Református gimnázium, Kiskunhalas, 1936

7) Sportkör. > Intézetünk sportköre a Kisok pestvidéki kerületének csoport­jába tartozik. A sportkör tiszteletbeli elnöke Gulyás Sándor igaz­gató, vezető tanára Varga Jenő testnevelési tanár. A sportkörben a tanulók heti hat órában gyakoroltak: négy órát a felsősök, két órát az alsó osztályosok. Működő szakosz­tályai voltak: atlétika, torna és játék. Az év folyamán a legeredményesebb munkásságot atlétikai szakosztályunk fejtette ki. Résztvett mind a kerületi, mind az or­szágos bajnokságokon, azonkívül több más versenyen. Részletes eredmények : Atlétikai szakosztály : Az iskola első szereplése október hó 25-én volt; ekkor a Kac rendezte Kiskun­halas város 1936. évi mezei bajnokságát, amelyen Börcsök Imre 5-ik lett. A junior versenyben (1600 m.) első volt Meszes 111. o. tanuló 6-12"4 mp. alatt, 2. Imgrund IV o. tanuló 614 mp. 3. Muharos 617 mp. 1937. március hó 7.-én ugyancsak a Kac rendezte a város 1937. évi mezei bajnokságát, amely egyúttal válogató verseny volt az idei mezei bajnokságokra. E versenyben Börcsök a máso­dik helyet foglalta el, míg Ács ötödik lett. Március hó 14.-én résztvettünk a Masz déli kerületének ifjúsági mezei bajnokságán, amit nagy fölénnyel nyert meg a Kac csapata, amelyben fiaink szepeltek. Az egyéni bajnokságban má­sodik lett Börcsök Imre, aki a 3000 méteres távot 10 p. 36 mp. alatt futotta meg. Nyolcadik lett Ács, tizedik Rácz. A csapatbaj­nokságokban bajnok lett a Kac csapata 22 ponttal. Március hó 24-én iskolánk rendezte a Kisok pestvidéki kerü­letének mezei bajnokságát. Ezt a versenyt is csapatunk nyerte a kecskeméti ref. gimnázium tanulóival szemben. Egyénileg isko­lánkból 2. Börcsök Imre, aki a kb. 3300 méteres távon 11'13 mp. futott. 3. László József lett 11'25 mp.-el. A csapatbajnokságot iskolánk csapata nyerte 32 ponttal. (Börcsök 2, László 3, Ács 4, Rácz 5, Szabó 9.) Április hó 11.-én Budapesten résztvettünk a Kisok országos mezei bajnokságain. Csapatunk gyönyörű küzdelemben a résztvevő 18 iskola közül a második helyet foglalta el, mig Börcsök Imre az országos bajnokságban 9-04 mp.-el harmadik lett. A csapat tagjai voltak: Börcsök, Ács, László, Schőn és Rácz. Május 22.-én iskolánk atlétái közül Papp, Dervaderics és Iványi Szegeden résztvettek az SzTK. által rendezett versenyen. 50