Kelet-Magyarország, 2016. november (73. évfolyam, 257-281. szám)

2016-11-21 / 273. szám

2016. NOVEMBER 21-HÉTFŐ Védekezésben szervezetlenek voltunk, úgy gondolom, hogy a frissesség hiányzott Igazán a csapatból. A Hertha gól nélküli döntetlent látszott a Wolfsburg ellen, Dárdai Pál szerint megérdemelte a csapata az egy pontot Joe Thomas Sr. három yardot haladt a labdával a Savannah State Tigers elleni egyetemi amerikaifutball-mérkőzésen A tengerentúli profi amerikaifut- ball-bajnokságban (NFL) sze­replő Green Bay Packersben játszó linebacker, Joe Thomas édesapja ugyanis a South Ca­rolina State Bulldogs színeiben 55 (!) éves korában debütált. Ezzel ő lett a legidősebb, aki az egyetemi Division I osztályban valaha pályára lépett... A PS6 sikere Veszprémben kézilabda. A Veszprém va­sárnap nagy csatában 29-28- ra kikapott a vendég Paris Saint-Germaintől a férfi ké- zilabda-Bajnokok Ligájában. A Szeged 29-21-re győzött a svéd Kristianstad otthoná­ban. A nőknél a már közép­döntős Győr 32-25-re nyert a vendég orosz Rosztov-Don ellen Bajnokok Ligája utolsó csoportkörében. A szintén középdöntős FTC-Rail Cargo Hungária 33-28-as győzelmet aratott az orosz Asztraha- nocska otthonában. 9 I, ibfldrugás: NB Ili 17. forduló ___________________ Kisvárda, 1120 néző, v.: Molnár A. (Horváth Z„ Bertalan D.). ______ _______'_ K kvárda. Ivancslcs A. - Hel, Fodor F., Vermes Vári B. - Mlnczér, Lucas - Karacs, Grumlcs (Oláh G„ 61.), Cseri T. (Fodor A., 74.) - Gosztonyi (Rajczl, 68.). Szakmai igazgató: Révész Attila. S/eged: Szántai - Farkas M„ Tóth G., Jagodlcs B. - Achlm Á„ Corolan (Horváth A., 74.), Király P„ Zabarl - Germán T., Zádorl (Balogh G„ 70.), Andorka (Geiger, 64.). Vezetőedző: in n«r> Grumlcsot buktatta Király Patrik a kaputól 24 méterre, a középről járó szabadrú­gásból Gosztonyi a jobb felső sarokba csavarta a labdát, 1-0. 56, pert Farkas Márk tartotta fel a bal oldalon meglóduló Cseri Tamást, a szegedi védő sárga lapot kapott a megmozdulásáért, a mérkőzésen már a másodikat, így a kiállítás sorsára jutott. > Altit,, - Megnehezítette a dolgunkat a Szeged. Az első félidőben a pálya még engedte a folyamatos Játékot, ekkor el kellett volna döntenünk a meccset. Jó húzásnak bizonyult, hogy a fizikálisán erősebb Játékosokat vetettük be, mert sok párharcot nyertünk. A lényeg a három pont.____________________________________________________________ Klaus/ László: - Megllletődötten kezdtünk, és bár voltak nehezítő körülmények, Inkább a saját csapatommal foglalkoznék. A második félidőben emberhátrányban Is felülmúltuk az ellenfelet, de a három pont a hazaiaké lett.__________________________________________ további eredmények: Szolnoki MÁV-Balmazú|város H (0-1), Soroksár—Bu­daőrs 5-0 (2-0), Cigánd-Mosonmagyaróvár 0-1 (0-1), ZEOL SC-Slófok 0-5 (0-1), Csákvár-ZTE FC 2-2 (1-1), Soproni VSE-Dorag 0-0, Puskás Akadémia FC-Ceglédl VSE1-0 (1-0), Kozármlsleny-Vác Abajnokság állása-------------------------------------------------------------------------­1. Balmazújváros __________________________17 10 3 4 22-15 33 2. Soroksár SC fi 9 5 3 34^18 32" 3. Kisvárda--------------------------------------------------fi---------9------§—S-------?R5—IT 4. ZTEFC 17 8 6 3 29-20 30 5. Puskás Akadémia FC fi 8 6 3 3ÍW6 30" 6. Békéscsaba Előre 17 9 2 6 24-14 29 7. Mosonmagyaróvári TE 17 8 3 6 25-17 27 8. Szeged 2011 17 7 5 5 23-12 ~~2T 9. Vác 17 7 4 6 20-17 "~25~ 10. Soproni VSE 17 6 6 5 20-19 24 11. Siófok 17 7 2 8 22-23 23 12. Csákvár fi 5 “8 T 21=24 23~ 13. Dorogi FC _______________________________17 6 4 7 18-20 22 14. Nyíregyháza Spartacus fi 6 4 7 17-23 22~ 15. Szolnoki MÁV ____________ 17_____ 6 3 8 20-25 21 16. Kozármlsleny fi 5 4 8 16-19 Í9~ 17. Budaörs fi 5 1 fi 9=27 Í6~ 18. Ceglédi VSE fi 4 '2 11 22-30 ~~Í4~ 19. Clgánd SE 17 3 4 10 11-26 ÍT 20. SZEOLSC 17 3 1 13 8-30 10 Kvízmegfejtés A község szülötte Balkányl Szabó La|os 1823-1889 neves népregeszerzö és nótaköltő. d) Nyfrmlhálydl Gosztonyi András sza­badrúgásból született góljával nyert az egy helyezést mégis vlsz- szacsúszó Kisvárda. labdarúgás. Szívesen látott vendég a Gyulán székelő sze­gedi csapat Kisvárdán, és ez a státusza vasárnap délutánra sem változott meg, hiszen le­győzte őt a forduló előtt még második, győzelme ellenére érdekes módon a tabellán egy helyet mégis visszacsúszó (hi­szen a Soroksár szó szerint gól- különbséget javított a Budaörs ellen) szabolcsi legénység. Még úgy is, hogy a látogatók alaposan feladták a leckét, és azért paprikás jelenetekben sem volt hiány. Bravúros spárgázás De rosszul tette, aki várdai részről a három évvel ezelőtt sikerrel megvívott osztályozó és a tavalyi 4-0 ellenére leke­zelte az ellenfelet, és a pályán lévők közül szerencsére nem is volt ilyen. Az eleje jól ala­kult, hiszen Gosztonyi And­rás parádés szabadrúgásgól­lal adta meg az alaphangot, de így is nagyon meg kellett izzadni a három pontért. An­dorka Péter ziccerből leadott lövése után Ivancsics Alex tornászokat meghazudtolva spárgázta ki a gólvonalról a labdát, a másik oldalon Mi- roszlav Grumics beadása után pedig Cseri Tamás gondos­kodhatott volna az izgalom­mentes második félidőről, de a kapufát találta el. így aztán jöhetett a szünet utáni bruszt! Az amúgy sem wembley-i minőségű gyep ál­lapota tovább romlott, a pasz- szokba rendre hiba csúszott az ide-oda pattogó labda miatt. Maradt az előreívelés, amit a Szeged alkalmazott gyakrab­ban, hiszen eredménykény­szerben volt. Azok után is, hogy létszámhátrányba került a vendégcsapat, amely lesz, ami lesz alapon nekirontott ellenfelének az utolsó fél órá­ban. Akadtak meleg pillanatok, de a kisvárdai „rombolók”, élükön Minczér Tiborral na­gyon jó teljesítményt nyújtva adtak stabilitást a csapatnak. A kinyíló Szeged ellen hamarabb eldőlhetett volna a meccs, mint a lefújás pillanatában, de a kínálkozó kontratámadá­sokba rendre hiba csúszott, a végén pedig Rajczi Péter üres kapura tartó pöckölését Tóth Gábor kivágta a gólvonalról. Éppúgy 1-0 lett a vége, mint a várdaiak legutóbbi hazai győzelme alkalmával, szep­tember 25-én a Vác ellen (a Szeged legutóbb szeptember íl-én kapott ki idegenben, Nyíregyházán 2-0-ra, azóta úgy nyert háromszor is, hogy gólt sem kapott...), megint Gosztonyi András góljával. Az ilyenre mondják, hogy nyerő­ember! KM-BT FOTÓK: PUSZTAI SÁNDOR Nyernek, ha ő betalál A csabaiak az első félidőben három tőrt döftek a Szpariba A helyzetkihasználás döntött, tizennegyedik helyre csúszott vissza a gödörben lévő nyíregy­házi csapat. labdarúgás. Vasárnap reggel bizakodva szálltak buszra a Szpari játékosai. Pontot, legin­kább pontokat szerettek volna hozni Békéscsabáról. A lelkes vendégszurkolók mellett a csabaiak között is voltak, akik szorítottak a nyírségiekért. Pontosabban két játékosért, hiszen Szokol Zsolt és Rubus Tamás is a csabaiaknál kezdte focista pályafutását. A középkezdés után nem sokkal Szécsi Márk került helyzetbe, ám melléperdített. Akkor aligha gondolhatták a Szpariért szorítok, hogy az első félidőben jószerivel ennyi jutott a helyzetekből. Ugyan a labdabirtoklási statisztika valószínűleg vendégfölényt hozott volna ki, ám nem ez számított. A lilák négy hely­zetből hármat értékesítettek. Gránicz Patrik előbb lesről rio­gatott, majd védőjét lerázva juttatta előnyhöz csápatát. Jó negyedórával később Nagy Ist­ván élt a lehetőséggel. És nem sokkal később jött a harmadik tőrdöfés. A hosszú kihagyás után visszatérő Máté Péter szabálytalankodott. Már tíz pont a hátrány...- Akar Bagi! - kiáltották be a hazai kispadról. István, a hazai játékos pedig akarta, és remek tekeréssel büntetett. A hajrá­ban megsérült Szécsit Pölös- key Péter váltotta a vendégek­nél. A második félidőt szinte végig támadta a Spartacus. Ezzel nem is volt gond, ám azzal már igen, hogy bár több lehetőség is adódott a gólszer­zésre, mégsem rezdült a hazai­ak hálója. Sőt, a hajrában nagy lehetőséget puskáztak el a vendéglátók. Igaz, ez már nem osztott, nem szorzott. A nyíregyházi együttes továbbra is gödörben van, márpedig ha nem sikerül ki­kapaszkodni, akkor hatalmas hátrányba kerül. Illetve már került, hiszen a tabella tizen­negyedik helyére csúszott vissza, és tíz pont a hátránya a feljutást jelentő második hely­től. KM-ML A házigazda Illák kegyetlenül kihasználták a lehetőségeiket FOTÓ:LEHOCZKY PÉTER Jegyzőkönyv Békéscsaba, 787 néző, v: Farkas (Kelemen, Varga Gábor) ________ Békéscsaba Ribánszkl - Bagi, kelemen D„ Széípál N„ Juhász Gy. - Szalai D. (Plián, 83.), Spitzmüller (Beszterczel, 91.), Vlczlán, Bényei - Gránicz (Blrtalan B„ 70.), Nagy I. Vezető­edző: Zoran Szpisljak. Spartacus Hermány - Szokol, Máté P„ Rubus, Barna Sz. - Holdampf, Tamási Zs. - Szécsi (Pölöskey, 44.), Tisza, Pálinkás (Vámos, 60.) - Rezes (Heffler N„ 72.). Vezetőedző: Véber György.Goi Gránicz (1-0) a 15., Nagy I. (2-0) a 34., Bagi (3-0) a 38. percben. Percek, események 12. perc: Gránicz hiába lőtt a kapuba, mlvet les után tette mindezt, a vendégek kaptak szabadrúgást. ___________________________________________________________ 15. perc: Spitzmüller balról nagy keresztlabdával találta meg a Barnát faképnét hagyó Grániczot, aki 6 méterrel, jobbról a hosszú sarokba lőtt, 1-0. 34.perc, A menteni Igyekvő Szokol becsúszva Szalaiba lőtte a labdát, ami Nagy elé pattant, a haza Játékos pedig 10 méterről a Jobb felső sarokba bombázott, 2-0. 38. perc: Máté hibázott nagyot, majd sárga laposan szabálytalankodott. A19 méteres Zoran Szpisljak: - Amit elterveztünk, azt megvalósítottuk. A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, így szünet után már nem kellett mennünk az eredményért. Gratulálok a csapatnak, a Játékosok mindent megtettek a sikerért._________________________________ Véber György. - Az első félidőben lerendeztük a mérkőzést, semmit sem tudtunk meg­valósítani abból, amit elterveztük. Szünet után már futottunk az eredmény után, amin kozmetikázni sem tudtunk. Az ötödik győzelem második helyet ér Kundrák Eszter: lendületben A Fatum-Nyíregyháza a fővárosban sem hibá­zott. röplabda. A hét végére „ren­delt” kettős győzelem első felét pénteken abszolválta a Fatum-Nyíregyháza élvonal­beli női röplabdacsapata. A Kaposvár elpáholását köve­tően a TF-Budapest otthoná­ban a penzum második részét is teljesítették a nyírségiek, mégpedig meglehetősen könnyedén. Futballnyelven szólva egy percig sem forgott veszély­ben a vendégek sikere, sőt a szakmai stáb kihasználva a lehetőséget, a fiatalokat is be­vetette. így például az abszolút újonc Szerényi Grétát - a ju­nioregyüttest erősítő tehet­ség ezúttal debütált az élvo­nalban. Eddig tehát minden stimmel. A Horváth-gárda ötödik bajnoki mérkőzését nyerte meg, és a tabella máso­dik helyére rakétázott. km-kt Mikkelsen nyert Ausztráliában RALI. A világbajnoki címét már korábban bebiztosító francia Sebastien Ogier a má­sodik lett vasárnap a szezon­záró Ausztrál-ralin, a világbaj­nokság 13. futamán, amelyet a norvég Andreas Mikkelsen nyert meg. Mikkelsen sikere révén a Volkswagen futam­győzelemmel búcsúzott el a ralisporttól, a német autógyár ugyanis kiszáll a sportágból. NSO.HU Röplabda: nbl, női _______________________________________________ Budapest, 100 néző, v.: Vlgh A., Szarka í Nyíregyháza: Szombathelyi Sz. 6, Vacsi E. 4, Genesis 5, Fernandez 21, Leidgeb N. 9, Villám L. 11. Csere: Isis, Töth F. (liberók). Kundrák E. 2, Sitku T„ Szerényi G. Edző: Horváth András.________________________________________________ Horváth András: - A szokottnál lassabban „érkeztünk meg" a mérkőzésbe, de miután felvettük a ritmust, nem volt gondunk. A fehér mezes klsvárdalak az egy góllal mindhárom pontot otthon tartották