Á. Varga László - Pásztor Cecília: AZ 1956-OS forradalom Nógrád megyei okmánytára II/1. 1956. október 24–november 13. - Adatok, források és tanulmányok a Nógrád Megyei Levéltárból 31. (Salgótarján, 2001)
207. A Nógrád Megyei Munkás-Paraszt Forradalmi Tanács a munkaviszony egyes kérdéseit szabályozza – Salgótarján, 1956. november 7.
a) Az „áthelyezés"-t abban az esetben kell a munkakönyvbe beírni, ha a két vállalat a munkavállaló áthelyezésében kölcsönösen megegyezik, a dolgozó hozzájárulásával. b) A „hozzájárulással kilépett" bejegyzést akkor kell bejegyezni, ha a dolgozó a vállalatnál felmond, és felmondási idejét, mely két hét, ledolgozza, vagy a munkástanács a dolgozóval egyetértésben a munkaviszony azonnali megszüntetéséhez hozzájárul. A dolgozónak joga van bármily indok alapján munkaviszonyát kéthetes felmondással megszüntetni. c) „Önkényesen kilépett" bejegyzést abban az esetben kell alkalmazni, ha a dolgozó munkaviszonyát felmondja ugyan, de a kéthetes felmondási időt nem dolgozza le és a munkástanács nem menti fel a felmondási idő ledolgozása alól. d) „Elbocsátva" bejegyzést abban az esetben kell alkalmazni, ha a munkavállalót a munkástanács fegyelmi vétségből kifolyólag elbocsátja. e) „Felmondás a vállalat részéről" bejegyzést akkor kell alkalmazni, ha a vállalat szünteti meg a munkavállaló munkaviszonyát, fegyelmi határozat nélkül. (Pl. átszervezés, létszám többlet, vagy a dolgozó munkaviszonyát nem látja el ismételten megfelelően.) f) „Szerződése lejárt" bejegyzést akkor kell alkalmazni, ha a munkavállaló a munkaviszony kezdetekor bizonyos munka elvégzésére vagy meghatározott időre vállalt munkát. Ilyen esetben a munkavállalóval a munka megkezdése előtt munkavállalási szerződést kell kötni. A folyamatosságát a munkaviszonynak csak az önkényesen [történő] kilépés és a fegyelmi úton való elbocsátás szakítsa meg! Salgótarján, 1956. november hó 7. Munkaerő-gazdálkodási osztály 360 Egy és egynegyed oldalas, hitelesítés nélküli, gépelt másodlat.-TH V-141434. A) 321-322. p. 360 Az első bekezdésből azt a következtetést vontuk le, hogy a munkaerő-gazdálkodási osztály előterjesztését a munkás-paraszt forradalmi tanács szorgalmazta, és azt jogforrásként, vagy legalábbis iránymutatásként kívánta eljuttatni a munkáltatóknak. 294