Ferencváros, 2011 (21. évfolyam, 1-6. szám)

2011-02-18 / 4. szám

12 SPORT Ferencváros 2011. február 18. SPORTHÍREK Rossz játék, sima siker Bár nem játszottak jól futsalistáink az Aramis elleni meccsen, mégis biztosan nyer­tek. Az első félidő végén 3-3- ra álltak a csapatok, a második játékrészben többet mutattunk, és 8-4-re nyertünk. Csopa­ki hármat lőtt, Bita viszont egy csodásat, közelről emelte át a hazaiak kapusa felett a labdát. A forduló többi eredménye is jól alakult a számunkra. Az Újpest kikapott Berettyón, így a lilák és az Aramis előtt is két pont az előny. Mivel a Cső Montage nem bírt otthon a Vasassal, így az üllőiek már csak 3 pontra vannak, és a következő fordu­lóban pont őket fogadjuk! Igaz, csak egy hónap múlva, mert a válogatott Eb-selejtezője és fel­készülése miatt négyhetes szü­net következik. Menetelnek a hölgyek Mindhárom tavaszi bajnokiját megnyerte az NB l.-ben sze­replő női futsalcsapatunk. Deli Anikó tanítványai újoncként az 5. helyen zárták az őszt. Az idei győzelmek után viszont már a dobogó is csak két pont­ra van. Hölgyeink nyertek Sze­geden, majd otthon verték a Tolna Mözst, s legutóbb Salgó­tarjánban arattak győzelmet. A következő fordulóban még nehezebb feladat vár a lá­nyokra: a bajnoki címvédő, százszázalékos listavezetőhöz látogatunk Fehérvárra. A női válogatott Móron vesz részt egy tornán, amelyre meg­hívást kapott csapatkapitá­nyunk, Sütőné Gecző Erika is. Utánpótlás: kupa- győzelem Szigetváron! U 11-es csapatunk nyerte a Dél- Zselic nemzetközi utánpótlás­tornát Szigetváron, amelyen hat külföldi együttes is részt vett. Az első mérkőzésen kikaptunk 2-1-re a BLSE-től, majd 6-0-ra vertük a PVSK-t, míg a Dinamo Zagrebet 2-1-re. Továbbjutot­tunk, a következő csoportban a Lokomotiv Zagrebbel találkoz­tunk, amelyet két éve a döntő­ben győztünk le. Nyertünk most is, ezúttal 1-0-ra, majd a PMFC következett, és 2-0-s siker. A döntőben, a Vasas-Pasarét volt az ellenfél, és megint 2-0-ra nyertünk. Horváth Olivér Milán a legjobb mezőnyjátékos címet érdemelte ki, míg Babinszky Bence nyolc góljával a torna gólkirálya lett. A torna legjobb edzője címet Deli Anikó kapta, munkáját ezúttal is Maticza Kati­ca segítette kiválóan. Haber két 11-est is megfogott Hét közben két labdarú­gónk, Justin Haber és André ■ Schembri is pályára lépett a máltai válogatottban a Svájc elleni barátságos mérkőzé­sen. Kapusunk két tizenegyest is hárított, míg Schembri szin­tén csapatának egyik legjobb­ja volt. Haber előbb a második percben védte Frei büntető­jét, majd a második félidőben Gokban tizenegyesét is hatás­talanította. Ezzel jelentős ér­demeket szerzett abban, hogy Málta O-O-ra végzett. Lemondott az FTC elnöke Kovács Miklós megnövekedett üzleti elfoglaltságára hivat­kozva hétfőn lemondott a Fe­rencvárosi Torna Club elnöki ■ posztjáról. Kovács Miklós az elnökség tagja marad, és lehe­tőségei szerint továbbra is min­dent megtesz a klub sikereiért. A klub elnöksége hamarosan rendkívüli ülésen dönt az új el­nök személyéről. Főszerepben a büntetők Bravúr a KEK-ben: kivertük a Viborgot Rajtol a bajnokság Újabb győzelmek és az első vereség Csodálatos, fantasztikus, és sorol­hatnánk napestig a jelzőket: női kézilabdázóink kiverték a KEK-ből a Viborgot, amely az elmúlt két év­ben megnyerte a Bajnokok Ligáját. A kinti egygólos vereség után itthon eggyel nyertek hölgyeink, és idegen­ben lőtt több góllal jutottak a leg­jobb nyolc közé. A két kupacsata előtt a Szekszárdot fogadtuk és ver­tük biztosan bajnokin. Zácsik lőtte a Szekszárd elleni meccs első gólját, ám a vendégek fordítottak. Nem örülhettek soká­ig, mert néhány perc múlva újra nálunk volt az előny, s negyed­óra elteltével tízre nőtt a különb­ség (14-4). Lanyhult a figyelem, sok gólt kaptunk, s a szünetben „csak” 25-16-ra vezettünk. Bár a győzelemért nem kel­lett aggódni, védekezésünk a folytatásban sem működött jól. Ráadásul mind az öt bün­tetőt kihagytuk, s Tömöri ta­lán először nem szerzett gólt. Kovacsicz Móni viszont hibátla­nul játszott, és mind a 12 lövé­séből gól született. A találkozót 44-33-ra nyertük meg. A viborgi kirándulásra jó hír­rel indult a csapat: a vezetők új névadó szponzort találtak, a Rail Cargo Hungária Zrt. segíti a jövőben a mieinket. A BL előző két kiírásának győztese, a Viborg már több kellemetlenséget okozott a Fradinak. Korábban két BEK- elődöntőben találkoztunk a dá­nokkal, és az idegenbeli szolid - háromgólos - vereségek után hiába bíztunk a döntőbe jutás­ban, hazai pályán is kikaptunk. A vetélytárs gyengült tavaly óta, mert Bojana Popovics és Katrine Lunde is távozott az együttestől, amely kiesett a BL csoportköre után, ezért folytat­ta a KEK-ben. A bajnokihoz hasonlóan ismét Zácsik lőtte az első gólt, ám ez­úttal nem kettő, hanem három válasz érkezett. De az idegenlé­giósok sorát felvonultató dánok sem tudtak meglépni, felváltva estek a gólok, a szünetben 19- 18-ra vezettek a hazaiak. A második félidőben folytató­dott a csata, Pastrovics többször védett, míg Zácsik (11) termelte a gólokat, a két éve a Viborggal BL-t nyerő Kovacsicz most sem hibázott, és mind a hét lövése gólt ért, de az egész csapat ki­emelkedőt nyújtott. Bár megint kimaradt két hetes, csak 34-33- ra kaptunk ki. A szűk vereség után bizakod­va, ám óvatosan fogalmazott mindenki a továbbjutá­si esélyekről a Népligetben. A csarnokot dugig töltötték a szép estében bízó ferencváro­si szurkolók. Tömöri Zsuzsanna a Viborg elleni hazai meccsen 9 gólt szerzett, ezzel ő volt a csapat legeredményesebb játékosa, és a mérkőzés legjobbjának is őt választották Tömöri góljával indult a talál­kozó, Jurack válaszolt rá, majd újra ők „beszélgettek”. Kétgó­los Fradi-vezetés után kétgólos vendégelőny jött. Ismét nálunk az előny, de a félidő hajrájában nemcsak fordítottak a dánok, hanem a szünetben hárommal vezettek (15-18). Sőt, a második játékrész ele­jén négyre nőtt a különbség, azonban tíz perc múlva, a félidő közepén újra vezettünk, s to­vábbjutásra álltunk. Tömöri ha­gyott ki egy hetest, míg az általa kiharcolt büntetőt Szucsánszki rontotta el, mégis hol egyik, hol másik csapat ment eggyel. Egy perccel a vége előtt eldőlt, elég lehet eggyel is nyerni, ám ehhez kettőt kellett lőni, ka­pott gól nélkül. Egyenlítettünk, majd Abramovics védett ziccert. Negyed perc volt hátra, amikor Szarkát rántották le helyzetben, de csak szabaddobást kaptunk. Három másodperccel a bejezés előtt a Tomorival szembeni ki­sebb faultért viszont büntetőt adtak az orosz bírók. Zácsik Szandra, mint a meccs után el­mondta, remegő térdekkel, ám biztos kézzel végezte el a he­test: 33-32. És vége! Idegenben lőtt több góllal a Ferencváros jutott a legjobb nyolc közé. Hölgyeink a Viborg után is­mét nehéz ellenfelet kaptak. A négy közé jutásért a tavalyi francia bajnok, a Toulon együt­tesét kell kiverniük. A gallok az idei BL-ben a Larvik és a Valcea mögött a harmadik helyen végez­tek a csoportban, s átkerültek a KEK-be, ahol a szerb Milost ket­tős győzelemmel búcsúztatták. A decemberi Európa-bajnokságon a francia válogatottban három, az ezüstérmes svéd csapatban pedig két touloni játékos szerepelt Férficsapatunk hozta a „köte­lezőket”, a várakozásoknak meg­felelően kikapott Veszprémben, s a reményeknek megfelelően le­győzte a PLER-t. Bár a Veszprém ellen egy pillanatig sem volt esé­lyünk a győzelemre, mégis helyt­álltak a fiúk. Egy rövid időszakot leszámítva, amikor kilencre nőtt a hátrány, rendre látótávolsá­gon belül maradtunk Kos (9), Kelecevic (5), Bakos (5) góljainak köszönhetően a félidőben és a vé­gén is hat volt a különbség a felek között, s 33-27-re kaptunk ki. Múlt héten a hölgyek KEK- visszavágója előtt léptek pályára az urak, és verték a másik pes­ti csapatot. A félidőben nyolccal vezettünk, végül kilenccel nyer­tünk úgy, hogy közben többször 5 is több mint tízzel álltunk job- ? ban (38-29). Győzelmünkkel továbbra is -1 csatázunk a Tatabányával és a Balatonfüreddel az alapszakasz harmadik helyéért és a legjobb négy közé jutásért. A következő fordulóban Pécsre látogatunk, majd szabadnaposak leszünk. Az oldalt összeállította: Schiller Zsolt Könnyed győzelmek Női kosarasaink mindkét meccsüket megnyerték, így továbbra is bízhatnak abban, hogy újoncként sikerül a legjobb négy közé jutniuk a bajnokságban. Hölgyeink előbb Ceglédre utaz­tak, és verték simán a vendég­látót. Együttesünk a szünetben már majd hússzal vezetett, vé­gül kis híján negyvennel, 92- 55-re nyert. Hegedűs remekelt, 29 pontig jutott, míg Turóczi 16- J ot termelt. Utóbbi a következő “ meccsen is kiválóan teljesített, a § Baja elleni sikerhez (80-49) 22 M ponttal járult hozzá, Darida 18- at, Russai pedig 16-ot szórt. Csapatunk jelenleg negye­dik, s még három meccse van: a BSE és a Győr idegenben, míg a Szolnok jön. A papírfor­ma szerint két győzelem után a harmadik Győr otthonában nem számítunk esélyesnek. A vára­Cél a négy közé jutás Jelenleg a 4. helyen várják a folytatást a kosaras lányok kozásokkal ellentétben nem a Szeged, hanem a Zalaegerszeg a vetélytársunk a négy közé ju­tásért vívott harcban. A zalaiak két meccset játszanak, eggyel több vereséget gyűjtöttek ed­dig, de harminccal nyertek elle­nünk, míg mi csak tízzel vertük őket, így azonos pontszám ese­tén mögéjük szorulunk. A Ceg­lédet vélhetően legyőzik otthon, az esetleges győri zakóval szá­molva a ZTE Szeged elleni hazai meccsén dőlhet el a sorsunk. Folytatták a felkészülést a tavaszi szezonra a Ferencváros labdarú­gói, s sorra játszották az edzőmecs- cseket. Az együttes több győzelem után, az utolsó találkozón elszen­vedte első vereségét is. Zágrábban a Hrvatski Drago- voljac ellen vívta negyedik elő­készületi mérkőzését a Fradi. A hazaiak már az 5. percben megszerezték a vezetést, majd nyolc perccel a szünet előtt Józsi beadása után Rósa fejelt a kapu­ba. Több gól már nem született. A következő találkozón a ro­mán másodosztályban szerep­lő Nagyvárad várt a mieinkre. Az első félidőben egykori játé­kosunk, Sorin Cigan fia szer­zett vezetést ellenfelünknek, majd Tóth Bence egyenlített. A második játékrészben Morales passzolt a hálóba, s Miljkovié növelte az előnyt, és nyertünk 3-1-re. Csapatunk ezt követően Pulá- ba költözött át, s „bemelegítés­ként” a Slaven Belupot ellen lépett pályára. Bő 20 perccel a befejezés előtt Csizmadia sza­badrúgását még védte a kapus, ám a kipattanóból Miljkovic megszerezte a vezetést s egyben a győzelmet. A második félidő­ben Mester, Birge és Hassan is lehetőséget kapott. Következő horvátországi mécs­esünkét is 1-0-ra nyertük, ezúttal Tutoric góljának köszönhetően az NK Gorica volt az „áldozat”. Majd elszenvedtük első ve­reségünket, 3-0-ra kikaptunk a korábban már legyőzött Zlatibortól. Ezen a találkozón teljesítettünk a legrosszabbul, még helyzetig is alig jutottunk. Ellenfelünk az első félidő kö­zepén egy 17 méteres lövésből szerezte meg a vezetést, majd a csupán 37 perces második fél­időben lőttek még kettőt. Lapzártánk után sem unat­koznak futballistáink, jövő pénteken pedig már indul a baj­nokság. A tavaszi nyitó forduló­ban február 27-én 19.00 órakor a Kecskemétet fogadjuk. Ám a mieinknél már biztos nem lép­het pályára Kulcsár Dávid, aki fél évre kölcsönbe a Vasashoz szerződött. A fiatal középpályás bízik abban, hogy Angyalföldön több lehetőséget kap. Készül az NB Il-es csapat is. Lipcsei Péter tanítványai két győztes meccs után az NB I-es Pápát fogadták, s a mieink so­káig vezettek 1-0-ra. Az utolsó öt percben viszont két gólt kap­tak, és veszítettek. A mérkőzés során Papp Mátét kórházba kel­lett szállítani, miután felsza­kadt a bőr a fején. A keret kevesebb lehetőséget kapó játékosaiból álló együttes 2-0-ra verte az Érdet. A mie­ink Kovács révén a 30. percben tizenegyesből szereztek veze­tést, majd a 70. percben a pró­bajátékon lévő albán Pajti lőtte a másodikat. Borde Tutoric tavaly remek tavaszi szezon után az őszt egy sérülés miatt volt kényte­len kihagyni, tavasszal újra erőssége lehet a Fradinak Százéves az Üllői úti stadion Február 12-én ünnepelte 100. születésnapját az Üllői úti stadion. A Ferencvárosi Torna Club a már szűkösnek bizonyuló Soroksári úti pályáról költözött új otthonába. Az aréna terveit Mattyók Aladár készítette el, úgy, hogy később negy­venezer férőhelyesre is bővíthető legyen. A stadionavatóra még nem készült el a klubház, és a B tribün helyén csak egy domboldal állt, in­nen sokan potyázva nézhették a meccseket egy ideig. Ilyen modern stadiont akkor még a kontinensen sem lehetett látni! A tribün alatt tornaterem, iroda, raktár, fürdő és rengeteg kis helyiség volt található. Az avatás alkalmával a legnagyobb riválist, az MTK-t fogadtuk, és fél óra elteltével Schlosser szerzett vezetést, majd szintén a karikalábú csatár büntetőjével növeltük az előnyt. A második félidőben a vendé­gek szépítettek, de a mérkőzést (2-1) megnyertük, akárcsak a baj­nokságot. 1922-ben avatták fel első elnökünk, a két évvel korábban elhunyt dr. Springer Ferenc szobrát. Két évvel később, 1924-ben megépült az újabb tribün, így 37 ezer néző fért el az Üllői úton. 1947. május 4-én a magyar-osztrák válogatottmérkőzésen leszakadt a lelátó. A baleset nem követelt emberéletet, de nagyon sokan meg­sérültek. A hatvanas évek elejére a fából készült lelátók elavultak és veszélyessé váltak, s 1963 novemberében bezárta kapuit a régi Üllői úti stadion. A Ferencváros tizenegy évre a Népstadionba költözött. 1974. május 19-én nyitott az új, harmincezer férőhelyes Üllői úti sta­dion. A pályaavatón kikaptunk 1-0-ra a Vasastól. Négy év múlva, 1978. október 14-én a PMSC ellen pedig már villanyfényes meccset rendeztek az Üllői úton. Húsz éve, 1991-ben zárult a lelátó átalakítá­sa: megszűntek az állóhelyek, jelenleg csak ülőhelyek vannak, emiatt tizennyolcezerre csökkent a befogadóképesség. A száz év alatt 1697 meccset játszottunk az Üllői úton (hatot az edző­pályán). A mérleg: 1173 győzelem, 282 döntetlen, 242 vereség. A gólarány: 4689-1726. Az ezredik Üllői úti találkozót 1976. novem­ber 27-én vívtuk a Dunaújvárosi Kohász ellen, s 3-1-re nyertünk.