Ferencváros, 1991 (2. évfolyam, 1. szám, 1. évfolyam, 1-5. szám)

1991. december / 5. szám

A jövő bajnokai lehetnek Az utánpótlás őszi győzelmei Legyen szó bármilyen sportágról, az utánpótlásnak mindig kiemelke­dően fontos szerep jut. Lehetne vitat­kozni rajta, hogy a különböző egyesü­letek mennyi gondot fordítanak rá, gondolok itt elsősorban az anyagi tá­mogatásra, a rendszeres versenyezte­tésre, az iskolákkal való jó kapcsolat kialakítására. Hosszan sorolhatnám még a fiatalok sikeres szereplésének feltételeit, mégsem teszem. Inkább örülök annak, hogy a Ferencvárosi Torna Club — erejéhez mérten — mindent megtesz ezért. Azt ugye nem kell sokáig bizony­gatni, hogy a munkát mindenütt az eredmények minősítik, a Fradinak pedig vannak ereményei. Nem is akármilyenek! A jövő bajnokai egyre • gyakrabban ismerkednek a győzelem érzésével. Különös öröm ez az egyéni sportá­gakban. Itt egyértelműen a tornászlá­nyok viszik a prímet. Közülük is első­sorban Kiss Virág. A még ifjúsági ko­rú leány már a juniorok mezőnyében aratja a babérokat, Grenoble-ban, a francia nemzetközi bajnokságon az egyéni összetettben második lett, míg talajon a legjobbnak bizonyult. Méltó társa Badics Réka, aki Franciaország­ban az összetett versenyben és ugrás­ban győzött. Az ifik között nyert baj­noki címeik már csak amolyan rá­adásnak tűnnek. Virág az FTC Kupán tette fel a ko­ronát őszi teljesítményére. A nemzet­közi versenyen gerendán mindenkit maga mögé utasított - a felnőtt me­zőnyben! Sokoldalúságát bizo­nyítandó, kipróbálta a sportakrobati­• kát is, és ha már elindult, megnyerte a serdülő és az ifjúsági országos baj­nokságot. Nem nehéz megjósolni, szép jövő előtt áll. A bajno ki címek tekintetében a ser­dülők sem akarnak lemaradni a na­gyoktól. Egy másik tehetséges tor­nászpalánta, Radics Eszter ugrásban nyert aranyat, míg a kerékpározó Bodrogi László a hegyi OB-n diadal­maskodott. Az FTC-Golden Bridge fiatal úszói sem pancsikálásra használják a me­dencét. A soproni nemzetközi verse­nyen annyi érmet gyűj töttek, hogy egy lépcsőháznyi vitrin megtelne velük. A győztesek neve - Gáspár, Szegedi, Brevák, Lakos, Korcsmár, Drágár - feltétlenül ide kívánkozik. A Budapesti Úszó Szövetség után­pótlásversenyén nem bizonyult könnyed lubickolásnak a lányok 50 méteres gyorsúszószáma. Erről leg­többet tán a győztes, Csernák tudna mesélni. Ifjúsági versenyzőink is re­mekeltek, a Budapest Kupa erős me­zőnyében elcsípték a második helyet. Az FTC-Műfémszer utánpótlás és diák birkozócsapata egyaránt beju­tott a csapatbajnokság elődöntőjébe, ahol a nagyobbak szoros küzdelem­ben legyőzték a nagy rivális BVSC-t, így döntőbe kerültek. A klub hokititánjait az ősszel két nemzetközi tornára hívták meg, utó­lag elmondhatjuk, a házigazdák bá­natára. A Csíkszeredán rendezett gyerektornát, a Hargita Kupát, vala­mint a prágai kölyöktornát is az FTC tehetségei nyerték. Utóbbin — me­lyen veretlenül győzött a csapat — Hoffmann Attilát választották a leg­jobb játékosnak. A csapatsportágak nagyobb részé­ben az egyesület hagyományainak megfelelően, tehát jól szerepelnek együtteseink. Az őszi idény végén if­júsági és serdülő focicsapatunk egy­formán az élmezőnyben tanyázik, ugyanezt mondhatjuk el a kézilabdás lányokról és fiúkról. Vízilabdában már nem ilyen egyértelmű a kép: eb­ben a sportágban az ifiké a pálma, a juniorok és a serdülők egyelőre bot­ladoznak. Nem úgy a női focisták! A László Kórház tinilányai udvariatlan ven­déglátóknak bizonyultak, nemes egy­szerűséggel 9-1-re eltángálták a dán Fortuna Hjörving gárdáját. Közülük néhányan már bemutatkozhattak a felnőttek között, s ez — reméljük — többi tehetségünk esetében is csupán idő kérdése. Érsek Tibor Eredménytükör Labdarúgás: Tatabánya — FTC: 1-1, FTC — Veszprém: 1-0, Pécs — FTC: 1-0, Siófok — FTC: 1-1, FTC — DVTK: 3-2, Női mérkőzések: Egri Lendület — László Kórház II.: 0-1, Biovin — László I.: 0-3, László II — Renova: 0-5, László I. — Eger: 2-0, Gyula — László I.: 0-3, László II. — Pécs: 2-0, László I. - Debreceni Amazon SE: 9-0, Szolnok - László II.: 0-2, László I. - Szolnok: 8-0, Szeged — László II.: 0-1, Femina — László I.: 3-3, László II. — Renova: 0-1. Jégkorong: FTC — Álba Volán: 9-0, FTC — NSZE: 13-0, FTC — Miskolc: 7-3, UTE - FTC: 3-6, FTC - Lehel: 5-1, FTC - NSZE: 15-3, FTC - Álba Volán: 14-1, Miskolc - FTC: 3-23, UTE - FTC: 4-3, FTC - Lehel: 4-6, NSZE - FTC: 1-15.C Vízilabda: UTE - FTC-Törley: 12-12, FTC - Bp. Spartacus: 17-7, BVSC- FTC: 7-11, OSC - FTC: 13-17. KEK-mérkőzések: FTC — Dunfermline: 27-6, Catalunya — FTC: 11-9, Dinamo Moszkva — FTC: 11-10, Aranypók Kupa: Mladost Zagreb — FTC: 13-12, BVSC - FTC: 12-7, Jadran Split - FTC: 13-11, Női kézilabda: Herz-FTC - DVSC: 22-23, TFSE - FTC: 22-14, Vasas - FTC: 19-16, FTC - BHG SE: 18-16, DVSC - FTC: 23-20, Győr - FTC: 15-12, Teke férfiak: Ózd — FTC-Dreher: 5-3, MOM — FTC: 1-7, FTC — Szolnok: 6-2, Ceglédi Közgép - FTC: 6-2. nők: FTC — Ózd: 7-1, FTC — Szanki Olajbányász: 6-2, Szegedi Építők — FTC: 6-2, FTC — Debreceni MTE: 6-2. Birkózás: FTC-Műfémszer - BVSC: 17-17, FTC - UTE: 31-6, BVSC - FTC: 14-23, UTE - FTC: 3-35. Sportakrobatika: A lisszaboni Európa-bajnokságon Dragoner Ildikó ugrás­ban bronzérmes lett. Torna: Az FTC Kupa nemzetközi versenyen a szerenkénti döntőkben a férfiaknál Schupkágel talajon, Altorjai gyűrűn (holtversenyben), míg a nőknél Kiss Virág gerendán, Pálffy talajon szerzett első helyet. A felnőtt csapatbajnokságon a férfiak második, a nők negyedik helyezést értek el. A férfiak mesterfokú bajnokságán az egyéni összetettben Schupkágel a második, Mravecz a harmadik helyen végzett. Előbbi talajon második (holt­versenyben), lólengésben és ugrásban harmadik lett, Mravecz pedig gyűrűn és nyújtón szerzett második helyet. 15