Á. Varga László - Pásztor Cecília: AZ 1956-os forradalom Nógrád megyei okmánytára II/2. 1956. november 14.–1957. január 16. - Adatok, források és tanulmányok a Nógrád Megyei Levéltárból 37. (Salgótarján, 2002)

401. Koltai Vilmos, Nógrád megye újonnan kinevezett karhatalmi parancsnoka a rádión keresztül üdvözli a megye lakosságát – Salgótarján, 1956. november 29.

401. Koltai Vilmos, Nógrád megye újonnan kinevezett karhatalmi parancsnoka a rádión keresztül üdvözli a megye lakosságát Salgótarján, 1956. november 29. [A] nógrádi rádiónak leközlés végett: 349 [A] Nógrád megyei karhatalmi parancsnok felhívása Nógrád megye dolgozó népéhez A hadseregparancsnok bajtárs 350 által 351 Nógrád megye karhatalmi parancsno­kává való kinevezés[em] alkalmából üdvözlöm Nógrád megye dolgozó népét! A megye bányászainak, munkásainak, dolgozó parasztjainak, értelmisé­gi és műszaki dolgozóinak nagy része az október 23-át követő napokban és hetekben tanújelét adta a népi demokratikus rendszerhez való törhetetlen ragaszkodásának, ugyanakkor bizakodással tölti el valamennyiüket, hogy a munkás-paraszt forradalmi kormány teljes mértékben végrehajtja a prog­ramnyilatkozatában megjelölt feladatokat, valamint teljesíti Nógrád megye dolgozóinak jogos követeléseit. A megye lakossága békét, nyugalmat és normális életet akar, hogy minél előbb teljes kapacitással folyjon az életet.je­lentő munka a bányákban, gyárakban, a földeken és a hivatalokban, és mi­előbb meginduljon a rendszeres közlekedés. A karhatalmi alakulatnak és a rendőrség szerveinek elsőrendű kötelessé­ge, hogy biztosítsa a megye minden becsületes dolgozójának nyugodt, féle­lem nélküli életét, biztosítsa a rendet és közbiztonságot. Nem ritka jelenség, hogy egyes személyek vagy csoportok lopnak, rabol­nak a megye területén, és bizonytalanságot idéznek elő, veszélyeztetik a be­csületes, békés lakosok élet- és vagyonbiztonságát. Ezen nyugtalanító esetek megszüntetése érdekében szükséges, hogy mindenki támogassa a karhatal­mi szervek munkáját. 349 Ezt a mondatot tintával írták rá a gépelt szövegre. 350 Münnich Ferenc, a miniszterelnök helyettese a fegyveres erők főparancsnoki tisztségét is betöltötte a Kádár-kormányban. 351 Az által szó utólag, ceruzával lett betoldva. 252

Next

/
Thumbnails
Contents