Kelet Magyarország, 2016. május (73. évfolyam, 102-126. szám)

2016-05-23 / 119. szám

2016. MÁJUS 23., HÉTFŐ 9 A fedett pályás világbajnoki ezüstérmes Márton Anita má­sodik lett súlylökésben, míg Kővágó Zoltán a harmadik he­lyen végzett diszkoszvetésben a Rabatban rendezett vasárna­pi atlétikai Gyémánt Liga-vi­adalon. A szabadtéren tavaly vb-negyedik Márton legjobbja 18,51 méter volt Marokkóban, ahol csak a szám világsztárja, az új-zélandi Valerie Adams tudta őt megelőzni, 19,68 mé­teres dobásával. ■■■Hl Három nagyszerű szezont töltöttem el Münchenben, a csodálatos játékosok igazán hiányozni. Pép Guardiola három bajnoki cfmet és két Német Kupát gyűjtött be a három szezon során a Bayernnel, 2014 után tudott újra duplázni a bajorokkal. Pattantyús is Rió közelében ASZTALITENISZ. Pattantyús Ádám indulása is biztosnak tűnik a riói olimpián, miután az asztalitenisz nemzetközi szövetség által hétvégén köz­zétett listán az ő neve is sze­repel. - Úgy néz ki, nem hiába küzdöttünk annyit. A nemzet­közi szövetség közzétette az utolsó 7 riói férfi egyéni kvóta tulajdonosának nevét. Ott va­gyok!” - írja Facebook-oldalán a játékos, aki Póta Georgina után a második magyar ping- pongos lehet, aki kvalifikálja magát az olimpiára. avanu Verrasztó Dávid is úszott egy aranyat #***»-•■ FOTÓ: MTI/KOVÁCS ANIKÓ Az éremtáblázat élére úszták magukat Vendégfölény, hazai győzelem Bagi István (jobbra) ezúttal a védelemben kapott helyet FOTÓ: OHR TIBOR/ZALAI HÍRLAP úszás. Szombaton két-két magyar és brit, továbbá egy- egy olasz, lengyel és holland győzelem született. Cseh László a 100 pillangón remek teljesítménnyel végzett az élen. Kapás Boglárka 1500 mé­ter gyorson utasította maga mögé a mezőnyt, Juhász Adél hatodik lett. Balogh Gá­bor 200 háton negyedikként, 200 gyorson Verrasztó Evelyn ötödikként, míg Késely Ajna hatodikként csapott célba. A 4x200-as férfi gyorsváltó (Kozma Dominik, Kis Gergő, Telegdy Ádám, Bernek Péter) hetedik helyen zárt. Vasárnap Szilágyi Liliána ezüstérmet nyert 200 méter pillangón, Verrasztó Dávid aranyérmes lett 400 méter vegyesen. Kapás Boglárka szintén a dobogó legmaga­sabb fokára állhatott 400 mé­ter gyorson. Az UTE 23 éves versenyzője 4:03.47 perces országos csúccsal csapott a célba, amivel Hosszú Katinka 4:05.51 perces rekordját adta át a múltnak, és ezzel egyút­tal megszerezte negyedik el­sőségét a brit fővárosban. Előzőleg 800 és 1500 méter gyorson, valamint a 4x200 méteres gyorsváltó tagjaként is győzött. A Balog Gábor, Fi- nancsek Gábor, Cseh László, Bohus Richárd összeállítású 4x100 méteres férfi vegyves- váltó harmadik helyen zárt. Magyarország tíz aranyé­remmel az élen végzett a vi­zes Európa-bajnokság úszó­versenyeinek éremtábláját. MTI 1 sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja Hiába rúghatta számo- latlanul a szögleteket a szabolcsi csapat, a hajrában kapott gólok­kal veszített. labdarúgás. Itt is, ott is akad­tak hiányzók a szombat esti NB Il-es partiról, amely akár a gólkirályjelöltek különcsatá- ja is lehetett volna. Csakhogy egerszegi részről a listát ve­zető Daru Bence eltiltását töl­tötte (csakúgy, mint a kispad- ról száműzött edző, ifjabb Mihalecz István, akit Molnár Balázs helyettesített), így a futballisták által az NB II. má­sodik legjobb játékosának vá­lasztott Erős Gábor számára adva volt az esély, hogy ledol­gozza egygólos hátrányát. Mezőnyfölényben A kisvárdai csapatkapitány előtt adódott is egy nagy lehe­tőség az első félidőben, ame­lyet végig uralt a vendégcsa­pat. Mezőnyfölényben játszott a Várda, mindezt elsősorban a szögletek jelezték. A vendégek stábjának hamar bele kellett nyúlnia a csapatba, hiszen a ZTE-ben is megfordult Délczeg Gergelynek már a meccs elején kiújult a korábban elszenve­dett sérülése. A második játékrészben sem utalt semmi arra, hogy ezt a meccset akár el is veszítheti a szabolcsi újonc, különösen ak­kor, amikor a mezőny legjobb­ja, a pálya minden szegletében feltűnő Cseri Tamás a kapufát találta el. Számolatlanul vé­gezhette el a szögleteket a Vár­da - aztán a sarokrúgás lett a veszte. Épphogy elvégezte a tizen­kettedik szögletét a vendég­csapat (különösebb veszély nélkül, ahogy egész meccsen), amikor a meccs hajrájában az ötödik ilyen esélyéhez jutó Zete a kapu előtti kavarodást kihasználva megszerezte a vezetést. Zavartak maradtak a vendégek, gólra gólt kaptak, amivel el is dőlt a három pont sorsa. Elszállt a dobogó... A Zalaegerszeg a végén a kapufák számát tekintve is egyenlített, győzelmével ver­senyben maradt a feljutásért, a Kisvárda viszont az egymást követő második idegenbeli győzelmével gyakorlatilag ki­szállt a dobogóért vívott ver­senyből. KM-BT Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok giTE-KIsvárda Master Good 2-0 (0-0) Zalaegerszeg, 1450 néző, v.: Solymosi (Lémon, Huszár). ____ ZTE: Szappanos - Slmonfatvl, Króner, Forgács, Bedi - Szakály A. (toiler K., 60.), Patvaros - Babatl, Horváth R. (Szálkái, 60.), Városi - Wlttrédi (Bailo, 77.). Megbízott edző: Molnár Balázs. _______________________________ Kisvárda: Ivancslcs A. - Vári B„ Izing, Bagl l„ Csitus T. - Lu­cas, Mlnczér (Fodor A„ 84.) - Délczeg (Eszlátyi, 6.), Erős G., Cseri T. (Rajai, 76.) - Koszta. Vezetőedző: Soós Imre. Gél: Bedl (1-0) a 79., Babatl (11-esből, 2-0) a 82. percben 79. perc: Babati baloldali szöglete után Forgács fejelte a labdát a kapu felé, Városi a kapu torkából belepiszkált, a labda Izingről Bedl elé került, s ő 6 méterről a kapu közepé­be lőtte, 1-0. 82. perc: Városi a tizenhatoson kívül a földre került, majd onnan felpattanva megtolta a labdát Bagi István mellett, a kisvárdai védő pedig a tizenhatoson belül buktatta a hazai játékost. A megítélt büntetőből Babati ballal a balra vetődő Ivancslcs Alex mellett a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 2-0. Molnár Balázs: - Az első negyvenöt percben görcsösen és kapkodva futballoztunk. A szünet után fordulópontot jelen­tett, amikor a vendégek a kapufát találták el, azt követően azonban többet kezdeményeztünk, és két gólt is rúgtunk. Soós Imre: - A mérkőzés elején többet birtokoltuk a labdát, helyzeteink is voltak, de kimaradtak. A fordulás után mindkét csapat felvállalta a nyílt játékot. Rezes mesterhármasa, bajnok a Szpari Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés, rövid volt a nyíregyháziak kispadja. labdarúgás. A sérülések mi­att egy kapus (mezőnymez­ben) és két mezőnyjátékos ülhetett le szombaton a Szpa­ri kispadjára a Rákosmente ellen bajnokin. Sok lehető­séget így nem kapott Mátyus János, a hazaiak mestere. De nem is volt rá szükség. Ugyan a meccs elején Pölöskey Péter kihagyta a kihagyhatatlant, Igor Zofcák kapufája után, nem sokkal később indult a Rezes-show. A hazai támadó egy haza- gurítás után nem röstellte megtámadni Markek Tamást, a vendégkapus pedig úgy Rezes László kivágta a rezet... fotó: pusztai Sándor találta el ellenfelét, hogy a rukkolt még két góllal, így labda bombaként vágódott szünetre már el is dőlt a há- a kapujába. Aztán Reggie ki- rom pont sorsa. A második játékrészben is a Spartacus dominált, voltak is helyzetek, ám gól már nem született. Aztán slusszpo­énként jött a hír, miszerint a Cigánd ikszelt (l-l) Cegléden, ez pedig azt jelentette, hogy a hátralévő két forduló ered­ményétől függetlenül az NB III. Keleti-csoportjának baj­noka a Nyíregyháza Sparta­cus. KM-ML Jegyzőkönyv Városi Stadion 1000 néző, v.: Lovas (Viaián, Zahorecz). Nyíregyháza Spartacus: Perger - Szokol, Rubus, Rakovics, Törtei - Abdoura- man, Kapacina, Zofcák, Farkas (tosztics, 56.) - Rezes, Pölöskey. Vezetőedző: Mátyus János________________________________ Rákosmente KSK: Markek - Slmita, Szata, Balaskó, Szabó, Vass, Vattai, Farkas, Király, Turcsik, Fitos. Vezetőedző: Tóth János. Gól: Rezes (15., 24., 31.) Labdarúgás: NBII. A 28. forduló eredményei: Ajka-Vác 1-2 (0-1), Csákvár-Siófok 1-0 (0-0), Budaörs-Mezőkö- vesd 0-1 (0-0), Szigetszentmiklós-Dunaújváros 2-1 (1-1) Szeged-Sopron 0-0, Soroksár-Bal- mazújváros 5-0 (2-0), Gyirmót-Szolnok 3-1 (3-0). A bajnokság állása 1. Gylrmót 28 19 5 4 51-23 62 2. Mezőkövesd 28 15 6 7 37-25 51 3. ZTE 28 15 4 9 48-29 49 4. Csákvár 28 15 3 10 54-45 48 5. Kisvárda 28 13 7 8 56-34 46 6 Balmazújváros 28 13 6 9 39-38 45 7. Soroksár 28 12 8 8 42-26 44 8. Siófok 28 11 5 12 32-40 38 9. Budaörs 28 11 4 13 37-43 37 10. Szeged 28 10 6 12 35-39 36 11. Sopron 28 9 6 13 36-35 33 12. Vác 28 9 3 16 28-48 30 13. Szolnok 28 7 9 12 32-38 30 14. Dunaújváros r-o CD 6~ 9 13 32-54 21 15. Szigetszentmiklós 28 6 9 13 31-54 27 16. Ajka 28 4 8 16 23-42 20 Sporthírek Utolsók. Befejezte szereplését férfi röplabda-válogatottunk az Európa-bajnoki selejtezők első fordulójában. A mieink a norvégjai Strauméban az angolokkal csaptak össze, s ezúttal is 3:2-es vereséget szenvedtek, így a csoport utolsó helyén végeztek. __________________________ Kanadai siker. A kanadai válogatott 2-0-ra nyert a finnek ellen a hokivilágbajnokság döntőjében. Az orosz válogatott szépen búcsúzott a hazai rendezésű viadaltól, miután a bronzmeccsen 7-2 arányban diadalmaskodtak az USA legjobbjai felett. A siker elmaradt, de a Bátor bent maradt A Nyírbátori FC nem boldogult a Diósgyőr ll-vel a hazai bajnoki mérkőzésen. labdarúgás. Miután szomba­ton kikapott a Felsőtárkány, matematikailag is eldőlt, hogy a Nyírbátori FC már nem kerül­het az NB III. Keleti csoportjá­nak utolsó helyére, magyarán a vasárnapi meccsen már biz­tos bennmaradóként léphetett pályára. Jó iramú, színvonalas első félidőt produkáltak a csa­patok, több hazai lehetőséggel. Különösen a Vámos Márk-Bagi Ákos baloldali támadószekció volt elemében, több látványos támadásvezetésük tapsra ra­gadtatta a nézőket. A második félidőben erősített a DVTK II, mezőnyfölényben játszott, és a széleken vezetett gyors ak­ciókkal bontotta meg a hazai védelmet. Az ebből szerzett gólokkal megérdemelten sze­rezték meg idegenbeli győzel­müket. KM Labdarúgás NB IIL, Keleti csoport, 32. forduló 0-2(0-0) Nyírbátor, 250 néző, v.: Szilágyi S. Nyírbátor Tóth Sz. - Terdik (Török l„ 56.), Ambrusz, Fabu M„ Mül­ler Zs., Vámos M„ Lipcsei M„ Boros D„ Bagi Á. (Soós T„ 79.), Szilágyi K„ Nagy D. Edző: Márton István. Diósgyőr II: Egyed - Bodnár D. (Germán G„ 75.), Csicsvári, Mahalek, Lőrina P„ Szabó B. (Elek R„ 88.), Kövér K„ lesó, Oláh B„ Kádas (Balogh A., 60.), Boros G. Edző: Sütő Szilárd. Gól: Balogh A. (75.), Boros G. (85.). Jó: Ambrusz, Lipcsei M„ illetve Csicsvári, Mahalek, Szabó B„ Balogh A. (Tudósító: Bállá István) Márton István: - A hétvége legnagyobb pozitívuma, hogy elértük legfontosabb célunkat, a bennmaradást. Ezen a mérkőzésen Diósgyőr csapatunk fölé nőtt, főleg fizikálisán. Sütő Szilárd: - Végig jó felfogásban futballoztunk a szervezett, jó csapat otthonában. Úgy gondolom, teljesen megérdemelten szereztük meg a három pontot. Labdarúgás: NB III., Keleti-csoport A 32. forduló eredményei: Felsőtárkány-Somos SE 1-3, Putnok-Tállya 3-1, CeglédE—Ci- gánd 1-1, Jászbetény-REAC 2-1, DVSC-DEAC ll-Kazlncbarcika 0-3, Hatvan - Újpest II. 0-1. A bajnokság állása ; i , 7 7: jJT' - . .. 1. Nyíregyháza Spartacus 30 25 2 3 71-18 77 2. Cegléd 31 23 4 4 59-23 73 3. Cigánd 30 19 6 5 77-37 63 4. Putnok 30 16 5 9 52-35 53 5. Hatvan 30 17 1 12 45-33 52 6. Kazincbarcika 30 14 10 6 55-31 52 7. Rákosmente KSK 30 13 8 9 64-46 47 8. Újpest II 30 12 4 14 33-59 40 9. Jászberény 30 11 6 13 53-42 39 10. Somos SE 30 11 5 14 34-46 38 12. DVTK II 30 11 4 15 36-43 37 11. DVSC-DEAC II 30 10 6 14 43-46 36 13. Nyírbátor 30 6 7 17 30-63 25 14. Tállya 30 6 6 18 29-51 24 15. REAC 30 6 5 19 33-69 23 16. Felsőtárkány 31 5 6 20 28-70 21 17. Tiszaújváros 30 4 9 17 20-50 21