Kelet-Magyarország, 2009. október (66. évfolyam, 230-255. szám)

2009-10-13 / 240. szám

2009. október 13. kedd KELET SPORT /10 GOLVADASZLISTA NB II, Keleti csoport 7 gólos: Tóth M. (Szolnok). 6 gólos: Balázs J. (Békéscsa­ba). Nikházi (MTK II). _______ 5 gólos: Nyerges (REAC). NB III. Tisza-csoport ______ 7 gólos: Simon G. (Nagy- ecsed). 6 gólos: Fekete Á. (Ibrány). 5 gólos: Lengyel A. (Keme­cse). _________ Szi-Zo Sport-dr. Zilahi megyei I. osztály __________ 12 gólos: Fazekas V. (Tisza­vasvári).___________________ 11 gólos: Erdei Z. (Nyírbá­tori ______________________ 10 gólos: Éles I. (Gyulahá- za), Török I. (Mándok), Riczu (Rakamaz)._______________' 9 gólos: Galambosi G. (Raka- maz), Szkunzjak (Tiszabecs). 7 gólos: Kiss T. (Ujfehértó). 6 gólos: Rab (Mándok), Gaz­dag (Nyírkárász), Bánfi (Nyír­telek), Horváth G., Marozsán (Újfehértó). 5 gólos: Kocsis I. (Fehér- gyarmat), Anderka (Nagyha­lász), Horváth K. (Nyírgyulaj), Sarkadi Sz (Nyírtelek), Fedor A. (Tiszabecs), Nyisztor (Tisza- va5vári), Ábrám (Újfehértó), Puskás L. (Volán-Sényö). Megyei II. osztály ________ Dijózón-csoport _____ 9 gólos: Sivadó L. (Nyírvas- vári).______________________ 8 gólos: Borza (Nyíribrony). 7 gólos: Koczogh (Gávaven­csellő). Szilágyi Z. (Nyirlugos), Sápi A. (Ófehértó). _________ 6 gólos: Pólik (Gávavencsellő), Kamarás J. (Nyirlugos), Veres G. (Kálmánháza). 5 gólos: Kiss Gy. (Kálmánháza), Dán A., Széplaki (Nagykálló), Illés J. (Nyírbogdány), Marin- csák (Nyíribrony), Balogh N. (Nyirlugos), Köbli J. (Ófehértó). ________________ 2. csoport ________________ 13 gólos: Vincze V. (Pátro­ha)._______________________ 10 gólos: Deskó (Tiszamenti Sil _______________ 7 gólos: Soós T. (Ajak), Bállá K. (Újdombrád). ___________ 6 gólos: Virtás (Pátroha), Szervánszki (Tiszamenti SE). 5 gólos: Együd, Lakatos Tamás (Kék), Balogh B. (Komoró), Jónás F., Dallos L. (Pap), Balogh I. (Pátroha), Elek Cs. (Petneháza), Tóth B., Szurcsik (Újdombrád). ______________ 3. csoport 1S gólos: Bíró T. (Sonkád). 13 gólos: Mikes K. (Tunyog- matolcs). 10 gólos: Szilágyi L. (Nagy- szekeres), Siket L. (Vámos- oroszi). 9 gólos: Gyöngy T. (Nyír­meggyes). 8 gólos: Ács A. (Nyírmegy- gyes). 7 gólos: Dobai (Mátészal­ka). 6 gólos: Tóth F. (Mátészalka), Ráski B. (Nábrád), Homoki G. (Nagyszekeres), Lakatos S. (Tyúkod). S gólos: Kertész Osváth D. (Csenger), JónásN., Bartha M. (Nagydobos), Feka J„ Lakatos IS. (Porcsalma), Lázár R. (Tisz­taberek), Franku A., Tisza S. (Tunyogmatolcs), Kiss R. (Tyúkod). Mogyorósi a meccs embere Nyíregyháza (KM) - Kemény csatát hozott a Nyíregyházi TK Földeák elleni mérkőzése, amely ebben a bajnoki évben az első hazai fellé­pése volt az NB I-es tekecsapatnak. Némi techni­kai szünet, a félórás várakozás sem zökkentette ki a játékosokat, akik mindkét oldalon jó színvo­nalon teljesítettek. A hazaiaknál az első sorban a mélyvízbe dobott Péter Dávid hozta a csapat­pontot, középen pedig Mogyorósi Péter, aki 600 fás teljesítménnyel a meccs embere volt, és nem engedte ponthoz jutni a jól teljesítő, 583 egységig jutott riválisát. A zárósor előtt így is 2-2 volt az állás, a csapatfákat tekintve pedig csak néggyel állt jobban az NYTK, de Kosa István és Hacker Dezső is megrázta magát, így folytatta őszi jó szereplését a gárda. Teke NB I., férfi Keleti csoport, 5. forduló Nyíregyházi TK-Földeák TC _________________6-2 (3368-3318) NYTK: Szlovenszki 549, Péter D. 528 (1 pont), Mogyorósi 600 (1), Finta-Kastura Zs. 544, Kosa I. 571 (1), Hacker 576 (1). Ifi: 4-0. Pontszerző: Éliás 586, Hetei A. 530. KÉZILABDA NB II. férfi .................;...................................................................... | Fehérgyarmati VSE-Fevill-Balmazúiváros 24-20 (16-9) Fehérgyarmat, 350 néző, v.: Béres. Láda. Fehérgyarmat: Nagy T. - Pálfi 3, Szabó P. 1, Koncz 6, Siket 2, Munkácsi 3, Imre Cs 1. Csere: Csapos 2, Tóth N. 2, Szűcs S. 1, Hadi Z. 3, Balogh G„ Hadar, Tóth G. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 2, illetve 2 perc Hétméteresek: 2/0, illetve 3/2. Annak ellené­re, hogy a második félidőben az eddig kevesebb játéklehető­séget kapott fiatalok szerepeltek a hazai csapatban, szép győ­zelmet aratott a Fehérgyarmat. Ifi: 29-23. ______ Tiszavasvári SE-Hajdúszoboszló _________30-30 (16-13) Tiszavasvári, 200 néző, v.: Varga Zs., Dohány Tiszavasvári: Boczák - Fedor 7/1, Csaba 8, Kozma N 2, Búzás, Kovács L., Mezei 1. Csere: Arató (kapus), Kiss K. 10, Gál L„ Kovács M. 2, Halász, Poloncsik Edző: Rácz Sándor Kiállítások. 8. illetve 20 perc. Hétméteresek: 4/1. illetve 4/4. Küzdelemből, durva­ságból jelesre vizsgázott az esélytelenebbnek tartott vendég­csapat, amelynek az utolsó percben győzelemre is lehetősége adódott. A Rácz-legénység szinte végig vezetett, de sok zic­cert kihagyott, emiatt a végén örülhetett a döntetlennek. Ifi: 32-30. (Hankó András)___________________________________ Bőcs-Nagykálló-Nyíregyházi (CSE II _____28-35 (10-17) Bocs, 50 néző, v.: Fülöp, Nyéki Nagykálló-NYKSE II: Gadnai- Vasas T. 3, Szűcs B. 7/2, Erdős Z. 4, Pisák T. 4, Benyusz 2, István 7 Csere: Bíró D. (kapus). Király L. 3, Kozma P. 1, Türk, Jávor, Medve, Kovács A. 4 Edző: Oláh Barnabás. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 5/1. Gyors, lendü­letes, jó iramú mérkőzésen végig magabiztosan vezetve nyert a vendégcsapat. Ifi: 21-41.________________________ ______ Nádudvar-Nyírbátori VKC ________31-28 (15-12) | Nádudvar, 100 néző, v.: Moldován, Ökrös. Nyírbátor: Csűrös -Aranyos S. 4, Kovács N. 3, Bálványkövi 6/3, FodorÁ. 1, Kópis 5, Papp 11/1. Csere: Lázár A. 5, Horn T. 3. Játékos-edző: Kun Ákos. Kiállítások: 14, illetve 24 perc. Hétméteresek: 8/8, illet­ve 6/4. A vendégek nem játszottak jól, de a feltételek sem vol­tak azonosak. Ifi: 42-27. _________________________________ DEAC-Debrecen-Mátészalkai MTK 24-22 Nói Heves-Kállósemjén SE 24-30 (12-18) Füzesabony, 90 néző, v: Pusztai, Takács J Kállósemjén: Járosiné- Németh N. 6, Máté V. 3, Gaál L. 5, Tar H. 2, Kiss A. 5, Mol­nár J. 8. Csere: Oláhné, Jurecskó (kapusok). Nagy M. 1, Huszti Cs., Pál E„ Kópis G„ Járosi V. Edző: Németh Tibor. Kiállítá­sok: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 13/10, illetve 4/2. A Kállósemjén végig kézben tartotta a mérkőzést és magabiz­tosan nyert. Ifi: 21-16. __________________________________ Hajdúböszörmény-Mátészalkai MTK 25-28 (10-14) Hajdúböszörmény, 70 néző, v.: Boros, Tóth. Mátészalka: Fodor T. - Poor B. 3/1, Herdon É. 4, Kovács M. 12/5, Udvardy A. 2, Illyés T. 3, Tóth N. 4. Csere: Szabó V. (kapus). Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 7/4, illetve 10/6. Végig a ven­dégek akarata érvényesült, akik a 25. percben már 11-4-re vezettek. A szalkaiakat csak dicséret illeti, védekezésük ismét tanári volt. Ifi: 36-18 Kiss István elnézést kért! ■ Megbánta tettét a játékvezetőt megütő futballista, aki tudja: ez nem megengedhető. Nyíregyháza (KM - K. T.) - Kiss István nem kis kalamajkát okozott. A dombrádi futballista a Gyulaháza elleni megyei első osztályú mérkőzésen behúzott egyet a játékvezetőnek - alig százhúsz másodperccel azután, hogy csereként pályára lépett! Nyilvánvaló, a vendégek közép­pályásánál nem véletlenül ment fel a pumpa ilyen rövid idő alatt, más kérdés, a történtek követ­kezményeként hosszú eltiltás­ra számíthat. ff .............................................. Borzasztóan sajnálom, hogy egy pillanatra elvesztenem a fejem, tudom, ez nem megengedhető. Kiss István ...............................................ff Egyébiránt a jegyzőköny­ven leírtak szerint a találkozó 67. percében előbb sárga, majd további szövegelésért piros lapot kapott a látogatók harmincegy esztendős labdarúgója, majd áll­kapcson ütötte a „sporit”. Nem mellékes tényező, a vezetést hető. Nem szeretnék magyaráz­kodni, hisz a felelősség engem terhel, annyit azért elmonda­nék: a nyáron Tiszakanyárról igazoltam ide, egyértelmű­en azzal a szándékkal, hogy segítsek a csapatnak, amely a bentmaradásért küzd. Éreztem is az erőt magamban, nyugodt szívvel állíthatom, hasznára let­tem volna a Dombrádnak, de jobbára a kispadon ülve ezt gya­korlatilag lehetetlen megvalósí­tani. Talán nem csak bennem volt a hiba, persze utólag ez már aligha számít... Kiss István - vélhetően - nem fog becsúszva szerelni az elkövetkező hetekben (Fotó: Sipeki Péter) szerző Dombrád végül elbuk­ta (2-1) az idegenbeli összecsa­pást. A lefújást követően az érin­tett bocsánatot kért az öltöző­ben, amit hétfőn - immár nyil­vánosan - megismételt.-Természetesen nagyon meg­bántam az ütést, mindenkitől elnézést kérek: a játékvezetőtől, csapattársaimtól, a dombrádi vezetőktől, akik bíztak ben­nem és most csalódást okoztam nekik - nyilatkozta Kiss István. - Borzasztóan sajnálom, hogy egy pillanatra elvesztettem a fejem, tudom, ez nem megenged­Kiadó kispad A dombrádi vezető­ség maximálisan elíté­li a játékos tettét, mind­emellett bocsánatot kér a játékvezetőtől! Az elöljá­róknak egyéb feladata is lesz a héten: a távozó Cséke György edző helyettesét is még kell találniuk. Szóval, a tizenharmadik helyen posztoló újonccsapatnál zajlik az élet... ;s^^^^spört*szönTTT~~ ES) Helyi és nagyvilági sport. Izomból kilőtték a játékvezetőt Karakó Ferencet brutálisan eltalál­ták a labdával - vétlenül (Fotó: Mán László) ■ Hat méterről nézett bele a sistergő labdába, amitől azonnal össze- csuklott. Pátroha (KM) - Örökre emlékezetes marad a vasárna­pi pátrohai mérkőzés Karakó Ferenc játékvezetőnek, noha az égvilágon semmire sem emlék­szik. Akárhogy gyötri magát, pusztán a bajnoki előtti megbe­szélést tudja felidézni, a további­akat illetően se kép, se hang.- Brutálisan eltalálták a kol­légát a vétlen mozdulat után, bevallom, ilyet még soha nem láttam, de jobb is... - sóhajtott nagyot a szituáció felidézése közben Takács János, a megyei másodosztályú bajnoki ellenőre, aki korántsem mellesleg élvonal­beli játékvezető. - A 43. percben történt az eset, amit én a túlol­dalról láttam. Az anarcsi játékos jobbról, a kettes asszisztens előtt laposan középre lőtte a labdát, közben meglökték. Éppen fújt volna a játékvezető, ám miköz­ben a szájához emelte a sípot, az egyik védő izomból belerúgott a labdába.- Egyáltalán nem célzott lövés volt, a hat méterre álló bíró pec- hére odanézett, és a hatalmas erejű bombától összecsuklott, mint a colostok. Próbált feláll­ni, de megint a földre zuhant. Azonnal a segítségére siettek a játékosok, fellocsolták, majd miután mutatta, hogy részéről mehet tovább, levezette a félidő­ből hátralévő két percet. Jogos szabálytalanságot is fújt, aztán szünet következett. Az öltöző­ből felhívott, hogy nem érzi jól magát, amikor bementem hozzájuk, össze-vissza beszélt, nem tudta, hogy milyen rendez­vényen van. Mentő vitte el, a mérkőzést Lippa László vezet­te tovább, Fekete Sándor volt az egyedüli asszisztens. A találko­zót egyébként a Pátroha nyerte 1-0-ás félidő után 2-1-re. Karakó Ferenc játékvezetőt a kisvárdai kórházba vitték, ahol még hétfőn is megfigyelés alatt tartották.- Emlékezet-kieséssel járó agyrázkódást állapítottak meg az orvosok. Azt ígérik, kedden engednek ki. Nem tudom, hogy mi történt velem, az utolsó em­lékfoszlányom az, amint a meccs előtt beszélgetünk az öltözőben. Orrát törte az ifista Ami azt illeti, nem egy mindennapi mérkőzést játszottak Pátrohán. Vasárnap ugyanis kétszer fordult a mentő, az egyik anarcsi ifjúsági futballistát orrtö­réssel szállították el a pályáról. Illést hetek óta gyötri a lemondás gondolata ■ Az újabb vereség után ki kell mondani: csoda lenne Baktán a bentmaradás. Baktalórántháza (KM - B. T.) - Már az sem mindennapos, hogy éppúgy 3-2-re kapott ki a Baktalórántháza VSE NB Il-es futballcsapata a Kazincbarciká­tól hazai pályán, mint bő egy héttel korábban a Ceglédtől. Az viszont egészen elképesz­tő hasonlóság, hogy mindkét meccs hajrájában (előbb a 92., majd most a 90. percben) 2-2-es állásnál öngól formájában szü­letett meg a vendégcsapat győz­tes találata - ráadásul ugyan­abba a kapuba. Előbb Zámbori Zoltán, vasár­nap pedig Mező Ádám volt az ártatlan vétkes.- Mondanom sem kell, min­denkit nagyot lesújtott a vere­ség - adott helyzetjelentést az öltözőből Illés László játékos­?t ......... ' •• Kétszer elő is vezettem a témát Kozma Atti­la elnöknek, de ő hallani sem akar róla. Illés László ..............................................ff klubmenedzser. - Pedig egé­szen jól játszottunk, végre rá tudtuk kényszeríteni az ellenfél­re az aka-ratunkat, az első fél­időben percekre beszorítottuk a Barcikát és végre volt egy-két szép akciónk. Ezek alapján érez­tem úgy, hogy ez a meccs nyer­hető, a végén történtek pedig nem is az öngólok miatt elgon­dolkodtatóak, hanem mert egy­más után másodszor veszítünk a hajrában kapott gólokkal. Míg az ellenfél cseréi eldöntötték a meccset, addig mi a változtatá­sok után egyre gyengébbek let­tünk... Illés László a két hazai meccs előtt azt mondta: akkor lesz tel­jesen elégedett, ha azok után hat ponttal gazdagodik a csapata. Egy sem lett belőle, így tovább­ra is két egység áll a sereghaj­tó BVSE neve mellett, és még lebeg egy hatpontos levonás is. Finoman szólva is reménytelen­nek tűnik a csapat helyzete a másodosztályú tagság megtar­tása kapcsán.- A kialakult helyzet miatt hetek óta minden meccs után a lemondás gondolatával gyöt­rődöm - vallott színt Illés Lász­ló. - Kétszer elő is vezettem a témát Kozma Attila elnöknek, de ő hallani sem akar róla. Ki kell mondani: csoda lenne, ha ez a csapat megkapaszkodna a másodosztályban, főként a vár­ható pontlevonás és a két rivális­sal szemben elbukott hazai meccs ismeretében. Abban marad­tunk, hogy dolgozunk to­vább, előtérbe kerül az olyan fiatalok szerepeltetése, mint Zámbori Zoltán vagy Tóth Sza­bolcs, hogy legalább a jövőké­pünk bíztató legyen. Bíróék nemes gesztusa Tiszavasvári (H. A.) - A Tiszavasvári Általános Iskolák és Debreceni KSE NB I-es kézi­labdacsapata együttműködési megállapodást tervez. Ennek a szándéknak egyik lépését tette meg a hajdúsági egyesület, ami­kor Bíró Imre vezetőedző és a szakmai stáb irányításával a sza­bolcsi város sportcsarnokában az iskolás gyerekek együtt edzhet- tek az élvonalbeli gárda játéko­saival. Nem titkolt cél volt nemes gesztusukkal az együttműködé­sen túl tovább népszerűsíteni az iskolában és Tiszavasváriban a szép hagyományokkal rendelke­ző sportágat. Kicsik és nagyok együtt: élmény volt a közös edzés (Fotó: tudósítónktól)