Kelet-Magyarország, 1996. november (53. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-04 / 257. szám

1996. november 4., hétfő SPORT Az első botlás hazai pályán NB II: Nem tudott élni a lehetőséggel a vasárnap gyengén játszó Alkaloida Tiszavasvári (KM — B. T.) — Öt, egyaránt két góllal megnyert hazai mérkőzés után az újonc Kis- kundorozsma ellen próbálta folytatni hibátlan hazai sze­replését a Tiszavasvári Al­kaloida NB Il-es labdarúgó csapata. A hazaiaknál Bo- hács és Szarka sárga lapok miatt nem játszhatott, így B. Kovács Zoltánnak néhány szerkezeti átalakítást is kel­lett végeznie a csapaton. Tiszavasvári Alkaloida-Kis- kundorozsma 0-1 (0-1). Ti­szavasvári. 1,2 ezer néző, v.: Kispál (Lánczos, Koch). Al­kaloida: Szabó L. — Sinka, Lenkey, Papp — Horváth, Ve­res, Erdei. Havelant, Szemán — Dencsuk, Rosu. Edző: B. Kovács Zoltán. Kiskundo- rozsma: Csehó — Tóth-Ko- vács. Stredie, Szabó B. — Kothencz. Kemenes, Szeles, Djurasovic, Udvari — Barna, Miklós. Edző: Vágó Attila. Csere: Horváth helyett He­gedűs (56. perc), Veres h. Fecsku, Dencsuk h. Pitács (mindkettő 75.), Barna h. Süli, Miklós h. Tóth (mindkettő 79.), Kothencz h. Fábián (85.). Gól: Barna (37.). Sárga lap: Kemenes (24.), Sinka (34.), Kothencz (65.), Udvari (69.), Szabó B. (91.). Kiállítva: Udvari (85.). Már az első huszonöt perc­ben eldőlhetett volna a mérkő­zés, pontosabban Erdei el- dönthette volna a pontok sor­sát. Az utóbbi időben a közép­pályán helyet kapó játékos fej­jel és lábbal is két-két nagy le­hetőséget hibázott el- A do­rozsmaiak így megúszták az idegenben mindig kritikus el­ső fél órát, közben pedig meg­Röviden Vasárnap... ...a Hotel Aquincumban befejeződött a Nemzetközi Öttusa Szövetség kong­resszusa, amelyen öttusa érdemrendet ítéltek oda id. Benedek Ferencnek, a ki­váló edzőnek, Balczó And­rás egykori mesterének. Újabb... ...győzelmet aratott a vi­lágbajnoki részvételért küzdő magyar férfi kézi­labda-válogatott. s így négy forduló után hat pont­tal várja a vb-selejtezők folytatását, amelyre e hó végén kerül sor. Magyaror- szág-Ukrajna 23-22 (13-12). Győrött... ... megkezdődött a Mester­fokú tomászbajnokság. Az első napon az összetett cí­mek találtak gazdára, a fér­fiaknál Supola Zoltán (Du- naferr) végzett az élen, megvédve ezzel tavalyi el­sőségét. A nőknél a békés­csabai tomászlányok vitték el a pálmát. Varga Adrienn győzedelmeskedett. A vízilabda... ...BEK budapesti selejtező csoportjában a két legerő­sebb csapat találkozóján szoros mérkőzésen BVSC Westel siker született, így a vasutasok már továbbju­tottak a BEK következő fordulójába. BVSC Wes- tel-Spandau 04 (német) 12-10 (3-4, 4-2, 5-2, 0-2). A csereként beállt Hegedűs (a labdával) sem tudott lendíteni a csapaton Nagy Tamás felvétele érezték a lehetőséget, hogy ezen a találkozón akár a győ­zelemre is esélyük lehet, mivel ők is láthatták: ezen a napon a vasváriak nagyon gyenge na­pot fogtak ki. így aztán a vendégeknek jó­formán semmilyen energiát nem kellett ahhoz kifejteniük, hogy a középpályán labdát szerezzenek, és gyors ellentá­madásokat indítsanak. Az első veszélyes akciójukból pedig a vezetést is megszerezték, Mik­lós robogott el a bal oldalon, beadott, a túlsó kapufánál pe­dig Barna a kapu közepébe lőtt. Szünet után a gólszerző Bar­na végképp feketére festhette volna az amúgy sem túlságo­san rózsaszín vasvari vasárna­pot. A csatár azonban három esetben is megkegyelmezett Pappéknak, megadva ezzel az esélyt az első félidőnél is gyengébben játszó vasváriak­nak. Akik ezzel nem éltek, merthogy a második negyven­öt percben az egy szem Rosu- helyzetet leszámítva nem is si­került lehetőséget kialakítani Csehó kapujánál. A vége előtt öt perccel még kapott egy esélyt a Vasvári: az egyébként igen hasznosan és jól játszó Udvari felesleges szabályta­lansága után megkapta máso­dik sárga lapját, de az idő már A bajnokság állása 1. Diósgyőr 12 2. Nyíregyházi FC 12 3. Tiszakécske 12 4. Salgótarján 12 5. Kiskundorozsma 12 6. Kaba 12 7. Tiszavasvári 12 8. Szolnok 12 9. Hatvan 12 10. Kecskeméti TE 12 Ti. Kecskeméti SC 12 12. Hajdúnánás 12 13. Kazincbarcika 13 14. Tiszafüred 13 15. Eger 12 túl rövid volt ahhoz, hogy ezt sikerült volna kihasználni. így aztán a lelkes csongrádiak megőrizték előnyüket (volt rá példa, hogy az egyik cserejáté­kos ziccerben a szögletzászló­ig cselezte magát, csakhogy menjen az idő), és jogosan ju­tottak három ponthoz. A hatodik hazai találkozón tehát megszakadt a vasváriak nagy sorozata. A dorozsmaiak joggal jártak olyan örömtáncot a végén, hogy az öltöző majd szétesett, a lefújás után néhány perccel pedig a vezetők csapa­tuk további megerősítésén tár­gyaltak. Mégpedig azzal a Tóth Györggyel, akit a napok­ban tettek szabadlistára Diós­győrben. B. Kovács Zoltán: Nagy le­hetőséget szalasztottunk el. Vágó Attila: Mi találtuk meg a gyógyszerkészítés szé­rumát, ami azért nagy dolog, mert a gyógyszergyártás köz­pontjából raboltuk el. További eredmények: Di- ósgyőr-Eger 2-0 (0-0), Tisza- kécske-Kaba 2-1 (0-0), Szol- nok-Kecskeméti TE 1-1 (0-1), Tiszafüred-Salgótarján 2-3 (1-1), Hatvan-Hajdúná- nás 4-0 (0-0). 8 2 2 19-10 26 7 3 2 20- 9 24 7 1 4 19-13 22 6 3 3 13-10 21 5 5 2 15-10 20 4 6 2 12- 9 18 5 3 4 17-15 18 5 3 4 12-12 18 4 2 6 15-14 14 4 2 6 15-15 14 2 7 3 12-13 13 3 4 5 8-14 13 3 3 7 15-22 12 2 3 8 9-20 9 1 3 8 6-21 6 Nyíregyháza (KM-MCS) — A vasárnap esti meccs után összekapasz­kodva, vidám körtáncos egy­veleget mutatott be a győzel­mét ünneplő NYVSC-Sza- bolcs Gabona. Eképpen kö­szönte meg az Extra Ligás röplabdagárda a lelkes szurko­lóknak a biztatást. A hét röp- labdás szenzációját minden­képpen a nyíregyháziak pro­dukálták, akik a Vasas hétközi legyőzése után az esélyesebb Dunaferr ellen is nyertek. NYVSC-Szabolcs Gabo­na-Dunaferr 3-1 (6, -5,9,5). Bujtosi Csarnok, 200 néző, v.: Csemák. Szabó. NYVSC-Sza­bolcs Gabona: Pál, Pampuch, Bugyi, Horváth G., Gebhardt, Kuznyecov. Csere: Drotár, Dragichi, Zádor, Horváth L. Edző: Balázs István. Az első játszmában a csapat ugyanazt produkálta, mint a Vasas ellen. Az előre megbe­szélt taktikát játszották a haza­iak, kombinatívan, szelleme­sen támadtak és a védekezésre is ügyeltek. 9-3-as hazai veze­tésnél a nézőtéren támadt óriá­si perpatvar, a vendégek junior játékosai a B-kö- zepes törzsszurko­ló, Szálkai Pál mel­lé ültek és úgy gon­dolták tizenketten túlkiabálják a lelkes drukkert. Mivel nem sikerült, jobb­nak látták a túlol­dalra átköltözni. Közben Horváth G., majd Pál ütései­vel 14-5 a hazaiak javára, és máris a nyíregyháziak örül­hettek a játszma­győzelemnek. Folytatásban fő­leg a nagyszerű du­naújvárosi sáncok­nak köszönhetően pillanatok alatt 7-2- re vezettek a vendé­gek. A hórihorgas Pampuch ütéseit többször is ponto­san sáncolták, ek- Kuznyecov és Gebhardt jó sánca kor a hazaiak szinte Harasztosi Pál felvétele alig tudták átütni az ellenfél térfelére a labdát. A negatív szériát 12-2-es ven­dégvezetésnél Horváth G. jó ütése törte meg, de később Dragichi jó szervája és Kuz­nyecov bombaütése csak a szépítésre volt elegendő. Az újvárosiaknál ugyanis Kli- menkov, Szűcs és Gerencsér sorra szerezték a pontokat. A harmadik játszmában amikor a Nyíregyháza úgy­mond elkapta a fonalat 7—2-ig meg sem állt. Az ismét jól ját­szó Horváth G. mellel mentett egy vendég bombát, Pál jól sáncolt, Kuznyecov pedig ho­rogütéssel növelte a pontok számát. 11-7-nél volt egy apró megtorpanás a házigazdáknál, de ez csak újabb két dunaújvá­rosi pontot, játszmagyőzelmet viszont nem jelentett. A szurkolók ekkor már érez­ték, ebből még bravúr is lehet, harsány biztatásba kezdtek. A befejező játszmában teljesen szétesett a Dunaújváros. Pam­puch önbizalma is megjött. Pál közepén remekelt, Kuznyecov pedig támadásban és védeke­zésben is átlagon felülit produ­kált. 14—3-nál főleg a nyíregyhá­ziak hibájából még két pon­tot összekapart a vendégcsa­pat. de ez nem változtatott kü­lönösebbet a játék képén. A győztes pont megszerzése után következett a hazai öröm­ünnep. A Nyíregyháza érett, jó já­tékkal visszavágott a dunaúj­városi vereségért. Balázs István: A mese foly­tatódik... Nyolcból nyolc NB I: Vácott is győzött az MTK Nyíregyháza (KM) — Az ősz * mérkőzésének---------* beharangozott Ferencváros-Újpest ranga­dó ragyogó játékot, nagy küzdelmet, gólokat és hazai győzelmet hozott. Mindez azt jelenti, hogy Varga Zol­tán irányításával nyolcadik mérkőzését is megnyerte a tavalyi bajnok, és tovább­ra is tapad a Vácon tizen­harmadik mérkőzését is megnyerő MTK-ra. Az ül­dözők közül a Vasas egy- gólos találkozón verte a Debrecent. Az alsóházban tovább folytatta mélyrepülését a Stadler FC és a Pécs, nyert viszont a Siófok. A forduló egyetlen döntetlenjét Szombathelyen láthatták a nézők, a Kerület az utolsó pillanatokban egyenlített a Haladás ellen. Megtorpant a Zalegerszeg, három győ­zelem után ezúttal a BVSC- től kapott ki a zalai gárda. Továbbra sem megy a Vi­deotonnak, a Győr elleni hazai vereséggel immár nyolcadik hete nyeretlen a fehérvári együttes. Amúgy nem volt gólszegény a for­duló, öt játékos is kétszer talált a hálóba. Stadler FC-Siófok 1-2 (0-0). Akasztó, 400 néző, v.: Kincses. Második fél­idei teljesítményével meg­érdemelten nyert a Balaton- parti csapat. Gól: Bulders (82. perc), illetve Szabó (53.), Filipovics (81.). Békéscsaba-Pécs 3-0 (3-0). Békéscsaba, 3 ezer néző, v.: Tóth. Már az első félidő elején eldőlt a három pont sorsa. Gól: Szabados (7.), Kulcsár (12. és 25.). Csepel-Kispest 0-1 (0-0). Csepel. 2,5 ezer né­A bajnokság állása 1. MTK 13 2. Ferencváros 13 3. Újpest 13 4. Vasas 13 5. Debrecen 13 6. BVSC 13 7. Győr 13 8. Haladás 13 9. Zalaegerszeg 13 10. Kispest 13 11. Békéscsaba 13 12. Videoton 13 13. III. kér. TVE 13 14. Vác 13 15. Csepel 13 16. Stadler FC 13 17. Siófok 13 18. Pécs 13 ző, v.: Pillér. Idegenbeli győzelme után balszeren­csés hazai vereséget szen­vedett a szigetországi együttes. Gól: Tóth (57.). Vác-MTK 1-4 (1-1). Vác, 3 ezer néző, v.: Kiss B. Ismét csak percekig érett a meglepetés, a listavezető végül biztosan nyert. Gól: Vámosi (38.), ill. Illés (27. és 54. - a másodikat 1 Les­ből), Csertői (60. és 80.). Kiállítva: Vojtekovszki (Vác, 79.). Videoton-Gvőr 1-2 (1-1). Székesfehérvár, 5 ezer néző, v.: Szabó. A ve­zetés és az emberelőny adta lélektani előnyt nem tudta kihasználni a hazai csapat. Gól: Váczi (1 l-esből, 33.), ill. Szarvas (41. és 71.). Ki­állítva: Lakos (Győr, 66.). Vasas-Debrecen 1-0 (1-0). Fáy u„ 4 ezer néző, v.: Vágner. Vereségével leszakadni látszik a közvet­len élbolytól a Löki. Gól: Galaschek (29.). Kiállítva: Gricajuk (Vasas, 11.). Ferencváros-Újpest 3-1 (0-1). Üllői út, 16 ezer néző, V.: Varga. Szenzációs második félidőt produkált a Fradi, és végül megérde­melten nyert. Gól: Nicsen- ko (50. és 77.), Jagodics (80.), ill. Szanyó (17.). BVSC-Zalaegerszeg 2-0 (2-0). Szőnyi út, 200 (!) néző, v.: Kurmai. Nem tudta megismételni a kupa- mérkőzésen aratott 3-2-es győzelmét a Zete. Gól: Sta- nici (32.), Egressy (42.). Haladás-III. kér. TVE 1-1 (1-0). Szombathely, 6 ezer néző, v.: Márton. A ha­zai csapat kihagyta a hely­zeteket, az óbudaiak pedig a lefújás előtt büntettek. Gól: Gyura (öngól, 39.), ill. Aubel (88.). 13 _ _ 40- 8 39 11 1 1 26-12 34 9 2 2 30-13 29 8 2 3 17- 9 26 7 2 4 27-17 23 6 3 4 20-13 21 6 2 5 14-18 20 5 4 4 18-13 19 6 1 6 15-2*0 19 5 3 5 18-18 18 4 3 6 17-17 15 3 5 5 16-17 14 3 4 6 17-25 13 238 16-26 9 1 5 7 12-23 8 2 2 9 6-20 8 2 2 9 7-25 8 1 2 10 8-30 5 Foreman 47 évesen A 47 éves Foreman (szemben) Tokióban a WBU nehézsúlyú világbajnoki címéért mérkőzött Grimsley-vel, és pontozással nyert AP-felvétel 44. hét 1, 1, ül X, 1, 1, X 1, 1, 1, X, x, 2, m n □ ^KeSMagyarorszá^f^j A mese tovább folytatódik A hét szenzációja: a Vasas után győzelem a Dunaferr ellen