Kelet Magyarország, 2016. március (73. évfolyam, 51-75. szám)

2016-03-07 / 56. szám

2016. MÁRCIUS 7., HÉTFŐ 9 Amikor először a kezembe fogtam, meg fel­vettem a pólót, mosolyogtam örömömben. Vélekedett a spanyol Ambros Martin, aki Magyarország feliratú pólóban Elek Gáborral meg­tartotta első edzését a női kézilabda válogatottnál. Orosz Viktor nyerte meg az an­karai teremíjász-világbajnok- ság junior csigás versenyét. A 17 éves debreceni sportoló ifjúsági országos csúcsot jelen­tő 593 ponttal került a kieséses szakaszba, majd a döntőben egypontos különbséggel győz­te le görög ellenfelét. Orosz Viktor harmadik korosztályos világbajnoki címét szerezte, ugyanis 2014-ben a juniorok, tavaly pedig az ifjúságiak kö­zött is a legjobbnak bizonyult. Ukrán és német csapatok ellen kézilabda. A Veszprém szom­baton nagy csatában 27-25-re legyőzte a lengyel Wisla Ploc- kot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek utolsó fordulójában. Ezzel a magyar csapat második he­lyén végzett, és az ukrán Mo­tor Zaporizzsjával kell játsza­nia a negyeddöntőbe jutásért. A Szeged 27-26-ra kikapott a Kielce otthonában, ezzel az ötödik helyen zárt a B-cso- portban, így a német Kiellel találkozik a legjobb nyolc közé jutásért vívandó párharcban. A győztes páros meccs utáni magyar öröm, balról: Fucsovics Márton, Gödry Levente és Kuharszky Zoltán csapat- kapitány FOTÓ: HUNTENNIS.HU A páros már hozta a páratlan sikert A nyíregyházi Fucsovics Márton szombaton is hozzátett a Davis-ku­pa-válogatott győzel­méhez. tenisz. Jól mutatott, hogy a pénteki játéknapot követő­en 2-0-ra vezetett a magyar Davis-kupa-válogatott az Iz­rael elleni mérkőzésen, de az euro-afrikai zóna I-es csoport­jában kiírt összecsapás még tartogatott veszélyeket a mie­ink számára. Az egyik éppen a szombati páros volt, amelynek kereté­ben a vendégek bombaerős duót küldtek a városligeti műjégpálya medrében felhú­zott sátor salakos pályájára, az egyéniben a világranglista 89. helyen álló Dudi Szelát és a páros rangsor korábbi ötödik­jét, a jelenleg is 49. Jonathan Erlichet. Már elrepült Kínába Magyarországot Fucsovics Márton (203.) és Gödry Le­vente (1027.) képviselte, és újra kiderült, a Davis-kupá­ban nem minden a ranglis­tahelyezés, remek játékkal, a közönség által támogatva eltüntethető a különbség, mint ahogy a magyarok tették szombat délután. Fucsovicsék 7:6 (7-2), 3:6, 7:6 (7-5), 7:6 (lO-8)-ra nyertek, úgy, hogy a harmadik szettben 0:3-ról, a negyedikben 2:5-ről fordí­tottak. A magyarok ezzel 3-0- ra vezettek, amivel idő előtt megnyerték a párharcot. A vasárnapi meccsek már tét nélküliek voltak. Nagy Péter tét nélküli mérkőzésen kika­pott Amir Weintraubtól, Bor­sos Gábor pedig Edan Lesemé­től, így válogatottunk 3:2-re nyert. Fucsovics Márton már nem lépett pályára, és este Kína felé vette az irányt, ahol a következő három hétben fog versenyezni. km-bt A kisvárdaiak hát­rányból fordítottak a labdarúgó NB II. újabb idegenbeli mérkőzésén. labdarúgás. Ott folytatta a Kisvárda Master Good a Szeged gyulai otthonában, ahol Gyirmóton abbahagyta. Helyzettel. Erős Gábor fejese azonban elhalt Szánta Leven­te ölében, így továbbra is vár­ni kellett az NB Il-es szabolcsi csapat újabb góljára. A tavaszt két vereséggel kezdő szegediek is éledez­tek, előbb Szabó Péter találta el a lécet, majd Tóth Gábor a kapuba lőtt, amihez kellett a kisvárdai védelem határozat­lansága is a szögletet követő szituációban. Ment előre a Kisvárda, és még szünet előtt kiegyenlí­tett, a házi gólkirály Erős Gá­bor használta ki a bizonyta­lankodó hazai védők hibáját. A második félidőben is ment előre a Várda, és majd­nem a vesztébe rohant. Egy rosszul elvégzett szabadrú­gást követően kontrázott a Szeged, Szabó Péter egyedül vezette a labdát Ribánszki Lászlóra, aki lelopta a labdát a szegedi játékos lábáról. Megsérült Erős könyöke Kulcsmomentum volt, az vi­szont nem javította a vendé­gek győzelmi esélyeit, hogy Erős ráesett a könyökére, és le kellett cserélni. A hajrában felgyorsultak az események, előbb Rajczi Péter pörgette a lécre a labdát, majd Lucas Marcolini remek átlövésből szerzett gólt. Mint utóbb ki­derült, győztes találatot, ami az őszihez hasonlóan megint Erős Gábor góljával egyenlített a Kisvárda fotó: racskó tibor a Szeged ellen eredményezte dégcsapat, amelynek erejét a várdaiak első sikerét. Meg- bizonyítja, hogy hátrányból is szolgált a győzelemért a ven- talpra tudott állni. KM-BT Labdarúgás: NB II.: 18. forduló _ ____________________________________________________________ Gyula, 400 néző, v.: Gyarmati (Vígh-Tarsonyi.Máyer).__________ Szeged: Szántai - Ächim, Tóth G., Farkas M., Zabari - Szabó P., Király P. (Zádorl, 89.), Oláh G., Berde - Germán I, Obot (Hegedűs M., a szünetben). Vezetőedző: Klausz László. Kisvárda: Ribánszki - Vári B), izing, Papucsek (Graszl K„ 89.). Fodor A. - Lucas, Bagi I. - Kosz- ta, Erős G. (Délczeg, 64.), Cseri T. (Eszlátyi, 69.) - Rajczi. Vezetőedző: Soós Imre. Gól: Tóth G. (1-0) a 25., Erős G. (1-1) a 41., Lucas (1-2) a 83. percben ____________________ 25. perc: Tóth Gábor 16 méterről a kapu közepébe bombázott, 1-0. ________ 41. perc: Erős Gábor 16 méterről a kapu bal oldalába lőtte, 1-1. Lucas 20 méterről lőtt, a labda egy védőn megpattanva vágódott a hálóba, 1-2. Klausz László: - Törvényszerű a futballban, hogy a sok kihagyott helyzet és az egyéni hibák megbosszulják magukat.________________________________________________________ Soós Imre: - Az első félidőben is mi uraltuk a játékot, helyzeteink is voltak, ennek ellenére a hazaiak szerezték meg a vezetést. A második félidőben a küzdelem dominált, de igazságta­ian lett volna, ha nem nyerünk. _________ ___________________________ További eredmények: Dunaújváros-Balmazújváros2-3 (l-l),Sopron-Budaörs2-0 (1-0), Csákvár-Ajka 3-1 (0-0), Gyirmót-Soroksár 1-0 (0-0), Szolnok-Szigetszentmiklós 1-1 (1-0), Vác-Sióf0kg-1 (0-0), ZTE-Mezőkövesd 0-1 (0-1) __________________ 1. Gyirmót__________________________18 ________12 27-11 40 2. ZTE 18 10 3 5 31-16 33 3. Budaörs 18 9 •>2 7 28-26 29 8. Mezőkövesd 18 8 5 5 24-20 29 4. Siófok 18 8 4 6 24-22 28 5. Kisvárda 18 7 6 5 34-24 27 6. Sopron 18 8 2 8 27-21 26 7. Csákvár 18 8 2 8 32-35 26 9. Szeged 18 7 2 9 23-29 23 10. Balmazújváros 18 6 5 7 21-27 23 11. Szolnok 18 6 4 8 23-26 22 12. Dunaújváros 18 5 6 7 24-28 21 13. Szigetszentmiklós 18 4 8 6 23-32 20 14. Vác 18 5 3 10 16-23 18 15. Ajka 18 4 5 9 17-28 17 16. Soroksár 18 3 7 8 16-22 16 Labdarúgás NB ül, Keleti csoport ____________ Jászberény-Nyíregyháza Spartacus 2-1 (1-1) Jászberény 200 néző, v.: Berényi (Kovács II, Temleitner). Jászberény: Miski - Tisza, Mile, Nyicsenko (Nagy, 89.), Lékó, Sorecz, Kovács (Litkei, 91.), Ulvicki, Szanyi, Kis, Lukács (Páles). Vezetőedző: Igor Nicsenko. Spartacus: Ovszijenko - Szokol, Rakovic, Szalai, Törtei - Zofcák, Ramos (Szécsi, 61.), Abdouraman, Farkas (Pálinkás, 66.) - Pölöskey, Csorba. Vezetőedző: Mátyus János. GÓL Ulvicki (26.), Mile (54.), illetve Pölöskey (36.) _______________________ Mát yus ] j.nos: - Második vereségünket szenvedtük el, a Jászberény megérdemelten nyerté meg a mai találkozót. Újpest II - Nyírbátori FC 0-2 (0-2) Szusza-stadion edzőpálya, 80 néző, v.: Németh R. Újpest Banai D. - Bogdán E., Kecskés Á. (Makrai M., a szünetben), Pavkovics, Knap, Sándli (Ferkel, a szünetben), Nyilas B„ Tóth J., Gere Z„ Fiikor, Gögitz (Tóth R., 60.). Edző: Víg Péter. Nyírbátor Fülöp G. - Benkő B„ Ambrusz, Gál R„ Bagi Á„ Müller Zs„ Szilágyi K. (Lipcsei M., 72.), Lakatos L, Fabu M. (Vámos M., 65.), Illés Gy., Nagy D. (Soós T., 87.). Játékos-edző: Ambrusz Árpád. Gól: Nagy D. (3.), Fabu M. (20.). Jó: Kecskés Á.. Fiikor, illetve Gál R„ Ambrusz, Bagi Á„ Szilágyi K., Lakatos L. (Tudósító: Janovics János)_______________________________________________________ iövábbi eredmények: Cegléd-Hatvan 2-0 (2-0), Felsőtárkány-Kazincbarcika 3-2 (2-0), Putnok-Rákosmente 0-0,Somos SE-REAC 2-1 (0-0), Tiszaújváros-DVSC-DEAC II0-4 (0-2), TáUya-DVTK II1-4 (1-4). Szabadnapos: Cigánd ______________________________ A bajnokság állása 1. Nyíregyháza Spartacus 20 17 1 2 48-13 52 2. Cegléd 20 16 1 3 44-17 49 3. Cigánd 19 12 3 4 53-22 39 4. Kazincbarcika 20 10 8 2 37-18 38 5. Fiatvan 20 11 1 8 27-21 34 6. Rákosmente 20 9 7 4 44-17 34 7. Putnok 19 8 4 7 28-23 28 8. Somos SE 19 8 4 7 23-29 28 9. Jászberény 20 8 3 9 40-31 2/ 10. DVSC-DEACII. 20 6 4 10 27-26 22 11. Újpest II. 20 6 4 10 18-43 11 12. DVTK1I. 20 6 3 11 20-35 21 13. Felsőtárkány 20 5 5 10 23-37 20 14. RÉAC 20 5 4 11 21-43 19 15. Tállya 19 4 2 13 20-33 14 16. Tiszaújváros 20 2 6 12 11-35 12 17. Nyírbátori FC 20 2 6 12 17-48 12 Váratlan pofon Jászberényben A tartalékos Szpari elszenvedte második bajnoki vereségét. laboarúgás. Remek időben, a munkanapos szombat mi­att gyér érdeklődés mellett kezdte meg szomhat délután jászberényi vendégszereplé­sét a Spartacus. A mérkőzés első negyedében a középpá­lyán gyűrték egymást a felek, mígnem a Szparival NB Il-es bajnoki cimet szerző Ulveczki Mihály 18 méteres bombagól­jával előnyhöz jutottak a heré­nyiek. Sokáig nem örülhettek, mert a játékot végül vállalni tudó Pölöskey Péter hamar egali­zált. A játékrész hajrájában Ovszijenko Volodimir védte Mile Krisztián szabadrúgását. A második félidő elején ugyanez volt a felállás, ám ek­kor már a tar fejű jászberényi mattolta a vendégek kapusát, így ismét előnyhöz jutottak a hazaiak. Mátyus János a hátrány tudatában cserélt, mégpedig két támadót, Szécsi Márkot és Pálinkás Gergőt is pályára küldött. A házigazda őrizte az előnyt, a nyíregy­háziak pedig hiába játszot­tak fölényben nem sikerült az egyenlítés. Ezzel Mátyus János együttese elszenvedte második bajnoki vereségét. Mivel a Cegléd nyert a Hatvan ellen, a nyíregyháziak előnye három pont... km-ml Pölöskey Péter (60) még egyen­lített Ulvicki Mihály (elöl) gólja Után... FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Kiböjtölték, végre három pontot szereztek A vendeg nyírbátoriak kihasználták az újpesti hibákat. labdarúgás. Látszott a mér­kőzés elején, hogy három pontért utazott a Nyírbátori FC a vasárnapi, újpesti NB III-as bajnokijára. A tét nagy volt, és ez egyben motivációt is jelentett a csapat számára, az első húsz percben két szép góllal megadták a vendégek a mérkőzés alaphangját. Talán a szokatlan időpont miatt a Bátoron időnként a fá­sultság jelei mutatkoztak, de az ellenfelet így sem hagyták helyzetbe kerülni. A második félidőben többet bi ’tokolta a labdát a kis Újpest, de túl sok veszélyt nem jelentett a báto­rt kapura. A mérkőzés képe alapján megérdemelt vendéggyőze­lem született. km Mesterszemmel Víg Péter (Újpest II): - Hiába játszottunk mezőnyfölényben, ezt nem tudtuk a támadójá­tékunkban mjnőségként bevenni. Két hatalmas hibától eUs dőlta^mérközés. _ Ambrusz Árpád (Nyírbátor): - Győzni jöttünk, a legfontosabb a három pont megszerzése volt, amit fegyelmezett játékkal sikerült is elérnünk. Úgy látom, még mindig többen nem hisznek magukban. Ezt a győzelmet Fülöp Gergő édesapja és Vályogos János törzsszurkolónk emlékének ajánljuk.