Gaál Attila (szerk.): Tolna megye évszázadai a régészet tükrében. Válogatás az elmúlt tíz év ásatási anyagából (Szekszárd, 2001)
I. szekszárdi Duna-hídhoz vezető S-ö gyorsforgalmi út feltárásai és más leletmentések - Vízi Márta: Egy középkori falu Mözs határában: Icse (19-21. tábla)
rövidebb oldalaikon a földfelszínre támaszkodó nyeregtetőt tartó cölöpgödör maradványával. Az egyik sarokban tüzelőhely található. A késői fázisban feltehetőleg inkább már a földfelszínre, illetve a humuszba mélyülő objektumokkal kell számolnunk. Ezek maradványait sajnos csak kevéssé sikerült feltárni. Leletanyaguk a humuszból, illetve a szemétfeltöltésekből ismert. A megfigyelt jelenségek értelmezése mellett igen fontos az előkerült leletanyag elemzése. A különböző objektumokból jelentős mennyiségű kerámia; fazekak, poharak (21. tábla 3. kép), cserépbográcsok, kancsók, fedők, kályhaszemek (19. tábla) fémanyag: vaskések, fúró, patkó, bronz övveretek, gombok (21. tábla 4. kép), üvegedények (palackok, poharak) csontból készült, a ruházathoz tartozó övmerevítők, csattestek, gombok, késnyél borítások stb. kerültek elő. Nem volt ismeretlen azonban a külföldről származó kerámia sem. Ausztriából importált, grafittal soványított fazekak is kerültek elő a feltárás során. (21. tábla 2. kép) Az icseiek mindennapi életéről csak a megfigyelések és a leletanyag teljes feldolgozása után nyerhetünk részletesebb ismereteket. S-9. II. Ih. 461. objektum. Ház, római téglából készült kemencével. 38 S-9. II. Ih. 500. objektum. Külső kemence.