Asztalos Tamás szerk.: Ötvenéve az aszódi Petőfi Sándor Múzeum (Múzeumi Füzetek 54. Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága, Szentendre -Aszód, 2008)

Asztalos Tamás: Műemlékek, műemlékvédelem - A Petőfi Múzeum szerepe a Galga-völgy műemlékvédelmében, az énekek megőrzésében, új értékek teremtésében

názium és Szakközépisko­la, a Fiúnevelő Intézet, a Költségvetési Üzem, a Gal­gamenti Víziközmű Kft., a Baptista Gyülekezet és az MSZMP helyi szervezete segítségével kiirtottuk a bozótot, kivágtuk fákat, kiástuk a kivágott növényzet gyökérzetét, megtisztítottuk a temetőt. Ezt követően visszaállítot­tuk a kidőlt sírokat, a le­rombolt obeliszkeket Tóth Péter Zoltán a beszakadt kupola pótlása közben héjazatát Giriti Sándor ácsol­ta, a vörösréz lemezborítást Szabó István készítette. A te­rasz ciklopkő díszfalát Kele­men István falazta, a ková- f csoltvas munkákat, a bejárati r ajtót és kaput Nagy Pongrác kovácsmester gyártotta le és helyezte el. A márványpadlót Péter Zoltán és Kovács Gábor rakta le, az üvegmozaikot Fá­A műemlékileg fölújított Schossberger-mauzóleum Károly sírköves mester állította helyre. Ezzel párhuzamosan elkészül­tek a tervek. A fölmérési rajzot Holnapy Dénes, 5 a kiviteli enge­délyezési tervet Jánosi János, Aszód főépítésze készítette. A ma­uzóleum műemléki rekonstrukció­ját kezdetben Kassa András végez­te, majd helyére Péter Zoltán lé­pett. A boltozatot ő maga pótolta, az attikasort Kassa András és Király Ferenc helyezte vissza. A kupola Király Ferenc és Kassa András az attika elemeinek visszahelyezésekor 5 Holnapy Dénes ekkor már a Műszaki Egyetemen tanított, s egyik tanítványával, Csöke Csabával közösen mérte föl a mauzóleumot.

Next

/
Thumbnails
Contents