Kelet Magyarország, 2016. október (73. évfolyam, 231-256. szám)

2016-10-03 / 232. szám

2016. OKTÓBER 3., HÉTFŐ 10 Sport KELET ■I mn iá«« mmmmttam Már létesítmény is őrzi a nevüket NYÍRPAZONY. Az „Itthon vagy - Szeretlek Nyírpazony” ren­dezvény keretében két meg­szépült sportlétesítményt is elneveztek a település egy-egy híres szülöttéről: a futballpá- lya az 1956-os melbourne-i olimpia negyedik helyezett és Európa-bajnok sportlövő, Kovács Miklós, míg a Színi Károly Magyar-Angol Két Ta­nítási Nyelvű Általános Iskola udvarán, társasági nyeresé­gadós (TAO) lehetőség révén felújított kosár-, és részben kézilabdapályák a néhai thai- box világbajnok után a Kató Mihály Sportcentrum nevet vi­selik. Az új névtáblájkat Dubay László polgármester leplezte le, az új létesítmények átadá­sában a kosárlabda-szövetség és a Nyíregyházi KK elöljárói is segédkeztek. km A kór: Madár-influenza Kovács Miklósról nevezték el a sportpályát fotó: racskó tibor Csak egy rövidebb peri­ódusban játszottak jól a Kék Cápák, akik hazai pályán veszítettek. kosárlabda. Egyvalamit biz­tosan tudtak a nyíregyháziak a tiszaújvárosi NB I. B cso­portos férficsapatról, a Kék Cápák szombati ellenfeléről: hogy Madár András jól dob­ja a hármast. Ehhez képest a vendégek hátvédje az első félidőben öt sikeres távoli ko­sarat dobott (a nyíregyháziak az egész meccsen összesen hármat...), így a kezdeti hazai előnyt ledolgozták a borsodi­ak. Emani Gant (a labdával) volt a legeredményesebb hazai játékos, de FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Nagy rohanással fordítottak A harmadik negyedben, 43- 57-nél pedig nagynak tűnt a baj. Ebben a játékrészben nyolc perc alatt mindössze négy pontot dobtak a nyír­egyháziak, aztán azonban futottak egy 17-0-s szakaszt, ami áthúzódott a negyedik negyedre, és a jól működő letámadásnak, a labdaszer­zésekből dobott ziccereknek Madár András (7) őt is felülmúlta köszönhetően hét perccel a vége előtt sikerült megfordí­tani az állást (60-57). A Tiszaújváros azonban át­vészelte ezt a hullámvölgyét, és hiába pontozódott ki ukrán centere, Olekszandr Osznacs, a végén a győzelmet is meg­szerezte, mert a nyíregyhá­ziak nem tudták megőrizni higgadtságukat, a kétes játék­vezetői ítéletek reklamálásá­ból kapott technikai hibákat jól kihasználta az ellenfél. Fájó és tanulságos pofont kaptak a Kék Cápák hazai pá­lyán. KM-BT NBI. Besöpört, férfi Nyíregyháza Blue Sharks-Tiszaújváros 65-73 (19-22,20-22,12-13,14-16) Continental Aréna, 400 néző, v.: Gál J„ Menyhárt, Kapusi. Blue Sharks: Bus 1.7, Czura 14, Fazekas Cs. 7/3, Nagy K. 16/6, Gant 17. Csere: Keul, Sitku M„ Oláh Z. 4. Edző: Siska János. Az atmoszféra meglepheti az újoncot A nyírgyulajiak Zala­egerszegen, a csengen­ek otthon játszanak. futsal. A kéthetes bajnoki szünet közben három nyír- gyulaji játékos (Faragó Lajos, Nagy Imre, Siska Adám) is a futsalválogatott tagjaként szerepelt, hétfőn viszont már az NB I-es bajnokság harma­dik körében lesz jelenésük. Mégpedig a Göcsej Zalaeger­szeg otthonában. Nem tűnik reménytelen vállalkozásnak a messzi túra, elvégre a házigaz­dák mindkét eddigi fellépésü­ket elszúrták. Ráadásul abból kiindulva, hogy a Lovas-le­génység idegenben rendsze­rint jól teljesít, példának oká­ért az előző szezonban nyerni tudott Zalaegerszegen - ezút­tal is benne van a pakliban az újabb bravúr esélye. Parádés siker után Mindeközben az aktuális idény első hazai mérkőzését játssza a Csenger. Az NB II. Keleti , csoportban érdekelt együttes egy hete parádés si­kerrel kezdett a Debreceni EAC otthonában, egyetlen találko­zóval a lábukban is a tabella negyedik helyéről várják a hétfői (kezdés 19 órakor) ösz- szecsapást. Az újonc Miskolci EAFC két meccs után veretlen, ugyanakkor könnyen megle­het, játékosai olyan légkörben még nem léptek színre, mint amilyen a szatmári katlanban vár rájuk. KM-KT Oda-vissza fordítottak, és nyertek a diósgyőriek labdarúgás. Egymás hibáiból igyekeztek élni a vasárnapi NB III-as matinémérkőzés résztvevői, a gólokhoz pedig a kapusok bakija is kellett. Az első találat az NB I-ben szereplő játékosokkal is meg­erősített „kis” Diósgyőré volt, majd a szünetet követően egy perc alatt szerzett két góllal fordított a Nyírbátori FC. Azonban ez a mérkőzés még tartogatott további for­dulatot, és Boros Gábor dup­lájával megint átvették a ve­zetést a hazaiak. Mint utóbb kiderült, végleg, mert a hátra­lévő időben már nem tudott újítani az NYFC, amelyen most még a hétközi edzővál­tás sem segített. A bátoriak döntetlen színezetű mérkő­zést veszítettek el. km Lakatos László gólja a bátori veze­tést jelentette, aztán... FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR NB III.: Keleti csoport, 9. forduló Diósgyőr ll-NyírtoátortFC 3-2 (1-0) Miskolc, 100 néző, v.: Györki. Diósgyőr II: Szalma - Bodnár D. (Szabó II Balázs, 73.), Ivánka (Fazekas M., 38.), Mahalek, Nemes M„ Eperjesi, Kitl M. (Tóvizi, 69.), Oláh B., Kádas, Szabó I Balázs, Boros G. Edző: Sütő Szilárd. Nyírbátor: Vasas G. - Benkő B. (Török I., 89.), Ambrusz, Kornutjak, Boros D., Reznek (Terdik, a szünetben), Müller Zs., Szabó R., Lakatos L, Bagi Á., Homyák (Nagy D., 63.). Megbízott látékos-edző: Ambrusz Árpád. ________________________ Gól: Szabó I Balázs (26.), Boros G. (69. és 78. - az elsőt 11-esből), illetve Terdik (60.), Lakatos L. (60.). Jó: Eperjesi. Kitl M„ Boros G„ illetve Benkő B., Homyák. (Tudósító: Baracsi Balázs) Sütő Szilárd: - Változatos mérkőzésen megjártuk a mennyet és a poklot is, a kidolgozott helyzetek alapján megérdemelten nyertük meg ezt a számunkra rendkívül fontos meccset. Ambrusz Árpád: - A fordítás után kezünkben volt a mérkőzés, de saját hibáinknak köszön­hetően mégis elveszítettük. _______________________________________________________ További eredmények: Monor-Hajdúböszörmény 2-2, Salgótarján-ESMTK 3-0, Tiszaúj­város—Jászberény 0-1, Kazincbarcika-Tállya 3-1, Hatvan-REAC 0-2, Újpest II—Putnok 0-1, BKV Előre-DVSC-DEAC 0-1. Rákosmente KSK­MTKII1­-3. A BAJNOKSÁG ALLASA: l.Monor 9 6 2 i 16-9 20 2. Kazincbarcika 9 6­3 18-12 18 3. Jászberény 9 5 3 1 16-7 18 4. Putnok 9 5 2 2 13-8 17 5. Tiszaújváros 9 5 1 2 15-8 16 6. Salgótarján 9 4 3 2 18-8 15 7. Rákosmente KSK 9 4 2 3 24-14 14 8.MTKII 9 4 2 3 17-15 14 9.REAC 9 4 1 4 13-16 13 10. DVSC-DEAC 9 3 3 3 14-13 12 11. Diósgyőr ti 9 3 3 3 14-15 12 12. Tállya 9 3 2 4 19-20 11 13. Hajdúböszörmény 9 3 2 4 12-19 11 14.ESMTK 9 3 2 4 8-16 11 15. BKV Előre 9 3­6 19-24 9 16. Nyfrbátor 9 2 2 5 13-15 B 17. Hatvan 9 1 4 4 12-18 7 18. Újpest II 9­­9 11-36­Labdarúgás Kelet Takarék megyei I. osztály, 8. forduló Gyulaházi bombameglepetés után helycsere A nagyhalászi támadó, Pataki Ernő' (balra) nagy versenyfutásra késztette a sényői Fiumei Viktort és Makai Istvánt (jobbra), de a vendégek jól állták a sarat fotó: pusztai Sándor Tuzsér-Fehérgyarmat 2-4 (1-0) Tuzsér, 200 néző, v.: Veres J. Tuzsér: Zán K. - Veress L, Tott R„ Szaffián, Hricskevics, Bagoly Z„ Setét, Gergely l„ Iván A., Dallos L, Zán P. Edző: Danes Béla. Fehérgyarmat: Ovszijenko - Bátyi, Szatke M„ Popovics N„ Rigó A. (Istrate), Petrohai M. (Pankotai I.), Csáki R. (Baglyos), Imre Zs„ Bodó R„ Ösváth S. (Csatári Á.), Petrohai G. (Balogh Á.). Edző: Siti Ferenc. A hazai csapat ismét gyalázatos teljesítménnyel rukkolt elő a hazai közönség előtt. Gól: Hricskevics, Setét, illetve Baglyos 2, Osváth S., Petrohai G. Ifi: 1-5. (Tudósító: Lakatos Tibor) ________ Danes Béla: - Lehet, minden meccsünket Idegenben kellene játszani... ________________ Siti Ferenc: - Megtaláltuk a kulcsot az idegenbeli győzelemhez, a fő az volt, hogy a szünetben elkezdtem melegíteni... Ráadásul a mérkőzés előtti taktikai értekezletet Csáki Róbert tartotta. A csapat a győzelmet az új elnökségnek ajánlja, valamint a minket tű- zön-vlzen keresztül elkísérő szurkolóinknak. Tlszavasvárt-NylrgyulaJ 0-0 Tiszavasvári, 150 néző, v.: Losonczki. Tlszavasvári: Jakocska - Csáki V. (Lakatos Bence), Balogh N„ Kántor Zs.,SzolykaT„ Szőtlősl D. (Lakatos Barna), Horváth N. (Nagy I.), Tudja (Szabó M.), Gál N„ Gyurján R. (Szolyka G.), Cseh K. Edző: Kiss Gábor. Nyfrgyulaj: Opre R. - Varga D„ Angyalos, Lovas N„ Czerula Zs. (Nagy I.), Pénzes A. (Oxi), Orosz D„ Erdei Z„ Siska G„ Gömze, Pálvölgyi (Nagy I). Edző: Lukács Tibor. Ragyogóan előkészített pályán, jó időben a hazaiak a helyzeteket tekintve közelebb álltak a győzelemhez. Ifi: 0-6.______________ Kiss Gábor - Nem tudom elmarasztalni a srácokat, mindent megtettek a győzelem érdekében. Sajnos nem volt szerencsénk, és a játékvezető egy tizenhatoson belüli ese- ményt is rosszul, a mi kárunkra ítélt meg... Lukács Tibor - Jelenlegi helyzetünkben meg kell becsülni ezt az egy pontot, még akkor is, ha hiányérzetem van. Nem is kicsi... Mátészalkai MTK-lbrániMBip 0-0 Mátészalka, 100 néző, v.: Kósa Gy. Má­tészalka: Pindzsula - Drabik M„ Robas, Jeddi, Stef, Magyart M„ Sándor D„ Botos D. (Horváth A.), Szántó Z. (Batizi-Pócsi N.). Dascal, Botos A. (Lyáh). Edző: Siska Attila, ibrány: Tóth N. - Hornyai, Esze B„ Kiss P„ Erdős B., Bertók, Boros M. (Berecz Zs.), Flávio (Pápa), Engi, Nagy N., Vinícius. Megbízott edző: Paulik István. Magabiztos győzelem helyett a hazaiaknak örülnünk kellett a pontszerzésnek, mivel Berea Zsolt a lefújás előtti pillanatokban tizenegyest hibázott. Ifi: 0-2. (Tudósító: Plesu Adám) Siska Attila: - Mindenki láthatta, hogy győzelemre játszottunk, a helyzeteink bőven meg is voltak ehhez. Nyomtuk, mint süket a csengőt, de egy kis higgadtság hi­ányzott a befejezéseknél. Az utolsó percben pedig el kell ismerni, nagy szerencsére volt szükség ahhoz, hogy legalább egy pontot Itthon tartsunk. ____________________________ Paulik István: - A kezünkben volt a három pont, mindenesetre a csapat érzékelhe­tően fejlődik. Reméljük, legközelebb jön a győzelem is. Mándok-Cetlspart-Batkány 0-1 (0-0) Mándok, 250 néző, v.: Bendik T. Mándok: Pécsi V. - Kovács I., Hegedűs I, Varga D„ Angyal Á„ Illés A., Balogh Gy„ Csáki P„ Szabó T. (Galambos L), Balogh Zs. (Győri J.), Hidi N. (Mátrai N.). Edző: Danes Attila. Balkány: Oláh D. - Simon Sz. (Lakatos I), Lippai I, Szabó P„ Hortó, Iván Zs. (Jakab R.), Kállai G., Ohár, Szabó M., Somogyi T„ Bogdano­vics. Edző: Mirgai László. A hazaiak nem érdemeltek vereséget, de a 90. percben kihagyott 11-es miatt megbűnhődtek Gól: Szabó M. Ifi: 1-1. (Tudósító: Tamás Zoltán) Danes Attila: - Jó csapat ellen úgy gon­dolom, a helyzeteink alapján minimum a döntetlent megérdemeltük volna. __________ Mirgai László: - El keil ismernem, edző- koltégám ragyogóan felkészítette csapatát ellenünk. Ez egy közönségszórakoztató ki-ki meccs volt, mindkét oldalon helyzetekkel. Ami igazán bánt, hogy a spori főszereplő akart lenni a végén, pedig neki hagyni kelle­ne, hogy a csapatok döntsék el a meccset! Nagyhatász-Sényő-Camtfax 0-0 Nagyhalász, 250 néző, v.: Bíró Cs. Nagyha­lász: Gagyi - Bodnár A„ Ludánszki, Barzó, Bene L, Gyügyei (Turbucz), Bartha Z. (Gábor R), Simon D., Ladányi D. (Kerti), Böszörmé­nyi, Pataki E. (Fábri Z.). Edző: Opre Mihály. Sényő: Félegyházi - Fiumei, Oláh D„ Ruska, Klepács, Phrakonkham, Makai l„ Haburcsák D., Orosz M., Toldi A. (Gégény L), Potornai. Edző: Ember Roland. Az első félidőben gólokkal vezethettek volna a hazaiak, a helyzetek kimaradtak, (gy be kellett érniük az egy ponttal. Ifi: 1-2._________________ Opre Mihály: - Nagyon jó csapat ellen az első félidőben kihagyott három nagy helyzetünk alapján nyerhető lett volna a mérkőzés. A szünet után az ellenfél Is jól futballozott, így nem tudtuk kicsikarni a győzelmet._________________________________ Ember Roland: - Egy „végtelenül sportsze­rű” közönség előtt mindkét csapat megsze­rezhette volna a három pontot. Mivel mi a kapu előtt rendre rossz döntéseket hoztunk, nekünk ezért nem sikerült, ugyanakkor az biztató, hogy eddig az ilyen döntetlenszagú meccseket sorra elbuktuk, ma viszont azt gondolom, megérdemelten vittük haza egy pontot. Gyuiaháza-Nagyecsed 2-1 (2-1) Gyulaháza, 150 néző.v.: Papp F. Gyulaháza: Bandor F. - Juhász L, Deák Z., Gáti S„ Deák B. (Kapin M.), Tóth G., Tóth D„ Éles I. (Gáti Sz.), Szőlősi L„ Farkas G. (Lévai Cs.), Bombera (Tóth F.). Játékos-edző: Deák Béla. Nagyecsed: Makó - Homann, Pócsi, Dobos Z. (Butyáki K.), Zámbó K„ Bulyáki A. (Ádámszki), Sarkadl G. (Puskás G.), Czifrák, Ascsillán, Somlyai G. (Nyíregyházi), Marinas. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. A hazai csapat nem tisztelte ellenfelét, hátrányban sem adta fel és nagyszerű játékkal fordítani tudott. Gól: Éles L, Deák B„ Illetve Ascsillán. Ifi: 3-3. ____________________________________ Bárdi Béla egyesületi elnök: - A tudásbeli különbséget ilyen elszánt játékkal lehet ellensúlyozni! Gratulálok minden játéko­sunknak __________________________________ Ádámszki Róbert: - Először is gratulálok a hazaiak győzelméhez. Azt gondolom, az első félidőben megnyerhettük volna a meccset, a hazaiak két „talált” góllal fordítottak, majd kiütköztek azok a hibák, amelyek hetek óta jellemeznek minket. Elnökünknek, Fodor Andrásnak sok boldog születésnapot kívánunk, viszont az ajándék átadásával a következő mérkőzésig várni kell. Szakoly-Baktalórántháza 2-8 (0-6) Szakoly, 150 néző, v.: Tordai M. Szakoly: Tóth N. - Buka B„ Juhász B. (Bacsó), Lakatos I., Baumgartner, Szilágyi Z., Homyák M„ Fábri D. (Bodai), Kiss L, Dobos J„ Módis D. (Gyöngy T.). Edző: Csorna Dezső. Bakta- lórántháza: Maries I. - Csordás G„ Murguly (Szabó R.), Lakatos L, Pálfi I., Sitku A. (Mol­nár L), Balogh P, Rákóczi, Kozma J„ Ráti, Maries G. Edző: Illés László. Jobbak voltak a vendégek. Gól: Kiss L, Gyöngy T„ illetve Sitku A. 2, Szabó R. 2, Maries G. (11-esből), az élen Csordás A., Balogh P, Murguly. Ifi: 1-18. Csorna Dezső: - Több mint valószínű, velem van a probléma... Akármit gyako­rolunk az edzéseken, vasárnapra mindent elfelejtünk. Sajnos csak néhány ember izzad vért a siker érdekében, a többiek elvannak a langyos vízben. ____________________________ Illés László: - Megérdemelt győzelmet arattunk. Rakamaz-Vásárosnamény 4-1 (1-1) Rakamaz, 200 néző, v.: Tömöri. Rakamaz: Hajzer T. - Csáki J., Deme A., Hokk Á„ Suskó, Kóka R. (Venael I.), Majoros Á„ Gelsi (Petruska), Lukács B. (Filetóth I.), Anderka (Mihail), Galambosi G. (Gégény M.). Edző: Madatina György. Vásárosnamény: Csordás A. - Fejes J., Lizák B„ Bancsi G., Illés P, Danku J„ Deskó D. (Balázs G.), Bicskó G. (Balogh T.), Szabó J., Peregrin (Sebestyén G.), Mándi L. Edző: Tivadar András. A hazai szurkolók nagy különbségű győzelmet vártak, amiért meg kellett szenvednie a rakamazi csapatnak, de összejött. Gól: Gelsi, Gégény M., Anderka, Petruska, illetve Hokk A. (öngól). Ifi: 2-7.____________________ Madallna György: - Minden csapat annyit játszik, amennyit az ellenfél enged. Mi engedtük a Naményt, ők viszont nem ben­nünket. Ráadásul korán öngólt vétettünk, ami zavarólag hatott a teljesítményünkre, rengeteget rontottunk. Ellenfelünk végig rendkívül motiváltán, fegyelmezetten és jól játszott. Kellemesen csalódtam a Naményban, sok csapatnak meg fogja még keseríteni a dolgát. _______________________ Tivadar András: - Ennyivel jobb voit a Rakamaz. Gratulálok az ifik győzelméhez. Tabella A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: l.Balkánv 8 7 1 27-6 22 2. Nagyecsed 8 6­2 18-8 18 3. Rakamaz 8 5 2 1 20-4 17 4. Tiszavasvári 8 5 1 2 12-14 16 5. Nagyhalász 8 4 3 1 15-6 15 6. Sényő 8 4 2 2 18-12 14 7. Baktalórántháza 8 4 1 3 21-15 13 8. Tuzsér B 4­4 13-13 12 9. Nvírgvulai 8 3 2 3 16-14 11 10. Fehérgyarmat 8 3 2 3 9-10 11 11. Mátészalka 8 3 1 4 6-7 10 12. Gyulaháza 8 3­5 14-25 9 13. Vásárosnamény 8 2­6 12-25 6 14. Mándok 8 1 2 5 8-14 5 15. Ibrány 8 1 1 7 11-26 4 16. Szakoly 8 - - 8 8-29 ~ -