Kelet-Magyarország, 1998. április (55. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-07 / 82. szám

A kubai bepótolta Kedden második felvonás a bujtosiban Nyíregyháza (KM - M. Cs.) — Szinte 100 száza­lékra veszem, hogy Nyári Sándor be fog dobni valami turpisságot, hiszen számára „húsba­vágó” a keddi meccs. Azonban figyelünk a trükkjeire, s nem hagyjuk magunkat olcsó trükkök­kel befolyásolni. A szegedi győzelem után kedden a bujtosi csarnokban is nyerni akarunk. Botos Ferenc, az NYVSC- Szabolcs Gabona férfi röp­labdacsapatának vezetőed­zője mindezt a hétfői ed­zés előtt taglalta. A nyír­egyháziak a döntőbe jutá­sért kiírt és három győzele­mig tartó párharc első fel­vonását Szegeden meg­nyerték, a második meccset kedden a bujtosi csarnok­ban rendezik. A tréner kér­désünkre elmondta, Nyári most sem tagadta meg ön­magát, a vasárnapi találko­zón egyszerűen besétált a pályára, reklamált, próbálta kizökkenteni a nyíregyházi játékosokat a ritmusból. Nem sikerült neki, produk­cióját azért sárga lappal ju­talmazták. — Nyári arra építette tak­tikáját, hogy két ütőnket, Veresst és Pampuchot mi­nél többször tudják sáncol- ni a hazaiak — folytatta Botos. — De nálunk a csa­patjátszott, mindenki nagy­szerűen szerepelt, esélye nem volt a győzelemre a Szegednek. Bár 1,5 óráig tartott a meccs, azért nem gondoltam, hogy ennyire könnyedén nyerünk. Jó erő­ben játszottak a fiúk, ütőe­rőben felülmúlták ellenfe­lüket. A meccs után csak rövid ideig ünnepeltünk, utána ültünk autóbuszra és siettünk haza. Kedden a vasárnapihoz hasonló kemény csatát vá­rok, remélem felszabadul­tan játszanak a fiúk. A play offra külön készültünk, a srácok még a vasárnapinál is jobb teljesítményre képe­sek. Remélem nagyon so­kan látogatnak ki a bujtosi csarnokba, szükség lesz a bíztatásukra. A vasárnapi meccs leg­jobbjaként a Nemzeti Sport Martinezt jelölte, aki piros­sárga lapot kapott. Mint ki­derült amiatt, mert jó ütései után hatalmasat ugrott a le­vegőbe. A szegediek azt reklamálták, hogy eközben mutogat, de erről szó sem volt, sokkal inkább a szege­di Nirka mutogatott a háló alatt. A kubai fiú valamennyi jó ütésének így örül. Az idegenlégiós annál is in­kább boldog volt a győze­lem után, mert legutóbb a bujtosiban, amikor a Sze­ged 3-2-re nyert, nem játsz­hatott. Most mindezt bepó­tolta, de nem teljesen, azért hagyott ezekből az ütések­ből keddre és csütörtökre is. Határ mentiek csatározása Csenger (KM - B. T.) — Az előz­mények: a Csen­geti FC megyei I. osztályban szereplő csa­pata a Magyar Kupa me­gyei selejtezőit sikeresen abszolválva az országos főtáblára jutott. Ott a Szeged-Dorozsmát le­győzve, a DVSC és a Gyu­la ellen szerzett egy pon­tokkal csoportmásodik­ként, veretlenül jutott a legjobb harminckettő kö­zé. A sors(olás) alapján a Hala­dás lett a határ mentiek ri­válisa, és az élvonalbeli le­génység csak a hosszabbí­tásban szerzett két góllal múlta felül négy osztállyal alacsonyabban szereplő házigazdáit. Eme sorozatnak köszön­hető, hogy a csengenek a Szabad Föld Kupa döntőjé­nek közelébe jutottak. Mint ismeretes a hetilap által fe­lajánlott serlegért kiscsapa­tok játszanak. Olyanok, amelyek a legtovább jutot­tak a Magyar Kupában. A szereplés nagy lehetőség az alsóbb osztályú együttesek­nek, hiszen közvetlenül a Magyar Kupa finálé és or­szág-világ előtt lépnek pá­lyára. Ezúttal egy résztve­vője már van ennek a pár­harcnak. Három megyei bajnokságban szereplő kis­csapat jutott ugyanis a kupa tizenhatoddöntőjébe, közü­lük a Szabadegyháza még megyei II. osztályú volt, amikor elkezdte a soroza­tot. Ellenfelük a Csenger és a Jánossomorja párharc győztese lesz. Utóbbi két gárda klasszikus kupapár­harcban dönti el a döntős hely sorsát. Az első találkozót szer­dán 16 órától rendezik a ro­mán határmenti városban. Hogy miért kell mindezt ki­emelni? Azért, mert János­somorja éppoly közel van az osztrák határhoz, mint Csenger a keleti szomszé­dainkhoz. A visszavágó két hét múlva lesz esedékes, a pár­harc győztesé pedig a Sza­badegyháza ellenfeleként az Üllői úti májusban ren­dezendő kupadöntő előtt lép pályára. C Wá%IMIÁMm#iát c. rdj menyen 14. hét 13 plusz egy találat: nem volt. A következő hétre átvitt nettó nyereményösszeg 9 820 328 forint. 13 találat: nem volt. A következő hétre átvitt nettó nye­reményösszeg 7 856 262 forint. 12 találat: 8 darab, nyereményük egyenként 376 388 fo­rint. 11 találat: nyereménye 17 305 forint. 10 találat: nyereménye 2894 forint. Már a bronzcsatára kell készülni Női extraliga: tisztes helytállás az elődöntőben • Egy szettben bravúr Mán László Eger (KM) — A lá­nyok nagyokat si­kongatva bújtak egymás lába közé! Még mielőtt valaki félreérte­né, ez a bemelegítés része volt. A nyíregyházi hölgyek a találkozók előtt rendre így készítik elő izmaikat az igénybevételre. Ez a játék a „hol az olló komámasszony- hoz” hasonlítható, ám teg­nap nem játszani mentek Egerbe. Itt rendezték a női Extraliga elődöntőjének a harmadik ta­lálkozóját, a tét az arany- illet­ve bronzmeccsért játszás. Eb­ben az egriek voltak előnyben, hiszen két győzelem után vár­hatták a hétfői mérkőzést, és mint ismert három győzelem szükséges a továbbjutáshoz. Eger-Szakszig NRK 3-1 (10, -11,6,2). Eger, 600 néző, v.: ifj. Juhász, Szalai. Eger: Tímár (1 pontot/4 forgást érő megmozdulás), Fekete (17/6), Papijanszkaja (10/2), Akimo­va (1/1), Bóta (4/9), Wolf (9/4). Csere: Sztankó (-/2). Edző: Tatár Mihály. Szakszig NRK: Lőrinczné (6/8), Erdős- né (8/10), Vargáné (1/1), Adorján (3/3), Forgó (7/2) Tkacsuk (-/l). Csere: Dér. Edző: Szekér László. I. játszma (16 perc): 1-1, 2-3, 9-3, 9-9, 10-9, 11-10. II. játszma (21): 1-1, 1-2, 5-2, 5-7, 10-7, 10-11. III. játszma (18): 4-0, 4-2, 8-2, 8-L 12-4, 13-5, 13-6. IV. játszma (12): 5-0, 10-1, 10-2. Az egriek magabiztosak voltak. A sokszoros bajnok havi műsortervezetében már az áll, hogy április második fe­lében az első-második helyért mérkőznek majd. Már ki is voltak jelölve a játéknapok, az ellenfél helye még üres volt. Ez persze azt jelenti, hogy az egriek bíztak abban, hogy hét­főn sikerrel veszik az aka­dályt, és már a bajnoki döntőre készülhetnek. Az első játék­rész ennek megfelelően ala­kult, úgy tűnt, 9-3 után simán nyernek a hazaiak, ám ekkor megtáltosodott a vendégcsapat és egyenlíteni tudott. Sajnos a hajrára elfogyott a vendéglen­dület és előnyhöz jutottak az egriek. Tkacsuktól többet vártak Martyn Péter felvétele A második szett a meglepe­tés játszmája volt. A nyíregy­háziak minden tekintetben fel­javultak és nem kis meglepe­tésre sikerült egyenlíteniük. Az igen maroknyi vendég­szurkolósereg abban remény­kedett, hogy a csoda folytató­dik. Sajnos, nem ez történt, az ezt követő két játékrészben már kiütközött a nagyobb tu­dás, a nagyobb rutin. Ezen a találkozón a házigazdánál a két center, Fekete és Wolf rem­keltek, az ő játékuk emelke­dett ki, de Papijanszkaja „mérsékelt” teljesítménye is sok pontot eredményezett az egrieknek. Ami a nyíregyházi­ak játékát illeti, ezúttal sokkal jobb volt a nyitásfogadás, en­nek következtében sokkal ha­tékonyabbak lehettek a táma­dások is. Sajnos, most a háló közepén az egriek kerekedtek felül és pontjaik zömét a már említett centerek szerezték. A vendégjátékosok a vereséggel egy újabb nagy csata elé néz­nek majd, hiszen következik a bronzéremért kiírt párviadal. Ez a találkozó ismét bizo­nyíték arra, hogy ebben a nyír­egyházi csapatban több van, mint amit az egriek elleni pár­viadalokon kihoztak. Remél­hetőleg a harmadik helyért több örömben lesz része a csa­patnak, amely eddig is erőn fe­lül teljesített. Tatár Mihály: A hibák el­lenére úgy érzem, biztos győ­zelmet arattunk. Szekér László: A jól felké­szült Eger ellen ennyire vol­tunk képesek, ám nincs szé­gyenkezni valónk. Gratulálok az Egernek és a játékosaim­nak. Mély a bátori gödör Nezezon dobta a gyarmati gólok több mint felét n Fehérgyarmat­iig^ Nyírbátor (KM) — Nyert meccsen-----—-I buktak egy pontot a gyarmati férfiak, mély gö­dörben vannak a bátori höl­gyek, remekeltek a városbeli férfiak — így summázhat­nák a kézilabda-hétvégét. NB I/B, férfi: TFSE-Fehér- gyarmat 30-30 (13-15). F.gyarmat: Varga I. — Ju­hász, Kaplonyi 3, Fodor, Csa­pos 8, Nezezon 16/4, Weibli. Csere: Simon (kapus), Szűcs 1, Lázár, Varga Z. 1, Varga T. 1., Kirmai. Edző: Peterman István. Kiállítások: 12, illetve 16 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 4/4. Biztos győzelmet en­gedett ki a kezéből a szatmári csapat, hiszen végig vezettek, a lefújás előtt három perccel még három góllal. Igaz négy másodperccel a vége előtt a gyarmatiaknak kellett izgulni­uk, hiszen a hazaiak hetest dobhattak, de hibáztak is. Ki­emelkedett Nezezon teljesít­ménye, aki a vendéggóloknak több mint a felét szerezte. NB II., férfi: Nyírbá- tor-Balmazuj varos 25-17 (15-7). Nyírbátor, 300 néző, v.: Gyúró, Láda. Nyírbátor: Varga — Simák 1, Kozma 4, Kovács A. 9, Kun 1, Málnár 6, Tanczer 3. Csere: Csadó (ka­pus), Szőke 1, Gyenes, Ruha, Kovács N., Kádár. Edző: Si­mák György. Magas színvona­lú mérkőzésen látványos já­tékkal nyertek Kovácsék a té­len megerősített vendégek el­len. NB n„ női: Nyírbátor- Balmazújváros 22-26 (9- 13). Nyírbátor, 300 néző, v.: Láda, Gyúró. Ny.bátor: Sa- lánki — Czakóné 1, Esik 6, Huszti 8, Makranczyné, Zele- nákné 1, Kovácsné 3. Csere: Bakonyi (kapus), Ari, Regán. Edző: Molnár András. A leg­mélyebb gödörben vannak a bátoriak, ettől már csak jobb jöhet. Remélhetőleg mihama­rabb jönni is fognak a szebb, eredményesebb napok. Rendszám, látlelet, monokli Ennyi maradt a Tuzsér-Nagyhalász focimeccs után Tuzsér (KM) — Egy rendszám, lát­lelet, monokli. Ennyit maradt a rendőrök és a mentősök szá­mára a vendéggyőzelemmel zárult Tuzsér-Nagyhalász me­gyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés után. A pletyka tö­megverekedésről szólt, amit mindkét fél (jogosan) cáfolt. A meccs közben a halászi B-kö- zép (néhány lelkes szurkoló) tartott szócsatát a helyiekkel, meg akadt kisebb összetűzés is. A találkozó után a halászi szertárost leütötték, akinek felrepedt és bedagadt a szem­öldöke. A kiérkező rendőrök már csak egy rendszámot illet­ve az elkövető személyleírását tudták felírni. Azért a mentők a vérző szertárost a kisvárdai kórházba szállították, ahol megröntgenezték a sérült részt illetve bekötötték a sebet. Állí­tólag egy több mint tízéves sé­relmet kívánt megtorolni az egyik helyi szurkoló a szertá­roson. Második helyen-------- Párizs (MTI) Up — Éles József, a Fotex KC-------—J ‘Veszprém és Németh Helga, a horvát Podravka Koprivnica kézi­labdázója lett a világ má­sodik legjobb játékosa azon a szavazáson, ame­lyet a Word Handball Ma­gazine című szaklap ren­dez évente olvasói között. Legutóbb 1995-ben sze­repeltek ilyen jól a szava­záson a mieink, akkor Ko­csis Erzsébet személyében magyar lett a világ legjobb női játékosa. A férfiak mezőnyében Élest (1953 szavazat) a né­met Bundesliga első osztá­lyában szereplő Minden csapatában játszó francia Stéphane Stoecklin (2121) előzte meg, míg a harma­dik helyre a japán Hasimo- to Jukihiro (1867) került. A nőknél a dán Anja An­dersen 1982 szavazatot ka­pott, Németh Helga 1063 vokssal lett második, a har­madik helyen az ugyan­csak dán Susanne Munk Lauritsen (967) végzett. Hétből csak egy győzelem A három megyebeli kosárcsapat idegenbeli mérlege nem a legkedvezőbb Nyíregyháza (KM) — A nagy távolság miatt három Bács megyei mérkőzését is a hét végén játszotta le az Mg. Főiskola NB Il-es női csapata. Harmadsikerrel, hi­szen csak egyszer jöhettek le a pályáról győztesen. Az anyagi gondokkal küszködő férfigárda viszont mindhá­rom meccsét elvesztette. A Nagykálló pedig szinten ide­genben kapott ki. NB II., női: Nagykőrös-Mg. Főiskola 34-86(16-31). Mg.: Fignár 28, Fazekas K. 4, Veisz 25, Teschmayer 10, Farka- sinszkiné 5. Csere: Fazekas A. 6, Hronyán 8. Edző: Veres Gyula. A három mérkőzéses sorozat első állomásán bizto­san nyert a főiskolás csapat. Kecskeméti Bólyai-Mg. Fő­iskola 65-55 (26-26). Mg.: Fignár 19, Fazekas K. 2, Veisz 12, Tescmayer 11, Farkasinsz- kiné 5. Csere: Fazekas A. 6. Edző: Veres Gyula. A délutá­ni mérkőzésen már csak har­minc percig bírták a vendégek a hazaiak egészpályás letá­madását. Kiskunfélegyháza- Mg. Főiskola 57-53 (40-24). Mg.: Fignár 6, Fazekas A. 8, Veisz 15, Teschmayer 10, Far- kasinszkiné 11. Csere: Faze­kas K. 3. Edző: Veres Gyula. Az első félidőben a gyenge vé­dekezés miatt tetemes hát­rányba kerültek a vendégek, akik az utolsó három percben nem tudtak újítani, így elvesz­tették az izgalmas mérkőzést. NB II., férfi: Szentesi KK-Mg. Főiskola 81-73 (51-37). Mg.: Szmolinka 6, Szabó 8, Fehér 13, Garai I. 24/3, Garai L. 20/9. Csere: Lengyel 2, Kosa. Edző: Pén­zes József. Az első félidő hát­rányát nem tudta kiegyenlíteni az emgé. Kiskunfélegyháza- Mg. Főiskola 89-87 (37-42). Mg.: Szmolinka 7, Szabó 14, Fehér 6, Garai I. 17/9, Garai L. 36/27. Csere: Lengyel 7, Ko­sa. Edző: Pénzes József. Az utolsó másodpercekben sze­rencsével nyert a hazai gárda. Garai L. kilenc triplát dobott. Kecskeméti Univer-Mg. Fő­iskola 95-75 (51-41). Mg.: Szmolinka 17, Szabó 5/3, Fe­hér 6, Garai I. 19/9, Garai L. 16/9. Csere: Lengyel 8/3, Ko­sa 4. Edző: Pénzes József. A harmadik meccs végére elfá­radtak a vendégek. NB II., férfi: Mezőberény- Nagy káliói VSE 104-87 (54-31). NVSE: Takács 7, Fü­zes 11, Csizmadia 6, Zom- borszky 22/3, Szabolcsi 28/9. Csere: Szűcs 12/3, Garai, Illés 1. Edző: Tisza András. Bár a második játékrészt megnyerte az Emgé, de csak csökkenteni tudta első félideji hátrányát. | io Keiet-Magyarorszag