Á. Varga László - Pásztor Cecília: AZ 1956-OS forradalom Nógrád megyei okmánytára II/1. 1956. október 24–november 13. - Adatok, források és tanulmányok a Nógrád Megyei Levéltárból 31. (Salgótarján, 2001)

266. A Nógrád Megyei Munkás-Paraszt Forradalmi Bizottság igazolása Kovács István gépkocsivezető részére – Salgótarján, 1956. november 13. - 267. A Salgótarjáni Acélárugyár Munkástanácsa újabb sztrájkról tájékoztat, s tíz pontban foglalja össze követeléseit a munkás-paraszt kormány felé – Salgótarján, 1956. november 13.

266. A Nógrád Megyei Munkás-Paraszt Forradalmi Bizottság igazolása Kovács István gépkocsivezető részére Salgótarján, 1956. november 13. Igazolás Igazoljuk, hogy Kovács István gépkocsivezető a munkás-paraszt forradalmi bi­zottság megbízásából 1956. november hó 7-étől 1956. novemb[e]r hó 12-éig a munkás-paraszt forradalmi bizottság által részére átadott gépkocsival teljesített szolgálatot. Munkaideje minden nap meghaladta a kötelezően előírt napi tíz órát. Salgótarján, 1956. november hó 13. Megyei vb-titkárh[elyettes] Féloldalas, gépelt, hitelesítés nélküli másodlat. - NML XXIII. 3. a) 38. d. sz. n./1956. 267. A Salgótarjáni Acélárugyár Munkástanácsa az újabb sztrájkról tájékoztat,, s tíz pontban foglalja össze követeléseit a munkás-paraszt kormány felé Salgótarján, 1956. november 13. A rendben beindult és két napon át folytatott termelőmunka az Acélárugyár összes üzemeiben a mai nap reggelén a dolgozók egyöntetű elhatározásából megállt. Ennek oka, hogy teljes a bizalmatlanság a jelenlegi kormány és általa a megye élére állított vezetők személye iránt. Az üzemek munkásai hittek abban, hogy nem látják többé azokat a kompromittált személyeket, akik a város és a községek minden pozíciójába újonnan visszaszivárogtak. Hittek abban, hogy nem találkoznak oly személyekkel sem, akik a munkásokat azzal igyekeznek [megfélemlíteni, hogy bőségesen vannak fegyvereik. A munkásság bátran kér­di: kik ellen gyűjtik a városban a fegyvereket? A dolgozók ellen? Akik rendíthe­tetlen hívei a népi uralomnak? Az Acélárugyár üzemi munkásai elítélik [a] külső szervek által velük szem­ben alkalmazott képmutatást. Ezért [a munkásság], azok erőszakjától sem ret­tenve vissza, teljes szolidaritást vállal az ország többi dolgozójával, aminek ér­dekében a karbantartó szolgálat fenntartása mellett ülősztrájkot folytat. Az üzemek munkásai az alábbi követeléseket támasztják: 393

Next

/
Thumbnails
Contents