Kelet Magyarország, 2015. március (72. évfolyam, 51-76. szám)

2015-03-09 / 57. szám

2015. MÁRCIUS 9., HÉTFŐ 10 Sport KELET wmmm mm La^larúgás: NB III Keleti csoport, 17. forduló Éppen időben jött az öngól Klsvárda Master Good-Bp. Honvéd-MFA ?- 3-2Ó-0) Kisvárda, 800 néző, v.. Szilágyi S. Klsvárda: Vasas G. - Molnár R., Kardos N., Szűcs I, Kondás K„ Fodor A., Erős G. (Minczér, 66.), Nagy R. (Bouard Ramos, 58.), Müller Zs., Milovac, Lucas (Brankovics, 74.). Szakmai Igazgató: Révész Attila. Honvéd-MFA: Czuczi - Erdős, Dékány, Marku, Czár, Tóth B. (lonescu, 82.), Csábi M. (Miskei, 72.), Lőrin- czy, Koszta M., Szabados K. (Herjeczki, a szünetben), Holender. Edző: Simon Miklós. A szurkolónak is szüksége van a meccsre, és mivel a kispesti ultrák bojkottálják az NB l-es csapat fellépéseit, felesküdtek az akadémistákra, így vagy negyvenen elkísérték őket Kisvárdára. Egész jó hangulat kerekedett ezáltal (MTK-, Paks-, Duna­újváros- -soroljuk még? - -meccsekhez szokott szurkolók csak kapkodták volna a fejüket), és a korai kétgólos vezetés a hazaiak harci kedvét is növelte. Nem túlzás, húsz perc alatt akár hattal is mehetett volna a Várda. Azt Lakat Károly óta tudjuk, hogy a félidőben a legrosszabb eredmény a 2-0, és valóban csak addig tűnt meggyőzőnek a vezetés a túlzottan magabiztos Kisvárda számára, míg az ellenfél nem szépített. Az egyenlítéshez jókora kapushiba is kellett: Vasas Gergő lehajolt a feléje guruló labdáért, de átcsúszott a kezei között, az előző héten még a Szpari ellen játszó Lőrinczy Attila pe­dig élt a lehetőséggel. Azt hittük, ugyanott tartunk, mint ősszel, amikor a kupameccset mindig döntetlen követte, de a ráadásban, az előtte nagy helyzetet rontó Myke Bouard Ramos élesen középre lőtt labdáját az albán Kristi Marku a saját kapujába vágta - kisegítve ezzel a fontos három ponthoz jutó várdaiakat. Gól: Kardos N. (4.).. Milovac (14.), Marku (öngól, 93.), illetve Koszta M. (70.), Lőrinczy (78.). Jó: Molnár R., Müller Zs„ Milovac, illetve Lőrinczy, Koszta M„ Holender. (Tudósító: Bodnár Tibor) ______ Révész Attila: - Idegőrlő mérkőzésen végig érezhető volt a feszültség a játékosokon, ennek a számlájára írhatjuk az óriási egyéni hibákat. Szerencsére nem ismétlődött meg az őszi kupameccsek utáni eredmény, és bízom benne, hogy ez az utolsó pillanatban szerzett gól óriási lökést ad a továbbiakra. Simon Miklós: - Érthetetlenül gyámolta­lanul kezdtük a mérkőzést, aztán kétgólos hátrányban sikerült rendezni a sorokat, de a végén jött a szokásos nagy hibánk, ami miatt mégis veszítettünk. Amíg gyerekek módjára játszunk, addig nem tudunk meccset nyerni a felnőttek között. _______ Putnok FC-Nyírbátori FC "2-0 (1-0» Putnok, 250 néző, v.: Berényi T. Putnok: Nótás - Szemere, Nyisalovits, Nagy Cs„ A várdaiak győztes (ön)gólja után Kristl Marku összezuhant, Szűcs István (balra) és Marko Milovac megköny- nyebbült fotó: pusztai Sándor Zimányi A., Fehér B„ Zimányi Á., Tóth Sz. (Kovács B., 85.), Madarász J. (Sápi J„ 80.), Galambosi M. (Kádas, 78.), Bene A. Edző: Koszta Péter. Nyírbátor. Tóth Sz. - Lipcsei M„ Benkő B., Oláh D., Boros D., Farkas M. (Ráti, a szünetben), Fabu M. (Jeddi, 82.), Sándor D„ Pálvölgyi (Pálfi l„ 82.), Erdei Z„ NagyD. Edző: Kovács János. ___________ Hozta szokásos rakkolós játékát a hazai csapat. Az első félidőben többnyire me­zőnyjátékkal teltek a percek, komoly helyze­tei azonban csak a Bátornak akadtak. Nagy Dávidnak kétszer is és Pálvölgyi Balázsnak is volt lehetősége, hogy eldöntse a mérkőzést, de ez nem sikerült. Az örök törvényszerűség most is beigazolódott, gól nélkül meccset nyerni nem lehet. A bátori támadók a mai meccsen (is) csődöt jelentettek. Gól: Tóth Sz. (35.), Madarász J. (78.). Jó: Nótás, Madarász J., Bene A., Tóth Sz., illetve Benkő B., Erdei Z. (Tudósító: Janovics János) Koszta Péten - Nem kezdtük jól a mérkő­zést, de a huszonötödik perc után magunkra találtunk, és megérdemelten nyertünk. __ Kovács János: - Az első félidőben meg kellett volna nyerni a mérkőzést. Ehelyett rúgtunk egy .öngólt", és ezzel felhoztuk a hazai csapatot, amely sokáig tartotta az eredményt és szünet után egy kontratáma­dást követően eldöntötte a pontok sorsát. További eredmények: Tiszaújváros-DV- SC-DEAC 0-0, Fetsőtárkány-Hatvan 1-0, Satgótarján-Jászberény 1-2, Hajdúböször- mény-Cigánd 1-1, Gyöngyös-Kazincbarcika 1-1. Szabadnapos: Veresegyház. Tabella A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: ■l. Kisvárda 16 13 2 1 54-16 41 A 2.Putnok 16 13 1 2 40-11 40 3. Kazincbarcika 16 9 3 4 26-13 30 4.Tiszaúiváros 16 9 2 5 21-28 29 5. Hatvan 16 8 5 3 30-13 29 6.Cigánd 16 8 5 3 24-16 29 7. Bp. Honvéd-MFA 16 8 1 7 32-17 25 8. Jászberény 16 7 4 5 29-29 25 9. Nyírbátor----------------------------­16 5 3 8 27-30 18 10. Felsőtárkány 15 4 3 8 24-39 15 11. Salgótarján 16 4 2 10 23-34 14 12. DVSC-DEAC 16 3 5 8 20-24 14 13. Hajdúböszörmény 16 3 2 11 21-38 11 14.Gyöngyös 16 1 5 10 11-42 8 15. Veresegyház 15 2 1 12 13-45 7 16. Létavértes visszalépett Más úton, de megint eljutottak a döntetlenig TEKE, Ez szinte hihetetlen! Azok után, hogy egy hete egyforma szerzett fával zárta az egymás elleni meccsét a Ferencváros és a Nyíregyházi TK (3348-3348), a férfi szu­perliga alsóházi rájátszásá­nak első fordulójában a Fradi mindössze három egységgel dobta túl az NYTK-t az újra a Népligetben játszott mérkő­zésen. Vagyis a két összecsa­pás összesen 2880 gurítása során mindössze három fával dobott többet az egyik fél, je­lesül a Ferencváros. De ez még nem minden! A végeredmény ugyanis épp­úgy 4-4 lett, mint legutóbb, ami csak úgy volt lehetséges, hogy a nyíregyháziak a hat párharcból négy egyéni pon­tot is begyűjtötték. A többlet­fáért járó két pont azonban a hazaiaké lett, így ismétlődött meg a tekében ritka döntet­len, amihez ezúttal más úton jutottak el a felek. Méghozzá úgy, hogy az első kör után 2-l-re vezető vendégek csa­patfa tekintetében hátrányba kerültek, és a sorcsere után három szettet követően a négy egyéni pont már biztos volt, a csapatfában meglévő hátrányt azonban - három hí­ján - nem tudták ledolgozni. A bentmaradás szempontjá­ból azonban fontos ponthoz jutott az NYTK. km-bt Szuperliga, férfiak Alsóházi rájátszás,1. forduló Ferencváros-Nylragyházl TK __________ 4-4 (3293-3290) NYTK: Szlovenszki T. 542 (1 pont), Szegő 529, Mogyorósi 558 (l).-KasturaZs. 529, Finta 576(1), Hacker 556(1). Ifi: 4-0 (1070-923). Lendületben a Csenger, tapadna a Nyírgyulaj futsal. Egyre feljebb kapasz­kodik a Csenger. A futsal NB II-ben érdekelt szatmáriak péntek éjjel (a mérkőzés csak­nem 23 órakor ért véget...) győzelemmel tudták le a 21. fordulóban, Monoron ese­dékes fellépésüket. A Szil­ágyi-legénység zsinórban ne­gyedik sikerét mutatta fel, így immár az élcsoport masszív tagja, hovatovább reális esély mutatkozik arra, hogy beérje a negyedik helyen táborozó Gyöngyöst. A második pozíciót uraló Nyírgyulaj hétfőn este (kez­dés: 18 óra) a középmezőny­ben tanyázó REAC-ot fogadja, Nyírbátorban. A hazai pályán hibátlan szabolcsiak ezúttal sem bakizhatnak: ha nyer­nek, változatlanul tapadhat­nak a tabella tetején nyomuló Kincsem-Lovaspark együtte­sével. KM-KT NB II: Keleti csoport, 21. forduló Kastélydombi SE-Csengeri Petőfi DSZSE 6-8 (1-5) Monor, 1ÖÖ néző, v.: Halasi. Csenger Bélteki L. - Balogh Á., Pankotai I., Bodó R., Mándi L. Csere: Turbucz, Balogh P., Gaál K„ Rigó A., Csernyi R. Edző: Szilágyi Sándor. ____________ Gól: Bodó R. 3, Mándi L 3, Balogh Á„ Rigó A. Várja őket is a veszprémi döntő karate. Valamennyi, az ezút­tal iskolája színeit képviselő Labdarúgás: Szi-Zo Sport megyei I. osztály, 17. forduló Vannak még csodák: ez már egy másik Nagykálló A hazai csapatban debütáló Orosz Máténak (balra) még várnia kell első kemecsei győzelmére, Iván Attilának bezzeg megvan a sokadik tuzséri győzelme fotó: sipeki Péter kemecsei karatézó tovább­jutott a veszprémi országos diákolimpiái döntőbe a nyír- adonyi országos elődöntő­ből. Aranyérmet szerzett a nyíregyházi Apáczai Csere János Gyakorló Általános Is­kolában tanuló Poór Sándor Kende a nehézsúlyú küzdel­mek során, míg a középsú- lyúak között másodikként zárta a viadalt Varga Zsombor (nyíregyházi Kazinczy Ferenc Általános Iskola). A kemecsei Arany János Általános Isko­la diákjai a harmadik helyen végeztek: Magyar Erik a köny- nyűsúlyú küzdelemben, míg Poór Levente Márk formagya­korlatban lett bronzérmes. Valamennyi sportoló a gyer­mek n. korcsoportban lépett fel, és mindannyian Nemes József tanítványai. km Készülhetnek az országos fináléra FOTÓ: TUDÓSÍTÓNKTÓL Totó: 10. hét/2. forduló A helyes tipposzlop 1. Hannover-Bayern München 1-3 2 2. Schalke 04-Hoffenhelm 3-1 1 3. Hamburg-Dortmund 0-0 x 4. Augsburg-Wolfsburg 1-0 1 5. Freiburg-Bremen 0-1 2 6. Malnz-Mőnchengtadbach 2-2 x 7. i.FCKöln-E.Frankfurt 4-2 1 8. Paderborn-Leverkusen 0-3 2 9. Milan-Verona _____________2-2 x 10. Chievo-Roma 0-0 x 11. Udinese-Torino 3-2 1 12. Napoli-lnternazionale lapzárta után 13. Ath. Bilbao-Real Madrid 1-0 1 14. Atl. Madrid-Valencia lapzárta után Kemecse-Tuzsér 1-2 (0-1) Kemecse, 250 néző, v.: tömöri P. Kemecse: Félegyházi - Simon D„ Szűcs F„ Hokk Á„ Hokk B. (Csomány), Ruska, Orgován Gy., Lakatos L, Orosz M„ Osváth S., Gömze (Szaffián). Edző: Hokk Béla. Tuzsén Szűcs L - Danes B., Lakatos T., Markos, Dallos (Gergely I.), Hricskevics (Zán), Dolhai, Tott R„ Iván A., Bagoly Z. (Setét), Soós T. Játékos-edző: Danes Béla. Ragyogó mérkőzésen a labdarúgást minden szép­ségét felvonultató csapatok csatájában a szerencsésebb győzött. Örök igazság, hogy a meccseket nem helyzetekre, hanem gólokra játsszák. A döntetlen reálisabb lett volna. Gól: Simon D„ illetve Hricskevics, Soós T. Ifi: 1-4. (Tudósító: Kondor Lajos) __________ Hokk Béla: - Ilyet én még nem pipáltam! Danes Béla: - Ezúttal a fiatalságot felülmúlta a rutin és a fegyelem. Amatőrök vagyunk, de a csapat profi szinten futbal­lozott. Gratulálok a fiúknak, külön Bagoly Zoltánnak és Lakatos Tamásnak névnapjuk alkalmából. Remélem, szerdán nem feled­keznek el semmiről! _________________ Nyírmada-Nagykálló 1-1 (0-0) Nyírmada, 80 néző. v.: Sándor Cs. Nyírma- da: Kardos Z. - Mátyus Cs., Géczi, Puskás Á„ Oanku A., Nagy M., Németh A., Fejes J„ Szikszai A., Dávid R.. Derceni. Edző: Szőke István. Nagykálló: Menyhárt N. - Kerecsen, Csemák, Madar T., Fodor T„ Simon I., Ra- kaczki (Kóth), Tóth Z. (Kriser), Málik (Papp M.), Svelta Z. (Farkas L), Major I. (Plajos). Edző: Budaházi László. A jól védekező, sereghajtó vendégek megérdemelten szereztek pontot. Gól: Németh A., illetve Plajos. Ifi: 4-0. ____________________ Szőke István: - Egyértelmű, ennél jóval több kell a folytatásban' Budaházi László: - Úgy gondolom, az őszi szezonhoz képest mentalitásban és játékban is nagyot léptünk előre, ezt a játékoskeretet az én csapatomnak tekint­hetem. Szívből gratulálok minden egyes labdarúgómnak a pontszerzéshez._______ NyirgyulaJ-Baktalérántháza 3-0 (2-0) Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Bendik T. Nyírgyulaj: Kecskés G. - Baksa Cs., Czerula Zs., Papp A., Szép T. (Lakatos J.), Gózner, Tóth B„ Fekete G„ Kanál (Erdei B.), Sitku Á. (Siska G.), Berecz Zs. (Oxi). Edző: Lukács Tibor. Baktalóránt- háza: Tóth K. - Geda, Lakatos I., Balogh G., Balogh Zs., Kozma J., Miskolczi L, Maries G., Kántor F., Rákóczi, Szabó R. Edző: Illés Lász­ló. Az első félidőben a vendégek támadólag léptek fel, de a hazai kontrák magukban hor­dozták a gólveszélyt. A szünet után viszont már egyértelműen a hazaiak domináltak. Gól: Kanál R. 2, Fekete G. Ifi: 2-1. ________ Lukács Tibor: - Ennél jobb kezdésről álmodni sem mertünk, végig uraltuk a mérkőzést, megérdemelten nyertünk. _ Illés László: - A futball már csak ilyen: a mérkőzés egyes szakaszaiban hiába tettünk csörgőt a labdába, a racionális célfutballt játszó ellenfél nyert. Azért hozzáteszem, nem érdemtelenül.__________________ TiszavasvárHbrány 0-2 (0-2) Tiszavasvári, 200 néző, v.: Kiss L. Tisza- vasvári: Polgári - Lakatos I., Dobos Z. (Lakatos Bence), Lakatos Barna, Balogh N„ Potornai (Bakos T), Nagy I. (Fazekas V.). Tudja (Nagy D.), Kóka R., Czifrák (Péntek A.), Kovács B. Megbízott játékos-edző: Fazekas Viktor. Ibrány: Tóth N. - Orosz D., Bodó G., Deme A., Kovács I. (Csáki J.), Torma T., Gergely B., Islony (Somogyi M.), Somogyi T. (Kiss P.), Kiss T. (Petics), Makai I. (Papp M.). Edző: Gerliczki Máté. A második óriási helyzetét a harmadik percben értékesítette az Ibrány, ami megfogta a - Mirgai László edzőt derékbántalmak miatt nélkülöző - hazaiakat. Még két lehetőséget alakítottak ki a vendégek, míg ötlet és gólhelyzet nélkül küzdöttek a hazaiak. A szünet után kiegyenlített volt a játék, ugyanakkor a Vasvárinak esélye sem volt az egyenlítésre. Gól: Somogyi T„ Islony. Ifi: 8-0. ______ Fazekas Viktor: - Az első félidőben nagyon gyengén játszottunk, a másodikat mi uraltuk, de gólt nem tudtunk szerezni. A mesternek mielőbbi gyógyulást kívánunk! _ Gerliczki Máté: - Mielőbbi gyógyulást kívánunk Mirgai Lászlónak! Szerényen érkeztünk, még szerényebben távozunk. Most arattunk egy szép és nagyon fontos győzelmet - teljesen megérdemelten. Nagyhalász-Tiszalök 1-1 (1-1) Nagyhalász, 150 néző, v.: Belicza. Nagyha­lász: Jakocska - Kondor M., Kovács N„ Tilki M„ Orosz T, Kosztik D. (Csorba K.), Horváth M. (Szitái), Köder L, Anderka, Csire G. (Tóth N. ). Mocsár Cs. Edző: Kiss Gábor. Tiszátok: Gagyi - Balogh A. (Kiss R.), Bene L, Bodnár A. (Puncsák), Bognár A., Csáki V„ Csorba I, Gál N„ Szolyka I, Újvári Zs. (Szolyka G.), Vass I. Edző: Kovács János. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen igazságos eredmény. Gól: Mocsár Cs., illetve Gál N. Kiállítva: Kóder L. (83. perc), Tilki M. (84. perc), illetve Bognár A. (83. pert). Ifi: 9-1, ______________ Kiss Gábor: - Annyi a pozitívum, hogy a tavaszi szezont már nem pont nélkül fogjuk zárni. ___________________________ Kovács János: - Ha a mérkőzés előtt valaki azt mondja, hogy döntetlen lesz, nem fogadom el, de nyugodtan ültem volna a kispadon. A látottak alapján viszont hiányérzetem van. mert a mezőnyben ellenfelünk fölé nőttünk. A kilencven perc során akadtak kétes szituációk, de jobb, ha mást nem mondok... ________________ Mándok-Szatmár Unió FC 2-0 (2-0) Mándok, 300 néző, v.: Resán G. Mándok: Pécsi V. - Sallai M.. Nikita, Schellenperger, Szabó T„ Révész Z., Danes A. (Káté I.), Zsidó (Csűrök), Pop, Galambos L. (Ladomirak), Varga D. (Zoffcsak). Edző: Csorna Dezső. Szatmár Unió FC: Juhász S. - Gégény M., Gál R„ Bodó R„ Rigó A., Császárt (Bartha I), Veress L (Kajdi P.), Balogh P., Baksa Á. (Varga Z.), Sárközi D.. Csáki R. Edző: Siti Ferenc. Ragyogó első félidő után a második játékrészben egymást múlták felül a helyze­tek etpuskázásában a csapatok. Gól: Danes A., Galambos L. Ifi: 3-4. (Tudósító: Tamás Zoltán)_________________________ Csorna Dezső: - Gratulálok a csapatnak. A sok kihagyott helyzet miatt saját dolgunkat nehezítettük meg, hozzáteszem, szüksé­günk volt Pécsi Viktor két bravúros védésére is a győzelemhez.___________________ Siti Ferenc: - Ki lehet itt kapni kettő nullra, bár véleményem szerint az döntött, hogy a hazai csapat berúgta a ziccereit, mi pedig kihagytuk. Pozitívum, hogy Kajdi Patrik hét hónap kihagyás után tétmeccsen térhetett vissza. _____________________ Szakoly, 400 néző, v.: Pethő P. Szakoly: Szobonya G. - Szathmári D„ Szenes I., Buka, Babják, Rédei, Kiss I., Kató I. (Szabó P.), Daru R„ Madzln (Baumgartner Á.), Bodai K. (Horváth G..). Edző: Madalina György. Balkány: Lovas B. - Göncz, Juhász B. (Csiz­mánk A.), Vass Z., Hortó, Ferenczi F. (Pintér D.), Turbucz, Szilágyi Z„ Vasas T, Bencsik A., Marozsán M. (Marcondes). Edző: Balogh Jó­zsef. Jó időben, szép számú közönség előtt igazi szomszédvári rangadón fontos hazai gyqzelem. Gól: Madzin 3, illetve Bencsik A. Kiállítva: Göncz (77. perc). Ifi: 4-2. ___ Madalina György: - Minden úgy alakult, ahogy elképzeltem, megnyertük a mér­kőzést, a játékunk is olyan volt, amilyet vártam - nagyon gyengén játszottunk. A Balkány harcosan, nagy lelkesedéssel küzdött, és mondhatom, nagyon jó teljesít­ménnyeUepettmeg. ________________ Balogh József: - Gyámoltalan támadójá­tékunk miatt veszítettünk. Sokkal nagyobb önbizalommal, vagánysággal kell ezt a játékot művelni.____________________ Dombrád-Tlszakanyár 0-2 (0-2) Dombrád, 100 néző, v.: Papp F. Dombrád: Szabolcsi M. - Öncső M., Bárány T. (Szabó M.), Kovács M., Szőlősi L, Balia J., Birovecz, Fabu R. (Csáki P.), Tamás B., Kovács D. (Huszti P.), Gombkötő Z. Edző: Borza László. Tlszakanyán Kromplák - Morausz- ki, Hidi N., Pócsi B., Bárány L. (Dzsoba), Phrakonkham, Térjék Z., ifj. Koskovits Gy. (Illés A.), Kői, Oláh L, Ablonczy (Mikuljak). Edző: Koskovits György. Jobban játszott a vendégcsapat. Gól: Oláh L., Ablonczy. Kiállítva: Birovecz (63. perc). Ifi: 0-1. Borza László: - Ilyen gyenge játékkal nem is születhetett más eredmény. Teljesen megérdemelten nyert a Tiszakanyár, amihez gratulálok. _______________________ Koskovits György: - Stabilan, szerve­zetten játszottunk, de ez a meccs mára múlt, innentől a következő feladatra kell koncentrálnunk. Tabella A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: l.Tuzsér 17 12 3 2 40-17 39 2. Nyírmada 17 11 3 3 42-26 36 3. Tiszavasvári 17 11 1 5 39-16 34 4. Nagyhalász 17 9 4 4 31-18 31 5. Kemecse 17 9 4 4 35-23 31 6. Baktalórántháza * 17 10 1 6 45-28 30 7. Mándok 17 9 2 6 34-22 29 8. Ibrány 17 8 5 4 32-12 29 9. Tiszaíök 17 7 3 7 35-26 24 10. Nyírgyulaj 17 7 3 7 22-21 24 11. Tiszakanyár 17 6 2 9 23-31 20 12. Szakoly 17 5 5 7 30-39 20 13. Szatmár Unió 17 4 2 11 23-50 14 14. Balkány 17 3 3 11 19-33 12 15. Dombrád 17 2 4 11 14-31 10 16. Nagykálló 17­1 16 7-80 1 * egy büntetőpont levonva