Nógrád. 1965. október (21. évfolyam. 231-261. szám)

1965-10-19 / 250 (246). szám

1065. október 19. kedd SÖGRÍb Nagyszerű küzdelem idegenben NAGYBÁTONYI BÁNYÁSZ — SZOLNOKI MÄV 1:0 (0:0) Szolnok, 1000 néző, v: Bá­lint. NAGYBA TONY: Bulyovsz- ki — Szalai, Veres, Kovács — Kupcsulik, Pozsár — Horváth, Huszar. Havasi, Kozik, Re­gös. EDZŐ: Üjházi István SZ MÁV: Borók — Varga, Kabonyi. Józsa — Sülé, B Nagy — Tóth II.. Szolnoki, Dobos I., Csábi, Gombás. ED­ZŐ: Nagyszalóki András. Az első perctől kezdve ha­talmas irammal támadtak a hazaiak. A nagybátonyi ve­delem azonban jól állt a lá­bán. A 10. percben összecsa­pás során Veres megsérült, és végleg elhagyta a játékteret. A tíz emberre olvadt Nagv- bátony még nagyobb lelkese­déssel vetette magát a küz­delembe. Sorra hiúsították meg a hazaiak támadásait, és s jó formában védő Bulvov.sz- kival az élen mindén helyzetet t.sztázni tudtak. A hazaiak nagy nyomása ellenére még arra is volt erejük a bányász fiúknak, hogy gyors ellentá­madásokkal kísérletezzenek. Huszár két alkalommal is már csak a kapussal állt szemben, de először a kapu mellé, másodszor pedig a kapusba lőtte a labdát. A II. félidőben továbbra is a hazaiak támadtak többet, de a hősiesen védekező nagy- bátonyiak kapuját nem tud­ták bevenni. A 62. percben egy váratlan, gyors táma­dás végén a vendégeknek si- Került gólt lőni és ezzel a győzelmet megszerezni. Po­zsár labdájával Huszár elfu­tott, és beadását a jó ütem­ben érkező Kozik 13 méter­ről védhetetlenül lőtte a há­lóba. A gól után a hazaiak túl kemény játéka miatt eldur­vult a mérkőzés, de komo­lyabb esemény már nem tör­tént. A Nagybátonyi Bányász hő­sies küzdelemben megérde­melten szerezte meg a két pontot, amely minden való­színűség szerint az NB II-ben maradását is jelenti számára, Jó: Bulyovszki. Horváth, Kovács. Kozik, ill: B. Nagy és Csábi. Tehetetlen volt a csatársor SZOLNOKI MTE—KISTE KÉNYÉI BÁNYÁSZ Sil (1:6) Klstercnye, 400 néző, v: Mó­ré. SZMTE: Nagy — Kelemen, Makai, Borzi — Sári, Pap — Csabai dr, Palla, Ádámosi, Pallai, Karakas. Edző: Szán­tó József. Klstercnye: Csernák — Király, Dobrocsi, Orosz — Juhász, Szeberényi I — Ko­vács, Magyar I. Szeberényi II. Magyar II. Kaszás. Edző: Sza­bó István. Mezőnyjátékkal indult a mérkőzés. A vendégek találtak előbb magukra és átvették a játék irányítását. Feltűnő volt a Kisterenyei Bányász pasz- szív játéka. Sorozatos szolno­ki támadások után a 27. perc­ben született meg az első gól. Pallai a balszélső helyén, ugrott ki, és 22 méterről fut­tából védhetetlen gólt lőtt.? 1:0. A gól után továbbra is a vendégek támadtak többet, de a Bányász védelem minden esetben tisztázni tudott. A II. felidő lagymatag kisterenyei támadásokkal kezdődött. A teljesen szétesően, lélek nélkül játszó csatársor azonban csak néha-néha tudta megközelíte­ni a szolnokiak kapuját. A minden csapatrészben jobb vendégek az 35. percben újabb gólt értek el. Mintegy 20 méterről ismét Pallai lőtt kapura és a jól eltalált, lapos lövés védhetetlenül vágódott Csernák hálójába. Továbbra is s szolnokiak irányították a já­tékot, és a 65. percben újra Pallai völt eredményes. A bal­összekötő lerázta magáról a hazai védőket és szép lövéssel megszerezte csapata harma­dik gólját. Ezután a Kistere- nye percei következtek. A 72. percben Szeberényi II. szépen ugrott ki, de a büntető terüle­ten belül felvágták. A meg­ítélt 11-est Magyar I. lőtte a hálóba. A 75. percben Szebe­rényi II. nagy lövése a kapu­fát találta el. A 85. percben Kaszás lövését a gólvonalról mentették a szolnoki védők. A kieség ellen küzdő Kiste­renyei Bányász meglepetésre kevés lelkesedéssel küzdött a bajnoki pontokért A vendég­csapat teljesen megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Jó: Makikai, Pap. Pallai, Karakas. ill; Szeberényi I. Szebe­rényi II. a két r-n csoport Állasa: 1. Kecskemét 29 17 8 6 30:25 40 2. Eger . 29 15 8 6 51:23 38 3. szol. mav 29 15 5 9 42:31 35 4. Pénzügyőr 29 12 11 8 30:27 35 5. Bp. Spart. 29 ie 8 9 45:31 39 6. Borsodi B. 29 12 8 9 38:30 32 7. Bp. Előre 29 11 9 9 40:28 31 8. Sióin. MTE 29 12 t 10 32:40 31 9. Izzó 29 10 8 -11 27:37 28 10. Gyula 29 9 9 11 33:3i 27 11. Mlsk. B. 29 11 5 13 39:47 27 12. SZVSE 29 8 10 11 48:40 26 1,1. Bcs. Előre 99 9 8 12 31:38 28 14. Nagybátony 29 8 10 11 26;S9 26 15. KISTEXT 29 8 9 12 29:41 25 18. D. Honvéd . Í9 6 8 13 28:47 26 17. Kisterenye 29 8 8 13 29:41 20 18. Martfű 29 6 7 16 31:52 19 Ökölvívás SBTC — Dunaújváros 13:7 Salgótarján, 300 nézó, v: Takács, Vári. Pontozók: Pusz­tai, Bányai, Molnár. A mérkőzést teremgondok előzték meg, végül is az öh- lösüveggyári kultúrotthon ve­zetőinek jóindulata segítségé­vel a művelődés hajlékában szólalt meg a nyitányt jel­ző gong. A rajton nagyobbrészt szín­vonalas küzdelmekben gyö­nyörködtünk. Örömmel nyug­táztuk öklözőink küzdő szel­lemét, értékes győzelmét. A mérkőzések feltárták a hiá­nyosságokat is. Reméljük az újjászervezett szakvezetés igyekszik azokat (erőnlét, technika, utánpótlás biztosí­tása) megnyugtatóan pótolni. Részletes eredmények: Simkó, a nála belharcban gyorsabb ellenfelét, Farkast, csak a harmadik menetben, jó taktikával győzte le. Az Ajtai-Varga összecsapás döntetlenül végződött. Varga két menetben többet kezde­ményezett. Ajtai fejrehelye- zett ütéseivel csak a harma­dik menetben egyenlített. Oláh Lajost Motkó a má­sodik menetben kétszer is ál- ütésSel megingatva feladásra kényszerítette. Vanó tetszés szerint vitte be ütéseit. Kis az első menetben feladta a reménytelen küzdelmet. Szatmári ellen Vajda fogá­sokba menekült. Végül is leléptették. Oláh S. ellenfele Farkas Pál a válogatott keret tagja volt. Az érdekes, színvonalas összecsapás harmadik mene­tében Farkas már csak sza­bálytalanságokkal igyekezett egyenlíteni. Pergel, a keményen ütő utánpótlás válogatott Fehér jól helyezett találatait csak két meneten át állta. Oláh I. — Máté sorozatos szabálytalanságokkal tarkított küzdelmet vívott egymással. Oláht a harmadik menetben leléptették. Helyes lett volna mindkettő leléptetése. Pintér egyeneseivel két me­neten át sarokbr. szorította, a harmadik menetben jól, de későn fíníselő Feitl. A Surján — Balatoni össze­csapás Dávid és Góliát harca volt. Surján nem ijedt meg a nála két fejjel magasabb és súlyfölényben lévő ellenfelé­től. többet kezdeményezett, győzött. Rövidzárlat a salgótarjáni védelemben Győri Vasas ETO - SBTC 4*2 (4:0) A labdarúgó NB I állása 1. Vasa* 23 15 5 3 43:17 35 2. ETC 22 12 7 3 57:28 31 8. ÜJpest 23 13 3 7 46:26 29 4. Honved 23 11 7 5 42.24 29 5. Győr 23 10 6 7 36:25 26 6. Tatabánya 23 8 8 7 26:28 24 7. Csepel 22 9 4 9 33:31 22 S. Pécs 23 8 6 9 23:28 22 s. MTK 23 7 8 8 27:34 22 10. SBTC 23 3 13 7 20:31 19 11. Ózd 23 7 3 13 23:55 17 12. Dorog 23 4 8 11 22:28 16 13. Komló 23 5 6 12 23:41 16 14. Szeged 23 2 8 13 17:36 12 Elmaradt mérkőzés: FTC-Csepel (okt. so., szerda). Á megyei labdarúgó bajnokság eredményei Szécsény—Somos 0:0, Szo­rospatak—Karancslapujtő 1:1, Dejtár—ZIM 0:4 (félbesza­kadt), Rétság—Érsekvadkert 2:1, Bgy. MÁV—Pásztó 2:3, Üveggyár—Palotás 2:1, Zagy- vapálfalvi Bányász—Salgó 0:0, Karancsal j a—Karancskeszi 3:1.' Senki nem számított pontok szerzésére Győrött, mert az ETO kitűnően szerepelt az őszi fordulóban. Azonban ilyen arányú vereséget nem várt a salgótarjáni szurkoló- tábor, sem a szakvezetés. Győ­rött hatezer néző előtt Radó játékvezető sípjelére így állt fel a két csapat. Győri Vasas: Tóth — Kiss, Orbán, Tamás — Palotai, Máté — Varsányi, Győrfi, Povázsai, Korsós, Keg- lovich. Edző: Hidegkúti Nán­dor. SBTC: Szőke — Sándor., dr„ Ferenc, Oláh — Salgó, Toldi — Szalai, Básti, Kocsis, Taliga. Kökény. Edző: Szűcs György. Kitűnően kezdett a győri csapat, s már az 50. másod­percben Szőke kapujában volt a hazaiak első gólja. Varsá­nyi kiugratta Korsóst és a ki­mozduló Szőke mellett közel­ről a kapu közepébe lőtt. 1:0. A harmadik percben Palotai szabadrúgása lepattant a sor­falról, Győrfi elé, aki 17 mé­terről nagy lövést küldött a kapura. 2:0. A 7. percben Varsányi 10 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt 3:0. A 23. percben újabb gólt ért el a győri együttes Palotai jól ívelt labdája Ferencz fölött át­szállt, Szőke feleslegesen kifu­tott és Győrfi az üres kapuba gurította kényelmesen a hazai együttes 4. gólját. A gyorsan elért négy gól után lefékezett a győri együttes és az első félidő utolsó negyed­órájában már vezetett néhány formás támadást a salgótar­jáni csapat is. A második félidőre mintha kicserélték volna mindkét csa­patot. A bányász együttes lé­pett fel támadólag, és az 50. percben eredményt ért el. Básti lövése Tóthról kivágó­dott, a jó ütemben érkező Kö­kény elé, aki hat méterről gu­rította a labdát a győriek ka­pujába. 4:1. Továbbra is a salgótarjáni együttes irányí­totta a játékot. A 70. percben újabb gólt ért el a bányász­együttes. Kocsis elfutott és a kimozduló Tóth mellett a ka­pu jobb oldalába lőtt. 4:2. Szinte egykapura folyt a já­ték, a győri csapat teljesen visszaesett. A 75. percben Kocsis a kapu elé ívelt, a jól beadott labdát azonban Szalai egy lépéssel elkéste. A 81. percben újabb gólszerzési alkalom nyílt a bá- nyászegyüttes javára. Básti nehéz szögből küldött lövése, a felső kapufán gurult végig. A 88. percben tudott mind­össze egy helyzetet összehoz­ni a második félidőben a ha­zai együttes. Máté nagy ere­jű lövését Szőke bravúrral védte és az eredmény már nem változott. A bányászegyüttes ezzel elszenvedte első őszi ve­reségét. Tanulságos volt a mérkőzés mind két fél részére, mert két ellentétes félidőből állt a 00 perc. Az első félidőben a Győr csillogott, a második félidő­ben azonban kapkodóvá és szürkévé vált a győri csapat játéka. A második félidőben a salgótarjáni együttes nagyon jól játszott, amit a két gól is mutat. Ha nem olyan idegesek a bányászfiúk a kapu előtt, akkor esetleg 4:3, vagy egy kis szerencsével 4:4 az erdemény. A győri együttesből Orbán, Tamás, Korsós és Keglovich emelkedett ki. míg- a vendé­geknél Oláh, Toldi. Básti. Ko­csis és Kökény játszott jól. Gere partjelző többször is té­vesen intette be a Itsóllásokat az SBTC terhére. Radó játék­vezető túlságos precizitással kívánt működni, amiből az következett, hogy a teljesen sportszerű mérkőzést szét­fütyülte. Koppány György Értékes győzelem MIZSERFAI BÁNYÁSZ — HAJÓGYÁR J:í (1:1) Budapest, 100 néző. M. BÁNYÁSZ: Halász — Tőzsér IV.. Bereczkl, Balogh — Tő­zsér II., Radics — Tőzsér I., Tőzsér III., Susan, Hernádi, Kecskés. EDZŐ: Takács Dá­niel. A hatodik percben a ha­zaiak szerezték meg a veze­tést. A balszelső elfutott^ be­adása egy fűcsomón iránvt változtatott és "’a méglepett Halász mellett a hálóba pat­tant A 16. percben egy jobbol­dali támadás után Hernádi a tizenhatos sarkáról várat­lanul kapura küldte a labdát, mely élesen vágódott a hosz- szú sarokba. 1:1. A 20. perc­ben Susán a rossz talajú pá­lyán egy gödörbe lépett és ápolásra szorult. A 24. perc­ben Hernádi lesgyanús hely­zetben fütty után lőtt a há­lóba. A 30. percben Hernádi megsérült és végleg elhagyta a pályát. A 10 emberre olvadt ven­dégek a második félidőben is állandó fölényben játszot­tak. Az 55. percben sikerült is a vezetést megszerezni. Ba­logh lőtt védhetetlenül a há­lóba. 2:1. Két perc múlva Tőzsér I. lövése nyomán már 3:l-re vezetett a bányász csapat. A befejezés előtt öt perccel a hazaiaknak sikerült szépíteni. 3:2. A kiesés elleni küzdelem miatt igen idegesen játszott mindkét csapat. A Mizser- fai Bányász lelkes játékával mindenképpen rászolgált a győzelemre. JÖ: Tőzsér IV., TÖ7,ésr II., Bereczkl, Balogh és Radics. A hazai ésapat közelebb állt a győzelemhez ZAGYVAPÁLFALVI Zaryvgpálfalva, 600 néző, Lombos. A kiesés és bajnok­ság szempontjából rendkívül fontos találkozón a következő összeállításban lépett pályára a két együttes. Zp. Építők: Pintér — Bozó, Hármasi, Lő- rincz — Karádi, Gáspár — öze. Tábori, Tarlósi, Ponyi, Hoffmann. Edző: Juhász Gyu­la. EVTK: Pozsári — Lipcsei. Sári, Bodoncsik — Kovacsics, Dorkó — Holek, Grubicska. Ádóny, Matulai, Horváth. Edző: Csizmadia Mihály. A játék óriási irammal kez­dődött. Mindkét csapat nagy becsvággyal küzdött. Eiőször az EVTK, majd a hazaiak támadtak. A 15. percben Sári kézzel ütötte le a labdát, de s játékvezető érthetetlen mó­don nem ítélt tizenegyest. Majd néhány percre beszorul­tak a vendégek, ekkor Ponyi lövése alig szállt kapu fölé, A 20. percben s vendégek jutot­tak a szabadrúgáshoz, de Pintér nagyszerű érzékkel vé­Ver#ség PETÖFIBANYAI BÁNYÁSZ ■ NYASZ 1:1 ÉPÍTŐK—EVTK 0:0. dett. Egy perccel később Hor­váth lőtt kapu mellé Ezután újból változott a játék képe, a ZESE továbbra is nagy erő- bedobással játszott, két szög­letet is elértek, de a kapus hárított, A 30. percben Tarlósi kapott jó labdát, egyből lö­vésre szánta el magát, de a labda a bal kapufa mellett suhant el. A hátralevő per­cekben továbbra is változatos, jő Játék folyt, gól azonban nem esett. A második félidőben ismét hazat rohamokkal indult a játék Pozsári a vendégek ka­puvédője nagy' munkában volt. Maid az EVTK ért el három szögletet, ezt követően gyors hazai ellentámadás vé­gén a jobb alsó kapufán csat­tant a labda. Néhány perccel később öze óriási helyzetben kapu fölé lőtt, A 85. percben Ponyi hatalmas szabadrúgását védte Pozsári, A hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. A játékvezető több esetben tévesen ítélt. idehaza BAGLYÄSALTAI ba- (1:0) Bagly&salja, 300 néző. B, Bányász: Geszti — Gyimesi, Patkó, Pilinyi — Iványi, Ste­fan idesz — Szászi, Földi, Koj- rok, Angy’al I., Bogár, Edző: Ménlch István. A lelkesen és jobban ját­szó vendégcsapat megérde­melte a győzelmet. A gól az. első félidő 35. percében sza­badrúgásból esett, A vereség után a Baglya.saljai Bányász­nak már nincs sok reménye a bentmaradáshoz. Jó: Geszti, Bogár, és Angyal U Csak a második félidőben volt jobb a bajnokjelölt SKSE — GYÖNGYÖSI HONVÉD 4:0 (1:0) Salgótarján, 400 néző, y: Ke­lemen. A két csapat a követ­kező .összeállításban lépett pá­lyára. SKSE: Libus — Hava­si, Kirisics, Bablena — Cser­ven, Czuder, Lovász, Nyerges, Kaposvári, Pál völgyi, Zólyo­mi. Edző: Jancsó Sándor. Gy. Honvéd: Vári — Miskol- czi, Tölgyes, Borbás — Ma- halicz, Vanya — Nagy, Deák, Seprényl, Bornyai, Szeberényi. Edző: Csizmarek Imre. A találkozó első negyedó­rájában inkább mezőnyjáték folyt és a játék színvonala sem volt kielégítő. A 30. percben Kaposvári az ötös­ről kapura lőtt, de a labda az egyik gyöngyösi védőről szögletre vágódott. A 35. percben Nyerges a jobb ka­pufa mellé küldte a labdát A 38. percben Kaposvári Zó­lyomihoz továbbított, aki két lépésről Váriba lőtt. .A 42. percbe újra Zólyomi előtt nyílt gólszerzési alkalom, de óriási helyzetben mellé fejelt. A 43. percben Zólyomi átját­szotta a gyöngyösi védőket Kaposvári elé gurított, aki nyolc méterről a felső léc alá bombázott. 1:0. A második félidőben heves SKSE támadások vezették be a Játékot. A 47. percben Ka­posvári elfutott és laposan a bal ás» sarokba" lóit. 2:0.' ‘ Az 50. percben Kaposvári óriási lövését Vári szögletre ütötte. Az 51. percben Kapos­vári kapott jó labdát, nem tétovázott s 16 méterről ka­pásból a léc mellé lőtt; Vári tehetetlen volt a lövéssel szemben, kezéről a labda a hálóba vágódott. 3:0 .Az 58. percben Seprényl futott el, Libus már verve volt, de a labda a felső lécen csattant. A 65. percben Kaposvári újabb lövését ütötte szögletre Vári. A 80, percben két gyön­gyösi védő közül Pálvölgyi a kifutó Vári fölött az üres ka­puba lőtt. 4:0. Az SKSE csak a második félidő első negyedórájában mutatott szép játékot. Gólkópes védelem BALASSAGYARMATI PETŐFI Balassagyarmat, 400 néző. Balassagyarmat: Szuhánszki — Bartók, Galcsó, Erdélyi — Ferencsik, Magos — Nagy. Zárdái, Bartha, Sárközi, Me- lega. Edzői Tóth József. Hazai rohamok utón már a második perében gól született. Ferencsik beívelt labdáját Er­délyi fejelte a hálóba. 1:0. Az 5. percben Szuhánszki kifu­tott és a vendégek balszélsöje mellett a kapuba lőtte a lab­dát. 1:1. A 27. percben a Sta­tisztika szerezte meg a veze­tést. Gergely a jobb szélen el­futott és futtából leadott lö­vése a hálóban kötött ki. 1 :‘i. A második félidőben to­vábbra is változatos maradt a játék é* a 48. percben a vendégek újabb gólt szerez­tek. Ismét Gergely ugrott ki és lövésével szemben Szu­hánszki tehetetlen volt. A gól felrázta a hazaiakat és átvet­ték a játék Irányítását. Az 30 percben Sárközi labdájával Bartók tört kapura és szép gólt lőtt. 2:3 Öt perc múlva egy jobboldali támadás után Galcsó volt eredményes. 3:3, A mérkőzésre jellemző, hogy a hazai csatárok ezen a mér­DÖZSA—STATISZTIKA 3:3 (1:2) kőzésen kevés, veszélyt jelen­tettek az ellenfél kapujára és mindháröhi gólt védőjátékos rúgta. Jó: Bgy. Dózsa közvet­len védelme. *■ NB III. ÉSZAKI CSOPORT­JÁNAK EREDMÉNYEI: Bp. Vegyiművek—Tűzoltó Dózsa 0:1 (0:0). Gyöngyösi Spartacus—Hatvani Kinizsi 0:0, Sashalmi Elektronikus— BEAC 5:0 (2:0). NB in. ÉSZAKI CSOPORT Állasa: 1. SKSE n 17 4 4 48:16 9« 2. EVTK 23 15 6 4 49:23 .38 3. Tűzoltó n. 25 10 9 6 29:19 29 4, Sashalom 35 10 8 7 37:29 28 5. Bp. V.-műv. 25 13 2 10'32:27 99 6. Bgyarmat 25 16 T * 37:32^27 7. Petőfibánya 25 9 7 9 32:29 25 8. Gyöngy. H. 23 10 5 10 30:28 25 9. BEAC 25 9 7 9 42:40 25 10. Mizserfa 25 10 4 11 41:41 24 11. Gyöngy. Sp. 25 8 7 10 43:42 23 12. Zpálfalva 25 6 7 10 25:30 23 13. Hatvan 25 6 9 10 34:41 21 14. Statisztika 25 7 6 12 27:36 20 15. Baglyas 25 7 4 14 23:51 18 16. Hajógyár 25 3 4 18 16:39 i(l