Kelet Magyarország, 2017. augusztus (74. évfolyam, 177-203. szám)

2017-08-31 / 203. szám

2017. AUGUSZTUS 31., CSÜTÖRTÖK KELET Szűcs Sándor (balra) kupával ajándékozta meg Juhász Pétert FOTÓ: TUDÓSÍTÓNKTÓL A Károlyi-kastély parkjában vetélkedtek sport. Három nemzet (ma­gyar, moldáv és román), tizenkét versenyzője öt számban mérte össze ere­jét nemrégiben a tizedik al­kalommal kiírt nagykárolyi erősember versenyen. Gyönyörű környezetben, a Károlyi-kastély parkjában versengtek a résztvevők, a szünetekben egy magyar és egy román lány tartott strongwomen bemutatót a szép számú lelkes közönség­nek. A kiélezett küzdelemben az utolsó szám előtt a mol­dáv Sucman Rodin és a mádi Juhász Péter azonos pont­számmal várta a befejező gya­korlatot, melyet minimális különbséggel a moldáv erős­ember nyert meg. Az ered­ményhirdetés végén Szűcs Sándor a Mérk Kinizsi SE különdíját adta át Juhász Pé­ternek, a legeredményesebb magyar résztvevőnek. KM Végeredmény 1. Sucman Rodion (moldáv, Kisinyov), 2. Juhász Péter (Mád), 3. Vlad Leahu (román, Bukarest), 4. Zokolica Csaba (Hajdúszoboszló), 5. Kónya Gergő (Csárdaszállás), 6. Vadim Smoleac (moldáv, Kisinyov), 7. Bíró István (Kunszentmárton), 8. Blaskó Szabolcs (Kemencepatak), 9. Bogdán Stanceu (román, Craiova), 10. Dula Dávid (Gönc), 11. Gunyec Dávid (Nagykál- ló), 12. Csekk Sándor (megsérült, Nagykálló) Kvízmegfejtés A községről először 1299-ben tesznek említést, egy oklevélben. Ekkor a település a Káta nembeli Csarnavodaiak birtoka, amelyet a környékbeli nemesek leromboltak és kifosztottak. c) Csaroda Harmadszor junior bajnok Závaczki Bálintot egy régi-új támogató is segí­ti a sikerek elérésben. golf. Závaczki Bálint idén minden eddiginél több talál­kozón szerepel szerte Euró­pában. Sikerei alapján több kiemelt versenyre kapott sze­mélyes meghívást. Hazai megmérettetései kö­zül a legkiemelkedőbb telje­sítményt az elmúlt hétvégén rendezett huszonnyolcadik magyar junior bajnokságon produkálta. Bálint kétszeres címvédőként állhatott rajthoz. Esélyeshez méltóan ismét el­hódította a bajnoki serleget, így minden idők legfiatalabb háromszoros bajnoka lett. Egy régi, új támogató döntött úgy, hogy szívesen hozzájárul e tehetséges sportoló felkészü­léséhez, valamint versenyzé­séhez. A Zemplénkő Kft. ügyve­zető igazgatója, Toldi Miklós mindig fontos dolognak tartja, hogy támogasson olyan kez­deményezéseket, vagy kima­gaslóan teljesítő fiatalokat, akik kiemelkedőt nyújtanak saját területükön.- Azt gondolom, hogy min­denki, akinek lehetősége van valamilyen módon támoga­tást nyújtani a jövő nemzedé­kének, annak ezt meg is kell tennie - vélekedett Toldi Mik­lós. KM : sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja Toldi Miklós a Zemplénkő Kft. hivatalos helyiségében biztosította támo­gatásáról Závaczki Bálintot fotó: tudósítónktól Hanász Attila a Tízen Túliak Társaságában A ViniBíke versenyzői (balról): Kovács Szilárd, dr. Ivancsó Béla, Melczer Krisztián, Csermák István, Hegyi Loránd, Szakáts Szabolcs, Toldi Miklós, Cserepes Sándor, Keller Elek, Hanász Attila fotó: tudósítónktól A ViniBíke triatlonosai egy csapatezüstöt is szereztek Nagyatádon. triatlon. A közelmúltban immár huszonhetedik al­kalommal rendezték meg Nagyatádon az eXtremMan hosszútávú triatlon országos bajnokságot (3800 m úszás, l8o km kerékpározás, 42,2 km futás). A nyíregyházi Vini- Bike SE színiben tizenegyen vállalták a megmérettetést. A mezőny hatalmas volt, hiszen a különböző korcsoportokban összesen hatszázötvenen in­dultak. A ViniBíke legjobbja Hegyi Loránd volt 9 óra 55 perces ide­jével, amivel abszolút 23., kor­csoportja 5. helyezettje lett. Kovács Szilárd (9:57) abszolút­ban a 28., korcsoportjában a 6. helyen zárt. Dr. Ivancsó Béla (10:40) 66., Keller Elek (10:49) a 86., Szakáts Szabolcs (11:42) a 173-, Melczer Krisztián (11:42) a 175-, Toldi Miklós (11:51) a 186., Csermák István (12:15) a 234. míg Cserepes Sándor (12:43) a 301. helyen zárt. Hanász At­tila (10:36) egyéni csúccsal az 58. lett abszolútban. Neki ez volt a tizenegyedik teljesítése itt Nagyatádon, így bekerült a legendás TTT tagok közé, azaz a Tízen Túliak Társasá­gába. A csapatok versenyében a ViniBíke KSE Hegyi, Kovács, Melczer alkotta senior (40 év felettiek) triója a második he­lyen végzett a huszonegy érté­kelhető együttes közül. km Kiss Pál Tamás nagy lépése Kiss Pál Tamás (47) jó úton halad a cfmvédéshez fotó: médi akpt Az ausztriai forduló után Eb-futamon áll rajthoz. autósport. Győzni ment Greinbachba, a ralikrossz or­szágos bajnokság ötödik for­dulójára a Supercars kategória címvédője, Kiss Pál Tamás, és győztesen is tért haza Auszt­riából. A greinbachi pályán a köridők alapján hatalmas fölényben volt a Speedbox Racing Team versenyzője, de ahogy a ralikrosszversenyeken megszokhattuk, ez nem jelen­tett automatikusan könnyű győzelmet. Az előfutamokban ennek megfelelően nagy csa­ták alakultak ki. Az elsőt még fölényesen nyerte a Speddbox Racing Team pilótája, de a má­sodik és a harmadik már nem sikerült tökéletesen. Elnézést kértek a bírák- Elsőnek jöttem el a második előfutamban, Max Pucher az ajtóm felénél lehetett, ami­kor kapott egy ütést hátulról és nekem jött, így összetört az autó jobb oldala. Utána egy kisebb hiba után Höller megelőzött, majd lecsúszott a fűre, aztán bevágódott elém, és ütköztünk. Utána éreztem, hogy baj lesz, és valóban meg­próbálkozott egy furcsa ma­nőverrel, de szerencsére csak ő pördült ki. Kaptam egy utol­só figyelmeztetést a bíróktól, de amikor megnézték a belső felvételeket, ezt visszavonták, és még elnézést is kértek - me­sélte a legnehezebb előfutam eseményeit Kiss Pál Tamás. A harmadik előfutamban a Speedbox versenyzője hi­bázott az utolsó kanyarban, emiatt egytized másodperces különbséggel második lett, így az előfutamok után is a második helyen várta az elő­döntőt.- Látva, hogy hiába élve­zetesebb az autót vezetni, de nem lettünk gyorsabbak, visz- szatértünk az alapokhoz, és az elődöntőben első lettem. Biza­kodva vártam a döntőt, hiszen körönként újra 7-8 tizeddel gyorsabb voltam a vetélytár- saknál - így Kiss Pál Tamás. Egy kilométeres pályán pe­dig rengeteget jelent az ekkora előny, így a döntőben az au­tóra is vigyázva, a harmadik helyen fordult az első kanyar­ban a kék-fehér Peugeot, aztán előbb Höllert sikerült meg­előzni a kettes kanyar előtt, majd Kárai Tamást is maga mögé utasította. Alois Höller azonban a harmadik körben felborult, így piros zászlóval megszakították a versenyt, és a versenybírák úgy döntöttek, hogy új rajtot rendelnek el, rá­adásul az eredeti rajtsorrend alapján.- Az újraindítás után má­sodikként fordultam az első kanyarban de nem aggódtam, mert tudtam, hogy a tem­póelőnyöm elég lesz az újabb előzéshez, vagy a jokertakti­kával is az élre állhattam vol­na. Sajnos Kárai Tamás autója megint meghibásodott, így könnyen az élre kerültem. Ez után valóban sikerült megfut­ni a hétvége addigi legjobb körét, így hiába szólt közbe a végén a technika, bőven'elég volt az előnyöm a győzelem­hez.- Nagyon örülök, hogy si­került újra bajnoki futamot nyernem, ismét fontos lépést tettünk a címvédés felé, ami idén a legfontosabb célunk - értékelt Kiss Pál Tamás. A döntő után kiderült, hogy miért lassult le az utolsó kör­ben az autó. Drasztikusan le­csökkent a turbónyomás, mert a turbó kipufogóoldali lapátja tönkrement, de szerencsére ez könnyen javítható, és a motor sem sérült, így a jövő hétvégi Eb-futamon újra a legjobb for­májában indul a Peugeot 208 WRX, és természetesen a csa­pat iS. MEDIAKPT Jegyek válthatók a Móricz Zsigmond Színház Szervező- és Jegyirodájában Nyíregyháza, Országzászló tér 6. Tel.: 42/507-006,42/507-007; Nyitva: hétköznap 9-17 óráig, valamint kezelési költség nélkül a moriczszinhaz.jegy.hu és a www.vidor.eu oldalakon. MÓRICZ ZSIGMOND SZÍNHÁZ VIDOR FESZTIVÁL MÓRICZ ZSIGMOND SZÍNHÁZ APPLIKACIQJA iOS és ANDROIDOS KÉSZÜLÉKEKRE MÁR LETÖLTHETŐ! www.vidor.eu www.moriczszinhaz.hu NYÍREGYHÁZA, 2017. AUG. 25. - SZEPT. 2. AHERNER FERIKE FATERJA groteszk komédia Szeptember 1. péntek 19 óra Nagyszínpad * Download on the Google Play App Store HIRDETÉS