Kelet-Magyarország, 1997. augusztus (54. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-25 / 197. szám

SPORT 1997. augusztus 25., hétfő A Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Belga Nagydíját a német Michael Schumacher (Ferrari) nyerte. Képünkön balról a győztes Schumacher éppen Irvine-nal csatázik. Második az olasz Giancarlo Fisichella (Jordan-Peugeot), harmadik a finn Mika Häkkinen (McLaren-Mercedes) lett AP-felvétel NB l/B: sziporkázó játékkal három pont • Már Őze Tibor nevét skandálják — ------- Nyíregyháza (KM —B. T.) — Cukros csapatok jutnak ------1 mostanában ellen­félül a nyíregyházi másod- osztályú labdarúgóknak. A kábái nem túl savanyú (0-0 idegenben) szopogatnivaló után szombaton a kaposvá­riak édességét „kóstolta’' meg a csapat. Méghozzá igén nagy hőségben, nem kifeje­zetten ideális futballidőben. • Nyíregyházi FC-Rákóczi Kaposcukor FC 4-0 (2-0). Városi Stadion, 2,5 ezer néző, v.: Farkas (Kormos, Fridély). NYFC: Vadon — Barna. Cap. Szatke — Lahos, Karkusz, Kirchmayer, Kondora. Koltai — Takács, Janics. Edző: Őze Tibor. Kaposvár: Házi — Kiss, Meksz. Itvás — Hóbel. Miovecz, Tóth, Horváth, Sza­bó — Czonev. Piri. Edző: Horváth Lajos. Csere: Piri helyett Bogesics (56. perc), Czonev h. Kádár (62.), Horváth h. Nagy (68.), Janics h. Németh (80.), Kon­dora h. Bessenyei (84.). Barna h. Unchiás (88.). Gól: Szatke (8.), Kirchma­yer (4L), Takács (65.), Né­meth (85.). Sárga lap: Miovecz (12.), Cap (55.), Szabó (57.), Nagy (82.). A vendégek igen korán, már az öltözőfolyosón elkezdték a kollektív bemelegítést, pálya­edzőjük harsány vezényszavá­tól kísérve. Aztán talán ebben fáradtak el, mert nem kezdtek ugyan bátortalanul, de az első nyíregyházi sarokrúgásnál te­hetetlenek voltak. A képlet egyszerű volt: a jó beívelésre (Kirchmayer) immár szokáso­san Szatke érkezett, és közel­ről a jobb sarokba stukkóit. Ami pedig az ezt követő húsz percben történt, azt csak a pa­rádé jelzővel lehet illetni. Szebbnél szebb támadásokat vezettek a hazaiak, amelyek végén többnyire fejesekkel ve­szélyeztettek, ám ekkor Házi kapus még a helyén volt. A legnagyobb tapsot a 28. perc­ben kapták Szatkéék, amikor Kirchmayer beadása után hár­man passzoltak egymáshoz fejjel, végül Janics elhibázta a helyzetet. Nem úgy Kirchmayer, aki­vel szemben a félidő vége előtt Meksz immár másodszor bi­zonytalankodott (talán a régi szép, együtt töltött siófoki évek jutottak a kaposvári kö­zéphátvéd eszébe), és második ziccerét két szép csel után ke­gyetlenül bevágta a középpá­lyás. Megnyugodhattak tehát a hazaiak, mert a sok kihagyott helyzet ellenére ezúttal úgy tűnt, hogy nem érvényesül a futball törvényszerűsége. Leg­főképpen azért, mert a nagy­szerűjáték mellett igen fegyel­mezett is volt a csapat, a ka­posváriak valamirevaló hely­zet nélkül játszották végig a mérkőzést. Közben Takács is megsze­rezte egy szép szóló után első nyíregyházi gólját (előtte már lőhetett és fejelhetett is volna egyet), majd Janics egy percen belül két ziccert hagyott ki. El­lenben cseréje, Németh meg­hálálta a bizalmat, és öt perc­cel a pályára lépése után lefu­totta védőjét, és a talán beadást Takácsnak itt már nem volt nehéz dolga, pillanatok múlva első nyíregyházi góljának örülhetett Elek Emil felvétele váró Házi mellett a rövid sa­rokba lőtt. Zúgott a végén a vastaps, a B-közép pedig már Öze Tibor nevét skandálta. Nem véletle­nül, mert ezen a szombaton valóban remekül játszott az NYFC. A hátsó alakzat na­gyon stabil volt. közülük Szat­ke pedig megint gólt lőtt és ha­tékonyan segítette a támadáso­kat. Középen Kirchmayer re­mekelt, de Koltai is eddigi leg­jobb játékával rukkolt elő. a két kezdőcsatár pedig gólver­senyt rendezhetett volna, és, hogy ezt végül Takács nyerte egy góllal, annak köszönhető, hogy mindketten sok helyzetet hagytak ki. Az amúgy nem boldog (mitől lettek volna azok?) kaposváriak bizony örülhetnek, hogy ennyivel megúszták. Öze Tibor: Sziporkázóan és fegyelmezetten játszottunk ma, ennek eredménye ez a gyönyörű győzelem, amihez minden játékosomnak gratulá­lok. Örülök, hogy a közönség és a csapat így egymásra talált. Horváth Lajos: A hazai győzelem megérdemelt, saj­nos többjátékosom nem tudott felnőni a feladat nagyságához, így a Nyíregyháza játéka kel­lemes szórakozást jelentett a hazai közönségnek. Ráadás Debrecen (KM) — Kozma Ta­más 73 ponttal gólkirályi címet szerzett Debrecenben a hét végi II. Pannon Pipe Ko­sárlabda Kupán. A Tanár- képző-lsobau irányítója három mérkőzésen dobott ennyi pontot, ehhez hét tripla is tartozott. A Téká­nak ez volt az első tornája a kemény felkészülés után. A csapat végül a harmadik helyen végzett. Eredmények: Debrece­ni KK-Tanárképző-lsobau 75-67 (32-36). Ld.: Koz­ma 21/3, Jalovi 17. Orosz­vári 10/3. TK-Isobau-Ti- szaújváros 79-75 (41-33). Ld.: Jalovi 23, Kozma 22/6, Kamrás 10/3, Laka­tos 10. Salgótarján-TK- Isobau 91-86 (28-33, 63-63, 76-76). Ld.: Koz­ma 30/14. Jalovi 18. Dunai 13. A Tanárképző a Debre­cen ellen az első félidő­ben még vezetett, a máso­dik játékrész viszont már gyengébben sikerült a csapatnak. Az NB I/B-be idén feljutott Tiszaújvárost a Téká 4 ponttal győzte le, bár félidőben még a nyír­ségiek nyolc ponttal vezet­tek. A második helyért ví­vott találkozó kétszeri hosszabbítás után dőlt el a tarjániak javára. A próba­játékon a Téká csapatában szereplő Jalovi nem oko­zott csalódást, a három meccsen a legjobb dobók közé tartozott. A Tanár­képző péntektől vasárna­pig a Bessenyi Kupát ren­dezi. Bajnokverő vasváriak Kiskőrös (KM) — A honi ezüstérmes Dunaferr. az osztrák bajnok Bruck és a házigazda Kiskőrös társaságá­ban vett részt rangos nemzet­közi tornán az NB I-be felke­rült Tiszavasvári Alkaloida férfi kézilabdacsapata. A gár­da végül ezüstérmet szerzett, de úgy, hogy az osztrák bajno­kot nagy csatában legyőzte. Érdekes, hogy az első napon az utazástól fáradt „sógorok" ellen ugyanez a Kiskőrösnek is sikerült, ám a komplett csa­pattal induló Dunafermek nem. a Bruck ellenük 29-26- ra nyert. Eredmények: Duna­ferr-Alkaloida SE 34-21 (17-8). A vasvári góllövők: Szredanovics 11, Kocsis 3, Pavlovics. Kovács J., Dobi 2- 2, Hellinger 1. Ezen a mérkő­zésen igen tartalékosak voltak a vendégek, hiszen a sérült Be- rényi és Danes mellett Fekete és Arató sem léphetett pályá­ra. Alkaloida SE-Kiskőrös 29-26 (17-13), Gól: Fekete 8. Szredanovics 7, Dobi 4. Ko­csis 3. Pavlovics, Hellinger, Arató 2-2, Kovács J. I. Alka­loida SE-HC Bruck (oszt­rák) 25-24 (13-15). Gól: Arató 7, Fekete, Szredano­vics 6-6, Hellinger 3, Pavlo­vics 2, Kovács J. 1. Végered­mény: 1. Dunaferr 4 pont, 2. Alkaloida SE 4, 3. Kiskőrös 2, 4. HC Bruck 2. A torna gólki­rálya Szredanovics lett 24 talá­lattal. Lázár Riesenbeck (MTI) — Régen látott sikerrel zárult a németor­szági Riesenbeckben megren­dezett kettesfogathajtó világ- bajnokság. Egyéniben a 24 éves Lázár Zoltán diadalmas­kodott. A vasárnapi akadály­hajtásban Lázár Zoltán reme­kelt. A magyar fiatalember hi­bátlanul teljesítette a pályát. Rajta kívül csak a német Au­gust Gründker produkált ha­sonlót. Az úgynevezett szét- hajtásban Lázár szintén hibát­lanul hajtott, míg német ellen­fele hibát hibára halmozott. Lázár Zoltán, a Technotext SE versenyzője az akadályhajtás megnyeréséért 2500 márka pénzjutalmat kapott. A soron következő kettesfogathajtó vb-t Magyarországon rende­zik. Ezt a cukrot elszopogatták Vesztett az MTK NB I.: a Győr ötből ötször Nyíregyháza (KM) — Tíz hó­napja vesztett utoljára hazai pályán az MTK, amely az idei bajnokságban először kapott ki. Ellenfele a Győr eddig még nem vesztett. Újabb nagy csa­pat alakul a Rába part­ján! A Fradi is elszenved­te első vereségét, a Vasas sorrendben negyedszer győzött. Diósgyőri FC-Új pesti TE 0- 2 (0-0) Diósgyőr, 22 000 néző, V: Vágner A odahaza eddig nagyszerűen szereplő Diósgyőr görcsösen ját­szott. Gól: Herczeg (58.), Kovács Z. (66.) Vasas Danubius Ho- tels-Ferencváros 3-1 (1-0) Fáy utca, 6000 néző, V: Puhl A Fradi első vere­sége. Gól: Hámori (35., 46.), Váczi (67.), illetve Vincze (80.) Gázszer FC Agárd-Za- lahús-ZTE FC vihar miatt félbeszakadt! Ekkor a ZTE 1- 0-ra vezetett. A labdarúgó NB I. állása: 1. Győri ETO 2. Vasas Danubius 3. MTK FC 4. BVSC 5. Újpesti TE 6. Videoton 7. Ferencváros 8. DVSC-Epona 9. Békéscsabai EFC 10. Diósgyőri FC 11. Haladás VFC 12. Gázszer FC Agárd 13. Tiszakécske 14. Ecker-Stadler FC 15. Kispest-Honvéd FC 16. Siófoki Bányász SE 17. VácFC 18. Zalahús ZTE FC Ecker-Stadler FC-Vi- deoton FC Fehérvár 1-1 (0-1) Akasztó, 1000 néző, V: Kiss B. Igazságos dön­tetlen. Gól: Hadár (74.), il­letve Urbonas (22.) Piros lap: Molnár Z. (83.) Vác FC-DVSC-Epona 1-2 (0-1) Vác, 1000 néző, V: Hajdó. Ilea gólja dön­tött. Gól: Sipeki (60.), illet­ve Ulveczki (42.), Ilea (70.) MTK FC-Győri ETO FC 2-4 (2-2) Hungária krt., 4000 néző, V: Juhos. Odahaza tíz hónapja kapott ki az MTK. Gól: Illés (14., 19.), illetve Vayer (32., 88.), Mracskó (38.), Fehér M. (67.) Piros lap: Babos (77.) Haladás VFC-Békés- csabai EFC 4-0 (2-0) Szombathely, 4000 néző, V: Csema. Sima győzelem Gól: Varga (12.), PlókaiM. (19.), Kovács S. (70.), Bon- chis (81.) BVSC-Kispest 3-1 (2-1) Szőnyi út, 2000 néző, v.: Vad. Varga sem csinált csodát. Gól: Csillag, Bükk­szegi, Erős, ill. Jovanovics. 5 5 - - 12- 6 15 5 4 - 1 15- 7 12 5 4 - 1 15- 8 12 5 3 2 - 11- 5 11 5 3 1 1 11- 6 10 5 2 2 1 8- 7 8 5 2 2 1 8- 8 8 5 2 1 2 6- 6 7 5 2 1 2 5-10 7 5 2 - 3 9- 6 6 5 3 - 2 9- 5 6 4 1 12 7-7 4 4 1 12 5-9 4 5 - 3 2 5- 8 3 5 1-4 5-15 3 4- 13 2- 6 .1 5- 14 7-14 1 4 - - 4 2-9 0 A Gázszer FC Agárd-Zalahús ZTE FC mérkőzés félbeszakadt. A Siófok-Tiszakécske találkozót ma játsszák. Egyenlítések NB II.: újabb 2-2-es döntetlen Nyírbátor (KM) — Második ha­zai mérkőzésén első győzelme megszerzésére készült az NB II-ben újonc nyírbátori focicsapat. Az ellenfél so­raiban ismerős arcok is fel­tűntek. hiszen a Kiskőrös színeiben lépett pályára a két idősebbik Csehi, Tibor és István, akiket aligha kell bemutatnunk. Nyírbátori FC-Kiskő- rös 2-2 (1-1). Nyírbátor, 500 néző, v.: Mezei. Nyír­bátor: Kormos — Lukács, Balogh, Lengyel, Kosán — Szegedi. Szabó. Csapos (Kertész, a szünetben), Márton (Gubányi, 70. perc) — Kovács, Szilvási. Edző: Baracsi János. Kiskőrös: Tüskés — Csehi T. — B. Szabó, Deli, Amüncsik (Aszódi, 19.) — Pecznyik, Csehi I., Závoda, Kiss — Csemák, Sztojanovics (Herczeg. 75.). Edző: Föl- desi János. 30. perc: Sztojanovics játszotta magát tisztára a hazaiak térfelén, majd húsz méterről a bal felső sarokba lőtt, 0-1. 32. p.: Csehi T. hibázott, a büntetőterületen belül sar- kazással próbálkozott, a labdára Szilvási csapott le, és tíz méterről a bal alsó sa­rokba lőtt, 1-1. 70. p.: Csemák cselezge­tett a bátori kapu előteré­ben, majd mintegy 19 mé­terről a kapu közepébe lőtt, 1-2. 74. p.: Húszméteres sza­badrúgáshoz jutottak a ha­zaiak, amelyet Balogh a jobb felső sarokba lőtt, 2-2. Kiegyenlített küzdelem­mel kezdődött a mérkőzés, jobbára a két tizenhatos kö­zött, helyzetek nélkül. Emi­att volt váratlan a kiskőrösi­ek vezetése, amelyet szinte a középkezdés után kie­gyenlítettek a hazaiak. A második félidőben sem so­kat változott a helyzet, Szil­vási buktatásánál azonban a büntetőpontra kellett volna mutatnia Mezeinek. Ehe­lyett azonban jött az ismé­telt vendégvezetés, amelyet szintén melegében egyenlí­tett ki Balogh. A végén a bátoriak álltak közelebb a győzelemhez. Baracsi János: Küzdel­mes mérkőzésen igazságos eredmény született, bár Szilvási buktatásáért tizen­egyes járt volna. Földesi János: Kétszeri vezetésünk ellenére igazsá­gosnak érzem a döntet­lent.