Kelet-Magyarország, 1996. június (53. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-03 / 128. szám

1996. június 3., hétfő SPORT élei-Magyarofszag 15 Három után most négyet kaptak NB II.: Korán eldőlt a három pont sorsa • Ciglédszky újra brillírozott Hajdúszoboszló (KM) — Nem várt túlságosan hálás feladat az utóbbi időben mélyponton lévő nyíregyházi másodosztályú labdarúgócsapatra. Kovács János együttese a jelenleg második helyen álló és győ­zelmet győzelemre, sőt gólt gólra halmozó kabaiak ven­dégeként léptek palvára. Hajdúszoboszlón. Kaba-Hajduszoboszlo-Nyir- egyhazí FC 4-1 (3-0). Hajdú szoboszló. 2 ezer néző. v.: Marcsók (Márta. Bogár). Ka- ba: Fekete R. — Szentmikló- si, Usmajev, Szilágyi — Ter- nován. Kulcsár. Kondás, Fe­kete A., Cipf — Ciglédszky. Stancu. Edző: Eich László. NYFC: Fekg — Szatke, Cse­hi. Kiss —(Karkusz. Túróczi. Kovács I..((Jnchiás. Göncz — Németh. Herczeg. Edző: Ko­vács János. Csere: Karkusz helyett Bes­senyei (35. perc), Temován h. Kovács N. (38.), Unchiás h. Si­ra (54.), Cipf h. Kacsándi (85.). Gól: Stancu (5.). Cig­lédszky (20.), Ciglédszky (43.). Bessenyei (82.), Cig­lédszky (84.). Sárga lap: Bessenyei (38 ). Kondás (81). Nem sokáig bírta gól nélkül az eltiltott Drobnit nélkülöző nyíregyházi védelem. Öt perc sem telt még el, amikor egy baloldali beívelést követően ide-oda pattogott a labda, majd Stancu szemfülesen Fé­ké lába között a kapu közepé­be gurított. Negyedóra múlva pedig már a három pont sorsa is eldőlni látszott. Ekkor Szilá­gyi 22 méteres lövése még ki­pattant a kapufáról, érkezett viszont Ciglédszky, aki a tehe­tetlen Feke mellett a hálóba gurított. És, hogy „keretes” le­gyen az első játékrész, a lefú­jás előtt nem sokkal újabb gólt kapott a nyíregyházi csapat. Újból kavarodás támadt a bün­tetőterületen belül, újfent a ha­zaiak. pontosabban Cig­lédszky eszmélt a leghama­rabb és öt méterről védhetetle- nül lőtt a kapu bal sarkába. A második félidő így aztán már teljesen tét nélküli és a nagy melegben szinte iram nélkülivé is vált. Aztán nyolc perccel a vége előtt még kicsit felpörögtek az események, de a végeredmény szempontjából ez már nem sokat számított. Előbb Gönc: baloldali szabad­rúgását Bessenyei senkitől sem zavartatva fejelte a labdát a kapu bal oldalába, majd a ka­baiak gondoskodtak arról, hogy Csehiék még rosszabb szájízzel távozzanak a fürdő­városból. hiszen két perccel Bessenyei gólja után Cipf be­adását Ciglédszky értékesítet­te. A Szarvasról Piákat helyé­re igazolt csatár eddig igen­csak megérte a pénzét, hiszen a legutóbbi fordulóhoz hason­lóan most is három gólt ért el, összesen pedig már hétnél jár (négy meccsen). A szoboszlói csapat ott foly­tatta, ahol az elmúlt héten a Hódmezővásárhely ellen ab­bahagyta. Gyorsan vezetéshez jutottak, s egymást követték a szebbnél szebb akcióik. Tehet­ték ezt azért is, mert a nyíregy­házi védelem nem állt a hely­zet magaslatán. A második gólt követően volt a vendégek­nek is néhány veszélyes táma­dásuk. de Usmajev vezérleté­vel ezeket hárították a kabai­ak. A félidő végére újabb hely­zetek jelezték Cziglédszkyék fölényét, melyek közül egyet ismét értékesíteni tudtak. A második játékrész elején újabb hazai helyzetek jelezték a két csapat között nemcsak helye­zésben megnyilvánuló kü­lönbséget, de Feke rendre há­rított. Negyedóra játék után na­gyot esett a mérkőzés színvo­nala, mindkét csapat rengeteg hibával játszott. A végén a nyíregyházi gólra ismét, feléb­redtek Kondásék. és végül ilyen különbséggel is megér­demelten szerezték meg a há­rom pontot. Eich László: Az első félidei nagyszerű helyzetkihasználás­nak köszönhetjük nagyarányú győzelmünket. Nagyra értéke­lem csapatom győzni akarását. Kovács János: A helyzeteit jobban kihasználó hazai csa­pat megérdemelten nyert. További eredmények: Kecskeméti SC-Gödöllő 2-1 (1-0), Eger-Diósgyőr 1-1 (1-1), Hatvan-Tiszakécske 4-0 (2-0), Kazincbarcika-III. kér. TVE 0-1 (0-0), Kecske­méti TE-Hajdúnánás 2-1 (0-1). A bajnokság állása 1. III. kér. TVE 27 17 6 4 55-19 57 2. Kaba 27 16 6 5 50-25 54 3. Diósgyőr 27 14 9 4 54-21 51 4. Tiszakécske 27 15 6 6 46-26 51 5. Tiszavasvári 27 14 7 6 41-23 49 6. Kecskeméti TE 27 15 4 8 34-33 49 7. Nyíregyházi FC 27 12 4 11 43-35 40 8. Salgótarján 27 10 10 7 30-23 40 9. Hajdúnánás 27 10 8 9 31-25 38 10. Hatvan 27 9 6 12 31-37 33 11. Eger 27 7 8 12 33-36 29 12. FCSényő 27 6 7 14 28-56 25 13. Kazincbarcika 27 5 9 13 30-35 24 14. Kecskeméti SC 27 6 6 15 27-39 24 15. Gödöllő 27 6 6 15 22-49 24 16. H.vásárhely * 27 2 2 23 12-85 5 * három büntetőpont levonva Tovább tart az éllovasok versengése Suller Só Megyei I. osztály: Nyírcsaholy nyégy góllal nyert Levelek ellen Nyíregyháza (KM)— Vásár nap a szurkolók a Demecser ti- szalöki vendégszereplését kí­sérték figyelemmel. Az első játékrész gól nélküli döntet­lent hozott. A második félidő­ben a rutinos Demecser két gólt szerzett, az elsőt büntető­ből, így magabiztosan hozta el az éllovas a három pontot Ti- szalökről. A második he­lyezett Vásárosnamény oda- haz játszott Fehérgyarmat el­len, de a naményiak csak a há­rom pontnak örülhettek, a mu­tatott játéknak nem. Nyírcsaholy-Levelek 5-1 (4-1). Nyírcsaholy, 350 néző, v.: Vámos. Nyírcsaholy: Ger­gely, Komán. Kokas, Márián (Veréb), Bulyáki, Cservenyák J. (Magyari, Ihnáth), Kiss, Korbács. Láposi, Czine (Cser­venyák Z.), Petrohai. Edző: Virovecz Pál. Levelek: Steck- ler — Busák, Svelta. Bukta (Konzili), Takács I. (Maczali), Sitku M., Molnár, Takács II., Törő (Sitku P ), Pók (Szép). Burik. Edző: Takács János. A helyzetek alapján a gólkülönb­ség még nagyobb lehetett vol­na. Gól: Kokas, Bulyáki'. Lá­posi, Petrohai. Cservenyák Z. illetve Burik. Kiállítva: Busák (62. p.). Ifi: 1-4. Kisléta-Nyh. Hardware 4-0 (1-0). Kisléta, 250 néző, V.: Radványi. Kisléta: Séra — Gyarmati (Túróczi), Areza- nou. Pénzes G„ Nyisztor (Ma­gyar), Rézműves G., Czirbich (Pénzes J.), Berettyán, Réz­műves L., Illés, Császár. Edző: Czirbich Richárd. Nyh. Hardware: Újhelyi — Bar- kóczi (Virág), Tóth, Kulcsár, Kiss, Medgyesi, Gombkötő, Lövei. Ablonczi (Molnár), Minya, Mihályfalvi. Edző: Szilvási István. Megérdemelt hazai győzelem született. Gól: Berettyán 2, Rézműves L., Il­lés. Ifi: 5-1. Vásárosnaménv-Fehér- gyarmat 2-1 (1-0). Vásáros­namény, 600 néző, V.: Lő- rincz. Vásárosnamény: He­gyi — Ésik (Homyák), Varga, Balogh (Tóth), Sándor, Oláh, Szécsi, Szabó (Tivadar), Lin- guár, Szpodnyi, Kocsis. Edző: Farkas Béla. Fehérgyarmat: Bartha — Szűcs, Cserepes (Kovács), Mikes, Magyar, Kondor, Nagy, Gubacsi, Ban­dies, Gyüre, Hadadi (Kaczúr). Edző: Balogh Csaba. A haza­iak csak a három pontnak örül­hetnek a jól játszó vendégek ellen. Gól: Szabó, Szécsi, il­letve, Hadadi. Ifi: 3-1. Tiszalök-Demecser 0-2 (0-0) Tiszalök, 500 néző, v.: Kerezsi. Tiszalök: Balázs — Bóz, Márton, Kovács G„ Ku- rucz, Marozs (Szurkos), Gál (Várnai), Tjombás, Kovács J„ Feczkó, Erős (Bajusz). Edző: Gál Sándor. Demecser: Szőr — Kovács, Illés, Nagy, Riskó (Balázs, Huszti). Mónus, Se­res, Brankovics, Budaházi, Ónodi (Hajnal), Molnár (Majchrovics). Edző: Eszenyi Dénes. Jó iramú mérkőzésen a nagyobb rutin döntött. Gól: Seres, Kovács. SZ AKSZIG-Újfehér- tó-VÉPISZ Túrricse 1-1 (0-0). Újfehértó, 500 néző, v.: Karácsony. Újfehértó: Vá­mos — Lácza S. (Balogh), Leskó, Lácza F., Lácza J., Ki­sér, Nagy, Urr, Szalóki, Hor­váth (Barna), Lácza Gy. Edző: Pataki István. Túrricse: Szál­kái — Dolgos, Garda, Czup­rák, Chencián, Kövesligeti, Kocsán, Liviu, Lengyel, Pus­kás, Béres. Edző: Gencsán Já­nos. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Gól: Szalóki illetve Lengyel. Ifi: 5-2. Biri-Ibránv 1-2 (0-1). Bi­n, 300 néző, v.: Bendik. Biri: Cziotka — Szobonya, Varga I„ Dávida, Kiss, Vas Z., Kos- kovics, Tóth, Mészáros, Szilá­gyi, Herczku (Vss J.). Edző: Czeczeli Károly. Ibrány: Vat­tai — Nagy, Ignáth, Herman, Szegedi (Szász Zs.), Bíró, Ba­logh, Bárdi. Papp K. (Huri), Mikhárdi, Kozsla (Herman). Edző: Szakács László. A játék képe alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Gól: Dá­vida illetve Mikhárdi, Bárdi. Ifi: 1-0. Nagyhalász-Csenger 2-1 (0-0). Nagyhalász, 500 néző, V.: Török A. Nagyhalász: Ha­lász, Borza, Lippai I„ Müller, Ballai. Földi (Szabó). Bihari, Nagy (Lippai A.), Oláh, Ta­nyi. Szilágyi (Kamarás). Mb. edző: Oláh László. Csenger: Juhos — Csontos, Szilágyi, Juhász J., Juhász P.. Petrik. Szabó (Lakatos), Székely, Be- dő. Mester, Juhász Zs. Edző: Magyari Ferenc. Megérdemelt hazai győzelem született. Gól: Tanyi 2, illetve Csontos. Kiál­lítva: Juhász P. Ifi: 6-1. Záhony-Nyírkarász 3-1 (1-1). Záhony, 500 néző, v.: Ficze. Záhony: Mudri — Lő- kös (Veres), Hegedűs, Pfaifer, Orosz, Balázsi, Kutasi (Ka­rasz), Zubanics, Győri (Bog­dán ). Pokol L. (Kubányi), Po­kol Zs. Edző: Madalina György. Nyírkárász: Virtás — Kapin (Matyi), Kozma, Kántos (Végső), Tóth, Gaz­dag, Badar, Dudás Z„ Dudás I., Fecsku, Oláh. Edző: Ra- gány Ferenc. Biztosan nyert a hazai csapat, amely győzelmét felajánlja edzőjük mielőbbi felgyógyulásáért. Gól: Pokol L. Balázsi, Bogdán illetve Du­dás I. Ifi: 3-1. A bajnokság állása: 1. Demecser 28 22 2 4 77-21 68 2. Vásárosnamény 28 21 5 2 62-23 68 3. Ibránv 28 18 4 6 65-26 58 4. Kisléta 28 16 4 8 79-43 52 5. Nyírcsaholy 28 15 4 9 60-39 49 6. Záhony 28 12 6 10 56-45 42 7. Újfehértó 28 12 6 10 44-33 42 8. Tiszalök 28 11 7 10 40-31 40 9. Túrricse 28 10 4 14 30-69 34 10. Nyh. Hardware 28 10 2 15 36-45 32 11. Nyírkárász 28 9 4 15 41-56 31 12. Csenger 28 9 4 14 36-49 30 13. Nagyhalász 28 8 6 14 22-45 30 14. Fehérgyarmat 28 7 7 14 30-45 28 15. Levelek 28 5 3 20 26-68 18 16. Biri 28 2 4 22 18-82 10 Tudósítóink voltak: Ballai Mihály, Balogh Imre, Bodnár Tibor. Erdei Árpád, Kaposvári Ferenc, Kiss Katalin. Kis Pál, Komán István. Kozma Attila, Márton József, Nagy Tamás, Reszkető László. Ügyeletes munkatársaink: Horányi Zsuzsa és Máthé Csaba. Góleső Szálkán NB III.: Nyírbátor ötöt rúgott Nyíregyháza (KM) — Máté- szaika-Szikszó 6-4 (3-3). Máté­szalka, 400 néző, V.: Soós. Mátészalka: Nagy — Bart­ha, Krasznai Zs., Bíró, Ki- szely. Szűcs, Tardi (Varga), Czibere. Tóth (Gádzsa), Kosa, Tácej. Edző: Fehér Zsolt. 8. perc: Koszta 18 méter­ről lőtt a bal sarokba, 0-1. 14. p.: Kapu előtt kavaro­dás után Tácej hat méterről helyezett a kapu közepébe, 1-1. 29. p,: Tóth egy kipattanó labdát vágott a hálóba, 2-1. 37. p.: Koszta harmic mé­teres szabadrúgása a felső lécen csattant, a kipattanót Bodnár nyolc méterről lőtte a kapuba, 2-2. 40. p.: Krompák kicselez­te a teljes hazai védelmet, majd közelről a kapuba gu­rított. 2-3. 44. p.: Krasznai Zs bal­oldali szögletét Tóth fejelte a jobb felső sarokba, 3-3. 50. p.: Krasznai Zs-t rán­tották le a tizenhatoson be­lül, a büntetőt a sértett érté­kesítette, 4-3. 57. p.: Kása távoli lövése kipattant a kapusról. Tácej pedig tizenöt méterről nem hibázott, 5-3. 60. p.: Bartha rántotta le Kosztár, a büntetőt a sértett értékesítette, 5-4. 67. p.: Szűcs kiugratása után Kása öt méterről lőtt gólt. 6-4. Ifi: 5-2. Nagykálló-Mád 2-1 (1-1). Nagykálló, 300 né- hő, V.: Sztabó. Nagykálló: Cziotka - Horváth, Balogh, Balázs, Kígyósi, Kulánda (Kaszab), Tóth Z., Boros, Drágár (Vágó), Spisák, Lengyel. Edző: Boda Mi­hály. 35. perc: Spisák bal olda­li beadását Tóth Z. 5 méter­ről a kapu közepébe lőtte. 40. perc: Olajos beadását Nagy L. közelről a kapu jobb oldalába fejelte. 1-1. 52. perc: Boros a saját térfelének közepén szerzett labdát, előreadásánál Spi­sák a labdát 18 méterről a kifutó Kiss mellett a kapu közepébe lőtte. 2-1. Vámospércs-Nyírbator 0-5 (0-4). Vámospércs, 200 néző. Nyírbátor: Kor­mos — Szegedi, Erdősi, Kosán, Lukács, Szakács, Varga (Szilvási), Hatházi (Erdei), Lőrincz, Lengyel (Lakatos), Tóth. Edző: Ba- racsi János. 15. perc: Kosán szögletét az érkező Lukács 4 méter­ről a kapu bal oldalába bó­lintotta. 0-1. 28. perc: Tóth adta be a labdát, amit Lengyel fejelt a hálóba. 0-2. 32. perc: Tóth keverte meg a hazai védelmét, majd Szegedihez adta a labdát, A bajnokság állása 1. Tiszafüred 2. Tiszaújváros 3. Rakamaz 4. Nagykálló 5. Balmazújváros 6. Kisvárda 7. Baktalorántháza 8. Szikszó . 9. Mád 10. Mátészalka 11. Nyírbátor 12. Ózd 13. B. Volán 14. Miskolci VSC 15. Vámospércs 27 16. Hajdúböszörmény 27 aki a kimozduló kapus mel­lett a hálóba lőtt. 0-3. 44. perc: Hatházi jobb ol­dalról belőtt szögleténél Lukács fejelte a léc alá a labdát. 0-4. 49. perc: Szegedi ugratta ki Lórinczet, aki a kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 0-5. Jó játékkal szerezte meg a Nyírbátor az újabb fontos három pontot. Jók: Lukács, Lengyel, Szegedi, Kosán. Rakamaz-Hajdúbö- szörmény 3-2 (1-2). Raka­maz, 300 néző, V.: Szemán. Rakamaz: Szabó — Ga­lambos! (Gáspár), Karócz- kai, Csorna, Marcsek, Ba­logh, Illés, Papp, Hudák, Szekrényes (Tóth), Varga. Edző: Kiss Miklós. 18. perc: Szekrényes fut­tából laposan a böszörmé­nyi kapuba lőtte a labdát. 1-0. 22. perc: Darányi 20 mé­terről lőtt, a Szabóról kipat­tanó labdát névrokona kö­zelről helyezte a hálóba. 1-1. 24. perc: Ugyanaz a hely­zet, mint két perce, de ezút­tal a kipattanó labdát Nagy értékesítette. 1-2. 63. perc: Bal oldali szög­let után Tóth fejesét a kapus még védte, de Karóczkai is­métlését már nem tudta há­rítani. 2-2. 80. perc: Balogh ugrott ki, elhúzta a kifutó kapus mellett a labdát, majd az üres kapuba helyezett. 3-2. Ifi: 0-3. Balmazújváros-Bakta- lórántháza 3-3 (3-2). Bal­mazújváros, 500 néző, v.: Szemán. Baktalóránthá­za: Vitkai — Hüse, Zá­kány, Bamucz (Tóth), Né­meth S., Kapin, Cselószki (Benkő), Maries, Gdovin, Sós (Szabó), Knoblok. Edző: Kozma József. 2. perc: Knoblok 15. mé­terről a hosszú sarokba gu­rított. 0-1. 16. perc: Kaszás terelget­te a labdát az álmos baktai védők között, majd 18 mé­terről kilőtte a hosszú sar­kot. 1-1. 21. perc: Kapin váratla­nul betört a hazaiak védő- gyűrűjébe és ballal a rövid sarokba lőtt. 1-2. 29. perc: Sárközi beadá­sát Veres közelről a hálóba passzolta. 2-2. 40. perc: Kasza szabadrú­gásból Veres elé adta a lab­dát, aki 20 méterről a szét­nyíló sorfal között a hálóba lőtt. 3-2. 70. perc: Knoblok a bal- összekötő helyéről, mint­egy 12 méterről hatalmas gólt lőtt. 3-3. Ifi: 2-5. További eredmények: Borsodi Volán-Ózd 0-1, Tiszaúj város-Miskolci VSC 3-1. Tiszafüred-Kis- várda 5-0. 27 20 2 5 56-16 62 27 18 6 3 64-23 60 27 15 6 6 58-22 51 27 15 6 6 48-31 51 27 11 8 8 50-31 41 27 11 8 8 41-36 41 27 11 3 13 50-48 36 27 9 9 9 32-34 36 27 10 6 11 30-34 36 27 10 4 13 38-50 34 27 10 4 13 38-57 34 27 10 3 14 36-36 33 27 8 7 12 28-38 31 27 8 7 12 27-41 31 4 3 20 18-86 15 4 2 21 26-53 14