Kelet-Magyarország, 1995. november (52. évfolyam, 257-282. szám)

1995-11-06 / 261. szám

J 995. november 6., hétfő Öt gólig meg sem álltak NB II: Ezúttal Németh volt a fő gólfelél ős • A mester csak az eredménnyel elégedett Hódmezővásár­hely (KM) — Nem is lehetett más cél­ja vasárnap kora délutánra a Nyíregyházi FC NB II -es labdarúgó csapatá­nak, mint a biztos győzelem a sereghajtó és hétközben pontlevonásokkal sújtott Hódmezővásárhely otthoná­ban. Hódmezővásárhely-Nyír- egyházi FC 1-5 (0-1). Hód­mezővásárhely, 200 néző, v.: Makai (Sóthy, Majoros). Hód­mezővásárhely: Enyedi ­Luczás, Talmácsi, Bokor, Gar- di - Fazekas, Markó, Csáki, Budai - Győri, Mucsi. Edző: Kérdő Sándor. NYFC: Kor­mos - Barna, Drobni, Göncz - Karkusz, Kovács, Bagoly, Csehi - Németh, Lukács, Do­mokos. Szakmai igazgató: Tóth János. Csere: Markó helyett Szűcs (55. perc), Barna h. Paulik, Domokos h. Adámszki (mind­kettő 64.), Luczás h. Sipos (68.). Gól: Németh (11.), Csehi (55.), Kovács (64.), Győri (72.), Németh (85.), Németh (87.). Sárga lap: Csáki (3.), Bagoly (12.), Luczás (54.), Barna (58.), Bokor (82.). Nem sokáig kellett várni a vendégek vezető góljára, mert már az első negyedórában megadásra késztették a hazai kapust. Kovács átadásával Né­meth lépett ki a félpályáról, le­futotta a védőket, és a kifutó Enyedi mellett szerzett veze­tést. A 23. percben Bagoly, hét perc múlva pedig Németh lőtt kapufát. Szünet után is csak tíz perc­nek kellett ahhoz eltelnie, hogy megrezdüljön a hazaiak hálója, Csehi harmincméteres szabadrúgásból növelte az előnyt. Tíz percet sem kellett várni az újabb gólra, ekkor Kovács jó negyven (!) méter­ről lőtt a balra mozduló Enye­di mellett a kapu jobb oldalá­ba. Nemsokára szépített a se­reghajtó, Győri lépett ki, és a kifutó Kormos lábai között szerzett gólt. Ezen az össze­csapáson Bagolynak igazán nem volt szerencséje, hiszen öt perccel a vége előtt ismét a kapufát találta el. A kipattanót aztán Németh közelről már nem hibázta el. És még nem volt vége! Két perc múlva Né­meth lépett ki, és öt méterről a rövid sarokba vágta harmadik gólját. Összességében a pályán nem történt semmi meglepő. Ennyi különbség van a két csapat között, főként az volt szembetűnő, hogy a vendégek jóval gyorsabb focit játszottak, mint a Csongrád megyeiek. Kérdő Sándor: Úgy néz ki, tartjuk a nívót, négy vagy öt gólt kapunk, akárhogy is ál­lunk fel. Tóth János: Rúgtunk ugyan öt gólt, de születhetett volna háromszor ennyi is. Csak az eredménnyel vagyok elége­dett, a játékkal nem. További eredmények: Kecskeméti SC-Diósgyőr 1-2 (1—1), Eger-Hajdúnánás 2-2 (0-0), Hatvan-Gödöllő 1-2 (0-0), Kazincbarcika-Tisza- kécske 1-4 (1-2), Kaba-Sal- gótarján 1-1 (0-0). A bajnokság állása: 1. Kecskeméti TE 13 10 1 2 16- 8 31 2. Diósgyőr 13 9 3 1 26- 4 30 3. in. kér. TVE 13 8 4 1 28- 8 28 4. Tiszavasvári 13 8 3 2 19-10 27 5. Tiszakécske 13 8 2 3 29-12 26 6. Nyíregyházi FC 13 8 1 4 29-13 25 7. Kaba 13 7 3 3 20-11 24 8. Salgótarján 13 4 6 3 13- 9 18 9. Hajdúnánás 13 3 6 4 14-13 15 10. Eger 13 4 3 6 20-20 15 11. Kazincbarcika 13 3 3 7 15-18 12 12. Gödöllő 13 3 2 8 10-25 11 13. FCSényő 13 3 1 9 13-33 10 14. Hatvan 13 2 2 9 12-29 8 15. Kecskeméti SC 13 1 4 8 11-20 7 16. Hódmezővásárhely * 13 1 - 12 5-45 ­* három büntetőpont levonva Két meccsen is tíz talalat Megyei I. osztály: Az éllovasok idegenben is begyűjtötték a pontokat Ibrány-Biri 10-0 (6-0). Ibrány, 300 néző, v.: Zahorán. Ibrány: Vattai (He­gyes) — Nagy, Szegedi, Szen­tesi (Dobránszki), Herman, Bíró, Balogh (Mészáros), Bandi (Veres), Papp, Mikhár- di. Korpái (Ballai). Edző: Sza­kács László. Biri: Kévés — Gurzó, Varga, Szálku, Kiss, Gyarmati, Sándor, Tóth I., Tóth L. (Hegyaljai), Szilágyi, Herczku. Edző: Szilágyi László. Nem volt egy súlycso­portban a két csapat. Gól: Mikhárdi 4, Papp 3, Nagy, Korpái, Mészáros. Csenger-Nagyhalász 3-0 (1—0). Csenger, 200 néző, v.: Labanc. Csenger: Kimpián — Szabó Cs. (Csontos), Burik, Szilágyi, Juhász J., Petrik, Ju­hász Zs., Osváth, Szabó F., Fehér, Becző. Edző: Kazamér Tibor. Nagyhalász: Kormány — Borza, Müller, Urbin, Kiss, Oláh, Gombkötő S., Gombkö­tő J., Földi (Kamarás), Bihari, Lippai. Edző: Hegedűs János. Nehezen kiharcolt hazai győ­zelem. Gól: Csontos 2, Petrik. Tiszaszalka-Újfehértó 1-6 (0-1). Tiszaszalka, 100 néző, v.: Sándor. Tiszaszalka: Len­gyel — Pethő, Benedek, Liba, Acs, Mihályfalvi, Oláh, Dan- ku, Simon, Udvarhelyi, Ham­za. Edző: Danku László. Újfe- hértó: Vámos — Szilágyi, Krasznai, Lácza F., Lácza J., Krisár, Nagy, Urr, Lácza Gy., Ötvös, Kiszely. Edző: Pataki István. A második félidőben összejöt minden a vendégek­nek. Gól: Mihályfalvi ill. Lá­cza Gy. 3, Lácza F., Krisár, Ötvös. Demecser-Tiszalök 1-0 (0-0). Demecser, 300 néző, v.: Nagy. Demecser: Szőr — Huszti, Hegyes, Nagy B., Ko­vács, Mónus, Seress (Hajnal), Brankovics, Budaházi, Majch- rovics, Molnár (Illés). Edző: Farkas Tibor. Tiszalök: Ba­lázs — Várnai, Széki, Kovács G., Kurucz, Gáli, Szurkos, Pente, Márton (Ujj), Gombás, Juhász (Kovács I.). Edző: Gáli Sándor. A végig egykapuzó Demecser nagyobb arányban is nyerhetett volna. Gól: Mó­nus. Levelek-Nyírcsaholy 0-2 (0-1). Levelek, 150 néző, v.: Fekete. Levelek: Stechkler — Buják (Takács I.), Bukta, Kap- dos (Sitku P.), Sitku M., Pál, Molnár (Burik), Svelta, For- gony (Takács II.), Oláh, Ki­rály. Edző: Takács János. Nyírcsaholy: Kiss I. — Ma­gyart, Kokas, Márián, Cserve- nyák J., Cservenyák Z. (Ko­mán), Kiss J., Korbács, Láposi (Ichnát), Czine (Veréb), Petro- hály. Edző: Virovecz Pál. Góllövés nélkül csak kikapni lehet. Gól: Cservenyák Z., Petrohály. Fehérgyarmat-Vásáros- namény 1-2 (0-2). Fehér- gyarmat, 300 néző, v.: Szilá­gyi. Fehérgyarmat: Barta — Pál, Nagy L, Jávor, Magyar, Kondor, Nagy J. (Szűcs), Czi- bere, Árvái (Kovács), Gyüre, Hadadi. Edző: Balogh Csaba. Vásárosnamény: Tuza — Ésik, Varga, Balogh, Sándor, Törös (Homyák), Szécsi, Ti­vadar, Linguár, Szpodnyi, Ta- nyi. Edző: Farkas Béla. Az erős szelet jobban kihasználó vendégek nehezen nyertek. Gól: Hadadi ill. Szpodnyi, Ta- nyi. Nyírkarász-Záhony 0-3 (0-2). Nyírkárász, 100 néző, v.: Szlomoniczki. Nyírká­rász: Tóth J. (Kisari) — Oláh, Kozma, Véghső, Tóth L., Ka- pin M., Badar (Rákóczi), Cze- tő, Lakatos, Matyi, Nádasi (Kapin). Edző: Forró Elemér. Záhony: Kovács — Szanyi, Hegedűs, Pfeifer, Kubányi (Győri), Shavilchik, Balázsi, Rácz, Pokol L. (Baida), Sipos, Pokol Zs. Edző: Madalina György. A hazai kapus két óri­ási hibája eldöntötte a mérkő­zést. Gól: Pfeifer 2, Pokol Zs. Nyh.Hardware-Kisléta 4-6 (0-4). Bujtosi pálya, 150 néző, v.: Józsa. Nyh.Hardwa- re: Rabcsák — Lácza, Du- bóczki (Nagy), Katona, Kiss, Főfai, Koskovics, Lővei, Sza- lóki, Banka, Minya. Edző: Szilvási István. Kisléta: Ba- bicz — Túróczi, Arezanou, Nyisztor, Pénzes G., Magyar (Czirbik), Kórász, Berettyán, Illés, Császár (Krasznij), Réz­műves L. Edző: Czirbik Ri- chárd. Gólokban gazdag mér­kőzésen megérdemelt vendég- győzelem. Gól: Szalóki 2, Ló­véi 2 ill. Rézműves L. 3, Illés, Krasznij, Kórász. Rakamazon a hó győzött NB III: A Nagykálló nagy lépése I Nyíregyháza (KM) —Ezen a hétvégén jelen- -------tős szerepet ját­szott az időjárás is. A hó, a szél és a nagy hideg rá­nyomta bélyegét a mérkő­zésekre. Tiszaújváros-Kisvárda 5-0 (1-0). Tiszaújváros, 350 néző, v.: Nagy S. Kis- várda: Czene (Petranics) — Czap, Takács, Lipták, Oláh, Kőrizs, Vachter, Tóth (Vedres), Popovics, Lelt (Kántor), Kotula. Edző: Komáromi György. 18. perc: Járni 11-esből szerzett vezetést csapatá­nak, 1-0. 47. p.: Baloldali szöglet után Járai öt méter­ről fejelt a kapu jobb olda­lába, 2-0. 51. p.: Balázsi lövése kipattant a kapusról, Járai pedig 18 méterről nem hibázott, 3-0. 56. p.: Bor­dás szabadrúgása után Ba­lázsi öt méterről továbbított a hálóba, 4-0. 80. p.: Papp tíz méterről a bal sarokba lőtt, 5-0. Az igen jól játszó hazai­aknak nem volt méltó part­nere a kisvárdai csapat. Mátészalka-Miskolci VSC 3-1 (2-0). Mátészal­ka, 300 néző, v.: Kiss. Má­tészalka: Nagy — Simák, Krizán, Bartha, Varga, Szender (Tácej), Kocsán (Ilak), Oláh, Kosa, Szeles (Szűcs). Edző: Balogh De­zső. 9. p.: Krizán 30 méteres lövése a kapusról kipattant, Szeles 2 méterről a kapu kö­zepébe vágta, 1-0. 18. p.: Oláh adott középre és a jó­kor érkező Tóth 8 méterről élesen a léc alá lőtt, 2-0. 59. p.: Tácej ívelte be a lab­dát, Szeles 3 méterről nem hibázott, 3-0. 77. p.: Sol­tész egyéni játék után a ki­futó kapus mellett a hosszú sarokba gurított, 3-1. A mérkőzés nagy részé­ben a hazaiak irányították a játékot. A vendégek kont­rái, különösen a második félidőben, veszélyessé vál­tak. Nagykálló-Ózd 3-0 (2-0). Nagykálló, 300 né­ző, v.: Pesel. Nagykálló: Ciotka — Horváth, Balogh, Kígyósi, Polonkai, Spisák, Kulánda, Boros, Szilágyi, Heczel (Kaszab), Lengyel. Edző: Boda Mihály. 18. p.: Heczel tértölelő átadását Lengyel kezelte le és 8 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0. 25. p.: Lengyel a középvonaltól vezette fel a labdát, 18 mé­terről leadott lövése a kapu jobb oldalába kötött ki, 2-0. 83. p.: Kígyósi nagy­szerű beadását Szilágyi kö­zelről a kapu közepébe bombázta, 3-0. A nagy hideg és a hó miatt egy fél órát késtek a vendégek. Az orkánszerű szél az első játékrészben a hazaiakat támogatta, s ők ezt kihasználva el is döntötték a mérkőzést. Tiszafüred-Nyírbátor 7-0 (2-0). Tiszafüred, 400 néző, v.: Tassi. Nyírbátor: Mudri — Szombathy, Un- chiás, Kosán, Lukács, Tóth, Darai, Szalontai, Varga, Gubányi, Szilágyi (Hadá- szi). Edző: Unchiás Deme­ter. Gól: Csillag 4, Tóth 2 és Lugosi. A hazaiak találtak ma­gukra hamarabb és végül tetszés szerint érték el gól­jaikat. A Rakamaz-Baktaló- rántháza mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. A két csapat meg­egyezett, november 25-én kerül sor a megyei ranga­dóra. További eredmények: B. Volán-Hajdúböször­mény 5-0, Vámospércs- Mád 2-0, Balmazújváros- Szikszó 1-1. Az NB III állása: 1. Tiszafüred 13 11 1 1 38-18 34 2. Balmazújváros 13 8 3 2 31-10 27 3. Nagykálló 13 8 2 3 27-14 26 4. Tiszaújváros 13 7 4 2 30-13 25 5. Rakamaz 12 7 1 4 25-10 22 6. Kisvárda 13 6 4 3 23-18 22 7. Szikszó 13 6 4 3 16-15 22 8. Mád 13 6 3 4 18-17 21 9. B.Volán 13 4 4 5 17-20 16 10. Mátészalka 13 4 2 7 17-25 14 11. Nyírbáror 13 4 2 7 21-35 14 12. Baktalórántháza 12 4 1 7 24-22 13 13. Miskolci VSC 13 1 7 5 8-18 10 14. Ózd 13 2 2 9 16-20 8 15. Hajdúböszörmény 13 2 1 10 11-27 7 16. Vámospércs 13 2 1 10 7-52 7 A megyei első osztályú bajnokság állása: 1. Demecser 13 10 - 3 37- 9 30 2. Vásárosnamény 13 8 4 1 25- 9 28 3. Ibrány 13 8 2 3 34-15 26 4. Kisléta 13 8 2 3 37-20 26 5. Nyírcsaholy 13 8 2 3 21-14 26 6. Újfehértó 13 6 3 4 30-13 24 7. Nyh.Hardware 13 7 1 5 27-20 22 8. Tiszalök 13 6 4 3 18-14 22 9. Csenger 13 6 2 5 22-22 20 10. Záhony 13 5 4 4 26-21 19 11. Nyírkárász 13 4 3 6 17-24 15 12. Nagyhalász 13 4 3 6 9-19 15 13. Fehérgyarmat 13 2 3 8 12-25 9 14. Levelek 13 2 2 9 12-30 8 15. Tiszaszalka 13 1 1 11 8-48 4 16. Biri 13 - - 13 7-49 Totó 44. hét 1. Győr-Debrecen 2 2. Parmalat-ZTE 2 3. Vác-Újpest 1 4. 1860 München-Rostock x 5. Stuttgart-Bremen x 6. Bari-Atalanta 2 7. Cremonese-Parma 2 8. Fiorentina-Lazio 1 9. Roma-Padova 1 10. Sampdoria-Inter x 11. Torino-Napoli x 12. Udinese-Juventus 1 13. Vicenza-Piacenza x 14. Vasas-Békéscsaba x Tudósítóink voltak: Babicz Tamás, Bodnár Tibor, Cserepes Sándor. Farkas Tibor, Fábián László, Galuska András, Krasznai Béla, Főfai Félix, Nagy Tamás, Ragány Ferenc, Szűcs Je­nő, Terbócs László. Ügyeletes munkatársaink: Dartkó Mihály, Hájer Zsigmond és Nyéki Zsolt. HIRDETÉS »SPORT—— JŐ HELYEIM JÁR Nyíregyházain u?!