Ferencváros, 2009 (19. évfolyam, 1-22. szám)

2009-11-23 / 20. szám

12 SPORT Ferencváros 2009. november 23. SPORTHÍREK Jó példát mutatnak November 16-án mind VIadan Matic, mind a csapatjátékosai beoltatták magukat a H1N1 ví­rus okozta influenzajárvány elleni védőoltással. Csapatunk a saját példájával szeretné arra buzdítani a bajnokságban részt vevő csapa­tokat és minden szurkolót, hogy hozzájuk hasonlóan mielőbb ol- tassák be magukat! Financiális problémák A hírek szerint pénzügyileg újra nehéz helyzetbe került a női ké­zilabdacsapat, ám úgy tűnik, a szakosztály kisebbségi tulajdono­sa, Maglódi Lajos ügyvezető el­adja 49 százalékos tulajdonrészét egy új befektetőnek, s ennek kö­szönhetően talán ismét sikerül komoly játékosokat igazolni, és feljebb lépni a tabellán. Szeged ellen a LEN-kupában Bár az olasz Sori 14-10-es le­győzése után gyenge játékkal 10-9-re kikaptak vízilabdásaink a Kassától a LEN-kupa selejte­zőjének második körében, mégis bejutottak a mieink a legjobb 16 közé. A srácok az utolsó találko­zón 11-10-re verték a házigazda s csoportgyőztes Nagyváradot. A legjobb 8 közé jutásért zajló, egyenes kieséses szakaszban a címvédő Szeged vár a Fradira. Pólósaink a bajnokságban is menetelnek, 8-6-ra nyertek a Domino-Honvéd otthonában, s így az Egerrel holtversenyben ve­zetik a tabellát. Hoztuk a kötelezőt A sereghajtót fogadta a Ferenc­város futsalcsapata az NB I. ed­digi utolsó körében. A rengeteg kihagyott helyzet ellenére már a szünetben 4-0-ra vezettünk a Dunavarsány ellen. A második félidőben sem állt le a csapat, s végül 8-2-re nyert. Jó hír, hogy Fekete Róbert visszatért a csa­pathoz. Női csapatunk két győze­lemmel folytatta a szereplését az NB ll.-ben, a Kiskunhalast 3-1-re, míg a Siketeket 5-0-ra verték a Deli Anikó vezette lányok. Edzőváltás, majd vereség Jégkorongszakosztályunk szerző­dést bontott Rick Leach vezető­edzővel. Ideiglenesen két egykori Fradi-hokis, a jelenleg az utánpót­lásnál dolgozó Jécsi Gyula, illet­ve Szergej Oreskin állhat a kispad mögött. Utóbbi korábban már volt a csapat edzője. A duó bemutat­kozása nem sikerült, ugyanis Mis­kolcon 6-5-re kikaptunk. Győzelem két fronton is Női labdarúgóink az MTK elleni 2-1-es vereség után mindenképp javítani akartak, a második hely­hez szükség is volt erre. A lányok könnyedén 3-0-ra verték a Győri Dózsát. Néhány nap múlva a Ke­repes vendégeként a Magyar Ku­pában arattak fölényes (11-1-es) győzelmet, a 8-0-s félidő után. A találkozón Dörömböli 3, Sipos 2, Szlovák, Zágor B., Horváth K., Horváth E., Sólymos és Krenács 1-1 gólt szereztek. Krenács Lilla és Zágor Bernadett is a kezdőcsapatban lépett pályá­ra a magyar válogatottban, amely világbajnoki selejtezőn 1-1-re vég­zett, a nemrég az Eb-n is részt vevő Ukrajna ellen. A csapat így továbbra is veretlenül, a 2. helyen áll a csoportban. Újabb vereségek a kézilabdás lányoknál A fiúk megóvták a Balatonfüred elleni meccset Németh Csilla, Szamoránsky Anikó és Tóth Tímea - a volt Fradl-játékos Női kézilabdacsapatunk az EHF- kupában, idegenben is kikapott a Randerstől, míg a bajnokságban, hazai pályán a Váctól. Csupán a Magyar Ku­pában győztek a Szekszárd otthonában. A fiúk a Balatonfüred elleni, elveszített meccset bírói műhiba miatt megóvták, majd kikaptak Kecskeméten, viszont a Népligetben verték a Mezőkövesdet. Hölgyeink az első meccsen, a Népli­getben elszenvedett vereség után cse­kély reményekkel utaztak Dániába, az EHF-kupa visszavágójára. Kifeje­zetten jól tartották magukat lányok, az első félidő végén csak két góllal álltak jobban a hazaiak. Ám rosszul indult a második harminc perc, és a Randers végül 33-27-re nyert. Telt ház és bizakodó szurkolósereg várta a Fradit Szekszárdon. Ünnepet csak csapatunk fellépése jelenthetett a hazai hívek számára, az eredmény már kevésbé, mert Szucsánszkiék esélyt sem adtak a vendéglátóknak, 39-26-ra győztünk. Pikáns rangadót játszottak lányaink az idei utolsó bajnoki meccsükön, azt a Vácot fogadták, amelynek kispadján a korábban másfél évtizedig a Fradit irá­nyító Németh András ült, és ott volt a ve- télytárs két meghatározó játékosa, két korábbi népligeti kedvenc, Tóth Tímea és Lucia Uhrakova is. A mi kapunkat pedig a korábbi váci kapus, Szvetlána Gridnyeva védte - nem is akárhogy. Az FTC-RightPhone az ötödik, míg a Vác a negyedik helyen állt a tabel­lán a mérkőzés előtt, így a csata arról is döntött, hogy melyik együttes telel a felsőházban. Sajnos csak 5 percig remél­hettünk, akkor még vezettünk (3-2), de Tóth Timi vezetésével fordítottak a ven­dégek, és már 11-5-re is meglógtak, az időkérés sem segített. A második perió­dus elején ismét megugrottak Németh András tanítványai, hamarosan megint felzárkóztunk, aztán végre már csak kettő volt a különbség, amikor az ad­dig sem remekelő Nagy-Túmczy játék­vezető duó segített a vendégeknek egy jogtalan emberelőnnyel és büntetővel. A váciak éltek az ajándékkal, s hiába védett Gridnyeva többször is bravúrral, a Vác nyert a Népligetben (24-29). A férfiegyüttes első körben a pályán kívül harcolt, pontosabban a szakve­zetés bírói műhibára hivatkozva meg­óvta a Balatonfüred ellen elveszített bajnoki mérkőzést. Aztán már a játékosokra várt ne­héz feladat, ugyanis három év után újra Kecskeméten játszott bajnokit az együttes. Legutóbb, még az NB I/B­ben a hazaiak nyertek, de új edzőnk, Matics sem lelkesedhetett a hírős vá­rosért, hiszen néhány hete, egy ott elszenvedett vereség miatt kellett fel­állnia a Szeged kispadjáról. Harsányi lőtte a mérkőzés első gól­ját, a vendégek egyenlítettek, jórészt felváltva ünnepelhettek gólt a felek, majd négyet lőttek a hazaiak, erre mi hárommal feleltünk (10-10), és kez­dődhetett minden elölről. A szünetig viszont már csak a kecskemétiek sze­reztek gólt, méghozzá kettőt. Bár a második játékrész elején egyenlítettünk, ez csak rövid ideig tartott, a hazaiak négygólos előnyt szereztek, amelyet a meccs végéig megőriztek, s 26-22-re nyertek. November közepén fogadtuk a Me­zőkövesd együttesét, amellyel szintén három éve,- még az NB I/B-ben ját­szottunk utoljára, és akkor fölénye­sen nyertünk hazai pályán. Ezúttal a vendégek kezdtek jobban, de gyorsan fordítottunk, a félidő vége előtt röviddel még ugyan kettővel ve­zettek, mégis döntetlennel zárult az első harminc perc (12-12). Remekül kezdtük a második já­tékrészt, és Perger védéseinek is kö­szönhetően egyre nagyobb előnyre tettünk szert, s a végén 25-20-as Fra- di-győzelmet mutatott az eredmény- jelző. Az oldalt összeálllította Schiller Zsolt Első idegenbeli győzelmét szerezte a Fradi Csoportelsőként várja a csapat újabb mérkőzését a Ligakupában Őszi utolsó vendégszereplésén meg­szerezte első idegenbeli győzelmét a Ferencváros labdarúgó-együttese, nem kis meglepetésre az eddig remekül tel­jesítő s a találkozó előtt a harmadik helyen álló Pápa otthonában. A záró fordulóban viszont üres lelátók előtt, hihetetlenül unalmas, gyenge mécs­esén az Üllői úton végzett döntetlenre a Kispest ellen. A kettő között Ligaku­pa-meccsen, Nyíregyházán nyertünk és jutottunk elsőként a következő körbe. Újoncok csatáztak Pápán. Mindkét együttes tavasszal került vissza az NB I.-be. Ami kellemetlenebb, hogy a ha­zaiak számítottak esélyesebbnek, hi­szen a harmadik helyen álltak, míg a Fradi a tizenegyediken. Az első félidőben jórészt a hazai­ak támadtak, mi pedig főként a véde­kezésre figyeltünk, komoly helyzetig egyik csapat sem jutott. Bár a Pápának akadt két kisebb lehetősége, amelyeket Orosz Péter hagyott ki. A második 45 percben is inkább a ven­déglátó aktivizálta magát, de nem állí­tották nehéz próba elé Megyeri kapust. Aztán bő egy óra játék után a Fradi ti­zenhatosán belül Vadim Zulevs és Wolfe „támadta” a labdát, védőnk szögletre mentett, de eltalálta az ellenfél játéko­sának lábát is, akit sokáig ápoltak, majd kórházba kellett szállítani. A 70. percben Ferenczi lövését még védte egykori kapusunk, Szűcs Lajos, de a szöglet után már nem tudott mente­ni. Lipcsei beívelését Rafe Wolfe fejelte a sarokba. Még hevesebben támadtak a hazaiak, de csak az utolsó percekben kerültek közel az egyenlítéshez. Még­hozzá szó szerint. Már a hosszabbí­tásban Alex fejelt a kapufára, röviddel később Gyömbér emelte át a labdát a ki­lépő Megyeri fölött, de Wolfe a gólvo­nalról szögletre mentett. Bíró Péter, a Pápa tulajdonosa „feljelen­tette” Wolfe-ot az MLSZ-nél, és a szokás szerint „nem elfogult” fegyelmi bizottság három meccsre eltiltotta védőnket, hiá­ba mondta Arany játékvezető, hogy nem történt szabálytalanság. Érdekes, hogy Rósát fejen rúgták, de ezzel nem foglal­kozott az FB, ahogy más meccsen történt, ennél durvább eseteket sem vizsgált... A Fradi nyíregyházi meccsén úgy tűnt, könnyed győzelmet arat az együttes. A 9. percben Takács Renátó szerzett vezetést, beadását ugyan megfogta a hazai kapus, de megcsúszott, és a gólvonal mögé esett. Negyedórával később Ashmore szabadrú­gását védte Dénes, de a földre pattanó labda ismét a kapuba került. A félidő kö­zepén viszont bő 10 perc alatt fordítottak a hazaiak - a próbajátékos Bouguerra szé­pített, majd egyenlített, míg a ráadásban a bután bámészkodó védők között felug­rott, és megszerezte harmadik gólját. A második játékrész elején sok-sok év után jelenthették a riporterek: „Gólszer­ző: Nyilasi. ” Az egykori Üllői úti kedvenc kisebbik fia, Bálint egyenlített, majd pár perc múlva Pisanjuk is betalált, így a Fra­di 4-3-ra nyert, és ezzel csoportelsőként jutott tovább a Ligakupában. Bár lehet arra hivatkozni, hogy az üres lelátó „rányomta a bélyegét” a Kispest elleni hazai mérkőzésére, de aki végig­szenvedte a tévé képernyője előtt az ösz- szecsapást, tudja, mindenki jól járt, hogy nem lehettek nézői a stadionban ennek a roppant unalmas, csupán altatónak megfelelő 90 perces valaminek. Nézzék el, hogy „valami” néven emlegetem, de a küzdelem, csata s egyéb jelzők hasz­nálata még költői túlzásnak is erős len­ne - pláne, hogy röviddel előtte láttuk az U21-es válogatott teljesítményét és hoz­záállását az olaszok elleni selejtezőn. Takács Ákos és Tóth Bence - a Kispest ellen vívott hazai meccsen, üres lelátókkal