Ikvai Nándor szerk.: Gödöllőiek, szentendreiek. Művészettörténeti tanulmányok (Studia Comitatensia 10. Szentendre, 1982)

Szentendreiek - Gergely Attila–Gergely Attiláné: Kiállításlátogatás és művészetfeldolgozás a szentendrei gyűjteményekben (művészetszociológiai felmérés)

mezőgazdaság, erdőgazdaság és vízgazdálkodás 20% ipar és építőipar 42% egyéb 38% Az aktív kereső foglalkozású látogatók gazdasági ág szerinti bontása: mezőgazdasági, erdőgazdasági 4% ipari, építőipari 26% egyéb 70% A látogatások valószínűségi indexe a mezőgazdasági szektorban dolgozók között a legalacsonyabb; ennek az ipari területen dolgozók átlagos esélye há­romszorosa, az egyéb területen dolgozóké pedig több mint kilencszerese. Más­képpen fogalmazva: az ipari szektor aktív keresői átlagosan közel háromszor, a mezőgazdaság aktív keresői összességükben több mint kilencszer esnek tá­volabb a kiállításoktól a társadalmi struktúrában, mint a tercier és további széktorok aktív dolgozói általában. f) Foglalkozási főcsoportok szerint: az aktív keresők között a fizikai, ill. szellemi munkát végzők aránya országosan: fizikai foglalkozású 71% nem fizikai foglalkozású 29% A kiállítások aktív kereső látogatói közötti megoszlás: fizikai foglalkozású 21% nem fizikai foglalkozású 79% A foglalkozási jelleg fizikai-iszellemi dimenziójában mérve megállapítható, hogy a látogatók mintegy 80%-a a népesség körülbelül 30%^át kitevő csoport­ból kerül ki. A valószínűségi indexek arányai azt jelzik, hogy a szellemi ékhez képest a fizikai foglalkozásúak számára a kiállítások meglátogatása összessé­gében mintegy tízszer távolabbi lehetőség. g) Iskolai végzettség szerint: országosan a 7 éves és idősebb népesség leg­magasabb iskolai végzettség szerint: 0—7 osztályt végzett 41% 8 osztályt végzett 30% középfokú végzettségű • (szakmunkásképzővel, középfokú szakiskolával) 24% felsőfokú végzettségű 5% L részesedés: 0—7 osztály 2% 8 általános isk. oszt. 14% középfokú iskola 43% felsőfokú iskola 41% 142

Next

/
Thumbnails
Contents