Kelet Magyarország, 2009. május (66. évfolyam, 102-126. szám)

2009-05-02 / 102. szám

.o S » * JI KELET 2009. május 2., szombat MAQYAR0R8ZÁQ /11 s, atjttTv?; /, i ~i. í'ítí'j Nyíregyháza t, 2-2(0 Városi Stadion, 2000 néző, v.: Szilasi (Farkas B., Szalai). SPARTACUS Lazareanu f) Paks Csernyánszki vf Lakatos 1. Hegedűs T. Szabó J. Éger m Goia Pintér A. Nikolov Miskolczi Böde Minczér Zováth Zabos Sipeki Imediashvili Heffler Apostu Tököli Sztojkov Kiss T. , Vezető edző: Szabó András Gellei Imre Minczér helyett Ramos (a szünetben), Apostu h. Fekete Á. (56 ), Zabos h. Dosso (80). a Sipeki helyett Nagy I. (75. perc), Heffler h. Tamási (83.) Miskolczi (82. perc) Tököli (53. perc, tizen­Fekete Á. (84.) m egyesből) w # Tököli (71.). _ Lazareanu (52. perc) Heffler (14. perc) Imediashvili (65.) Nikolov (82 ), TTTTTTj TjTTT^TtTTTTTTTTTT, >; 5 yíjjvü Tfffil I Szabó András: - A mérkőzés elején a pak- siak alakítottak ki több helyzetet, és később MP két gólt is tudtak szerezni. Az utolsó húsz percben látottak erőt adhatnak a folytatás- | \ '-rf-hoz, a győzelemhez is közelálltunk. Több IgP' játékvezetői ítélettel vitatkoznék, nem értem, hogy Sztojkov felvágásánál miért nem muta­tott fel pirosat a játékvezető. Gellei Imre: - Győzelmi tervekkel érkez­tünk, mert az utóbbi időben jól játszottunk, csak a helyzeteket nem értékesítettük. Nem értem, hogy a kétgólos előny után miért húz­tuk magunkra a hazaiakat, akiknek sikerült is az egyenlítés. Úgy érzem, két pontot itt hagytunk. LABDARÚGÓ NB I * IRR A 25. fordulóból még nem közölt eredmény MTK-Újpest A 26. forduló további eredményei Haladás- B£L Honvéd _______________ 3-2 (1-1) 1-0 (1-0) Debrecen-Kaposvár 4-1 (3-0) Kecskemét-REAC 5-3 (2-3) Fehérvár-Zalaeqerszeq 1-1 (1-0) Györ-Vasas 1-1 (1-0) Szombat Siófok-MTK Vasárnap Újpest-Diósgyör Siófok. 19 Szusza-stadion, 17.30 Tabella ■ .» A bajnokság állása: 1. Debrecen 25 18 3 4 60-23 57 2. Újpest 24 15 7 2 49-25 52 3. Zalaeqerszeq 25 12 7 6 42-36 43 4. Haladás 24 12 4 8 34-23 40 5. Fehérvár 25 11 5 9 33-28 38 6. Gvör 24 10 7 7 44-27 37 7. Kecskemét 25 10 6 9 43-40 36 8. MTK 24 10 5 9 32-34 35 9. Vasas 25 10 3 12 35-42 33 10. Diósgyőr 24 9 5 10 25-35 32 11. Kaposvár 25 8 6 11 41-39 30 12. Honvéd 25 7 8 10 28-36 29 13. Nyíreqyhiza 25 6 10 9 27-32 28 14. Paks 25 6 8 11 31-44 26 15. Siófok 24 5 2 17 19-45 17 16. REAC 25 3 4 18 28-62 13 JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG Horváth (pirosban) sem találta a megoldást az osztrákokkal szemben (Fotó: epa) Kíméletlen sógorok Zürich (MTI) - Komoly lépéshátrány­ba került a bennmaradásért zajló küzde­lemben a magyar jégkorong-válogatott, miután pénteken 6-0-ra kikapott az oszt­rák csapattól a svájci világbajnokságon. A magyarok vasárnap a dánokkal, hétfőn a németekkel találkoznak. A kvartettből - a jövő évi rendező németeket leszámítva - a két csapat esik ki az élvonalból. Parázs hangulatú döntetlen ■ Felállt a padlóról a Szpari, de ez csak a döntetlenre volt elég a Paks ellen. Nyíregyháza (KM - M. L.) - A szél játszotta a főszerepet pén­teken a nyíregyházi Városi Sta­dionban. Már a meccs előtt is, hiszen a kiesés szele csipkedni kezdte a résztvevőket, a hazai Spartacust és a vendég paksia­kat egyaránt. A mérkőzésen szin­tén főszerepet játszott az időn­ként erős légmozgás, amelyik az első játékrészben a vendégeket támogatta. A nyíregyháziaknál a beláza­sodott Nánási helyére Hegedűs került a védelem tengelyébe. Az első játékrész Minczérék fölényét hozta, a hazaiak irányították a játékot, szorgosan, de igazi átü­tő erő nélkül szövögették táma­dásaikat. Párszor el is jutottak a paksi kapu elé, ám ott elfogyott a tudomány, ami a tavaszi tel­jesítmény alapján nem meglepő. Gellei Imre, a paksiak mestere csapata védőjátékára helyezte a hangsúlyt, miközben Tököliék vártak a pillanatra, amikor mat­tolni tudják a hazaiakat. Erre volt is sanszuk, ám nem az atom­városiak gólkirály aspiránsa, hanem Böde révén, aki két nagy ziccert is elpuskázott. Nem sok ment el a második játékrészből, amikor a gólképte­lenség mellett egy másik tava­Tököli (jobbra) két gólt is szerzett (Fotó: sipeki Péter) További fotók és videó: CSŐ* www.S2on.hu szi múlt, az egyéni hiba is kísér­tett. Goia előbb a vendégkapu előtt rúgott luftot, ami még nem olyan óriási gond, ám nem sok­kal később ugyanezt tette a hazai kapu előtt is, aminek már komoly következményei voltak. Percek, események 31. perc: Böde passzolt Kisshez, aki Goia lába között visszagurította társa elé a labdát. Böde 12 méterről lőtt balról, de Lazareanu bravúrral hárított. ____________ 39. perc: Böde újabb nagy helyzete. Egy hazai bizonytalanság miatt került elé a lab- da, de 12 méterről magasan fölé lőtt. 52: Gioia ezúttal a saját kapuja előtt rúgott luftot, a labda először Tököli, majd Sipeki elé került. Utóbbinak Lazareanu elhúzta a lábát, amiért a kapus sárgát kapott, a pak­siak pedig tizenegyeshez jutottak. Tököli a bal sarokba rúgta a büntetőt, 0-1. A gól természetesen megnyug­tatta a vendégeket, és tovább rombolta a hazaiak önbizalmát. Aztán jött egy vendégkontra, jött Tököli, már kettő-nulla volt a vendégek előnye. A paksiak ráül­tek az eredményre, a nyíregyhá­71: Egy hazai próbálkozás után, mint rúgó­falról pattant vissza a labda a paksiakról, éppen Kiss elé, aki remekül ugratta ki Tökölit, a csatár pedig a kifutó Lazareanu fölött, 14 méterről, jobbról okosan emelt a jobb sarokba, 0-2. ____________________ 82. perc: A reklamáló Nikolov kapott sár­ga lapot, amiért szabadrúgás járt a haza­iaknak. Miskolczi balról, 25 méterről, ravaszul a rövid sarokba bombázott, bár Csernyánszki hozzáért a labdához, de az a hálóban kötött ki, 1-2. __________________ 84. perc: Sztojkovot vágták fel a tizenhatos ziak pedig jó ideig ismét nem tud­ták feltörni ellenfelük védelmét. Hiába támadtak többet, birtokol­ták többet a labdát, hiába voltak jobbak jó pár mutatóban, az ered­ményjelző mást mutatott. Aztán a hajrában visszajött a remény, Miskolczi hatalmas bombá­val szépített, majd nem sokkal később a fiatal Fekete sarokkal egyenlített. Izzott a levegő, zúgott a Nyír­egyháza, és majdnem megtörtént a csoda, hiszen a hosszabbítás­ban Goia majdnem kijavította korábbi hibáját, ám fejesénél a felső léc hárított. Felemás egy mérkőzés volt, hiszen a hajráig a szokott tava­szi produkciót nyújtotta a nyír­egyházi csapat, aztán képes volt felállni a padlóról és kiharcol­ni a döntetlent. Ezt a közönség is értékelte, mert megtapsolták a levonuló játékosokat. Ez szép, ám az egy pont azért mégiscsak csalódás.... előtt, a 18 méteres szabadrúgást Miskolczi bombázta a kapura, a labda kipattant ugyan Csernyánszkiról, de Imediashvili nem tudott a kapuba találni. A szöglet után Goia fejelt kapura, a labda Fekete elé került, aki 3 méterről sarokkal lőtt a kapu­ba. 2-2. ________________________________ j 89.: Farkas asszisztens ítéletével olyannyi­ra borzolta a kedélyeket, hogy a lelátóról egy vizes flakon repült a pályára. ________ 91. perc: Miskolczi jobb oldali szögletét Goia 8 méterről fejelte kapura, a labda a felső lécről pattant ki. Bosszantó baktai vereség Jegyzőkönyv ■ Az Illés-legénység többet támadott, nem érdemelt vereséget Békéscsabán. Békéscsaba (KM) - A Bak- talórántháza NB Il-es futball­csapata zsinórban három bajno­ki mérkőzésen nem szerzett gólt, ráadásul eltiltások és sérülések következtében éppen a támadó­részleg volt a „legkarcsúbb” a békéscsabai fellépésen. A tizen­egyedik pozícióban posztoló gár­da villanyfényes meccsre volt hivatalos a Viharsarokba, ahol a bentmaradásért küzdő, ugyan­csak elszánt házigazdával csa­pott össze. Mindazonáltal a jó iramú, mozgalmas első félidőben a ven­dégek bizonyultak aktívabbnak: a problémát az jelentette, hogy az ellenakciókra spekuláló haza­iak három lehetőségükből ket­tőt gólra váltottak. Eközben az ülés-legénység jó néhány helyze­tet elrontott, egyedül Deák cél­zott pontosan - fejjel vette be a kaput. A második félidőben is a láto­gatók domináltak, többször fel- csülant az esély az egyenlítésre, de a döntő piüanatokban rossz megoldást választottak, vagy a balszerencse fosztotta meg őket az újabb góltól. Az össz­kép alapján a döntetlenre fel­tétlenül rászolgáltak Rakócziék, akik bosszantó vereséget szen­vedtek. Békéscsaba-Baktalórántháza 2-K2-1) Békéscsaba, 500 néző, v.: Gyarmati II. Békéscsaba: Máthé G. - Szokol, Dócza, Futaki, Horváth T. - Bernáth (Kovács D„ 82. perc), Szeverényi (Ursz, 71.), Brlázs, Pozsár - Cseke, Balázs J. Edző: Belvon Attila Baktalórántháza: Nagy Z. - Mező Á., Vágó Z., Szenes - Deák T., Rákóczi, Szilágyi K. (Koskovits, 60.), Bodnár - Maries G. (Tóth Sz., 79.), Tolnai - Kozma J. Játékos-klubmene­dzser: Illés László. __________________ Gól: Pozsár (11-esböl, 8. perc), Balázs J. (31.), illetve DeákT. (22.).__________ Mesterszemmel Illés László: - Küzdelmes mérkőzésen jó néhány helyzetet kihagytunk, nem érdemeltünk vereséget. Ismét teret nyer az utcai kosárlabda ■ Már csak három hét az Adidas streetballig, a nevezéseket már elfo­gadják a szervezők. Nyíregyháza (KM) - Az utcai kosárlabdázás kedvelői piros betűs ünnepnek tekinthe­tik május 23-át. Ekkor rendezik ugyanis az Adidas streetbaü- körverseny első állomását, amelynek Nyíregyháza, egész pontosan a Kossuth tér és kör­nyéke ad otthont. A kosárlabdázás speciális, egy palánkra három a három ellen játszott változata tizenegy év után tér vissza a szabolcsi megyeszékhelyre - legalábbis, ami ezt a sorozatot ületi, hiszen az elmúlt években, más névadó égisze alatt rendezett viadalok is igazolták, hogy igen népsze­rű az utcai kosárlabdázás mife­lénk. A kategóriák győztesei kvali­fikálják magukat a szeptember 12-i, körmendi országos döntő­be. Az sem fog unatkozni három hét múlva, aki a betétszámokra kíváncsi, hiszen az elmaradha­tatlan zsákoló- és dobóverseny­re most is sor kerül, de egyéb versenyszámok is szerepelnek a kiírásban. Látványos bemutatók Fellép a kosarasok kedvenc rappere, Fankadeli, lesz qvad- bemutató, pályára lép a bajnok­ságot addigra már lezáró Marso- Vagép NYKK, az erősebbik nem képviselői pedig különös figyel­met fordíthatnak majd a férfi­magazinok közkedvelt alakjára, Fogarasi Mariannra is, aki díj­átadóként lesz jelen. Jelentkezni már lehet a bujtosi csarnokban található NYKK-irodában, illetve a neve­zési lapot portálunkról, a www. szon.hu oldalról is le lehet töl­teni. A kategóriák, férfi és női 1997 után születettek, 1995-96, 1993-94, 1991-92, 1986-90, 1975-85, 1974 előtt (valamennyiben férfi és női verseny is lesz) és vegyes (legalább egy ellenkező nemű játékosnak a pályán kell lennie).____________________________________________________ A kategóriákba való jelentkezéskor a legidősebb játékos kora a meghatározó, az 1975— 85-ös kategóriába idősebbek is jelentkezhetnek. a lyjuzíiíJzjáíéjí ci jSMIbéibm Tegye könnyebbé mindennapjait a Kelet-Magyarországgal! Keresse a Kelet-Magyarországban megjelenő nyereményszel­vényeket! Gyűjtse össze mind a 6 db mozaikképet, ragassza fel a korábban megkapott játékszel­vényre! Egy hiányzó darabot pótolhat jóker- szelvénnyel. Küldje be május 7-ig a követ­kező címre: Kelet-Magyarország, 4401 Nyíregyháza, Pf. 25. Sorsolás: 2009. május 9. 15 óra Korzó Üzletház Nyíregyháza, Jókai Mór tér 7. y V *.T T