Kelet Magyarország, 2017. szeptember (74. évfolyam, 204-229. szám)

2017-09-25 / 224. szám

2017. SZEPTEMBER 25., HÉTFŐ mm Bravúros Veszprém-verés Vasasék remek sikert arattak a kis MTK ellen A harmadik negyedben utolérte ellenfelét a nyíregyházi csapat. kosárlabda. Első házi, vagy­is hazai feladatnak kaphatott volna könnyebb ellenfelet is a Nyíregyháza Blue Sharks, mint a tavalyi döntős Veszp­rémet. A férfi NB I B csoport egyik legjobb alakulata ezen a szinten jól csengő nevű já­tékosokkal, az élvonalbeli múlttal rendelkező Simon Lászlóval, Helmeczi And­rással, Hegedűs Gergellyel és Körtélyesi Gergellyel, va­lamint a frissen szerződte­tett amerikai légióssal, Ryan Cookkal érkezett a vasárnapi mérkőzésre. Ezzel szemben a Kék Cápák soraiban nem „úszhatott” a pályára az egymeccses el­tiltást kapott Bus Iván, és a Bonyhád elleni idegenbeli nyitányon szerzett öt pontja arra utalt, hogy a légiós Ed- dia Delegálnák is be kell még épülnie a csapatba. A hazaiak légiósa most sem remekelt, de mások azért igen, elsősorban Czura At­tila, aki ha kellett betört, ha úgy alakult kintről dobott, és rendre talált. Nagy része volt a fordításban, merthogy a meccset a vendégek kezd­ték jobban, de a harmadik negyedben úgy is forditott a cápasereg, hogy közben Czin- ger Zoltán kipontozódott. Az izgalmas végjátékban pedig sikerült megőrizni az előnyt. KM NB! Besöpört, férfi Nyfregyháza Blue Sharks-Pannon Egyetem Veszprém 74-69 (17-25,25-20,17-12,15-12) Continental Aréna, 300 néző, v.: Pozsonyi, Balogh Gy.. Bács. Blue Sharks: Czura 31/12, Delegál 3, Nagy K. 14/3, Mokánszki 4, Czin- ger 8. Csere: Sitku M. 2, Oláh Z. 6, Szondi Á. 5, Vaskó 1. Edző: Siska János. Nagy Krisztián (a labdával) a mérkőzés mind a negyven percét a pályán töltötte FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Szünet után fordult a kocka Gidai Máté négy góllal járult hozzá a győzelemhez FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR A feljavult védekezés volt a nyíregyházi győ­zelem fontos eleme. KÉZILABDA. A hazai vereség után szombaton Lajosmizsén lépett pályára a Nyíregyhá­zi SN a férfi kézilabda NB I B Keleti csoportjának második fordulóján. Az előmeccsek kö­zül a serdülőkét a hazaiak, az ifikét a nyíregyháziak nyerték. Az első félidőben jó ideig fej­fej mellett haladtak a csapa­tok, aztán főként támadásban hibáztak gyakorta a vendégek. Nem volt türelmük tisz­ta lövőhelyzetekig játszani, a bakikat pedig büntették a hazaiak. A második félidőre aztán összekapták magukat a vendégek, az első percben ugyan még kaptak egy gólt, utána azonban tizenöt percre lehúzta a redőnyt Oláh Zol­tán. Az agresszív védekezés alapja az intenzív lábmunka volt, no meg a remek kapus­teljesítmény. A játékrész de­rekán sikerült is a fordítás és a hajrában már nem forgott veszélyben a vendégsiker, amely értékes két pontot eredményezett. km-ml Ez nem lesz könnyű menet futsal. A Kincsem Lovaspark otthonában folytathatja me­netelését a Csenger NB Il-es futsalcsapata. Mindazonáltal a még hibátlan szatmáriak számára gyaníthatóan a ne­gyedik fordulóban esedékes tápiószentmártoni portya lesz az eddigi legrázósabb küldetésük. Egyrészt sérülések hátrál­tatják őket, másfelől a házi­gazda évek óta stabil tagja a Keleti csoport élmezőnyé­nek. Ez idáig ötven százalé­kos produkciót mutathat fel, egyetlen vereségét az ugyan­csak makulátlan mérleggel rendelkező Rubeola Csömör otthonában szenvedte el. Igaz, Szilágyi Sándor „fiai” nem egyszer bebizonyították már, hogy nem csupán saját katlanjukban képesek kivágni a rezet. Példának okául Vácon is nyertek két hete... km-kt NB IB, férfi: Keleti csoport Mizse KC-Nyíregyházi SN 18-20(12-9) Lajosmizse, 200 néző, v.: Asztalos, Bárkányi. Nyíregyházi SN: Gadnai - Nagy Cs. 2/1, Kurbely, Horvácki 3/2, Székely 1, Gubó 3, Vasas 3. Csere: Oláh (kapus), Gidai 4, Tóth 3, Varga L, Priczel 1, Boda. Vezetőedző: Bécsi János. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve 6/3. Ifi: 21-33. Bécsi János: - Szünet után feljavult a védekezésünk, sikerült fordítanunk, mert úgy játszot­tak a srácok, ahogyan azt megbeszéltük. labdarúgás. Jól kezdett a kis MTK a nyírbátori vasárnapi NB III-as bajnokin, de egy villámgyors jobboldali hazai támadásból Kinczel Ervin be­adását követően a jól érkező Terdik Zsolt révén mégis a Bátor szerzett vezetést. A gólt követően a vendégek sok- passzos, látványos futballjuk- kal mezőnyfölényt harcoltak ki, de a hazai kontrák lénye­gesen több gólveszéllyel ke­csegtettek. A második félidőben az MTK II egyenlítő góljáig to­vább tartott a mezőnyfölé­nyük, de az ismét megszer­zett gyors hazai vezetés, majd a megnyugtató kétgólos előny, valamint a számos ki­dolgozott gólhelyzet alapján biztos győztesnek tűnt az NYFC. Aztán néhány érdekes játékvezetői döntés és a feltá­madó vendégcsapat rögvest izgalmassá tette a hátralévő játékidőt. Összességében az izgalmas, élvezetes mérkőzés jóm hírverése volt az NB III-as labdarúgásnak. km Bagi Ákos és a Nyírbátor ellenfele fölé nőtt FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR NB III Keleti csoport, 7. forduló Nyírbátori FC-MTKII 3-2 (1-0) Nyírbátor, 250 néző, v.: Hanyecz. Nyírbátor: Vasas G. - Szabó R„ Tóth M„ Benkő B.. Bagi Á., Bemáth M„ Mankó, Kinczel (Roszel, 85.), Vámos M. (Boros D„ 74.), Terdik (Pálinkás, 59.), Hornyák M. Edző: Ambrusz Árpád. MTK II: Varga B. - Nagy M„ Nagy Zs„ Szabó Á„ Talabér, Jakab D„ Bayer (Pallncsár, 63.), Szerencsi, Forgács P., Lustyik (Szuhodovszki, 63.), Takács R. (Tóth Z„ 75.). Edző: Pőlöskei Gábor. ________________________________________________________ Gól: Terdik (7.), Kinczel (52.), Hornyák M. (69.), illetve Szerencsi (49.), Tóth Z. (79.). Jó: Benkő B., Szabó R„ Bemáth M., Kinczel, illetve Talabér, Szerencsi, Szabó Á. (Tudósító: Bállá István) Ambrusz Árpád: - Kupameccs utáni zaklatott mérkőzést játszottunk. Nagyon örülök annak, hogy a hét nap alatt lejátszott harmadik mérkőzésen nem a fáradtságunkra, hanem az odaadott játékunkra hivatkozhatok. Mindenki tette a dolgát, úgy, ahogy kell. _____________ Pőlöskei Gábor: - Gratulálok az ellenfélnek, a kapu előtti határozottabb játékukkal megér­demelten győztek. _________________________________________________________________________ További eredmények: Tiszaújváros-Tállya 1-1, Balassagyarmat-Debreceni EAC 2-1, Salgótarján-ESMTK 5-1, Tiszafüred-Gyöngyös 1-3, Putnok-Jászberény 2-1, Füzesgyarmat- Monor 1-3, Clgánd-Dlósgyőr II1-0__________________________________________________________ 1. Monor 7 5 2­21-5 17 2. Salgótarján 7 5 1 1 16-9 16 3. ESMTK 7 4 1 2 13-10 13 4. Balassagyarmat 7 4­3 11-13 12 5. Putnok 7 3 2 2 8-11 11 6. MTK II 7 3 1 3 14-8 10 7. Debreceni ÉÁC 7 3 1 3 14-14 10 8. Cigánd 7 3 1 3 12-19 10 9. Gyöngyös 7 2 4 1 10-12 10 10. Nyírbátor 7 3 . SBB 4 14-13 9 11. Jászberény 7 2 3 2 8-9 9 12. Tiszaúlváros 7 2 2 3 6-8 8 13. Tállya 7 1 2 4 6-7 5 14. Diósgyőr II 7 1 2 4 9-12 5 15. Füzesgvarmat 7 1 2 4 8-13 5 16. Tiszafüred 7 1 2 4 6-12 5 Labdarúgás Kelet Takarék megyei I. osztály, 7. forduló Sányői parádé a rangadón, edző nélkül maradt a Kótaj A rangadón Barcsay Márk (balra) két góllal vette ki a részét a sényőiek fölényes győzelméből fotó: pusztai Sándor Baktalórántháza-Rakamaz 1-2 (O-l) Baktalórántháza, 200 néző, v.: Tordai M. Baktalórántháza: Tóth K. - Lakatos I., Kántor F. (Bodnár G.), Kozma J„ Fábri Z. (Rákóczi), Ráti, Zakor J„ Csordás G„ Geda (Kézi B.). Sitku Á„ Pataki G. (Lakatos E.). Edző: Gebri Pál. Rakamaz: Ovszijenko - Schmidt P„ Hadadi K. (Anderka), Kacsúr A., Murák (Perger B.), Sárközi D. (Vízkeleti), Vaszilkó, Tóth T„ Kóder, Tóth Z„ Károlyi R, Edző: Varga Attila. Mély talajú pályán a jobban akaró csapat győzött. Gól: Zakor J., illetve Tóth Z„ Tóth T. Ifi: 13-1. Gebri Pál: - A szezon leggyengébb játékát nyújtottunk, a vendégek lelkesedésben is felülmúltak minket, aminek meg is lett az „eredménye". ______________________________ Varga Attila: - Gratulálok a csapatnak, nagyot küzdött ezen az esős, sáros, mély talajú, lejtős pályán. Mátészalkai MTK-Tiszavasvári2-2 (1-1) Mátészalka, 150 néző, v.: Benőik T. Mátészal­ka: Somogyi M. - Szabó D„ Szántó Z. (Fodor Cs.), Barnucz, Lyáh (Filep D.), Paragh, Engi D„ Petrohai M. (Gábor P.), Magyari M„ Makszim G„ Gergely M. (Bodó L). Edző: Opre Mihály, Tiszavasvári: Kanócz - Szolyka T. (Gál N.), Nagy K„ Pallai G. (Kondora K.), Orosz T„ Cseh K„ Nagy l„ Szolyka G. (Bakos I), Kóka R„ Szaffián, Tudja. Edző: Kiss Gábor. Az egész napos esőzés ellenére kitűnő talajon igazán élvezhető meccset játszottak a felek, amelyet mindkét csapat megnyerhetett volna, (gy igazságos döntetlen született. A hazaiak jobbulást kívánnak a megsérült Nagy Istvánnak és Gál Norbertnek! Gól: Lyáh, Petrohai M., illetve Szaffián Sz., Nagyi. Opre Mihály: - Az első félidő alapján nekünk állt a mérkőzés, a másodikban viszont ellenfelünknek. Úgyhogy izgalmas, jó meccsen Igazságos eredmény született. Kiss Gábor: - Ezen a mérkőzésen nem egy pontot szereztünk, sokkal inkább kettőt buktunk. Simán meg kellett volna nyernünk a meccset, amit az is alátámaszt, hogy a ha­zaiak a döntetlennek is nagyon örültek. Tarpa-Mándok 2-3 (1-2) Tarpa, 200 néző, v.: Kosztyu. Tarpa: Béres R. - Stefán Sz„ Ricsei, Tar E„ Péter Gy„ Dávid R„ Polácsek (D)acsenko), Illés Gy., Antal R„ Szidor, Kemény G. Edző: Márton István. Mándok: Pécsi V. - Ari, Hidi N„ Kovács I., Hricskevics, V. Rjasko, Sipos T„ Buda P. (Szabó T), Erős G., Tracsuk (Galambos L.), Hegedűs T. (Csáki P.). Edző: Danes Béla. Színvonalas mérkőzésen a hazaiak nem ér­demeltek vereséget. Gól: Dávid R. 2, illetve Sipos T, Erős G., Hricskevics. Kiállítva: Sípos T. (71. perc). Ifi: 9-0. ______________________ Márton István: - Jó meccset Játszottunk, helyzetek itt is, ott is, csak egy ember nem tudott felnőni a mérkőzés színvonalához. Három gólt kaptunk pontrúgásból, valamint nem adtak meg javunkra két tizenegyest, és a klállftás tíz perccel korábban járt volna... Danes Béla: - Gratulálok a csapatnak, mert nagyon jó teljesítményt nyújtott mindenki, kiváltképp emberhátrányban. A második félidő elején eldönthettük volna a meccset, de a kilencvenegyedik percig vámunk kellett a győzelemre. Jó iramú mérkőzés volt, amely korrekt játékvezetéssel párosult. Dombrád-Kótaj 3-0 (1-0) Dombrád, 100 néző, v.: Rúsz. Dombrád: Csáki T. - Bun, Dallos M. (Csire G.), Boros M. (Szabó K.), Puskás Á„ Varga D., Szabó M. (Balogh T), Géczi L, Tóth Á„ Nagy M„ Buka B. Edző: Kozma Zsolt. Kóta): Czenki - Han­gácsi, Hruska T, Hornyai (Dudás B.), Kovács P„ Die, Mboussi, Ferenczi F„ Markovics D„ Verner (Gulyás I.), Petics. Edző: Seregi Mihály. A dombrádiak jobban alkalmazkod­tak a „medencéhez". Gól: Szabó M., Varga D„ Nagy M. Ifi: 5-0. ________________________ Kozma Zsolt: - Játékra alkalmatlan pályán kibrusztoltuk a győzelmeket. _______________ Seregi Mihály: - Gratulálok a Dombrád- nak, megérdemelten nyert. Köszönöm a csapatnak és a vezetőknek az együtt töltött másfél évet, de úgy gondolom, másnak is meg kell adni a lehetőséget. Tuzsér-Fehérgyarmat 1-0 (0-0) Tuzsér, 150 néző, v.: Papp F. Tuzsér: Félegy­házi - Szűcs Z„ Iván A., Kovács Z„ Szabó Cs. (Balogh M.), Vass O. (Szilágyi D.), Baglyos L. (Balogh G.), Lakatos B„ Balogh Zs„ Jónás K„ Zán P. Edző: Antal István. Fehérgyarmat: Jakocska Cs. - Gál R„ Popovics N., Viscsák, Geletey Z. (Petrohai G.), Veress L, Nyíri Gy. (Lengyel M.), Istenes (Szatke M.), Bartha K„ Molnár F., Orosz F. Edző: Siti Ferenc. A nehéz talaj miatt kapkodó volt a játék, a második félidőben pedig a hazai csapat naggyá tette a gyarmati kapust. Gól: Lakatos B. Ifi: 4-6. Antal István: - Tipikusan egygólos meccsen azzal, hogy a második félidőben egyértelműen jobbak voltunk, úgy érzem, megérdemelten tartottuk Itthon a három pontot. ____________________________________ Siti Ferenc: - Ä mérkőzés során folyama­tosan kezdeményeztünk, szinte felbillent a pálya, az elején volt négy százszázalékos helyzetünk, mivel kihagytuk, így törvénysze­rű volt, hogy vereséget szenvedünk. Nagyecsed-Cellspan-Batkány 2-1 (l-O) Nagyecsed, 100 néző, v.: Kósa Gy. Nagye- csed: Makó - Marinas (Ádámszki), Somlyai G„ Homann, Bulyáki K„ Bulyáki A. (Nyíregy­házi), Pócsi B„ Czifrák, Dobos Z„ Bodogán, Erdős M. (Sarkadi G.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Balkány: Tóth D. - Sallai M„ Bátyi, Kondor M„ Gelsi, Illés Gy. (Tóth E.), Ohár, Hamar G., Tatár E. (Vass Z.), Kupás (Simon Sz.), Olajos G. Edző: Mirgai László, A hazai csapat hamarabb is elrendezhette volna a mérkőzést, a hajrában viszont érez­hető volt, hogy a Balkány a frissebb csapat. Gól: Bulyáki A, 2, illetve Ohár. Ifi: 5-4. Ádámszki Róbert: - Megemelem a kalapo­mat az előtt a tizenkét ember előtt, akik végigcsinálták az elmúlt négy hetet, ami nagyon feszített volt számunkra. Még így is, küzdenitudásból jelesre vizsgáztunk. _____ Mirgai László: - Rutintalanságunk miatt vesztettünk. A meccs elején három-négy komoly lehetőségünk adódott, sajnos, je­lenleg nincs olyan játékosom, akiben benne lenne a gól, mig az ellenfél könyörtelenül kihasználta helyzeteit. De (gy is pontot érdemeltünk volna. Sényő-Camlfex-Ny(rgyula| 5-0 (2-0) Sényő, 700 néző, v.: Sipos L. Sényő: Gagyi (Szabó Z.) - Bodó G„ Klepács, Fabu M„ Ács Á„ Lakatos L. (Ruska), Haburcsák B„ Prhakonkham (Szűcs F.), Fodor A. (Habur­csák K.), Maries G. (Kállai G.), Barcsay M. Edző: Sándor Tamás. Nyírgyulaj: Oláh D.- Lovas N„ Angyalos (Oxi), Tóth B„ Fekete G„ Vass I., Siska G. (Czerula Zs.), Erdei Z„ Sánta J„ Török I. (Hadházi D.), Turbucz. Edző: Lukács Tibor. A sényőiek - a százhúsz perces kupacsatával a lábukban - taktikus játékkal ilyen különbséggel is megérdemel­ten nyerték a rangadót. Gól: Barcsay M. 2, Maries G„ Lakatos L„ Kállai G. Ifi: 3-6. Sándor Tamás: - Számunkra élvezetes meccsen - nagyon rossz helyzetkihasználás mellett - látványos győzelmet arattunk. Óriási gratuláció jár a játékosoknak, amiért a nehéz kupamérkőzés után is helyén volt a szívük. Lukács Tibor: - Ha kapusunk nem véd ilyen jól, két számjegyű vereséget szenvedünk. (gy nem lehet egy rangadóhoz hozzáállni, amit eddig elértünk, azt kilencven perc alatt leromboltuk. Gratulálok a hazaiaknak. Nagyhalász-VásárosnaményO-2 (0-2) Nagyhalász, 250 néző, v.: Paráda. Nagy­halász: Kelemen Á. - Simon D„ Balogh N„ Varga D„ Gégény M. (Hajzer L), Hudák M„ Bognár A. (Mátrai N.), Nagy N„ Barzó, Tóth G. (Bartha Z.), Ladányi D. Játékos-edző: Ludánszki István. Vásárosnamény: Kardos Z. - Fejes J„ Nagy D„ Illés P„ Danku J„ Mándi L„ Balogh Gy., Lakatos T. (Szabó J.), Deskó D. (Bancsi G.), Sebestyén (Zán B.), Lizák B. (Bicskó). Edző: Dudás Zoltán. A tompán játszó hazaiak nem érdemeltek győzelmet. Gól: Nagy D„ Sebestyén G. Ifi: 3-4. ____ Ludánszki István: - Á szerdai kupameccs sokat kivett a lábakból. Az első félidőben tompán és nehézkesen mozogtunk, emiatt nagyobb különbséggel is vezethetett volna az ellenfél. A második játékrészben nyomtunk, de csak egy igazi helyzetig jutottunk.__________________________________ Dudás Zoltán: - Az az igazság, a hazaiakon látszottak a szerdai kupameccs nyomai. Ha valaki azt gondolná, hogy jól játszottunk - az téved. Azt gondolom, egymásért nagyot küzdve úgy szereztünk három pontot, hogy végre nem kaptunk gólt. Tabella 1. Sényő-Camifex 7 7 21-3 21 2. Nyírgyulaj 7 6­1 17-10 18 3. Mándok 7 5­2 19-12 15 4. Nagyhalász 7 5 1 2 13-5 13 5. Vásárosnamény 7 4­3 17-15 12 6. Nagyecsed 7 3 2 2 9-9 11 7. Mátészalka 7 3 2 2 18-21 11 8. Tarpa 7 3­4 12-16 9 9. Tiszavasvári 7 2 2 3 12-13 8 10. Fehérgyarmat 7 2 1 4 10-13 7 11. Baktalórántháza 7 2 1 4 8-11 7 12. Rakamaz 7 2 1 4 9-14 7 13. Balkány 7 2 1 4 9-15 7 14. Dombrád 7 2­5 13-13 6 15. Tuzsér 7 2­5 7-15 6 16. Kótaj 7­3 4 5-14 3