Kelet Magyarország, 2008. augusztus (65. évfolyam, 179-203. szám)

2008-08-25 / 198. szám

2008. augusztus 25., hétfő kelet SPORT /11 JEGYZŐKÖNYV Kecskeméti TE-Nyíregyháza Spartacus 1-1. (0-0) Kecskemét, 3,5 ezer néző, v.: Bognár (Albert, Medovarszki) KECSKEMÉT Mitrovics______ Schindler * Lovrics Grkinics Farkas____________ Menyhárt Koncz Szavics Guides________ Montvai Csordás___________ Vezetőedző: Tomiszlav Szivics SPARTACUS Lazareanu Perényi Mboussi Goia Comaci Zabos Minczér Hegedűs Dosso Miskolci Apostu___________ Klubmenedzser: Révész Attila Koncz helyett Alimpije­­vics (52. perc), Menyhért h. Litsingi (52.), Montvai h. Kormos (68.) Litsingi (91.) Goia helyett Bárányos (a szünetben), Miskolczi h. Ramos (57.), Minczér h. Belényesi (62.). Apostu (49.) Comaci (75.). Szavics (44.) Goia (28.) Schindler (62.) Apostu (73.) Alimpijevics (79.) Dosso (78.) Zabos (83.) Ramos (93.) ■ a Tomiszlav Szivics - A labdatartás 80-20 százalék volt a javunkra. A nyír­egyháziak szervezetten védekeztek. Az benne van a játékban: egy csapat nyom, és kontrából gólt kap. Utána nyomtunk és sikerült az egyenlítés. Révész Attila: - A várakozásnak meg­felelően harcos és kemény volt a mér­kőzés, mindkét csapat győzelemre ját­szott, az első félidőben mindkét együt­tes elhibázta a helyzeteit, szünet után szerkezeti változtatást akartunk, ám a kényszerű cserék ezt átírták. Vezetésünk birtokában, a véleményes kiállítás döntőnek bizonyult, sajnos a hajrát nem bírtuk ki. Véleményem szerint a játékvezetők tevékenysége döntően befolyásolta a mér­­kőzés eredményét. LABDARÚGÓ NB I. 5. FORDULÓ További eredmények__________________________________ Vasas-Diósgyőri VTK 3-2 (2-0) lllovszky Stadion, 1 500 néző, V: Sulyok . Gól: Divic (22.), Lázok (40.), Németh N. (49 ), illetve Tóth M. (84.), Pelecaci (90.). Haladás-Siófok 5-0 (2-0). Szombathely, 6 000 néző, V: Szabó S. Gól: Guzmics (19.), Rajos (25.), Kenesei (47., 11-esből, 72.), Oross (56.).________________ DVSC-TEVA-Ujpest FC 1-1 (0-0) Debrecen, 7 500 néző, v: Mészáros I. Gól: Oláh (77.), illetve Simon A. (71.).__________________________________________________ REAC-FC Fehérvár 1-2 (1-0) Budai ll-stadion, 800 néző, v: Berger. Gól: Lisztes (31.), ill. Pavlicic (51.), Sitku (70.). Kiállítva: Kapcsos (41.), ill.Koller (91.) MTK Budapest-Paksi FC 3-2 (1-1) Hidegkúti-stadion, 700 néző, v: Bede. Gól: Pál (24., 91.), Lencse (87.), illetve Tököli (29.), Kiss (82.)_____________________________ Kaposvár-Győri ETO 0-1 (0-0) Kaposvár, 3 000 néző, v: Németh Á. Gól: Bajzát (76.). Kiállít­va: Pákolia (86.) ._______________________________________________ Honved-ZTE 3-1 (3-1) Bozsik-stadion, 2 ezer néző, v.: Iványi. Gól: Diego (22.), Abass (29., 42.), ill. Miljatovics (7.). Tabella 1. Vasas__________ 5 4- 1 9-8 12 2. DVSC-TEVA 5 3 2-8-3 11 3. MTK Budapest 5 3 1 1 12-8 10 4. Újpest FC 5 3 1 1 6-5 10 5. Haladás________ 5 3-2 10-3 9 6. Honvéd 5 2 2 1 8-5 8 7. Paksi FC 5 2 1 2 11-11 7 8. ZTE FC_________ 5 2 1 1 7-8 7 9. Győri ETO 4 2-2 6-7 6 10. Fehérvár, FC 5 2-3 4-5 6 11. Nyíregyháza 5 1 2 2 12. Kecskemét 4 1 1 2 4-5 4 13. REAC___________ 5 1 1 3 9-11 4 14. Kaposvár 5 1 1 3 7-9 15. Diósgyőri VTK 5 1 1 3 7-10 4 16. Siófok 5 1-4 1-8 3 A 3. fordulóból elmaradt Kecskemét—Győri ETO mérkőzést szeptember 7-én 20 órakor játsszák le. LABDARÚGÓ NB II. A 3. forduló további eredményei: Cegléd-Vecsés 1-0 (1-0), Vác-Bőcs 2-3 (1-1), Jászberény-BKV Előre 1-1 (1-1), MTK ll-Makó 0-0, ESMTK-Tököl 3-4 (1-4), Kazincbarcika-DVSC II 2-1 (2-0). Hétfő: Ferencváros-Békéscsaba. Tabella 1. MTK II 3 2-1-7-1 7 2. Szolnok 3 2 1 — 7-2 7 3. Bocs 3 2 1-6-4 7 4. Cegléd 3 2-1 4-3 6 5. BKV Előre 3 1 2-4-3 5 6. VÁC-Újbuda 3 1 1 1 13-9 4 7. Makó 3 1 1 1 2-2 4 8. Ferencváros 2 1-1 7-4 3 9. Békéscsaba 2 1-1 5-5 3 10. DVSC II 3 1-2 5-8 3 11. Kazincbarcika 3 1 — 2 4-5 3 12. Baktalórántháza 3 • 1 — 2 2-8 A 13. Tököl 3 1-2 9-17 3 14. Jászberény 3 — 2 1 5-6 2 15. Vecsés 3-2 1 4-5 2 16. ESMTK 3-1 2 5-7 1 Pár percnyire a győzelemtől Meg nem adott büntető, érthetetlen pi­ros lap, elmaradt a Szpari győzelme Kecskemét (KM - M. L.) - A szombati találkozó előtti eső miatt kissé csúszós játék­tér várta a csapatokat. Az el­ső játékrészben Hegedúsék re­mekül muzsikáltak, jól zárták a területeket a hazai játé­kosok elől és többször is les­re futtatták Menyhártékat. A védőmunkával nem volt gond, a támadásokra már kevesebb futotta. Szóval az első félidő lement gól nélkül, biztató Szpari játékkal. Elmaradt büntető , Szünetben cserélnie kellett Révész Attilának, mert a hör­gőgyulladással küszködő Goia nem tudta folytatni. Beállt Bá­rányos, így végre volt fazon­szabásza a Szparinak. Hamar jött is az eredmény, remek labdájával Apostu került hely­zetbe és megszerezte a veze­tést. Az előny birtokában a vendégek visszább álltak és a védekezésre koncentráltak, közben bíztak a kontrákban. Sajnos utóbbiból kevés adó­dott, amiben közre játszott az is, hogy újabb kényszercsere következett, hiszen megsérült Minczér. Nyomtak a kecske­métiek, de különösebb átütő­erő nélkül, amikor jött a já­tékvezető újabb meccsdöntő bakija. Az első félidőben nem adott büntetőt Miskolczi le­rántásáért, most pedig a Cor­náci mellett eleső Kormos-mu­tatványt jutalmazta, pirosat mutatott fel Cornacinak. Ez­zel végképp megváltozott min­den, amit a nyíregyháziak ter­veztek, de becsülettel állták a sarat, sőt volt egy szép és majdnem eredmény vendég­kontra. Érezhető volt, hogy nehéz lesz kibírni a kecske­métiek hajráját, sajnos nem is sikerült és az öt perces hosszabbítás kezdetén egali­záltak a hazaiak egy olyan ak­ció végén, amikor nagyon hiányzott a kapu előtt a jól fe­jelő Goia. Kényszerű cserék így iksz lett a vége, aminek akár örülni is lehetne (egy újonc hazai meccsén nem rossz a döntetlen) ám inkább bosszankodhatnak a Hírős vá­rosban is elutazó Szpari druk­kerek, mert a szombaton mu­tatott játékuk alapján nyerni kellett volna a házigazdák el­len. Ez elmaradt, amiben annyiban ludas a Szpari, hogy több energiát kellett volna fordítani a támadójátékra, ám mindezt alaposan tompítja: a kényszerű cserék miatt vál­toztatni kellett a csapaton és a játékvezetőt igencsak befo­lyásolták a hazaiak, különö­sen a magától eső-kelő Cukics és a közönség. Percek, események Cornaci-piros???? (Fotó:*Olajos Tamás) További fotók és videó: G53 ÉH www,szon.hu —- sportban hu Helyi és nagyvilági sport. 38. perc: Miskolczi tört a hazai 16-oson belülre, két kecskeméti közrefogta, Farkas lerántotta, ám a játékvezető nem sípolt. 49. perc: Bárányos forintos passzt adott Apostunak, a nyíregyházi támadó 12 mé­terről lőtt, ám játékszert Grkics blokkolta, az visszapattant Apostu elé, aki bal oldalon kisodródva a kapuból kilépő Mitrovics kar­ja alatt a hosszú sarokba passzolt, 0-1. 71. perc: Szavics 26 méteres szabadrú­gásánál Lazareanu bravúrral tenyerelte ki a labdát a bal sarokból.___________________ 74. perc: Kormos próbálta áthámozni magát Mboussin és Cornacin, a kaputól 17 méterre elesett, a játékvezető pedig nem kis meglepetésrte piros lapot muta­tott fel Cornacinak._______________________ 86. perc: Parádés vendégkontra, Bárányos és Belényei rövid passzokkal tört előre, Belényesi jobbról beadott, ám a labda cen­tikkel elsuhant a jókor érkező Bárányos előtt._______________________________________ 91. perc.: Szavics a bal oldalról kanyarí­­totta a kapu elé a labdát, a hosszú saroknál Lovrics visszafejelte a labdát, amelyet végül Litsingi 3 méterről lőtt a kapuba, 1-1. Massa diadala Valencia (MTI) - Idei ne­gyedik sikerét arató brazil Felipe Massa rajt-cél győzel­met aratott a városi viadalon, amely első ízben szerepelt az autósport elitkategóriájának programjában. Valencián kívül egyedül Monte-Carlóban rendeznek városi Fl-es futamot. —TM formai ..szQryhu Hírek, tudósítások, fotók és videók Massa rajt-cél győzelmet aratott További fotók: Helyezések, a pontverseny állása Végeredmény (57 kör/310,080 km): 1. Felipe Massa (brazil, Ferrari), 2. Hamilton (brit, McLaren-Mercedes), 3. Kubica (lengyel, BMW-Sauber) , 4. Kovalainen (finn, McLaren-Mercedes), 5. Trul ­li (olasz, Toyota), 6. Vettel (német, Toro Rosso), 7. Glock (német, Toyota) 1:07.990 p h., 8. Rosberg (német, Williams), 9. Heidfeld (német, BMW-Sauber), 10. Bourdais (francia, Toro Rosso), 11. Piquet Jr. (brazil, Renault), 12. Webber (ausztrál, Red Bull), 13. Jenson Button (brit, Honda), 14. Fisichella (olasz, Force India), 5. Kazuki (japán, Williams), 16. Barrichello (brazil, Honda), 17. Coulthard (brit, Red Bull) A vb pontverseny állása a 12. futam után (még 6 van hátra): pilotai 1. Hamilton 70 pont, 2. Massa 64, 3. Räikkönen 57, 4. Kubica 55 5. Kovalainen 43, 6. Heidfeld 41, 7. Trulli 26, 8. Alon­so (spanyol, Renault) 18 9. Webber 18, 10. Glock 15 Zanzásítva: Zanáék jobbak voltak Rakócziék (fehérben) alul ma­radtak Szolnokon (Fotó: KM-sport) Súlyos vereséget szenvedett Szolnokon a Baktalórántháza VSE NB ll-es csapata. Szolnok (KM) - Szerdán még mindkét csapat kupa­meccsen fáradozott, szomba­ton pedig már bajnoki mérkő­zés várt a Szolnok és a Bak­talórántháza NB ll-es futball­csapataira. Különösen a bak­­taiak erejét vehette ki a me­zőkövesdi 120 perces megpró­báltatás, ahol sikerélményhez sem jutott Kovács János le­génysége. A szolnokiak szerettek vol-Mestersiemmel Vigh Tibor - Meglepően magabiztosan nyertünk. Játékgondolkodásban már-már 1 a tavalyi csapatot idézően futballoztunk. na kitérni a koraesti ma­gyar-olasz férfi kosárlabda­meccs elől, így délután három­kor, nagy melegben kezdődött az ütközet. Az első félidei játé­kon még nem érződött a fá­radtság, de egy szabadrúgásból szerzett góllal így is előnyhöz jutott a Szolnok. A szünet után viszont óriási egyéni hibákat követett el néhány vendégjáté­kos, és ennek következtében alakult ki a nagy különbségű hazai győzelem, amelyről a hajrában a csereként beállt Zana gondoskodott: Zanzásítva tehát: Zanáék jobbak voltak ezen a meccsen, és megérde­melten nyertek. Kovács János: - Még nem álltunk telje­sen össze, remélem, hamarosan sikerül rendezni sorainkat. Olaszverő Sitkuék Nyíregyháza (KM) - A szerdai, Bulgáriában elszenve­dett vereség után szombaton Szolnokon az olaszok elleni Európa-bajnoki selejtező várt a magyar férfi kosárlabda-vá­logatottra. A mieink óriási bravúrt hajtottak végre, hiszen hihe­tetlenül izgalmas végjátékban 68-64-re nyertek a korábbi kontinenselső ellen. A magyar válogatottban ezúttal is a kezdőben kapott helyet Sitku Ernő, a Marso- Vagép NYKK erőcsatára, aki 10/6 pontig jutott. A mieink egyik nyerőembe­re a Nyíregyházáról Zalaeger­szegre távozott, a keretbe a sok sérült és távolmaradó miatt behívott Trepák Zoltán volt, ő 11/3 pontot tett be a közösbe. JEGYZŐKÖNYV Szolnok-Baktalórántháza 4-0 (1-0) Szolnok, 200 nézőö, v.: Veizer. Szolnok: Rézsó - Bálint, Antal, Ba­logh P., Szalai B. - Szabó T. (Blaskovits 85. perc), Mile (Zana 74.), Hegedűs, Kiss K. (Reinhardt 77.) - Bozori, Kotula. Edző: Vígh Tibor. Baktalórántháza: Nagy Z. - Deák T., Bodnár, Márkus, Koskovits (Kozma J., a szünetben) - Kozma A. (Marics G., 67.), Rákóczi, Vágó Z., Illés Gy. (Zámbori 80.) - Tolnai, Szabó R. Edző: Kovács János__________________ 11. perc: Antal a 16-os vonaláról vé­gezhetett el szabadrúgást és gyönyö­rű mozdulattal a jobb felső sarokba csavart, úgy hogy a labda a kapufát is érintette, 1-0._____________________ 56. perc: Mile lépett ki a lesre ját­szó védők között, jól gurított közép­re és az érkező Szabó T. estében a kapuba passzolt, 2-0._______________ 83. perc: a csereként beállt Zana bombázott a hálóba 12 méterről, 3-0.___________________________________ 89. perc: ismét Zana volt a főszerep­lő, jól lépett ki a védők között és hig­gadtan lőtt a kapu jobb oldalába, 4-0.