Kelet-Magyarország, 2009. október (66. évfolyam, 230-255. szám)

2009-10-19 / 245. szám

2009. október 19., hétfő KELET ................................... A 3. forduló további tredmónyel Albacomp-Dombóvár 104-100 ___________________________(32-22, 26-31, 23-21, 23-26) Falco KC-Szolnok 94-100 (35-21, 22-24, 9-25, 28-30) Paks-Kaposvár _______94-75 (29-17, 18-18, 14-25, 33-15) Pécs-Kecskemét 81-83 (22-24,17-19,16-15,11-8, 6-6, 9-11) ____________________________- kétszeri hosszabbítás után Zalaeqerszeq-Sopron 89-77 (18-17, 31-20, 15-21, 25-19) A bajnokság állása: 1. Paks_____________3 3 - 290-211 1.000 2. Zalaegerszeg 3 3 - 247-227 1.000 3. Falco ____________3 2 1 277-249 0.833 4. Pécs_____________3 2 1 252-235 0.833 5. Szolnok __________3 2 1 266-253 0.833 6. Albacomp ________3 2 1 293-289 0.833 7. Kecskemét 3 2 1 237-248 0.833 8. Kaposvár ________3 1 2 251-253 0.667 9. Dombóvár _______3 1 2 269-280 0.667 10. Nyíregyháza 3 1 2 237-248 0.667 11. Sopron __________3 1 2 252-269 0.667 12. Körmend _________2 - 2 158-165 0.500 13. Debrecen ________3 - 3 224-260 0.500 14. Salgótarján 2 - 2 131-197 0.500 Nagyon megszórták a Káliét Hódmezővásárhely (KM) - Tartalékos összetételben utazott Hódmezővásárhelyre az idei bajnokságban eddig rendre idegenbe kény­szerült Nagykállói KE NB I. B csoportos férfi kosárlabda-csapata. A kállóiak a szombat esti mérkőzésen nem a védekezés magasiskoláját mutatták be, mert bár a nyolcvan szerzett pont idegenben elfogadhatónak mondható, a több mint 140 kapott, az rengeteg. A hazaiak már a 29. percben elérték a 100 pontos határt, és végül hatvankét egységgel múlták felül ellen­felüket. Vásárhelyi KS-Nagykállói KE 142-«0 (34-13,32-17,28-20,38-20) Hódmezővásárhely, 200 néző, v.: Reisz, Lövész. Nagykálló: Jakab M. 8, Bíró Cs. 10, Oroszvári 27/12, Asztalos 13, Kollár 2. Csere: Szabolcsi A. 4, Farkasinszki G. 11, Tóth T. 5. Edző: Kovács Tibor. Fel a fejjel. Arthur Abraham (jobb­ról) Jermam Taylor elleni kiütéses győ­zelmével kezdődött a legjobb nagyközép­súlyú profi bokszolok részvételével zajló ötvenmillió euró összdíjazású szupertor­na. (Fotó: EPA) Kettős idegenbeli siker Nyíregyháza (KM) - A várakozásnak meg­felelően mindkét NB I-es röplabdacsapat nyert a korosztályos válogatottak elleni soros baj­noki mérkőzésen. Az NYFRK férfi különítmé­nye Jászberényben lépett pályára, mégpedig Pampuch Csaba szombat esti esküvőjének fára­dalmaival, mindazonáltal így is könnyedén érvényesítette a papírformát. Érdekesség, hogy a házigazdák soraiban a nyíregyházi Szabó Attila nyújtotta a legjobb teljesítményt. Mindeközben az NYFSE női együttesének sem okozott gondot a serdülő válogatott legyőzése. Férfi Serdülő válogatott-Nyiregyházi FRK 0:3 (15, IC, 15) Jászberény, 50 néző, v.: Mezei, Elsik. NYFRK: Bugyi, Szilágyi B., Bartal, Kulcsár G., Ádám A., Molnár Á. Játékos-edző: Bugyi József. _______________________________________ Női Serdülő válogatott-Nyiregyházi FSE 0:3 (17,18, 16) Dömsöd 100 néző, v.. Nagy, Donkó. NYFSE: Akimova, Szikszai, Lévai, Sipos Z., Kovács Zs., Simon Sz. Csere: Szalai (liberó), Petró Edző: Kolozsi János. Keleti-csoport, a 11. forduló további eredményei Szolnok-Vecsés 3-1 (0-0), Kazincbarcika-BKV Előre 1-1 (1-0), Hajdúböszörmény-DVSC ll-DEAC 1-0 (0-0), Bőcs-Cegléd 2-0 (1-0), Makó-Békéscsaba 2-0 (1-0), MTK ll-Mezökövesd 0-1 (0-1). Szabadnapos: Vác.______________________________ A bajnokság állása: 1. REAC _______________10 7 - 3 28-14 21 2. DVSC ll-DEAC________10 6 3 1 21-8 21 3. Szolnok _____________10 6 2 2 14-9 20 4. Vác ________________10 5 4 1 19-12 19 5. Makó _______________11 5 3 3 20-17 18 6. Mezőkövesd _________10 5 2 3 18-13 17 7. MTK II ______________10 5 - 5 19-16 15 8. Hajdúböszörmény 10 4 3 3 13-8 15 9. Bőcs _______________10 4 3 3 10-12 15 10. Cegléd______________10 3 4 3 16-16 13 11. Vecsés ______________10 3 3 4 9-10 12 12. Békéscsaba __________11 3 2 6 16-23 11 13. Kazincbarcika ________11 2 3 6 15-26 9 14. BKV Előre ___________11 - 4 7 9-22 4 15. Baktalórántháza 10 - 2 8 9-30 2 SPORT /12 Keleten a helyzet vá Hozott Sitku és Ferguson sem ijedt meg a debreceni Fearstől (8) További fotók: www.szon.hu (Fotó: Derencsényi István) ■ Jó védekezéssel és a legjobbkor dobott kosa­rakkal őrölte fel ellenfe­le erejét az NYKK. Debrecen (KM) - Ez egy ilyen szomszédolós hét vége volt. Amíg a diósgyőri labda­rúgók a nyíregyházi stadion­ban vendégszerepeitek, addig a Marso-Vagép NYKK Debre­cenbe látogatott. Újabban a két élvonalbeli férfi kosárlabda- csapat őszi találkozóinak az a tétje, hogy melyikük szerzi meg az első győzelmet, hiszen a tavalyihoz hasonlóan ismét nyeretlenül várták a felek a presztízsderbit. Esztendeje könnyebb dolga volt a Nyíregyházának, hiszen az akkori negyedik fordulóban hazai körülmények között fogad­ta az újonc, játékerő dolgában a mostanihoz semmi esetre sem hasonlító DEKÉ-t, szombaton viszont az Oláh Gábor utcában volt jelenése. Négy hazai pont után Jeffrey Ferguson vetett véget másfél meccs óta tartó gól­képtelenségének, majd Takács Dániel percei következtek: a Nyíregyháza ellen rendre nagyot domborító játékos révén hat pon­tos előnyre tett szert a házigaz­da (23-17). Innentől kezdve egy ideig a hullámzásé volt a fősze­rep: előbb ledolgozta hátrányát az NYKK, majd ismét hétpon­tos egérutat hagyott ellenfelének, ■ Az NRK győzelmének értékét növeli, hogy a Vasas kikapott az ifjúsá­gi válogatottól. Dömsöd (KM) - Ahogy illik. Az Euoraszfalt-NRK élvonalbeli női röplabdacsapata esélyeshez Magyar ifjúsági válogatott- Euroaszfalt-NRK 1:3 (-20,19, -14, -15) Dömsöd, 50 néző, v.: Donkó, Nagy L. Magyar ifjúsági válogatott: Dzunics Vacsi, Tálas, Porubek, Leitged, Papp D Csere: Molcsányi (liberó), Horváth G. Dékány, Soós, Lutter L, Lombos. Sző vetséqi edző: Szabados István. _______ Euroasz fa It-NRK-Ny íregyháza hogy Siska János triplájával a meccs során másodszor újra a vendégcsapat vezessen (31-33). A történtek fényében „logikus”, hogy a nagyszünetben mégis a Debrecen tartott előrébb - igaz, csak egyetlen ponttal. Legszebb, legértékesebb Védekezés tekintetében ott folytatta nagyszünet után is az NYKK, ahol térfélcsere előtt abbahagyta, és mivel az irányí­méltóan kalapálta el a magyar ifjúsági válogatottat aktuális bajnoki fellépésén. A főként ext­raligás együttesekből verbuvált, Dömsödön otthonra lelt titánok­kal szemben - előzetesen kötele­zőnek ítélt - győzelem értékét a szombati történtek növelik. A nagy riválisnak számító Vasas Balanescu 1, Katona B. 12, Szakmáry 13, Merkószki 13, Botos F. 10., Miklai 17. Cse­re: Erdős Zs., Mosonyi, Janetka. Edző: Ludvig Zsolt.________________________ Mesterszemmel Ludvig Zsolt: - Fontos győzelmet arat­tunk, de a sikernél majdnem fontosabb, hogy a harmadik és negyedik szettben a védekezésünknek köszönhetően dinami- kus, jó röplabdát tudtunk játszani. _____ tó, Donta Gennie is beszállt a pontgyártásba, a 24. percben ismét átvette a vezetést a nyír­egyházi gárda. Utóbb kiderült, hogy végleg. Sitku Ernő és Ferguson is apró pontocskák­kal borzolta a házigazdák idege­it, miközben a saját palánk alatt az addig ficánkoló Nuhanovicot kiiktatták a játékból. Tíz pont fölé nőtt a vendégelőny, majd amikor egyszámjegyűre olvasz­totta hátrányát a DEKE, akkor ugyanis elvérzett (3:0) a fiatalok ellen, igy a vasárnap pályára nyíregyháziak sem számíthat­tak könnyed játszadozásra. Nos, az első, majd a máso­dik szettben többet hibáztak a vendégek, (persze a hazaiak is nagyon csipkedték magukat...), a folytatásra viszont látványo­san feljavultak, ez időtájt már elképzelésük szerint alakult a mérkőzés. A védekezésre külö­nös hangsúlyt fektető nyírsé­giek jelentős fölénybe kerültek, teljes mértékben kidomborodott a tudásbeli különbség. Megjegy­zendő: Merkószki, Miklai négy­négy ásszal segítette a Ludvig- gárdát, amely a tétmeccsen elő­ször bevetett Janetka Vivien személyében újoncot avatott. Siska újabb „gyógyhármast” süllyesztett el a hazai gyűrű­ben (52-63). Majd még egyet! Innentől kezdve már nem volt kérdéses a győztes kiléte. A hajrában sem engedett a szorításon a nyíregyházi gár­da, a lelkeknek és az önbizalom­nak is jót tett, hogy régen látott kevés kapott ponttal és közel olyan különbségű győzelem­mel nyert Debrecenben a csa­pat, ahogy azt a bajnok Paks tet­te egy héttel ezelőtt. Korábban évekig nem sikerült legyőznie a Nyíregyházának a szomszé­dot, ám a jelek szerint Keleten átrendeződtek az erőviszonyok, hiszen a két csapat utóbbi négy élvonalbeli bajnokiján rendre NYKK-siker született. És bár a szülő nem tesz különb­séget a gyerekei között, azért szö­gezzük le: mind közül ez volt a legszebb és a legértékesebb! Katona (elől) és Miklai figyelme nem lankadt (Fotó: Racskó Tibor) Debreceni EKE-Marso-Vagép Nyír­egyháza KK 63-79 (23-20,11-13,12-23,17-23) Debrecen, 500 néző, v.: Valovics, Ádám, Jakab. ______________________ Debrecen: Farmer 10/3, Cziczás 5, Fears 17/6, Boldizsár 4, Nuhanovic 12. Csere: Gaál R. 7, Fülöp, Takács D. 8, Edéi Á. Edző: Fodor Péter. _____________________ NYKK: Gennie 19/6, Siska 11/9, Dasics 10, Sitku 17/6, Ferguson 18/3. Csere: Szarvas 2, M. Pavlovics 2, Nagy K. Edző: Ferenczi Tamás. _____________________________ Kipontozódott: Takács D. (31. perc), Sis­ka (34.), Cziczás (36.). _________________ Az eredmény alakulása, 3. perc: 10-9, 6.: 14-17, 8.: 23-17, 11.: 23-23, 13.: 30-23,19.: 31-33,21.: 37-33,26.: 42-46, 29.: 44-52, 31.: 46-58, 35.: 58-68, 39.: 58-77. Mesterszemmel Fodor Péter: - Az eredmény mutatja, hogy ki tudott többet kihozni magából. Nagyon rosszul dobtunk, de olykor nem is éreztük magunkat hazai pályán. _______________ Ferenczi Tamás: - Az első félidőben nagyon jól támadott a Debrecen, mi meg gyengén védekeztünk. Aztán nem enged­tük a Debrecen gyorsaságát érvényesülni, és ez meghozta a győzelmet.___________ Merkószkiék voltak az ászok Pedig még vezetett is a baktai focicsapat... ■ A második félidőben már nem volt egy súly­csoportban a REAC-cal a sereghajtó. Budapest (KM) - A jelenle­gi erőviszonyok alapján reális esélye nem nagyon volt a pont­szerzésre a nyeretlenül sereg­hajtó Baktalórántháza VSE szá­mára a tavaly még élvonalbeli REAC otthonában a labdarúgó NB II. fordulózáró vasárnap esti mérkőzésén. Szarvashibákkal Fura egy 7-2-es vereséggel végződött meccsről így írni, de nem indult rosszul a baktaiak számára a mérkőzés. Két sza­badrúgás után lecsorgó labdá­ból kétszer is megszerezte a vezetést a vendégcsapat, amely nem állt messze attól, hogy a szünetre előnnyel vonuljon az öltözőbe. A játékrész hajrájában aztán két szarvashiba után átve­zette a vezetést a fővárosi gárda, a második játékrészben pedig már nem volt egy súlycsoport­ban a két csapat. REAC-Baktalórántháza VSE 7-2 (3-2) Budai ll-stadion, 200 néző, v.: Berke. REAC: Illyés-Dinka (Gasparik, 85. perc), Lip­csei R., Kapcsos, Sallai B. - Dobos A. (Tor­ma, a szünetben). Cseri, Varga Z., Danes R. -Koós, Nyerges (Jeremiás, 74.). Edző: Nagy Sándor. _____________________________ Baktalórántháza: Tóth N. - Szenes, Mező Á., Bodnár J„ Lévai-Vágó 2., Rákóczi (Mol­nár L., 70.), Orgován, Zámbori (Tóth Sz., a szünetben)-Szabó R. (Szabó M„ 85.), Kozma J. Játékos-klubmenedzser: Illés László. 4. perc Baloldali szabadrúgás után a kipat­tanó labdát Szenes 11 méterről a kapuba vágta. 0-1.__________________________ 18. e VargaZ. a tizenhatos baloldali sar­Nem osztott, nem szorzott, de érthetetlen, hogy a 77. perc­ben a Szabó Róbertét megütő REAC-kapus, Illyés Dániel miért csak sárga lapot kapott a piros helyett, az ezt szóvá tevő Illés Lászlót elküldte a kispad- tól a játékvezető. káról a kapu bal oldalába ívelt. 1-1. _____ 31. perc: a szabadrúgás utáni lepattanó lab­dára Kozma J. érkezett, és 10 méterről a kapuba lőtt, 1-2._____________________ 40. perc: Varga Z. feliveit szabadrúgá­sa után Kapcsos 5 méterről fejelt a háló­ba. 2-2. ____________________________ 42. perc: Zámbori passzolta el a labdát a REAC által sportszerűen visszaadott bedo­bást követően, Koós lecsapott rá, és 10 méterről nem hibázott, 3-2. ___________ 58. pe Varga Z. jobbról belöbbölt lab­dáját Nyerges csúsztatta a hosszú sarok­ba, 4-2. ____________________________ 69. pen Jobboldali akció után a lesen lévő Torma 4 méterről lőtt a kapuba 5-2. A hajrában további két góllal vált kiütésessé a hazaiak győ­zelme, amellyel az élre ugrott a REAC, a Baktalórántháza pedig maradt sereghajtó. ___ sport.szon.hu CS) El> Helyi és nagyvilági sport. 88. pc Torma lépett ki, majd feldobta magát Tóth Norbert mellett, ám a játékve­zető tizenegyest ítélt. Torma büntetőjét Tóth kiütötte, a szöglet után Jeremiás 5 méterről a kapu bal oldalába. 6 -2. ______________ 92. per: Gyors kontratámadás végén Varga Z. passzolt Torma elé, aki az ötösről kapu- ba továbbította a labdát, 7-2. __________ Mesterszemmel Nagy Sándor: - Le a kalappal a fiúk előtt, minden dicséretet megérdemelnek.______ Illés László: - Az első félidőben akár meg­lepetést is okozhattunk volna, szünet után már nem tudtuk tartani a hazaiak által dik­tált tempót. ..................... Jegyzőkönyv, nyilatkozatok ....................... ............................. .............. ..............