelyeken öt­napos munkahét van. Munkásszállás, étkezés biztosítva Központi telephelyre TMK vasszerkezeti lemez és géplakatos, hegesztő, vil­lanyszerelő, hőszigetelő, esztergályos szakmunkáso­kat és férfi segédmunká­sokat. Vidéki dolgozók ré­szére központi telephe­lyünkön is szükség esetén munkásszállást biztosítunk. Jelentkezés: a vállalat munkaügyi osz­tályán. késő Az ifjúságiaknál a ringben küzdelmek így zajlotttak le: len Oláh (SBTC) másodperceken belül anélkül, hogy számottevő ütést kapott, vagy adott volna, Papírsúlyban Tamási (Eger) győ- feladta p küzdelmet. Váltósúly- zött. Ellenfele Bacsa két meneten ban Szaniszló (Zalka) klubtársát, át nagy küzdelemre kényszert- Juhászt győzte le. Kemény ütés­tette. Légsúlyban Punorka (Eger) váltások. Szaniszló ieen sok fej­végig támadta a három me- re vitt tisztább ütéseivel győzött. A megye' I osztályban Baglyasalja — Somoskőújfalu 7:0 A megyei I. osztály vasár- További eredmények: Dejtár napi fordulójában két nagy- — Mátranovák 1:1, Palotás — arányú győzelém született. A Szorospatak 1:1, Forgács—Ka- Baglyasalja otthonában 7:0 rancslapujtő 2:2, Karancskeszi arányban nyert a Sornoskőúj- _ gt ZIM 4;1 grsekvadkert falu ellen, a HVCSSE pedig „ , . , _ Szécsényben győzött 8:1 arány- Egy- AKOV 1:1, Romhany ban. — St. Üveggyár 1:1. Ez történt az NB l-ben Újpesti Dózsa — Győr 3:1 (2:0). Dunaújváros, 10 000 né- (2:0). Megyeri út, 14 000 néző, ző, v.: Gere. Góllövők: Kiss, v.: Radó. Góllövők: Dunai II., Végh, Mártha, ill.: Sikora. Bene, Fazekas, ill.: Győrfi. Ferencváros — Pécs 2:1 (1:0). Népstadion, 28 000 néző, v.: Müncz. Góllvők: Varga, Albert, ill.: Daka. Szeged — MTK 2:0 (1:0), Szeged, 8000 néző, v,: Wotta- va. Góllövők: Kozma, Arató. Eeer Bo Honvéd 4-3 I0- Bécsi Dózsa 18 5 6 7 18:21 16 „ innm S l . Ál »-MTK 19 4 7 8 23:28 15 (1 .3), Eger, 10 000 nezo, V.. Al- 12_ Salgótarján 19 6 3 10 25:39 15 masi. Gollovok: Kovács Gy. u. Csepel se d ) n is:30 15 (2), Rajna, Faliszek, ill.: Fe- **• Komló 18 6 3 9 23:41 is 1. Ferencváros 19 17 2 - 48:11 36 2. Üjp. Dózsa 19 12 3 4 50:19 27 3. Vasas 19 12 3 4 39:19 27 4. Győrt ETO 19 9 6 4 47:23 24 5. Diósgyőr 19 8 4 7 33:31 20 6. Bp. Honvéd 19 7 4 8 34:31 18 7. Tatabánya 19 5 8 6 23:24 18 8. Szeged 19 6 6 7 21:38 18 9. Dunaújváros 19 6 5 8 24:27 17 kete, Komora, Tóth K. Komló — Vasas 1:0 (0:0). Komló, 7000 néző, v.: Soós G. Góllövő: Kerkai. Tatabánya — Szombathely 1:0 (0:0). Tatabánya, 6000 né­ző, v.: Szilvási. Góllövő: Ben- cze. Dunaújváros — Diósgyőr 3:1 Szombathely — Szeged. 15. Egri Dózsa 19 3 5 11 20:38 11 16. Szombathely 19 4 2 13 19:45 10 A következő XX. forduló­ban : MTK — Eger, Honvéd — Komló, Vasas — Dunaúj­város, Győr — Tatabánya, SB­TC — Újpest, Pécs — Csepel, Diósgyőr — Ferencváros, A pr óhirdetések Családi ház, S szo­ba összkomfort, be­költözhetően eladó. Érdeklődni: Balas­sagyarmat, Ady Endre út 14. Nagy gyakorlattal rendelkező hízó- és növendékgondozó család három taggal tsz-ben elhelyezked­ne. „Október 1.” jel­igére. Meggypiros Skoda Oktávia szuper gép­kocsi eladó. Salgó­tarján, Üttörők u. 29., II. em. 2. Sürgősen eladó SB —11 típusú ,,GHOLL*’ szemfelszedő gép. Cím: Tolnai—Kapás Salgótarján, telefon:- 21-55/101 mellék. AUTÓSOK FIGYE­LEM! Értesítem a gépjármű tulajdono­sokat, hogy 1967. IX. í-vel gépjármű­javító- és szerelő műhelyemet Salgó­tarján, Csizmadia S. u. 10. sz. alatt meg­nyitom. Teljes gene­ráljavítás, karambo­los javítás, futó ja­vítás, valamint gép­kocsi fényezést rö­vid határidőre válla­lok. Főtengely gör­gőzés, hengerfúrás, köszörülés, akkumu­látor javítás, díj­mentes tanácsadás. Ipacs Gyula, Salgó­tarján, Csizmadia Sándor u. 10. Jobbágyiban 2 szo­ba konyhás régi­típusú lakás egy hold gyümölcsössel és 400 négyszögöl szőlővel 50 000-ért eladó, Singlár, Job­bágyi. MunkahelyváTtbzá s miatt sürgősen el­cserélném pécsi fő­bérletemet salgótar­jániért. Kovács Sán­dor. Pécs, Szigeti út 86. sz. A szentendrei Bn­tonárugyár — Vár ci telepére — azon­nali belépésre fel­vesz több éves gya­korlattal rendelke­ző lakatos, fűtés- szerelő, valamint villanyszerelő szak­munkásokat. Mun­kásszálló és üzemi étkezés van. Felvé­tel személyes je­lentkezés esetén Vác, Kisrét dűlő l. szám alatt. (A For­tegyár és a vád kisállomás mellett.) A Magyar Vlscosa Gyár (Nyergesújfa­lui, Komárom me­gye) BERUHÁZÓI MUNKAKÖRBE ÉPÍTÉSZMÉRNÖ­KÖKET ÉS ÉPÍ­TÉSZTECHNIKU­SOKAT keres felvé­telre a műszálfej­lesztési program megvalósításához. Jelentkezés szemé­lyesen. vagy írás­ban a gyár sze­mélyzeti osztályán.