Kelet Magyarország, 2016. június (73. évfolyam, 127-152. szám)

2016-06-06 / 131. szám

2016. JÚNIUS 6-, HÉTFŐ Huszonkét évesen? Megtisztelő! Fantasz­tikus volt a centerpályán játszani ellene. A párizsi tenisztorna, a Roland Garros női egyesének bajnoka, a spanyol Garbine Muguruza arról, hogy milyen érzés volt legyőzni a 21-szeres Grand Slam-győztes Serena Williamst. .. • r ; ... - - .... . • ■ s .. Egyenlített az Álba Fehérvár a férfi kosárlabda-bajnokság döntőjében, miután a párharc második, szombati mérkőzé­sén 91-66-ra kiütötte a cím­védő Szolnoki Olaj KK-t. Az l-l-re álló felek kedden Szol­nokon folytatják az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot. A fehérvári mérkő­zésen hazai részről Anthony Myles-t, a Szolnokból Sztra- hinja Milosevicset állították ki, ők egy meccset kihagynak. Djokovics a négy viadal címvédője tenisz. A döntőket rendezték a hétvégén az esztendő má­sodik Grand Slam-tornáján, a párizsi Roland Garroson, a nem hivatalos salakpályás világbajnokságon. A nőknél a spanyol Garbine Muguruza 7:5, 6:4-re verte az amerikai Serena Williamst, ezzel első nagy trófeáját szerezte. Novak Djokovics viszont egyszer­re lett címvédő mind a négy nagy tornán, miután 3:6, 6:1, 6:2, 6:4-re legyőzte a Andy Murray-t. Ha nem is klasszi­kus, de ez is Grand Slam! 9 ■■ Bátori vereség a legvégére is LABDARÚGÁS. Az első félidő­ben csak a gól hiányzott a nyírbátoriak tavaszi utolsó mérkőzéséről, és lényegesen több helyzete volt a házigaz­dának. A második játékrész­ben a meccs képe nem sokat változott, a Nyírbátor táma­dott, de a Barcika veszélyesen kontrázott. Egy ilyen szituá­ció végén, lesgyanús helyzet­ből szerezték meg a vendégek a győztes gólt, és szerencsés körülmények között nyertek. NB III.: Keleti csoport Nyírbátori FC-KazlncbarelkalSC ______ ___~_____________0-1 (0-0) Nyírbátor, 170 nézd, v.: Csonka B. Nyírbátor Tóth Sz. - Müller Zs„ Lipcsei M„ Boros D„ Bagi Á. (Soós T„ 70.), Terdik, Fabu M., Nagy D„ Szilágyi K., Lakatos L, Vámos M. Edző: Márton István. Kazincbarcika: Varga B. - Szemere, Czető, Privigyei, Hutter, Irhás (Barzsó, a szünetben), Dobos A., Illés R., Lipusz (Csattos, 76.), Farkas J., Faggyas (Lukács R.,B6.). Edző: Vincze Richárd. Gól: Farkas J. (58.). Kiállítva: Dobos A. (leköpte Vámos Márkot, 87.). Jó: Tóth Sz., Lipcsei M„ Müller Zs., Fabu B., illetve Varga B„ Czető, Faggyas, Farkas J. (Tudósító: Bállá István) ___________________________________ Márton István: - Mindent megtettünk a győzelemért, de akadozott a támadójáté­kunk, így sajnálom, hogy győzelem nélkül búcsúztunk közönségünktől. _______________ Vincze Richárd: - Az első félidőben jobban játszott a Bátor, míg mi öregurasan, komó­tosan futballoztunk. Szünet után húsz perc futballal tudtuk elvinni a három pontot. A Szpari bearanyozta a szezont Edú végezte el a va­sárnapi kezdőrúgást, a légiósokat elbúcsúztat­ták. labdarúgás. Enbéegyes körí­téssel készült a Nyíregyháza Spartacus a vasárnapi záró­fordulóra. Az NB III. Keleti csoportjának bajnoka a legna­gyobb durranást Edúval pro­dukálta, a világbajnok brazil focista már pénteken megér­kezett a klub meghívására. Szombaton az örökösföldi pályán találkozott fiatal focis­tákkal , délután még Dögére is kiugrott. Vasárnap aztán jött a nagy show, a stadion előt­ti parkolóban dedikálással, fényképezkedéssel. Az öröm és a búcsú könnyei A pályán mazsorettek pom­páztak, majd Edú előbb aján­déklabdákat rúgott a lelátóra, aztán elvégezte a Hatvan elle­ni meccs kezdőrúgását. Egy Szpari-drukerrel, Kocsis Ger­gellyel. Jöhetett tehát a meccs, amely a Spartacus légiósainak a búcsúfellépését is jelentet­te. Zoran Koszticsnak sikerült Edú is együtt örült a Szpari játékosaival, vezetőivel emlékezetessé tenni a talál­kozót, hiszen mindkét hazai gólban főszerepet vállalt. Előbb remek beadását Moha- madou Abdouraman fejelte a hálóba, majd egy tizenegyest harcolt ki. Ezt Pölöskey Péter értékesítette. A szünetben folytatódott az ünnepség, a Bozsik Akadémia korosztályos csapatai vehet­ték át a bajnoki érmeket. A bajnok második félidejéében is Zoran-koncert adta meg az alaphangot, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de gólt a játékrész felén túl csak a hatvaniak értek el. Ezzel be is állították a végeredményt. A lefújás után aztán indult a fieszta, pezsgővel, ölelke­zésekkel, szelfiképekkel. A játékosok átöltöztek, az idő­közben felállított dobogóra a csapat hét légiósát szólítot­ták, akiktől úgy búcsúztak el, FOTÓ: RACSKÓ TIBOR hogy egy év múlva visszavár­ják őket... Révész Bálint, a klub elnö­ke és dr. Kovács Ferenc nyír­egyházi polgármester arról szóltak, hogy a klub megcé­lozza az élvonalat. És jöttek a bajnoki érmek, amelyek átadásában Edú is segédke­zett... KM NB III. Keleti csoport: 34. forduló Nyíregyháza Spartacus - Hatvan __________________ Városi Stadion 1400 néző, v.: Kátai ( Punyi, Berényi) 2-1 (2-0) Spartacus: Ovszijenko (Perger, 86.) - Szokol, Rubus, Rakovics (Szálai, 55.), Farkas - Abdoura- man, Ramos, Zofcák, Rezes - Kostic, Pölöskey (Pálinkás, 81.). Vezetőedző: Mátyus János Hatvan: Gyulay - Ficsor, Mundi, Ács, Nagy - Purzsa, Karácsony (Szabó B, 42.), Horváth, Kato- na, - Simon (Kész 57.), Bárkányi. vezetőedző: Híres Gábor. Gól: Abdouraman (31.). Pölöskey (40., 11-esből), illetve Kész (70.) Labdarúgás NB in. Keleti csoport, 34. forduló További eredmények: Tállya-Somos SE 1-2, Jászberény-Rákosmente KSK 2-2, Tiszaúj- város-Diósgyőr II3-1, Cegléd-REAC 3-2, Putnok-Cigánd 3-1, Újpest ll-DVSC-DEAC 0-2. Szabadnapos: Felsőtárkány 1. Nyíregyháza Spartacus 32 27 2 3 74-19 B3 2. Cegléd 32 24 4 4 62-25 76 3.Cigánd 32 20 6 6 82-40 66 4. Putnok 32 18 5 9 58-37 59 5, Hatvan 32 18 1 13 48-36 55 6. Kazincbarcika 32 15 10 7 56-32 55 7. Rákosmente KSK 32 14 9 9 70-48 51 8. Jászberény 32 12 7 13 57-45 43 9. Somos SE 32 12 5 15 37-50 41 10, Újpest II 32 12 5 15 34-62 41 ll.DVSC-DEAC 32 11 6 15 46-48 39 12. Diósgyőr II 32 11 4 17 38-48 37 ]3.TáHva 32 6 7 19 31-54 25 14. Nyírbátor 32 6 7 19 30-68 25 15.Tiszaújváros 32 5 10 17 24-52 25 16.REAC 32 6 6 20 36-73 24 17, Felsőtárkány 32 5 6 21 28-74 21 Illés Attila mérnök, szaktanácsadó Tel.: 06/30/9001-130 Kalydi Tamás mérnök, szaktanácsadó Tel.: 06/70/6743-319 Növénykondicionálás HED-LAND készítményekkel Szakértőink várják jelentkezését! Megőrizték a negyedik helyüket A Szolnok elleni győ­zelemmel búcsúzott a kisvárdai csapat, amely I újoncként szép évet zárt. labdarúgás. Ezt teszi, ha meg­szerzi a vezetést a csapat. Erős Gábor - bajnokságbeli tizenki­lencedik - találatáig nem volt folyamatos a Kisvárda Master Good játéka az NB Il-es évzá- j rón, de amint betalált a haza­iak csapatkapitánya, egyből felszabadultabbá vált a gárda. Bemutatták az új stadiont A Szolnok elleni meccs szüne­téig még Cseri Tamás növel­hette volna az előnyt, majd j olyan akció futott végig a pá­lyán, amelynél rajzolni sem lehetett volna szebbet: volt benne keresztlabda, köröm- passz és sarkazás, végül pedig Koszta Márk lőtt fölé. A szünetre is jutott a jó hí­rekből: dr. Seszták Miklós, tűnt, mire a játékosok kijöttek az öltözőből. Ha minden jól megy, 2017 szeptemberében birtokba vehetik a létesít­ményt a várdaiak. Erős Gábor (jobbra) nyerte a csapatkapitányok versenyfutását, megint betalált, de nem lett gólkirály fotó: pusztai Sándor nemzeti fejlesztési miniszter ugyanis bemutatta a leendő kisvárdai stadion látványter­vét, amely a kivetítőn is fel­Korábbi csapatának talált be Az ünnepi hangulatot Papu- csek Barna gólja fokozta (a védő éppen Szolnokról ér­kezett a téli szünetben...), amelyet újabbak követhettek volna, de vagy Hrabina Alex védett, vagy a célzás volt ► pontatlan. Aztán jött egy hiba hátul is, ezt kihasználva szépített a Szolnok. A hátralévő időben lüktetett a játék, mindkét csa­pat szerezhetett volna gólt, de az eredmény a feszültsé­gek közepette sem változott már.-----A győzelemmel szépen bú­csúztak a várdai távozók (a tá­bor egyesével el is köszönt tő­lük), a csapat pedig megőrizte negyedik helyét. Újoncként több mint szép! km-bt www.hedland.hu NB II 30. forduló Kisvárda Master Good-Szolnokl MÁV FC ___________________________2-1 (1-0) Kisvárda, 1052 néző, v.: Nagy R. (Varga Zs„ Kelemen A.)._____________________________________ Kisvárda: Ivancsics A. - Vári B„ Izing, Papucsek, Csilus T. - Lucas, Erős G„ Bagi I. (Minczér, 77.)-Koszta (Fodor A., 67.), Rajczi, Cseri T, (Nagy R„ 72.). Vezetőedző: Soös Imre. ______________ Szolnok: Hrabina - Villám, Papp Sz., Tóth P. (Vermes, 70.), Zsdrál - Kovács Ö. (Baiajti Á„ 80.), Kenderes - Kánya (Lengyel B„ a szünetben), Nagy l„ Lőrinczy - Gajdos. Vezetőedző: Csábi József._______________________________________________■ ________________________________ Gól: Erős G. (1-0) a 37., Papucsek (2-0) az 50., Gajdos (2-1) a 71. percben _________________ | Percek, események 37. perc: Koszta ívelt jobbról balra keresztbe, az ötös túloldaláról Erős Gábor kapura kana­lazta a labdát, amelyet Papp Szilárd csak a gólvonalon túl ért utol, 1-0. 50. perc: Cseri Tamás baloldali szöglete után Papucsek 6 méterről felelte a labdát a léc alá, 2-0. _______________________________________________________________ 71. perc: Izing rúgott lyukat a tizenhatos előtt, az így eléje került labdát Gajdos 15 méterről a léc alá lőtte, 2-1. Mesterszemmel Soós Imre: - Álmosan kezdtük a mérkőzést, szükség volt a gólra ahhoz, hogy felpörögjünk. A második félidő nem tetszett nagyon, főként, hogy izgulni kellett a végén, de a lényeg, hogy nyertünk. __________________________________________________________________________________ Csábi József: - Jobb volt annál a meccs, amilyen az ilyen tét nélküli, szezonvégi találkozók len­ni szoktak. Benne volt az egész szezonunk azzal, hogy a végén nem tudtunk élni a lehetőséggel. További eredmények: Mezőkövesd-Zsóry-Dunaújváros 4-0 (3-0), Szeged 2011-Csákvár 6-0 (2-0), Soroksár-Soproni VSE 2-1 (0-1), Szigetszentmiklós-Balmazúiváros 0-3 (0-2), Gyirmót FC Győr-Siófok 3-4 (3-2), Zalaegerszegi TE-Aika 5-0 (1-0), Budaörs-Vác 3-0 Mi___________________________________________ ____ 1. Gyirmót 30 20 5 5 58-28 65 2. Mezőkövesd 30 17 6 7 45-25 57 3, Zalaegerszeg 30 17 4 9 55-30 55 4. Kisvárda 30 15 7 8 63-36 52 6. Balmazúiváros 30 15 6 9 46-39 51 5.Csákvár 30 15 3 12 55-55 48 7. Soroksár 30 13 8 9 45-29 47 8. Budaörs 30 13 4 13 45-43 43 9. Siófok 30 12 5 13 36-47 41 10. Szeged 2011 30 11 7 12 42-40 40 11. Vác 30 10 3 17 32-51 33 12. Sopron 30 9 6 15 38-42 33 13.Szolnok 30 7 10 13 34-41 31 14. Dunaújváros 30 6 9 15 32-63 27 15.Szigetszentmiklós 30 6 9 15 31-61 27 16. Ajka 30 4 8 18 24-51 20 1 HIRDETÉS