Kelet-Magyarország, 2017. május (74. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-22 / 117. szám

2017. MÁJUS 22- HÉTFŐ A célja az volt, hogy fájdalmat okozzon, de ez nem jött össze neki Gonzalo Higuaín, az olasz Juventus futballcsapatának csatára tíz nappal a történtek után sem tud napirendre térni a Monaco játékosa, Kamii Glik ellene elkövetett szabálytalanságán A Hajdúk Split 6-0-ra legyőz­te az Inter Zapresicet a horvát élvonalbeli labdarúgó-baj­nokság 35-, utolsó előtti for­dulójában. A 27 éves magyar légiós, Futács Márkó négy gólt szerzett, ezzel átvette a vezetést a góllövőlistán. A támadó jelenleg 16 góllal vezeti a rangsort a 15 talá­latnál tartó Franko Andrijasevic és Armin Hodzic előtt. Zete-siker, nem leszcímvédás kosárlabda. Utolsóként a ZTE jutott be a legjobb négy közé a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a negyeddöntő min­dent eldöntő vasárnapi ötödik meccsén pályaválasztóként nyert a címvédő Szolnok ellen. A zalaiak parádés második fé­lidei játékkal 85-69-re nyertek, így a Kecskemétet 3-0-val kiej­tő Álba Fehérvár ellen kezdik meg szerdán az elődöntőt. A másik ágon a Pécset, illetve a Kaposvárt 3-l-gyel búcsúztató Körmend és Falco játszik egy­mással. Labdarúgás: NB II, 36. forduló További eredmények Budaörs-Soroksár 4-2 (2-11 Dorog-Sopronl VSE ________2-0 (1-0) Slófok-SZEOL SC 2-1 (2-0) Zalaegerszeg-Csákvár 3-2 (0-0) Vác-Kozármlsleny _________3-2 (2-1) Balmazújváros-Szotnok 1-6 (1-0) Mosonmagyaróvár-CIgánd 2-1 (1-0) Cegléd-Puskás Akadémia 0-0 A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Puskás Akadémia ____________________33 21 11 4 63-35 74 2. Balmazúiváros 36 20 7 9 46-33 67 3. Kisvárda Master Good 3« 19 9 B 51-28 66 4. Soroksár___________________36 18 10 8 60-37 64 _ 5. Békéscsaba_________________36 18 7 11 51-33 61 6. Vác______________________36 16 10 10 44-36 58 7. Zalaegerszeg ________________36 14 11 11 56-49 53 8. Szeged 2011 _________________36 12 15 9 38-22 51 9. Dorog _____________________________36 14___ 8 14 40-35 50 10. Mosonmagyaróvár_____________36 13 11 12 45-38 50 11. Szolnok __________ 36 13 9 14 46-48 48 12. Nyíregyháza Spartacus 36 13 7 16 43-47 46 13. Budaörs ___________________36 13 7 16 45-52 46 14. Siófok ____________________36 13 7 16 39-47 46 15. Sopron____________________36 10 16 10 34-37 46 16. Csákvár_____________36 8 14 14 40-53 38 17. Kozármisleny _______________36 10 6 20 32-59 36 18. Cegléd ___________________36 9 9 18 41-52 36 19. Clgánd* 36 7 10 19 25-60 28 20. SZEOL SC _ _ _ 36 4 ___6 26 18-56 18__ * három büntetőpont levonva ■ Látvány és buzogány A Budapesten rendezett 33. ritmikus gimnasztika Euró- pa-bajnokságon a kombinált csapatversenyben a nyolcadik helyen végzett csapatunkból Váray Míra látványos buzo­gánygyakorlatot adott elő. FOTÓ: MTI Totó: 20. hét/2. forduló A helyes tipposzlop 1. Vldeoton-Ferencváros 4-1 1 8. Hamburg-Wolfsburg 2-1 1 2. Debrecen-Bp. Honvéd 2-5 2 9. Hoffenhelm-Augsburg 0-0 x 3. Hertha BSC-Leverkusen 2-6 2 10. Chlevo-Roma 3-5 2 4. 1.FC Köln-Mainz 2-0 1 11. Napoll-Florentlna 4-1 1 5. Dortmund-Bremen 4-3 1 12. Milan-Bologna 3-0 1 6. E. Frankfurt-RB Leipzig 2-2 x 13. Juventus-Crotone 3-0 1 7. Bayern München-Frelburg 4-1 1 14. Lazlo-intemazlonale lapzárta után Két pontba kerültek a bakik ba, a szögletet követően pe­dig a tétovázó védők között Urbin büntetett. Nem sokkal később paprikás lett a hangu­lat, mert egy hazai kontránál Tisza indult meg, áthámozta magát Bagi Istvánon, aki a földön maradt. A játékveze­tő sípolt, és a vendégeknek adott szabadrúgást. Emberhátrány a végére Dajka László is kettős cserére szánta el magát, amikor a ha­zai védelem bizonytalanságát kihasználva egyenlítettek a vendégek. A ráadás első percében Dragoner Filip szinte az alap­vonalról a kapufára fejelte a labdát. Aztán egy kupacba ugrottak a játékosok, Hol- dampf Gergő akaszkodott össze Pilán Márkéval, mind­ketten kaptak egy-egy sár­gát, mivel Holdampfnál ilyen már volt, a piros is villant. Az utolsó pillanatban Rudolf lőtt a kapu elé egy szabadrúgást, ám nem talált társat a labdája. Az első félidő a hazaiaké volt, ám a két gólos előny nem volt elég a üdvösséghez, mert a védelem bakijait megbüntet­ték a békéscsabaiak. km-ml NB II 36. forduló Nyíregyháza Spartacus-Békéscsaba Előre 1912 2-2(2-0) Városi Stadion, 1200 néző, v.: Molnár (Máyer, Punyi). _____ Spartacus: Megyeri - Ur, Dvorschák, Rubus, Farkas - Kártik, Kónya (Dragóner, 86) - Tisza (Sinanovics, 79.), Holdampf, Rezes (Takács, 76.) - Rudolf. Vezetőedző: Dalka László. Békéscsaba: Ribánszki - Szélpál N.fPilán, a szünetben), Fehér, Kelemen, Fabio - Bagi, Viczián - Bényei, Nagy (Urbin, a szünetben), Szatai - Birtalan (Juhász, 89.). Vezetőedző: Boér Gábor. _____________________________ Gól: Dvorschák (1-0) a 35., Rezes (2-0) a 44.. Urbin (2-1) a 63., Birtalan (2-2) a 73. perceben. ______________ Kiállítva: Holdampf a 92. percben Percek, események 35. perc: Rudolf 35 méteres szabadrúgása kipattant Ribánszkiról, az elsőként reagáló Dvorschák pedig öt méterről nem hibázott. l-O. ___________________________ 44. perc: Kónya jobbról remekül ívelt át a másik oldalra, Rudolf elegánsan Rezes elé emelt, aki szintén parádés mozdulattal, 8 méterről a bal sarokba külsőzfltt, 2-0. ___ 63. perc: Fabio jobb oldali szöglete után nem tudtak menteni a hazaiak, Urbin pedig 6 méterről a jobb sarokba lőtt, 2-1. ____________________________ 73. perc: Bényei hatalmas jobb oldali bedobása után a hosszú saroknál egymásra vártak a hazaiak, Birtalan kihasználta ezt, és 6 méterről a kapuba lőtt, 2-2. 92. pere: Holdampf kakaskodott a békéscsabaiakkal, aml­ért megkapta második sárga lapját, és vele a pirosat Is. ___ Mesterszemmel Da|ka László: - Az első félidőt uraltuk, megérdemelten jutottunk kétgólos előnyhöz. Szünet után mentünk a har­madik gólért, ám hátul kétszer komoly hibát követtünk el. Az első félidőért gratulálok a csapatnak, ám összességében elégedetlen vagyok, mert nyerni akartunk.________________ Boér Gábor: - Két ellentétes félidőnk volt, az elsőben a hazaiak akarata érvényesült. Szünet után szerkezetet váltottunk és bár kidolgozott helyzetünk nem volt, pontrú­gásból és bedobásból sikerült gólokat szereznünk. Annak pedig külön örülök, hogy volt tartása a csapatnak. Ribánszki László hiába nyú|tózkodott a Szpari második góljánál FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Az első félidő a Spar- tacusé.amásodika békéscsabaiaké volt. labdarúgás. Kicsit szeles, de napsütéses idő várta minda­zokat, akik vasárnap kíváncsi­ak voltak a Szpari hazai bajno­kijára, amelyen a Békéscsaba volt a vendég. Dajka László, a Spartacus vezetőedzője né­hány poszton változtatott a legutóbbi kezdőn. A lilák a biztonságot helyezték előtér­be, a Spartacus támadott töb­bet az első félidőben. Kipattant a kapusról Többször is helyzetbe kerül­tek, ám az átlövések (Kártik Bálint és Rudolf Gergely) és az egyéni akció (Holdampf Gergő) sem járt eredmény­nyel. Túl a félidő derekán néhány csabai kontra hordo­zott veszélyt, ám gólig a ven­dégek sem jutottak. Aztán Rudolf a főiskola, bocsánat, az egyetem felől fújó szél se­gítségével kapura bombázott egy majd’ negyven méteres szabit. A kapusról kipattanó labdát Dvorschák Gábor pasz- szolta a hálóba. A hajrában nyíltabban játszottak a vendé­gek, bűnhődtek is. Előbb még egy gyors hazai kontra után a brazil Fabio mentett, az utolsó előtti percben azonban növel­te előnyét a Szpari, mégpedig egy pazar akció végén Rezes Lászió volt eredményes. Szünetben két váltásra is elszánta magát a vendégek mestere, így pályára lépett az az Urbin Péter, aki több, mint tíz éve Nyíregyházán is meg­fordult. A második játékrész elején Birtalan Botond csavart mellé egy szabadrúgást, majd rátettek egy lapáttal a vihar­sarkiak, és sokat szabályta­lankodtak. Aztán szépítettek. Megyeri Gábor belepaskolt egy, a kapuját elkerülő labdá­Most nem volt nyerő a huszonegyes Gosztonyi András (a labdával) egyenlített, mögötte a másik gólszerző, Germán Tamás fotó: kisvardafc.hu Hátrányát gyorsan kiegyenlítette a Kisvár- da, de a győzelem most nem jött össze a Szeged 2011 ellen. LABDARÚGÁS. Azt szokták mondani a gyulai Grosics Aka­démia intézményéről, hogy akkora a rend és a tisztaság, hogy az ember legszívesebben a cipőjét is lehúzná, ha belép oda, és még csak magolni sem lehet. Mégis lehangoló lehet ilyen érdektelenség mellett futballoznia hétről hétre az NB II-ben Szeged 2011-nek, a hangulatról a Kisvárda Master Good csapatát elkísérő ven­dégszurkolók gondoskodtak. Gólra jött a gól Igyekezett a kezébe venni az irányítást a Várda, de nem tudta, mert sok volt a pon­tatlanság a játékában. A sze­gediek viszont otthonosan mozogtak a ránézésre rossz talajú pályán, Andorka Péter lövése még csak figyelmezte­tés volt, Germán Tamásé több annál, a csapatkapitány átkí­gyózott a védőkön, és kilőtte a bal alsó sarkot. Nem sokáig kellett várni az egyenlítésre, a 21. percben a 2l-es számú Gosztonyi And­rás lőtt szabadrúgásból a hazai kapuba (éppúgy, mint az őszi, a várdaiak által l-O-ra meg­nyert mérkőzésen), aminek azért nem volt rossz üzenete. Főleg, hogy utána Vári Bar­nabás sistergős lövése csak kevéssel ment léc fölé, aztán Ivancsics Alex kapott ki egy veszélyes szabadrúgást. Szü­net előtt még Horváth Zoltán szerezhette volna meg a ven­dégelőnyt, de a kapu előtti kavarodás után talppal leadott lövését védte Szántai Levente. Nagy fölény a végére Ami a második félidőben történt, az nem nagyon ne­vezhető futballnak. Sok volt a szabálytalanság, a Szeged sajátos stílusban próbálta megfékezni a kibontakozó várdai támadásokat. A haj­rában Mészáros Márk veszé­lyesen csapódó szabadrúgá­sát védte Ivancsics, majd az utolsó percekben teljesen kapuhoz szegezte ellenfelét a Várda. Cseri Tamás az ötös sarkáról leadott lövése fölé szállt, Gosztonyi szabadrúgá­sa pedig a sorfalról vágódott. Először veszített pontokat a Szeged ellen a Kisvárda, de ez az egy pont még jól is jöhet a végelszámolásnál. KM-BT NB II: 36. forduló Szeged 2011-GA-Klsvárda Master Good 1-1 (1-1) Gyula, 200 néző, v.: Nagy R. (Csatári. Berényi). ____________________ Szeged 2011: Szántai - Achim Á„ Jagodics B„ Farkas M„ Mészáros M. - Horváth A., Germán T„ Povázsal (Coroian, 90.), Zabari - An­dorka (Hegedűs M., 58.), Pászka (Zádori, 58.). Vezetőedző: Klausz László.________________________________________________ Kisvárda: Ivancsics A. - Fodor F„ Rjasko, Izing - Hei, Horváth A. (Minczér, 60.), Lucas, Vári B. - Gosztonyi, Horváth Z. (Rajczi, 68.), Cseri T. Szakmai Igazgató: Révész Attila. ________________________ Gól: Germán T. (1—0) a 18., Gosztonyi (1-1) a 21. percben Percek, események 18. perc: Germán Tamás szép cselekkel kilépett a védők közül, maid 10 métenől, ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdát. l-O. 21. pere: Gosztonyi 22 méteres szabadrúgásból {óbbal a kapu jobb oldalába csavarta a labdát, 1-1. _________________________________ Mesterszemmel Klausz László: - Küzdelmes mérkőzést játszottunk, az elmaradt tizenegyes hiányzott a győzelemhez. ____________________________ Révész Attila: - Kilencven percen keresztül gyűrték egymást a csapatok, egyik fél sem kockáztatott, igazságos döntetlen született. Mai sportműsor Futsal. NB I, alsóházi rájátszás (a 6-10. helyért): Nyirgyulaj KSE-Bőny, nyírbátori sportcsarnok, 19. Illés Attila Kalydi Tamas mérnök, szaktanácsadó mérnök, szaktanácsadó Tel.: 06/30/9001-130 Tel.: 06/70/6743-319 Növénykondicionálás HED-LAND készítményekkel Szakértőink várják jelentkezését! HIRDETÉS z_ 9 ff