Unitárius Kollégium, Kolozsvár, 1911

198 — VII. o. t„ második Erdődi Ernő VII. o. t., harmadik Sári József VI. o. t., negyedik Kelemen Ferenc V. o. t. Az első kapta az intézet első tiszteletdíját és egy acélórát, a második az intézet második tiszteletdíját és egy acélórát, a harmadik oklevelet és egy órát lánccal, a negyedik ifj. Schuster Emil V. o. t. tiszteletdíját. A kótya versenyben (V., VI. és VII. o.) a VII. osztály négyes csapata győzött (Hadházi Sándor, Horváth József, Májai Ferenc és Gyulai Zoltán) Nagy Márton VI. o. t. szép testtartással végzett gyakorlataiért kapott 5 K-t. Adományokat adtak: Püspöky Miklós ke:eskedő úr 20 K-t, Kisfaludy Árpád könyvkötő úr 4 K-t, Hadházi Sándor közpénztárnok úr egy órát lánccal, Braun Mihály kereskedő úr egy hegedűt, Lakatos József kereskedő úr egy levélnyomót (oroszlánt), Kún Mátyás kereskedő úr vívókardot, ifj. Schuster Emil V. o. t egy tiszteletdíjat (lovat és csikót), Kövendy Károly kereskedő úr egy órát lánccal, Papszt Gyuláné két acélórát, Weiss Jenő pénzügyi hiva­talnok egy órát, Csorbíts László bányaigazgató úr 5 K-t, Jakabházy Zsigmond egyetemi magántanár úr 5 K-t, László Gyula tornatanár 4 drb. ezüst és 4 drb. bronzérmet. Az intézet igazgatósága e helyen is kifejezi köszönetét az adományozóknak szives adományaikért. Az idén is részt vett ifjúságunk a helybeli „Keresk. Akad. Sportkör“ által 1911 aug. 29-én rendezett ifjúsági úszóversenyben. E versenyben Schuster Emil V. o. t. II. díjat nyert (bronzérmet). A szeghalmi és fűzesgyarmati diákoknak 1911 júl. 30-án tartott nyári tornaversenyén részt vettek: Nagy Márton és Sál i József VI. o. tanulóink. Nagy Márton nyerte a III. díjat (kis bronzérmet) a sikfútásban, az I. díjat (kis ezüstérmet) a súlydobásban. Sári József az I. díjat (kis ezüstérmet) a nyújtókorlátversenyben, II. díjat (nagy bronzérmet) a magasugrásban és díszkoszdobásban. Ugyané tanulók nyertek a füleslabdamérkőzésben egy-egy nagy bronz­érmet. Kerületi ifjúsági tornaverseny. A jún. 1-én és 2-án Kolozsvárt tartott kerületi ifjúsági tornaversenyben részt vett 44 felsőosztályú tanulónk következő eredménnyel: Rúdmászásban első díjat (ezüstérmet) nyert Sztupjár László V. o. t. és a 100 m. síkfutásban második díjat (bronzérmet), rúdmászásban második díjat (bronz­érmet Szász Ferenc VI. o. t., függeszkedésben második díjat Bálint