Kelet-Magyarország, 1997. október (54. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-27 / 250. szám

1997. október 27., hétfő SPORT Peches hajrák NB III.: csak a naményiak nyertek <»l Ozd-Baktaló- rántháza 3-2 ^ (2-1). Ózd, 200--------3 * néző, v.: Tóth. Baktalórántháza: Vitkai — Németh S., Benkő, Hü- se, Kozma A., Kozma J., Kapin, Németh Cs., Gdo- vin, Virtás (Szabó), Gazdag (Vida). Edző: Kozma Jó­zsef. A vendégek irányították a játékot, de helyzeteiket elügyetlenkedték, így Pau- lovics ritkán látható „büty­kös” gólt lőtt. Az egyenlítés után újra távoli lövéssel ju­tott előnyhöz az Ózd, majd a másodszori egalizálást követően egy vitatható sza­badrúgásból) szerezte meg a győztes gólt a hazai csa­pat. Gól: Paulovics (16. és 45. perc), Makrai (93.), il­letve Gdovin (40.), Kozma J. (73.). Jó: Kozma J., Né­meth Cs., Virtás. Ifi: 2-1. Mád-Nagykálló 2-0 (1-0). Mád, 150 néző, v.: Puskás. Nagykálló: Cziot- ka — Mészáros, Horváth, Kiss, Kertész (Jurkó), Vass (Lukács), Tóth, Feczkó, Dán, Kígyósi, Szabó. Edző: Papp László. Gyenge színvonalú mér­kőzésen az első félidőben tartotta magát a Kálló, ám nagyon szerencsétlen idő­pontban kapott gólt. Szünet utánra „elfelejtettek” fut­ballozni a vendégek. Gól: Smolniczki (45.), Lelt Öl­esből, 65.). Ifi: 2-2. Miskolci VSC-Kisvár- da 2-1 (1-0). Miskolc, 200 néző, v.: Nagypál. Kisvár- da: Mónus — Takács (Cse- ke), Krizán, Kozma, Bom- bera, Jávor (Gergely), Ru- bóczki, Kántor I., Dudás, Marginean, Kántor T. Edző: Komáromi György. Csakúgy, mint ez előbbi csapataink, a Kisvárda is kapott egy gólt az eső félidő utolsó percében. Hogy még teljesebb legyen az össz­kép, a győztes gólt a talál­kozó utolsó pillanataiban lőtték a miskolciak. Hogy közben mi történt? Mónus kivédett egy tizenegyest (60. perc), majd az egyenlí­tést követően kezdett magá­ra találni a • Kisvárda. Amúgy nagyon gyenge meccs volt... Gól: Pot- hurszky (45. és 90.), illetve Kozma (72.). Jó: Mónus, Kozma. Ifi: 4-1. Vásárosnamény-Bal- mazújváros 1-0 (0—0). Vá- sárosnamény, 400 néző, v.: Somossy. Vásárosna- mény: Tuza — Szőke, Cse- lószki, Homyák (Orosz Zs.), Orosz Cs., Esik, Illés L., Berettyón, Linguár, Szé- csi, Tanyi (Illés P.). Edző: Farkas Béla. A hazai csapat végigtá­madta a mérkőzést, ám játé­kosai helyzetek sorozatát szórakoztak el. A végén egy szögletet Szécsi csak betalált. Gól: Szécsi (83.). Jó: Orosz Cs., Orosz Zs., Illés L., Szécsi. Ifi: 3-0. Karcag-Rakamaz 1-0 (0-0). Karcag, 500 néző, v.: Horváth. Rakamaz: Simon — Rékasi, Karóczkai, Ju­hász, Pásztor, Varga, Koz­ma, Igó (Hidegh), Gerlicz- ki, Trembulyák (Marcsek), Szekrényes (Boros). Edző: Veigli Géza. Most sem szakadt meg a rakamaziak hat mérkőzés óta tartó eredménytelen idegenbeli szereplése. Gól: Tóth (82.). Ifi: 1-3. Edelény-Mátészalka 6-0 (2-0). Edelény, 600 né­ző, v.: Paróczai. Mátészal­ka: Sántha — Borgyos (Czvik), Márián, Gádzsa, Gorzó, Szűcs, Árvái A., Szalontai (Józsa), Erdődi, Sipos, Tácej. Edző: Tar- czali Gyula. Kétség nem férhetett az edelényiek győzelméhez a sok gonddal küszködő szal- kaiak ellen. Gól: Kovács (12., 26 és 75.), Tiszóczki (70.), Sándor (77.), Ihos (86.). Jó: Gádzsa, Erdődi, Sipos. További eredmények: Hajdúböszörmény-Püs- pökladány 1-0, Encs-Szik- szó 1-1. A bajnokság állása 1. Szikszó 12 7 2 3 22-12 23 2. Hajdúböszörmény 12 7 2 3 23-16 23 3. Edelény 12 5 3 3 23-8 21 4. Rakamaz 12 6 2 4 24-9 20 5. Püspökladány 12 5 5 2 20-12 20 6. Miskolci VSC 12 5 5 2 17-14 20 7. Vásárosnamény 12 5 4 3 18-20 19 8. Karcag 12 5 3 4 20-16 18 9. Mád 12 5 2 5 18-15 17 10. Baktalórántháza 12 4 4 4 18-18 16 11. Ózd 12 4 3 5 20-19 15 12. Kisvárda 12 3 4 5 16-16 13 13. Nagykálló 12 3 2 7 7-20 11 14. Balmazújváros 12 2 4 6 7-20 10 15. Mátészalka 12 2 3 7 9-31 9 16. Encs 12 2 2 8 13-30 8 NB II. További eredmé­nyek: Hatvan-Soroksár 0-1, Kiskunfélegyháza- Szegedi EAC 2-2, Kalo- csa-Kazincbarcika 1—1, Ti­szafüred—Palotás 1-2, Rá­kospalotai EAC-Eger 1-1, Dunakeszi-Kiskörös 2-0, Hajdúnánás-Borsod Volán 1-1. A Keleti csoport állása 1. Demecser 12 8 2 2 20-9 26 2. Soroksár 12 6 5 1 12-7 23 3. B. Volán 12 5 5 2 20-17 20 4. REAC 12 5 5 2 16-14 20 5. Kazincbarcika 12 5 4 3 20-11 19 6. Palotás 12 5 2 5 15-14 17 7. Nyírbátor 12 4 4 4 17-15 16 8. Kalocsa 12 4 .4 4 17-19 16 9. Hatvan 12 4 3 5 14-17 15 10. Kiskőrös 12 4 3 5 13-17 15 11. Dunakeszi 12 3 5 4 16-14 14 12. Eger 12 2 7 3 0-8 13 13. Kiskunfélegyháza 12 3 4 5 9-14 13 14. Szegedi EAC 12 3 2 6 11-16 12 15. Tiszafüred 12 3 1 8 18-27 10 16. Hajdúnánás 12 2 3 7 15-22 9 Tíz percre a teljes sikertől NB l/B: Lőrincz, a tarthatatlan • Mókás jelenet a vasvári tizenhatoson belül Kaposvár (Mészáros László) — Ebben a bajnokságban szombaton kezdődött meg a tiszavasvári NB I/B-s labda­rúgók küzdelmének máso­dik fejezete. Új edzővel, hi­szen a Kiss Miklóst váltó Pa­róczai Sándor a somogyi vá­rosban mutatkozott be csa­pata kispadján. Kaposvár-Tiszavasvári Al­kaloida 1-1 (0-1). Kaposvár, 2 ezer néző, v.: Kéri (Kaibás, Tumó). Kaposvár: Házi — It- vás, Meksz, Szabó M. — Hó- bel, Miovecz, Tóth, Harsányi, Horváth — Kádár, Czonev. Edző: Horváth Lajos. Alkalo­ida: Szabó L. — Havelant, Lenkey, Homann — Szamosi, Szarka, Kovács, Bohács, He­gedűs — Erdei, Lőrincz. Edző: Paróczai Sándor. Csere: Hóbei helyett Potpa- ra (38. perc), Harsányi h. László (56.), Szamosi h. Fige (67.), Horváth h. Köves (74.), Erdei h. Balogh (75.), Kovács h. Szenes (84.). Gól: Lőrincz (29.), Meksz (11-esből, 80.). Sárga lap: Szamosi (15.), Meksz (62.), Potpara (65.). Hosszú idő után produkált olyan első félidőt a tiszavasvá­ri csapat, amelyben az akarata érvényesült. Lőrinczék nem­csak, hogy irányították a játé­kot, hanem időnként tetszető­sen passzolgattak és mezőny­fölényben futballoztak. Mind­ezeknek helyzet lett a jutalma, amelyet azonban Szamosi el­hibázott. Az aprótermetű játé­kos lehetőségéhez hasonló akadt még két-három az első játékrészben, ám az utolsó át­adások vagy a döntések rendre pontatlanok, elhibázottak vol­tak. Nem úgy Lőrincz eseté­ben, aki a fél órához közeledve az átlövések rendre elkerülték a kaput. A másik oldalon a re­meklő Lőrinczcel továbbra sem bírtak a hazai védők, két esetben is igen ígéretes táma­dást vezetett az Alkaloida csa­tára. Egyszer a kapus, másodszor pedig egy védő lábát találta el. A bajnokság állása 1. HI.ker.TVE 14 7 6 1 30-11 27 2. Nyíregyházi FC 14 7 6 1 23-10 27 3. Dunaferr 14 7 3 4 20-13 24 4. Kaba 14 7 3 4 17-13 24 5. Matáv Sopron 14 6 5 3 21-10 23 6. Szeged-Dorozsma 14 6 5 3 29-19 23 7. Nagykanizsa 13 6 2 5 21-17 20 8. Szolnok 14 5 5 4 19-16 20 9. Kecskemét 14 6 2 6 15-21 20 10. Kaposvár 13 5 4 4 16-19 19 11. Érd 14 4 6 4 21-18 18 12. Pécs 14 4 6 4 13-13 18 13. Paks* 14 5 5 4 10-11 18 14. Soproni FAC 14 4 6 4 11-17 18 15. Salgótarján 14 4 4 6 13-21 16 16. Komló 14 4 2 8 13-25 14 17. Tiszaújváros 14 4 1 9 15-27 13 18. Dorog 14 2 5 7 13-18 11 19. Tiszavasvári 14 - 9 5 6-15 9 20. Csepel 14 1 5 8 8-20 8 * két büntetőpont levonva Erdeitől kapott egy átadást, és tizenhat méterről a jobb sarok­ba bombázott. A vasváriak fegyelmezettsé­gét dicséri, hogy az első féli­dőben Szabó kapusnak bizony nem sok dolga volt. A pontrú­gásokat biztosan hárította, és egy lecsorgó labda utáni lö­vésnél kellett csak bravúrt be­mutatnia. A második félidőre aztán egy teljesen más szellemű ka­posvári csapat jött ki, ekkor már valóban igaz volt a somo­gyiakra az, amit az edzőjük a mérkőzés előtt ígért: hajtottak, csúsztak-másztak. Helyzetük viszont nem nagyon volt, mert Ez utóbbiból indult az a táma­dás, amely végül tizenegyest eredményezett. Az előrehúzó­dó Meksz kényszerítőzött a ti­zenhatoson belül, a visszaka­pott és felpörgő labdánál ő és Havelant is lyukat rúgott, mindketten elestek, mire Kéri nagy derültséget okozva bün­tetőt ítélt. Ezt a „sértett” érté­kesítette. A végén mindkét oldalon volt még lehetőség, a vendé­geknél a nagyobb, hiszen Sze­nes lövése alig kerülte el a fel­ső sarkot. Paróczai mester ez alatt a pár nap alatt eleget tett felada­tának, hiszen szemmel látható­an alaposan feltüzelte játéko­sait. Áz első félidőben még semmi jel nem utalt arra, hogy a Kaposvár ki tud majd egyen­líteni, ám szünet után a somo­gyiak elszántsága is megnöve­kedett. Dicséri a vasváriakat, hogy lelkesedésben ezúttal nem maradtak alúl, és bizony az egyenlítő gólért sem terhel senkit felelősség. Horváth Lajos: Egy olyan mérkőzést sikerült döntetlenre hoznunk, amelyet gólokkal kellett volna megnyernünk. Paróczai Sándor: Óriási küzdelemben sikerült pontot szereznünk, és ha játékosaim figyelmesebbek, győzelmet szerezhettünk volna. Ha to­vábbra is így küzd a csapa­tunk, szebb napok következ­hetnek. További eredmények: Ma­táv Sopron-Nagykanizsa 0-0, Tiszaújváros-Soproni FAC 4-0 (3-0), Dunaferr-Csepel 1-0 (1-0), Salgótarján-Erd 1-1 (1—1), Szeged-Dorozs- ma-Dorog 4-0 (2-0), III. kér. TVE-Paks 0-0, Kaba-Szol- nok 2-0 (1-0), Komló-Kecs- kemét 3-2 (l-O). , m m m u mw m jé*! m m maava Vége a találgatásnak! Immár biztos, hogy Ro­sti, a Vasváriban sz’abad- f listára tett csatár nem lesz a Nyíregyházi FC já- 5 tékosa, mint ahogy nem ' , is tér vissza az Alkaloidé- ; hoz. A vezetők ugyanis | már korábban kiadták őt' a temesváriakhoz, a má|| sodosztályú román baj­nokságban szereplő csali i'***-' :.:J Csak pontmentés Nyírlugoson Közinveszt Megyei I. osztály: rezdületlen hálók Túrricsén, magabiztos Újfehértó Túrricse-Kisléta ~' m. 0-0. Túrricse, 300 ^ néző, v.: Ficze.---------1 2 Túrricse: Szálkái — Borgyos, Mikes, Gyüre, Kövesligeti, Kocsány, Szen- der, Brinzár, Puskás, Lengyel (Harbula), Bakó. Edző: Czup- rák László. Kisléta: Mező — Rézműves G., Kocsis Z. (Csá­szár), Pénzes, Tóth, Orosz (Kocsis P.), Kórász, Kurilco, Rézműves L., Kósa, Pekács. Edző: Szécsi Zoltán. Küzdel­mes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Nyírmeggyes-Jánkmajtis 1-0 (1-0). Nyírmeggyes, 350 néző, v.: Lőrincz. Nyír­meggyes: Kovács — Simák, Szeles, Papp J. (Ronyec), Papp Z., Tóth L., Kaszpersz- kij, Piros, Barta, Illák (Bakos Zs.), Kondrea (Bakos J.). Edző: Vojtkó István. Jánk- majtis: Barta — Papp, Vé­kony, Ország, Homoki J., Glo- deán, Iszák (Ceglédi), Szabó, Chipor (Homoki Zs.), Della, Czibere. Edző: Gencsán Já­nos. Egy igen jól játszó, sok helyzetet kihagyó vendég­együttes ellen talált góllal nyert a hazai gárda. Gól: Tóth L.. Ifi: 2-2. Ibrány-Tuzsér 2-1 (1-0). Ibrány, 500 néző, v.: Józsa. Ibrány: Vattai — Nagy, Ve­res, Kató, Hermann L. (Kor­pái), Hermann A., Paulik, Fecsku, Pap K., Ónodi (Muri), Papp T.. Edző: Fecsku István. Tuzsér: Batta — Berettyán (Vilmann), Herczku, Danes, Revák, Lupcsa, Tóth, Kozics, Szabó, Révész, Pokol. Edző: Oláh Tibor. Jó színvonalú mérkőzésen nyert a rengeteg helyzetet elpuskázó ibrányi csapat. Gól: Paulik, Veres iíl. Pokol. Ifi: 4-2. Nyírlugos-Nyírcsaholy 2- 2 (2-0). Nyírlugos, 300 né­ző, v.: Kerezsi. Nyírlugos: Balogh — Matkó (Czuna), Sinka L. Küzmös, Zsuk J., Bí­ró (Török), Nagy, Szilágyi, Krecsmarik, Takács, Virág. Edző: Opre Mihály. Nyír- csaholy: Gergely — Csordás, Munkácsi (Ignáth), Széplaki, Zsatku, Korbács, Kiss, Varja- si, Láposi, Tóth, Herceg. Edző: Mitró Károly. Az első félidőt követően a hazai csapat játékosai a nagy mellényt is felvették az öltözőben, így a Nyírcsaholy megérdemelten rabolt pontot Nyírlugosról. Gól: Nagy, Szilágyi ill. Lápo­si 2. Ifi: 5-0. Újfehértó-Fehérgyarmat 3- 0 (1-0). Újfehértó, 200 né­ző, v.: Nagy. Újfehértó: Han- kószki — Kulánda, Lácza S., Lácza J., Tardi, Papp (Tárká- nyi), Ötvös, Barna (Tamás), Pulinka, Lácza Gy., Lendvai. Edző: Czeczeli Károly. Fe­hérgyarmat: Mihályi — Cse­repes (Osváth), Sarkadi, Jávor S., Jávor A., Kondor, Siti (Nagy), Szakács, Kocsis, Bal­ia (Zolcsák), Hadadi. Edző: Máté Tibor. Kiváló játékveze­tés mellett született meg a megérdemelt hazai győzelem. Gól: Ötvös, Barna, Pulinka. Ifi: 6-1. Záhony-Nyírkarász 2-3 (0-2). Záhony, 150 néző, v.: Tomasovszki. Záhony: Cze- ne — Linzenbold (Bunkóczi), Kubányi, Kulcsár, Molnár, Sevcsuk, Bujdosó (Kántor), Dobos, Kajli, Urbin, Sére. Edző: Szakács László. Nyír­kárász: Virtás — Lakatos (Nádasi), Rákóczi, Tóth, Oláh Z., Geda, Kapin (Forró), Kő­rizs, Kozák, Fecsku, Oláh L.. Edző: Jávor Pál. A hazai csa­pat egy félidő előnyt adott a vendégegyüttesnek, amely élt is a lehetőséggel, s könyörtele­nül kihasználta ellenfele vé­delmi hibáit. Gól: Kajli 2 ill. Kozák, Fecsku, Lakatos. Ifi: 19-0. Csenger-Gávavencsellő 1-0 (0-0). Csenger, 250 néző, v.: Márta. Csenger: Cimpián — Rácz, Petrik, Szilágyi M., Szabó (Tóth), Kmecs (Bíró), Székely, Erdős, Szilágyi S. (Magyar), Barcsai (Mester), Becző. Edző: Póti Sándor. A bajnokság állása: Gávavencsellő: Szűcs — Dö­géi, Leskó, Ignáth, Mudróczki (Frank), Lippai, Baka, Kon- rád, Mikhárdi, Hajzer (Kőpá- jer), Hengsperger. Edző: Far­kas Tibor. Ä hazai csatársor és a vendégek jól záró védővona­la közötti küzdelmes mérkő­zést megérdemelt csengeti győzelem koronázta. Gól: Magyar. Ifi: 6-2. Kállósemjén-Nagyhalász 0-2 (0-2). Kállósemjén, 150 néző, v.: Fácska. Kállósem­jén: Ancsák — Molnár L., Nagy J., Tóth, Nyisztor, Ko­vács, Bokri, Svelta (Nagy D.), Molnár Zs. Király, Fekete. Edző: Katona György és Nyisztor Antal. Nagyhalász: Kormány — Borza, Ádámsz- ki, Nagy, Hegyes, Balázs, Spi- sák, Budaházi, Majchrovics, Kovács, Bihari. Edző: Mada- Iina György. Ennyivel volt jobb Nagyhalász. Gól: Spisák, Ádámszki. Ifi: 0-5. 1. Ibrány 12 9 2 1 40-10 29 2. Kisléta 12 8 2 2 31-13 26 3. Nagyhalász 12 ^ 2 3 37-17 23 4. Nyírlugos 12 6 5 1 27-11 23 5. Csenger 12 6 3 3 19-20 21 6. Túrricse 12 5 4 3 18-22 19 7. Tuzsér 12 5 3 4 17-18 18 8. Gávavencsellő 12 5 2 5 25-20 17 9. Újfehértó 12 4 3 5 21-19 15 10. Nyírkárász 12 4 3 5 17-25 15 11. Jánkmajtis 12 4 2 6 16-32 14 12. Nyírmeggyes 12 4 1 7 23-29 13 13. Nyírcsaholy 12 2 4 6 20-30 10 14. Kállósemjén 12 2 4 6 13-25 10 15. Záhony 12 2 2 8 12-22 8 16. Fehérgyarmat 12 2 - 10 12-39 6 m A a és a márkaképviselete i Nyíregyháza, Simái út 9, | TeL: 42/313-305, 315-133 •