Kelet Magyarország, 2016. április (73. évfolyam, 76-101. szám)

2016-04-04 / 78. szám

2016. ÁPRILIS 4., HÉTFŐ 9 Tőzsér Dánielt a Debrece­ni Klinikán bélpanaszokkal operálták meg, jelenleg Ma­gyarországon lábadozik, így kihagyta csapata, a Queens Park Rangers Middlesbrough elleni péntek esti angol má­sodosztályú bajnoki mér­kőzését, de a tavasszal még játszana. Bernd Storck szö­vetségi kapitány a Norvégia elleni pótselejtezőn már nem számított a 31-szeres váloga­tott labdarúgóra. Ha tudom, hogy így nyerünk, már az ötö­dik percben kiállíttattam volna magam. Sergio Ramos, a Real Madrid hátvédje viccet csinált a kiállításából, miután csapata tíz emberrel a hajrában nyerte meg a Barcelona elleni idegenbeli spanyol futballrangadót. Pólóban azért verjük a gallokat vízilabda. A magyar férfivá­logatott magabiztos győze­lemmel kezdett az olaszor­szági Triesztben az olimpiai kvalifikációs tornán, miután az első fordulóban hat góllal, 13-7-re győzte le Franciaor­szágot. Sikerünket a 6-O-ra megnyert első negyeddel alapoztuk meg. Csapatunk legeredményesebb játékosai a három-három gólig jutott Varga Dániel és Vámos Már­ton voltak. A mieink hétfőn ( 16.30) Kanada ellen folytat­ják a szereplésüket. Győztes gól emberhátrányban A hetven percet tíz emberrel játszó Kis­váráénak idegenben továbbra is jól megy, most Ajkán nyert. labdarúgás. Vesztes meccs után egyébként is szokás vál­toztatni az összeállításon, és a kisvárdaiak a Soroksár elle­ni hazai 2-3 után az eltiltások és sérülés miatt is rá voltak kényszerülve erre. A szombat esti ajkai bajnokin a kiállított Fodor Andrást végül Csilus Tamás helyettesítette a vé­delem bal oldalán, mellette a tengelyben Papucsek Bar­na tűnt fel az ötsárgás Graszl Károly helyén, a felépülőben lévő Rajczi Péter a kispadra ült le, így Eszlátyi István ke­rült a kezdőbe. Piros lap, kényszerszünet Aztán nem telt el húsz perc és a támadó már jöhetett is le a pályáról. Ribánszki Lászlót ugyanis kiállította a játékve­zető, miután a tizenhatoson kívülre futva elütötte Sowun- mi Thomast, így a debütáló Lékai Soma állt a kapuba, akiért mezőnyjátékost kellett feláldozni. A megítélt sza­badrúgást' csak jó húszperces közjáték után végezte el, és csavarta a lécre Melczer Vil­mos, mert Hofbauer Roland játékvezetői asszisztens nem Megnyugodtak a kedélyek, a Várda pedig emberhátrány­ban sem pusztán a túlélésre játszott. Jött is a gól, ki más, mint Erős Gábor jóvoltából, a Cseri Tamás felvágásért meg­ítélt büntetőt értékesítve. Kettős cserével próbált éle­tet lehelni csapatába az ajkai edző, Székely Tibor, de hiába állt át a kétcsatáros játékra a házigazda, meddő fölénye nem párosult helyzetekkel. Már negyedik a csapat A végén azért volt két lehető­sége a sereghajtónak, Sowun- mi lövése után Lékai nagyot védett, így megszületett az újabb kisvárdai győzelem, amivel a tabella negyedik he­lyére lépett előre a tavaszi hat meccséből ötöt idegenben - veretlenül - megvívó társa­ság. Mi lenne itt, ha a Soroksár elleni hazait is hozza a Vár­da...? KM-BT A győztes gólt szerző Erős Gábornál az ajkai meccsen is jó helyen volt a labda' fotó: veol.hu érezte magát biztonságban az Béla játékvezető a rend hely­űt verbálisán inzultáló kisvár- > reálltáig az öltözőbe paran- dai szurkolók előtt, így Botló csolta a csapatokat. Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok PC ABaHOsvárda Master Good ____ ____0-1 (O-IJ Ajka, 300 néző, v.: Botló (Horváth Z„ Hofbauer). ____________ Ajka: Gőcze - Fodor M„ Jagodics B. (Kollega K., 72.), Zámbó, Csehi T. - Horváth A., Melczer (Sóron, a szünetben) - Major N. (Pál D., a szünetben), Stieber A„ Czár - Sowunmi. Vezetőedző: Székely Tibor. Kisvárda: Ribánszki - Vári B., Izing, Papucsek, Csilus T. - Lucas, Erős G. (Molnár R„ 78.), Bagi I. - Cseri T. (Koszta, 87.), Délczeg, Eszlátyi (Lékai. 21.). Vezetőedző: Soós Imre. ______________________ Gól: Érős G. (11-esből, 0—1) a 43. percben. Kiállítva: Ribánszki a 19. percben _____________________________________ Percek, események 19. perc: Izing röviden fejelte haza a labdát, a tizenhatoson kívülre futó Ribánszki ütközött a labdát mellette eltoló Sowunmival. Botló Béla játékvezető kiállította a kisvárdai kapust, majd az eset után húsz percet állt a játék, amíg le nem nyugodtak a kedélyek. Miután visszatértek a csapatok az öltözőből, Melczer a frissen beállt kapus, Lékai fölött a lécre csavarta a labdát a 18 méteres szabadrúgásból. 43. perc: Cseri felvágásáért a Kisvárda jutott tizenegyeshez, ame­lyet Erős Gábor értékesített, 0-1. Mesterszemmet Székely Tibor: - Megszeppentünk a kiállítástól, utána pedig egy buta tizenegyes megpecsételt? a sorsunkat. Azt követően már semmisem sikerült. _________________________________ Soós Imre: - Nagyon nagyot küzdöttek a játékosaim, hetven percig emberhátrányban játszottak, és így is nyerni tudtak. Győzni jöttünk, teljesítettük! Labdarúgás: NB II. 21. forduló Tbvibbl eredmények Balmazúlváros-Zaíaegerszeg 1-0 (0-0) Szigetszentmiklós-Szeged 0-3 (0-0) Mezőkövesd-Csákvár 3-0 (1-0) Siófok-Soroksár 0-1 (0-0) Dunaújváros-Szolnok 1-1 (1-D. Gyirmót-Budaörs 3-2 (2-1) Vác-Soproni VSE 0-1 (0-1) l.Gyirmót 21 14 5 2 35-16 47 2, Mezőkövesd 21 11 5 5 30-21 38 3. Zalaegerszeg 21 11 3 7 37-22 36 4. Kisvárda 21 9 6 6 40-27 33 5.Csákvár 21 10 2 9 39-39 32 6. Balmazújváros 21 9 5 7 29-27 32 7. Sopron 21 9 3 9 30-24 30 8. Budaörs 21 9 3 9 32-34 30 9.Szeged 21 8 4 9 27-30 28 10. Siófok 21 8 4 9 24-30 28 11. Szolnok 21 6 6 9 25-29 24 12. Soroksár 21 5 8 8 21-25 23 13. Dunaújváros 21 5 8 8 27-33 23 14. Vác 21 6 3 12 20-30 21 i 15. Szigetszentmiklós 21 4 9 8 25-40 21 16. Ajka 21 4 6 11 18-32 18 Elhunyt Sárosi László GYÁSZ. Életének 85. évében 46-szoros válogatott, két vb-t elhunyt Sárosi László, a Vasas is megjárt futballistája. Labdarúgás: NB Hl. Keleti csoport, 25. forduló További eredmények: Cegléd-Jászberény 2-1, Somos SE-Hatvan 0-2, Cigánd-Kazinc- barcika 3-1, Újpest ll-Tiszaújváros 3-2, Tállya-DVSC-DEAC 1-1, REAC-Diósgyőr II0-3. Szabadnapos: Rákosmente KSK. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: .......... t .. _____________________ 1. Nyíregyháza Spartacus 24 20 1 3 57-14 61 2. Cegléd 24 19 1 4 48-19 58 3. Cigánd 23 15 4 4 62-27 49 4. Hatvan 24 14 1 9 36-24 43 5. Kazincbarcika 24 11 9 4 43-25 42 6. Putnok 23 11 4 8 36-30 37 7. Rákosmente KSK 23 10 7 6 48-32 37 8. Somos SE 23 9 5 9 26-33 32 9. Újpest II 23 9 4 10 26-47 31 10. Jászberény 24 8 5 11 43-36 29 11. Diósgyőr II 23 8 4 11 25-35 28 12. DVSC-DEAC 24 7 5 12 33-31 26 13. Nyírbátor 24 5 7 12 22-49 22 14. Felsőtárkány 24 5 5 14 25-52 20 15.REAC 23 5 4 14 24-52 19 16. Tállya 23 4 3 16 21-41 15 17. Tiszaújváros 24 2 7 15 14-42 13 Luis Ramos rendre ellenfele sarkában volt, a Szpari jó időben, rossz pályán verte a Putnokot fotó: putnokfc.hu Értékes három pont Putnokról Közvetlen riválist vert és előzött a Nyírbátor A listavezető Nyíregy­háza Spartacus mind­két félidő hajrájában eredményes volt. LABDARÚGÁS. Mátyus János váltott pár helyen a Felső- tárkány elleni, hazai pályán győztes csapaton. Volt, aki az akkori kezdőjéből a kispadra került szombaton Putnokon, mások viszont kezdéstől játszhattak. Levegőben a labda A körülmények közül az idő­járással nem volt gond, a pá­lya talajával annál inkább. A dadogós játéktéren nehéz volt pontosan szövögetni az akciókat, így aztán mindkét együttes igyekezett minél többször a levegőbe emelni a játékszert. Inkább a vendé­gek irányították a játékot és az első játékrész hajrájában ez gyümölcsözött is, ekkor Harsányi Zoltán ollózós moz­dulattal talált a hazaiak kapu­jába. A második félidőben volt egy húszperces jó időszaka a putnoki csapatnak, ám nem tudták bevenni Ovszijenko Volodimir kapuját. A Szpari- nak is akadt helyzete, ezek is kimaradtak, mígnem néhány perccel a lefújás előtt Törtei Tamás szögelete után Moha- madou Abdouraman a kapu­ba fejelte a labdát, ezzel vég­leg eldöntötte a három pont sorsát. km labdarúgás. Kellemes napos időben kezdődött a Nyírbá­tori FC NB III-as csapatának szombati, felsőtárkányi mér­kőzése. A vendégek támadó­lag léptek fel, aminek hamar meg is lett az eredménye, de a hazaiak két perc múlva ki­egyenlítették hátrányukat. Ezzel négy kapott gól nélküli mérkőzést és 372 percet köve­tően rezdült meg újra Fülöp Gergő hálója. Továbbra is a Bátor volt a kezdeményező, és az első félidő hajrájában is­mét vezetéshez jutott. A második játékrész elején megfogyatkozott az NYFC Lipcsei Márk második sárga lapos kiállítása miatt, de a já­ték képén ez nem látszott. A vendégek uralták a meccset, és még tíz emberrel is növelni tudták előnyüket. A hazaiak nem tudtak közelebb kerülni a Bátorhoz, és a látottak alap­ján a mintegy tízfős bátori szurkolótábor támogatásával Vámos Márton gólja adta meg a kegyelemdöfést a felsőtárkányi csapatnak fotó: sipeki Péter jogosan szerezte meg a ven­dégcsapat a három pontot. Zsinórban ötödik meccsén maradt veretlen az NYFC, Márton István edző visszaté­rése is sikeres lett. km Totó 13. hét/2. forduló A helyes tipposztop 1. Barcelona-Real Madrid 1-2 2 2. Bayern München-E. Frankfurt 1-0 1 3. Ingolstadt-Schalke 04 3-0 1 4. Malnz-Augsburg 4-2 1 5. Hannover-Hamburg 0-3 2 6. Darmstadt-VfB Stuttgart 2-2 X 7. Dortmund-Bremen 4-2 1 8. Mönchengladbach-Hertha BSC 5-0 1 9. Hoffenheim-1. FC Köln 1-1 X 10. Debrecen-Ferencváros 2-1 1 11. Juventus-Empoll 1-0 1 12. Udinese-Napoli 3-1 1 13. Fiorentina-Sampdoria 1-1 X 14. Lazio-Roma 1-4 2 A Győr mármost döntésre vitte kézilabda. A női Bajnokok Ligájának magyar negyed­döntőjének első mérkőzésén a Győr ETO KC a Ferencváros dabasi otthonában aratott könnyed, 3l-l8-as győzelmet. Ezzel a győri visszavágóra nem maradt eldöntendő kér­dés, biztosra vehető, hogy az ETO jut a budapesti négyes fináléba. km A fradlsták Llnn Sullandot sem tudták megállítani fotó: mti NB III. Keleti csoport, 25. forduló Putnok-Nyíregyháza Spartacus___________________________________0-2 (0-1) Putnok, 500 néző, v.: Ducsai. Putnok: Botló - Nylsalovits, Molnár, Fehér, Süttő, Mardnaskó (Sápi, 74.), Tóth (Kovács, 73.), Zimányi A. (Szemere, 82.), Madarász, Zimányi Á, Bene. Edző: Koszta Péter. Spartacus: Ovszijenko - Szokol, Rubus, Szalai, Törtei, Ramos, Zofcák, Kosztlcs (Abdouraman, 62., Rezes (Pölöskey, 75.), Harsányt Szécsl (Pálinkás, 85.). Edző: Mátyus János._____________________________________________________________ Gól: Harsányi (43.), Abdouraman (85.)______________________________________ Mesterszemmel Koszta Péter: - Az első félidőben gyáván játszottunk, a másodikban úgy gondolom jobbak voltunk, megvolt az esély az egyenlítésre, de egy újabb rögzített helyzet után eldőlt a meccs. Mátyus János: - Pontosan olyan találkozót játszottunk, mint Cegléden, azzal a különbség­gel, hogy ezúttal fejben rendben voltak a játékosaim, és kihasználták a helyzeteket. Nagy győzelmet arattunk nehéz mérkőzésen. NB III Keleti csoport, 25. forduló Felsőtárkány SC-Nyírbátori FC 1-3 (1-2) Felsőtárkány, 200 néző, v.: Pillók. Felsőtárkány: Tajtl N. - Hirschler, Zsély (Árvái, 50.), Ná- nási, Balogh B„ Engel (Pataki Zs., a szünetben), Soltész B. (Bocsi, 82.), Kálmán J„ Molnár M., Karacs, Viscsák. Edző: Uray Attila. Nyírbátor Fülöp G. - Lipcsei M„ Ambrusz, Fabu M., Bagi I., Benkő B„ Müller Zs„ Illés Gy„ Vámos M. (Nagy D„ 76.), Török I. (Szilágyi K„ 62.), Lakatos L. (Terdik, 85.). Edző: Márton István. _________________________________________ Gól: Zsély (12.), Illetve Török I. (10.), Bagi I. (37.), Vámos M. (70.). Kiállítva: Lipcsei M. (má­sodik sárga lap után, 60.). Jó: Zsély, Illetve Bagi Á„ Müller Zs„ Illés Gy„ Vámos M. (Tudósító: Janovlcs János) ______________________________________________________ Mesterszemmel __ ____ __ Uray Attila: - Olyan gólokat kaptunk, amiket egy U16-os csapatnak sem Illik. A kevesebbet hibázó csapat nyert. Márton István: - Végig uraltuk a mérkőzést, győzelmünkhöz a kiállítás ellenére sem férhetett kétség.