Hírhozó, 2001 (11. évfolyam, 1-11. szám)

2001. január / 1. szám

34 SPORT Mikulás Kupa A XVII. kerületi polgármes­teri hivatal tekeversenyt hirdetett december 2-ára, szombatra. Hatalmas induló tábor, mintegy félszáz tekéz- ni vágyó kerületi lakos neve­zett a helyszínen, a Rákoshe­gyi Vasutas SE pályáján. A késő délutánig tartó ver­senyt a nők versenyében Izsákiné Kuzma Katalin nyerte meg 236 fás teljesít­ményével, a 233 fát döntő Czene Katalin és a 226 fás eredményt elérő Harczos Ágnes előtt. A férfiak küz­delmében még ádázabb volt a versengés, ami jó eredmé­nyekben is megmutatkozott: Izsáki György 256 fával ér­demelte ki az aranyérmet, az ezüstérem tulajdonosa Gébele Tibor lett 252 fa el­döntésével, míg hatalmas meglepetésre az újonc kerü­leti teke klub, a Rákoskerti Tekézők Baráti Köre serdü­lő korosztályos játékosa, if­jabb Sájermann Kálmán, a 251 fás kitűnő teljesítmény­nyel bronzérmes lett - a tu­lajdonképpen - felnőtt ver­senyzők kemény versenyé­ben. A díjakat Molnár György, az önkormányzat Sportcsoportjának vezetője nyújtotta át a győzteseknek. Sz. Falmászóverseny Rákosligeten Az Országos Sportmászó Bajnokság 2. fordulója zajlott októ­ber végén a Hősök terei Általános Iskola tornatermében Rákosligeten. Ennek apropóján a verseny után Újvári Lász­lóval (a verseny rendezője és szervezője valamint a rákosli­geti falmászók edzője) beszélgettünk a versenyről és a rá­kosligeti falmászó-életről.- Mióta rendeznek falmá­szó versenyt Rákosligeten az Országos Sportmászó Bajnokság keretében?- Az iskolában 4 éve ké­szült el az első fal, és azóta minden bajnokságban ren­dezünk egy őszi és egy ta­vaszi ver­senyt.- Szakmai szempontból milyen volt a verseny? Sajnos, mivel sok volt a beteg vagy sérült ver­senyzőnk elég kis létszámú csapattal vettünk részt a bajnokság 2. fordulójában, de még így is elég jó helye­zéseket értünk el.- Volt-e új versenyző a csapatban?- Igen, Paskál Emőke, aki a női mezőnyben 3. lett.- A versenyen kötelező volt a szövetség által bizto­sított póló viselete, tehát már vannak szponzorok?- A versenysorozatot 4 szabadidős sportüzlet támo­gatja.- Volt olyan versenyző, akit a műsorvezető a meg­szólaló zene alapján azono­sított be...- Sokan vannak, akik ked­venc zeneszámukra verse­nyeznek a fallal és az idővel.- Ki lehet biztosító ember?- Akinek sikerül az oktatói vizsgája, egy 3 lépcsős tan­folyam után.- Milyen időközönként cserélik a köteleket?- Félévente cseréljük a kö­teleket, amelyek több tonnát bírnak ki! Katona Csaba Lakatos János, a Power Gym szkanderosa Lakatos János a kerületi Power Gym szkanderosa kétszeres világbgjnoki bronzérmes, Egyiptomban 1998- ban, mqjd Japánban 1999- ben vehette át a világ harmadik legjobbjának járó medálokat. November 8-án Finnországban szerette vol­na megszerezni a hőn áhí­tott világbajnoki címet. Lakatos János Debrecen­ben született, júliusi Orosz­lán. A XVIII. kerületben la­kik, ám a XVII. kerületben éri el sikereit, itt edz a 31 éves sportember, aki vállal­kozó. Önmaga szponzora. Már akkor is tisztelte a világ szkanderosainak élmező­nye, amikor Kanadában ha­todik, Svédországban pedig ötödik lett. Ám eddig sport- pályafutásának legdicsőbb része a 2000-ben megszer­zett világkupa győzelme! Szerencsés embernek tart­hatja magát. Hobbija az uta­zás, a sport. A szponzorral pedig nincsen probléma... Hacsak Ildikó, a felesége nem őrről meg rá! No ő sem elsősorban az anyagiak mi­att, inkább azért, mert gyak­ran van távol otthonától, a fiatal és ritka, ráadásul ér­dekes sportág képviselője. Kevesen tudják, de a sport­ági szakszövetség is itt van a XVII. kerületben. A váloga­tott szövetségi kapitánya, válogatott sporttársai mind ismerik, többségében Rá­koskeresztúron fordulnak elő, többségük itt is edz. Megéri-e azt a rengeteg edzést, 20-25 kilogrammal a kötélre függőlegesen füg­geszkedést, ez, mondjuk ki, a többi ember számára ir­galmatlan szenvedésnek tű­nik. Behatárolni kell a pihe­nést, a táplálkozást, az edzést, a formában tartást és előtte az alapozást és for­mába hozást éppúgy, mint más sportágakban: a fitneszben vagy akár az atlé­tika bármely ágában, de ez valahogy mégis más! Más, mert egyetlen pillanatra kell koncentrálni, az ellenfélre, a technikára... és már vége i^^_ Lakatos János és tanítv.^P* nya, Turcsányi Ferenc Finn­országban járt tehát, az idei világbajnokságon. Lakatos azért indult húsz kilóval fel­jebb, a 100 kg-osok verse­nyében, hogy nagy riválisát, az orosz versenyzőt elkerül­je. Pechje volt, az orosz is ebbe a kategóriába jelentke­zett. A finnországi világbaj­nokságon az első világverse­nyén szereplő Turcsányi a 80 kg-os súlycsoportban bal kézzel kiesett, jobb kézzel viszont öt győzelemmel a 4. helyet szerezte meg. A mes­ter, Lakatos János „csupán” a 7. lett. Lakatos János jövő­re Lengyelországban szeret­ne „törleszteni”. Krémer József