Ferencváros, 2010 (20. évfolyam, 2-23. szám)

2010-11-26 / 21. szám

12 SPORT Ferencváros 2010. november 26. SPORTHÍREK Bajnok tornászok Férfi tornászaink megnyerték a csapatbajnokságot. A fiúk a Győrrel vívtak nagy csatát az aranyéremért, végül a mi­eink bő egy ponttal végeztek a kisalföldiek előtt. Harmadik helyen több mint tíz ponttal le­maradva a Honvéd végzett. A döntő kapujában a birkózók Birkózócsapatunk Dömsödön, majd Kecskeméten győzte le oda-vissza a Kecskemét, a Csepel ABI és a Csepel BC gár­dáját. Csoportunkból második helyen a Kecskemét jutott az elődöntőbe. A döntőért a BVSC ellen léptek szőnyegre a srá­cok. Juhász és Marosi ellenfél nélkül nyert, Krasznai, Tarpai, az Európa-bajnok Bácsi, illetve Németh legyőzte vetélytársát. Egyedül Tóth kapott ki, igaz, ő Rizmajertól. A meccset 22-5-re nyertük, a visszavágót egy hét múlva rendezik. A fináléban - jó eséllyel - a Vasassal találkoz­hatunk, azaz megismétlődhet a tavalyi aranycsata. Két sima, egy fordított Férfi futsalistáink kiválóan ját­szottak és könnyedén győztek Ózdon. A srácok a szünetben már 3-0-ra vezettek, végül 7-3- ra nyertek. Ezután rangadó és a nyolc válogatottal felálló Mezei- Vill várt a mieinkre. A szünetben 1-1-re álltak a felek, ám végül 3-2-es sikernek örülhettek a vendégek, s velük találkozunk a Magyar Kupában, a negyed­döntőben is. A bajnokságban az EL.TE következett, és vertük 8-3- ra. Jövő hétfőn pedig jön a der­bi, az Újpest elleni meccs. Remi a lányoknál Futsalos hölgyeink az előző sze­zon ezüstérmese, az Aramis otthonában léptek pályára, és kaptak bravúrosan egy pontot. A házigazda szerzett vezetést, ezt a félidőig kiegyenlítettük. Majd az Aramis ellépett 3-1-re, ismét egalizáltunk. Két perccel a zárás előtt újabb Aramis-gól, mégsem ünnepelhettek a budaörsiek, mert Ménesi második gólját megszerezve pontot mentett. Továbbra sem megy a hokisoknak Jégkorongozóink ezúttal az Álba Volán második csapatá­tól kaptak ki, s csupán annyi örömük lehet, hogy nem ma­radtak pont nélkül. A fehérvá­riak kétszer szereztek vezetést Erzsébeten, Marosi, illetve Kiss góljaival egyenlítettünk. A hosszabbításban nem esett gól, s büntetőkkel a vendégek nyerték a meccset. A követ­kező körben a Vasas gázolta el 8-0-ra a Fradit, amely ezzel már a 13. vereségét szenvedte el. A találkozó után lemondott Prakab Gábor, a csapat hat hete kinevezett edzője. Vereség a győzelem után Az utolsó őszi fordulóban a Nagykutast fogadták női labda­rúgóink, és nyertek 5-1-re. Már a 7. percben vezetést szerez­tünk Horváth révén. Zágor dup­lája között a zalaiak is lőttek egy gólt, így 3-1-gyel fordultunk. A második félidő elején Zágort már harmadszor ünnepelhették a többiek, s negyedórával a vége előtt Zeller is betalált. Az újabb hazai meccsen a Győ­ri Dózsa látogatott a Népligetbe, s ha már ott volt, 13 perc alatt háromgólos előnyt szerzett. Öt perccel később Horváth Evelin szépített. Ám hiába támadtuk végig a második félidőt, és hiá­ba alakítottunk ki nagyobbnál nagyobb helyzeteket, gólt csak négy perccel a befejezés előtt lőttünk, Nagy Viktória révén. Az egyenlítés viszont már nem sikerült. Schmebri triplájával KO Pápán A harmadik helyen áll a Fradi az ősz végén André Schembri (fehérben) három gólt szerzett a Pápa ellen 5-0-ra megnyert meccsen Győztek az utolsó két őszi fordulóban a Ferencváros labdarúgói, így a har­madik helyről kezdhetik meg a tavaszi menetelést. Prukner László tanítvá­nyai előbb a Haladást verték nagy küz­delemben az Üllői úton, míg Pápán gáláztak, s a szezon egyik legjobb tel­jesítményét mutatták. A Szombathely elleni mérkő­zésen visszakerült a kapuba Ranilovic, aki remekül védett, a csapat egyik legjobbjának bi­zonyult. Bár az első félidőben a vendégeknek akadt több lehető­ségük, öt perccel a szünet előtt mégis mi szereztünk vezetést. Heinz csavart pazarul egy sza­badrúgást a jobb felsőbe. A második játékrészben át­vettük az irányítást, s egy óra elteltével Józsi ívelte középre a szögletet, Maród pedig szép mozdulattal lőtt a hálóba. Tíz perccel a vége előtt Kenesei feje­sét követően már áthaladt a lab­da a gólvonalon, de a partjelző csak Oross és Csizmadia labdá­ért vívott csatája közben jelzett gólt. Ezt viszont talán tévesen tette, mert a Haladás játékosa kézzel is besegített. A hátralévő időt kivédekeztük (2-1), illetve már a lefújás után kiállították a túl sokat beszélő Keneseit. Bizakodva várhattuk a Pápa el­leni fellépést, ugyanis eddig egy döntetlent leszámítva minden baj­nokin győztünk a vetélytárssal szemben. Viszont Ranilovic meg­sérült, így helyére Haber került, aki feledtette zalaegerszegi hibáját, és többször bravúrosan hárított. Fradi-helyzetekkel indult a meccs, míg Marie sérülése miatt a hazaiak nagyon hamar cseré­re kényszerültek. Bő negyedóra elteltével vezetést szereztünk: Miljkovic átadása után Schembri elfektette védőjét, majd estében a kapuba lőtt. Bő tíz perccel ké­sőbb Heinz adott kiváló labdát Schembrinek, aki külsővel lőt­te második gólját. Öt perccel a félidő vége előtt Heinz növelte a különbséget. A második felvonásban is in­kább a mieinknek akadtak lehe­tőségei, de Szűcs vagy ä kapufa mentett. Aztán egy perc alatt lőt­tünk kettőt. Negyedórával a be­fejezés előtt Morales gurított 15 méterről a kapuba, nem sokkal a középkezdés után Schembri bombázott, s találta el a felső lé­cet, a labda pedig a hálóban kö­tött ki. Néhány perccel később Haber védte Bárányos tizen­egyesét, így magabiztosan nyer­tünk 5-0-ra. A győzelemmel a harmadik helyről várhatjuk a tavaszi sze­zont. De már a héten elkezdődik a második kör, s Pakson folytat­juk a bajnokságot. Könnyed győzelmek a hölgyeknél Fiúk: négy között a félidőben Szarka Adrienn remek formában játszott az Újbuda és a Bánovce ellen Is Három meccs, három - izgalommen­tes - győzelem az FTC-Jógazdabank mérlege az elmúlt időszakban. Höl­gyeink a KEK-ben oda-vissza megver­ték a Banovskyt. míg a bajnokságban az újonc Óbudát ütötték ki. Férficsapa­tunk nagy csatában kapott ki egy góllal otthon a tavalyi ezüstérmes Szegedtől, majd a Tátrán Presovtól. Legutóbb vi­szont simán nyert Orosházán. Nem kellett sokat izgulnunk a lányok nyitófellépésén a KEK- ben. Hamar elhúztunk 7-2-re, s bár rövid időre feljöttek egyre a hazaiak, végig mi irányítottuk a mérkőzést. A szünetben így gond j§ nélkül vezettünk nyolccal, külö- E nősen Szarka (8) és Szucsánszki | (11) remekelt az egész meccsen. A házigazda küzdött, a mieink meg talán annyit adtak ki maguk­ból, amennyi a sikerhez kellett, s 32-26-ra hoztuk a kötelezőt. Hét közben az Újbudát fogad­tuk bajnokin. A nyolcadik perc­ben még csak 5-5-öt mutatott az eredményjelző, ezt követően viszont gázoltunk. A szünetben 23-12-re vezettünk, s a második félidőben is húsz fölött lőttünk, de csak ötöt kaptunk. A 44-17-re megnyert meccsen minden me­zőnyjátékosunk szerzett gólt. A KEK-visszavágón a szlová­kok ismét 26 gólt szereztek, ám lányaink 53-mal feleltek, s ismét minden pályára lépő mezőnyjá­tékos betalált. így kettős sikerrel (85-52) jutottunk a 16 közé. Talán senki nem hitte a szezon előtt, de az FTC-Sporek-Szeged- találkozó az előző fordulók után bizony rangadónak számított. Mi több, a mérkőzés beharangozó­jában már egyáltalán nem szá­mítottunk esélytelennek. Ennek megfelelően a kezdeti szegedi előnyök után fordított a Fradi. Többször vezettünk két góllal, ám hiába volt lehetőségünk há­romra növelni az előnyt, nem sikerült. A szünetig egalizált a vetélytárs (12-12). A második félidő elején pedig állva hagyta a mieinket, és ellé­pett néggyel. A korábbi szegedi, most népligeti edző, Made erőt le­helt tanítványaiba, s Wieszt Zsolt révén emberhátrányból egyenlí­tettek. Két-két gól után többször támadtunk a vezetésért, ehe­lyett kettőt kaptunk, s már csak két perc maradt. Még korai lett volna leírni csapatunkat, Wieszt újabb góljával egyre jöttünk fel 45 másodperccel a zárás előtt, s az utolsó pillanatokban Kelecevic is betalált. Ám ezt a játékvezetők, ki tudja, miért, nem adták meg, a megítélt időntúli szabaddobást átlövőnk fölé dobta. Nem sikerült a bravúr. Viszont hamarosan visz- szavághatunk a'Tisza-partiaknak, a Magyar Kupa következő köré­ben ugyanis újra találkozik a két együttes, az egymeccses csatát a Népligetben rendezik december 8-án, szerdán 18.45-kor. A srácok egy góllal, 28-27-re kaptak ki a magyar bajnokság­ban részt vevő Tátrán Presovtól, amelynek eredményei nem szá­mítanak a versenyben. Utolsó őszi meccsünkön az egy ponttal utolsó helyen álló Oros­háza otthonában szerepeltünk. Kelecevic és Buday kiváló játé­kának köszönhetően simán 28- 20-ra nyertünk. így fél távnál a legjobb négy között vagyunk. Kosaras mesterhármas Flegedűs és Ruják remekelt Női kosarasaink folytatják a har­madik fordulóban megkezdett so­rozatot, és rendre legyőzik soros ellenfelüket. Előző számunk meg­jelenése óta újabb három meccset nyertek hölgyeink. Az első meccsen bizony meg kellett izzadni a sikerért. Ba­ján a hazaiak nyerték néggyel az első negyedet, mi öttel a má­sodikat, így a szünetben eggyel vezettünk. Fordulás után ismét a házigazda állt jobban a har­madik tíz perc után. Mi több, öt perccel a zárás előtt ennyi volt a különbség. A hajrában remekel­tek a mieink, s a 29 pontig jutó Szlimák, illetve a 15-öt gyűjtő Hegedűs vezérletével fordítot­tak, és nyertek 67-61-re. A következő fordulóban ki­sebb időutazáson vehettünk részt, hiszen a BSE-t fogadtuk, s anno a korábbi együttesünk ép­pen a városmajoriak ellen nyert bajnoki címet. De a múlt má­sért is fontos szerepet kapott, ugyanis Farkas Sándor a BSE- től jött a Népligetbe, míg Varga Mátyás tőlünk ment ellenfe­lünkhöz. Hölgyeink amúgy a férfi kézisek Presov elleni mér­kőzése előtt léptek pályára. Ugyan a fővárosi derbi elején mi vezettünk, ám az első ne­gyed után kettővel, míg a szü­netben eggyel a vendégek álltak jobban. A második félidő viszont rólunk, de leginkább Hegedűs­ről (29) s Rujákról (16) szólt. Szinte a kezdés után fordítot­tunk, és a végéig egyre csak nö­veltük a különbséget (65-51). Végül Szolnokra látogattak hölgyeink, s bár 8-0-s rohammal kezdtünk, megint hátránnyal vo­nultunk a pihenőre. A második játékrész viszont ismét a mienk volt, és 73-67-re nyertünk. Séták, túrák mindenkinek December 4-én, szombaton ör- döngös túrára indulhatnak Nagy Anitával a Pilisbe. Az Árpád híd Volán-pénztárához menjenek 7.45-re, onnan busszal utaznak Piliscsabáig, hogy a Kálvárián elindulva az Ördögoltár-Kőris- völgy-Hosszú-árok-útvonalon megtegyék Pilisszentivánig a 10 kilométeres sétát. December 5-én, vasárnap az erdei Mikulással találkozhatnak. Az indulás a Batthyány térről, a 11-es busz végállomásától lesz, 10.00 órakor. Sávoly Lajosné és más túravezetők gondoskodnak arról, hogy a Görgényi út, Árpád­kilátó, Kecske-hegy és Szépvölgyi út négy kilométere alatt meglel­jék a piros ruhás nagyszakállút. December 9-én, csütörtö­kön Durda Juliannával egy kis karácsonyi hangulatot élhet­nek át a nagytétényi Száraz­Rudnyánszky-kastélybéli túrán, hiszen az állandó mellett megte­kinthetik a karácsonyi kiállítást is. A Móricz Zsigmond körtérről indul a csapat, 10.00 órakor, a 6-os villamos végállomásáról. December 12-én, vasár­nap még javában tart a várako­zás időszaka. A természetjárók is hozzájárulnak ahhoz, hogy tartalmasán és ünnepi han­gulatban teljenek e napok, ezért adventi sétát szerveztek Kunszentmiklósra, ahol megte­kinthetik a Virágh-kúriát és ki­állítását, majd a református templomban tett látogatás után hamisítatlan adventi vásárba mehetnek, ahol akár egy laci- pecsenyét is elfogyaszthatnak. A találkozás a pesterzsébeti vá­rosközpont szökőkútjánál lesz, 9.30-kor, ahol Kiss Ádám várja az érdeklődőket. Győzelem és vereség Bronzérmes lett a vízilabdacsapat A LEN-kupa nyolcaddöntője első meccsének elején úgy tűnt, nem heverte még ki a Vasastól kapott hatalmas pofont vízilabdacsapa­tunk, ugyanis a vendég Cattaro 3-1-re ellépett. A mieink veretlenül vették az akadályokat a Magyar Kupá­ban, illetve a LEN-kupában, s a honi bajnokságban is nyer­tek három meccset, ám a Va­sastól simán 15-6-ra kikaptak. Pedig a meccs előtt remény­kedtünk, hogy most végre el­kaphatjuk az angyalföldieket. Nem sikerült, és a zakó az első negyed közepéig éreztette ha­tását a címvédő elleni LEN- kupa-meccsen is. Varga Tamás büntetőt rontott, s bár Czigány vezetést szerzett, a vendégek hárommal feleltek. Amúgy Varga és Kunac tavaly éppen a Cattarót erősítette, Varga jó előjel lehet, ugyanis egy évvel korábban a szegedi­ekkel nyerte meg ezt a kupát. Szóval 1-3 után kezdhettünk kapaszkodni, s meg is tettük, a nagyszünetig lőttünk négyet, s egyet sem kaptunk (5-3). A ta­lálkozó második felében már esélyt sem adtunk a vetélytárs- nak, a harmadik negyedet 2-1- re, a negyediket 4-1-re nyertük, a meccset pedig 11-5-re. A Magyar Kupában viszont már nem folytattuk a mene­telést. Az elődöntőben a ko­rábban a Vasast búcsúztató Honvéd várt a mieinkre, s el­lenfelünk 9-7-re nyert. A Hon­véd a második negyedet nyerte két góllal, míg a többi döntet­lennel zárult, így csapatunk bronzérmes lett. Az FTC elnöke és vízilabda­szakosztályának vezetősége az elődöntő után közleményben bírálta a játékvezetést, amely, mint írják, „mélységesen átlép­te minden sportszerűség hatá­rát”, és felkérte a szövetséget, vizsgálja meg a mérkőzés alatt történteket. A találkozón öt öt­méterest ítéltek ellenünk, míg mi egyet sem lőhettünk. Az oldalt összeállította: Schiller Zsolt