Kelet-Magyarország, 1995. október (52. évfolyam, 232-256. szám)

1995-10-16 / 244. szám

1995. október 16., hétfő SPORT Ez már bravúr volt a javából NB II: Rangadót nyert az Alkaloida • Veres gólja helycserét jelentett a tabellán » Hajdúszoboszló (Mészáros László) ^ — A fürdőváros- --------> ban székelő cukor­gyáriak eddig mindig vasár­nap játszották mérkőzései­ket, a vasárnapi Loki-meccs- re való tekintettel azonban kérték az időpontmódosí­tást. Kaba-Hajdúszoboszló-Ti- szavasvári Alkaloida 0-1 (0-0). Hajdúszoboszló, 500 néző, v.: Hidasi (Vámos, Koch). Kaba: Vadon - Temo- ván, Kondás, Kulcsár - Kiss, Gréczi, Fekete, Szilágyi, Czipf - Plókai, Nagy. Edző: Eich László. Alkaloida: Szabó - Havelant, Szűcs, Hegedűs - Veres, Horváth, Fecsku, Szarka, Bohács - Erdei Cs„ Rosu. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Temován helyett Szentmiklósi (29. perc), Czipf h. Kacsándi (63.), Rosu h. Ku- rilco (77.), Veres h. Sinka (87.), Kulcsár h. Erdei Z. (89.). Gól: Veres (47.). Sárga lap: Bohács (2.), Temován (18.), Erdei Cs. (61.), Rosu (68.). Meglepetésre a hazaiak kezdtek letámadással, és az ötödik percben Plókai került helyzetbe, de tizennégy méter­ről keresztben ellőtte a kapu előtt a labdát. Negyedóra kel­lett ahhoz, hogy a vendégek is összeszedjék magukat, és fo­kozatosan átvegyék a játék irá­nyítását. Ennek első jele a 15. perc volt, amikor Bohács szin­te lemásolta Plókai megmoz­dulását, azzal a különbséggel, hogy a kapu előtt előtt labdájá­ról a túlsó kapufánál Erdei csak egy gondolattal maradt le. A 35. percben egymás után négy szögletet is lőttek a ven­dégek, ezekből Horváth került a legnagyobb helyzetbe, perdí- tését Vadon a jobbkapufa mel­lől kaparta ki. Ebben az idő­szakban a hazaiak átadták a kezdeményezést, amit az is je­lez, hogy az első félidő szög­letaránya 8-1 volt a vendégek javára. Óriási volt a taktikai harc a pályán, és ebből a második félidő elejére a vasváriak ke­rültek ki győztesen. Nem sok­kal a játékrész megkezdése után Horváth ívelt keresztbe, a túlsó ötösön Bohács visszafe­jelte a labdát a tizenegyes pontra, és az érkező Veres egy pattanás után hatalmas gólt lőtt félmagasan a kapu jobb ol­dalába. A gól után a vasváriak tudatosan visszahúzódtak tér­felükre, a védelmük pedig na­gyon biztosan állt a lábán. Az 58. percben Kulcsár hatalmas lövését Szabó még nagyobb bravúrral tolta a léc fölé. A biztos védekezés mellett a vendégek olykor kiválóan él­tek az ellentámadások vezeté­sének fegyverével, a 60. perc­ben például négyen vezették kapura a labdát, Bohácsnak már csak az üres kapuba kel­lett volna passzolnia, amikor a partjelző tévesen lesen állítot­ta meg az akciót. Negyedóra múlva ismét sakk-matt hely­zetbe került a hazai védelem, Rosu azonban hibázott. Az utolsó tíz percben a csereként beállt Kurilco két gólt is sze­rezhetett volna, ám a nagy munkabírású középpályás el­kapkodta a lehetőségeket. Közben szöglet szögletet kö­vetett Szabó kapujánál, és eb­ben a félidőben a kabaiak nyerték a szögletarányt, ugyancsak 8-1-re. A játékvezető közben igen­csak nyomta a mieinket, 94 percig vezette a mérkőzést, és Plókainak az utolsó pillana­tokban majdnem sikerült az egyenlítés. A sikert elsősorban a javuló egyéni teljesítmé­nyeknek köszönhetik a vendé­gek, a játékosok hozzáállása is példamutató, rangadóhoz mél­tó volt. Eich László: A futómennyi­ség és a nyújtott játék egy ilyen jó csapat ellen rendkívül kevés volt. Szikszai Lajos: Örülök, hogy rangadót nyertünk, még­pedig megérdemelten. Végre a csapat hozzállása és játéka új­ra a tavaszt idézte. További eredmények: Sal- gótarján-Hatvan 2-0 (2-0), Tiszakécske-Eger 2-3 (1-2), Hajdúnánás-Hódmezővásár- hely 5-1 (2-0), Gödöllő- Kecskeméti TE 0-1 (0-1), III. kér. TVE-KSC 1-1 (0-0). A bajnokság állása: 1. Kecskeméti TE 10 8 1 1 13-6 25 2. Diósgyőr 10 7 3 - 22-2 24 3. III. kér. TVE 10 7 2 1 23-6 23 4. Tiszavasvári 10 7 1 2 14-8 22 5. Kaba 10 6 2 2 12-7 20 6. Nyíregyházi FC 10 6 1 3 21-8 19 7. TÍszakécske " 10 5 2 3 19-10 17 8. Salgótarján 10 4 3 3 11-7 15 9. Eger 10 3 2 5 14-15 11 10. Kazincbarcika 10 3 1 6 13-13 10 11. Hajdúnánás 10 2 4 4 10-11 10 12. Hatvan 10 2 2 6 11-20 8 13. Kecskeméti SC 10 1 4 5 8-14 7 14. FC Sényő 10 2 - 8 9-31 6 15. Gödöllő 10 1 2 7 5-21 5 16. Hódmezővásárhely 10 1 - 9 4-30 3 Vesztettek az éllovasok Suller Só Megyei I. osztály: Sikeres fehértói edzőbúcsú Olimpikon Maradona Buenos Aires (AFP) — Elképzelhető, hogy az 1996-os nyári olimpián sportolóként szerephez jut Diego Maradona, az ar­gentin labdarúgó-bajnok­ságban szereplő Boca Juni­ors játékosa. Egyes hírek szerint Maradona tagja le­het Argentína ötkarikás csapatának. Úgy látszik az argentin világsztár nem elégszik meg eddigi sike­reivel, világbajnoki arany és ezüstérmével, valamint azzal a ténnyel, hogy a földkerekség futballhoz valamennyit is konyító polgára a halhatatlanok kö­zé sorolja. Maradona nem szeretne kimaradni a világ legszámottevőbb sportese­ményéről, mint az olimpia. Julio Grondona, az Ar­gentin Labdarúgó Szövet­ség elnöke elmondta, nem kizárt, hogy Maradona részt vesz majd az atlantai ötkarikás küzdelmekben: — Minden lehetséges, de óvatosnak kell lennünk. Meg kell várni, hogy Ma­radona és Daniel Pasarella edző kibéküljön, vagy leg­alábbis jobb viszonyba ke­rüljön egymással — nyilat­kozta Grondona. A szabályok értelmében Pasarella igénybe vehetné Maradona „szolgálatait” Atlantában. Igaz, hogy az ötkarikás válogatottakat 21 évesnél nem idősebb fut­ballistákból kell összeállí­tani, viszont lehetőség van három „túlkoros” játékos benevezésére. Egyébként ezzel az el­képzeléssel a világsztárok között nincs egyedül Ma­radona, hiszen a brazil Ro- mario is bejelentette, hogy olimpiai bajnok szeretne lenni. Ő ugyanis 1988-ban csak az ezüstéremig és a gólkirályi címig jutott. % Nyíregyháza (KM) — Levelek-Nyh. \ Hardware 2-2------ÍJ (1-0). Levelek, 400 néző, v.: Szilágyi. Levelek: Stekler - Svelta, Sitku P„ Kapdos, Bukta, Busák, Pál (Oláh), Forgony. Király (Ta­kács I.), Sitku M., Molnár. Edző: Takács János. Nyh. Hardware: Rabcsák - Lácza, Dubóczki, Megyesi, Kiss, Mi- nya (Jakab), Koskovits (Nagy), Lövei, Szalóki, Ban­ka, Barkóczi (Virág). Edző: Szilvási István. Küzdelmes mérkőzésen a több helyzetet kihagyó hazaiak közelebb áll­tak a győzelemhez. Gól: For­gony, Dubóczki (öngól), illet­ve Szalóki, Banka. Nagyhalász-Tiszaszalka 2-1 (0-1). Nagyhalász, 200 néző, v.: Zahorán. Nagyha­lász: Kormány - Borza, Mül­ler, Urbin, Oláh, Bihari, Lip- pai, Gombkötő J., Kaponyás (Kiss), Földi, Kamarás (Gombkötő S.). Edző: Hege­dűs János. Tiszaszalka: Szim- ku - Udvarhelyi, Benedek, Rózsa, Liba, Ács, Bodnár, Mi- hályfalvi, Tardi, Sztojka, Drá- gár (Péter). Edző: Danku László. A sok helyzetet kiha­gyó halásziak megérdemelten nyertek. Gól: Urbin, Müller, illetve Tardi. Kisléta-Fehérgyarmat 1-1 (0-0). Kisléta, 250 néző, v.: Sorbán. Kisléta: Babicz - Tú- róczi, Arezanou, Magyar (Czirbik), Nyisztor, Császár, Kórász (Gyarmati), Berettyán, Rézműves, Illés, Krasznij. Edző: Czirbik Richárd. Fe­hérgyarmat: Bartha - Árvái, Nagy I., Jávor, Magyar, Pál, Kondor, Czibere, Kovács (Nagy J.), Gyüre, Hadadi. Edző: Balogh Csaba. Igazsá­gos eredmény született. Gól: Illés, illetve Árvái. Újfehértó-Demecser 2-1 (0-0). Újfehértó. 500 néző, v.: Veres L. Újfehértó: Vámos - Balázscsik, Szilágyi, Krasz- nai, Lácza J„ Matonák, Nagy, Smejkál (Kiszely), Lácza Gy., Ötvös, Leskó. Edző: Szénay Péter. Demecser: Szőr - Ba­lázs, Mónus, Nagy, Kovács, Budaházi, Seres, Brankovits, Majchrovics, Ónodi, Molnár (Hajnal). Edző: Farkas Tibor. A fehértóiak szép győzelem­mel búcsúztatták edzőjüket a kispadtól, és elnöküket. Gól: Krasznai, Ötvös, illetve Bran­kovits. Vásárosnamény-Biri 8-1 (1-0). Vásárosnamény, 600 néző, v.:dr. Maródi. Vásáros­namény: Tuza — Ésik, Varga T„ Balogh Gy., Sándor, Hor- nyák, Szécsi, Tivadar (Bod­nár), Tanyi, Varga M. (Szpod- nyi), Balogh T. (Linguár). Edző: Farkas Béla. Biri: Tóth — Gurzó, Varga, Munkácsi T., Kiss, Munkácsi A. (Sán­dor), Csomány, Tóth, Czim- balmos (Vas), Szilágyi, Herczku (Nagy T.). Edző: Munkácsi Tamás. Az ered­mény a vendégekre nézve hí­zelgő. Gól: Szécsi 4. Tanyi 3, Balogh illetve Kiss. Záhony-Ibrány 3-2 (1-2). Záhony, 400 néző, v.: Fodor. Záhony: Kovács — Sevcsuk, Hegedűs, Tájzer, Kubányi, Balázsi, Sipos, Rácz, Baida ••(Győri), Pokol L. (Kutasi), Po­kol Zs. Edző: Madalina György. Ibrány: Vattai — Nagy, Szakács, Szentesi, Her­man, Bíró, Hidegh (Dobránsz- ki), Bárdi, Papp, Mészáros, Korpái. Edző: Szakács Lász­ló. Változatos, izgalmas mér­kőzésen megérdemelt hazai győzelem született. Gól: Sev­csuk, Kubányi, Győri illetve Bárdi, Papp. Nyírcsaholy-Nyírkarász 4-2 (0-1). Nyírcsaholy, 400 néző, v.: dr. Jekő. Nyírcsa­holy: Gergely — Magyari, Kokas, Márián, Cservenyák J., Cservenyák Z., Kiss, Korbács, Láposi (Ihnáth), Czine, Petro- hai. Edző: Virovecz Pál. Nyírkárász: Tóth J. — Kapin L. (Végső), Kozma, Tóth L., Rácz, Kapin M., Badar, Czető, Lakatos, Matyi (Simon), Oláh. Edző: Ragány Ferenc. A jól játszó vendégek már két góllal vezettek, ekkor nagyobb se­bességre kapcsoltak a hazaiak és sikerült megfordítaniuk az eredményt. Gól: Czine, Lápo­si, Kokas 2 illetve Lakatos, Matyi. Kiállítva: Kozma. Tiszalök-Csenger 2-2 (2-1). Tiszalök, 300 néző, v.: Bodnár. Tiszalök: Szőlősi — Gál, Széki, Kovács, Kurucz, Marozs (Nagy), Szurkos, Pen­te, Márton, Péntek (Ujj), Vár­nai (Feczkó). Edző: Gáli Sán­dor. Csenger: Czimpián — Dobos (Fási), Szilágyi M., Ju­hász J„ Szabó I., Petrik, Szabó F., Osváth, Mester, Juhász Zs., Fehér. Edző: Kazamér Tibor. A hazaiak nem szórakoztatták, hanem bosszantották közönsé­güket. Gól: Szurkos 2 illetve Szilágyi, Szabó F. A bajnokság állása: 1. Demecser 10 8 - 2 33-8 24 2. Vásárosnamény 10 6 4 21-5 22 3. Újfehértó 10 6 2 2 24-11 20 4. Ibrány 10 6 2 2 20-10 20 5. Nyh. Hardware 10 6 1 3 19-11 19 6. Nyírcsaholy 10 5 2 3 16-11 17 7. Kisléta 10 5 2 3 17-15 17 8. Tiszalök 10 4 4 2 13-12 16 9. Nyírkárász 10 4 2 4 16-19 14 10. Záhony 10 3 4 3 17-16 13 11. Nagyhalász 10 3 3 4 8-14 12 12. Csenger 10 3 2 5 11-21 11 13. Levelek 10 2 2 6 12-23 8 14. Fehérgyarmat 10 1 3 6 8-17 6 15. Tiszaszalka 10 1 1 8 6-20 4 16. Biri 10 10 6-34 Vágó hetese NB III: Szálkái bravúr, baktai bánat •^1 Nyíregyháza (KM) — Nem ^ volt megyei--------3 rangadó az NB III. tizedik fordulójában, így mind a hat csapatunk más-más helyszínen lépett pályára. Nyírbátor-Borsodi Volán 3-2 (0-0). Nyírbátor, 500 néző, v.: Szilvási. Nyírbá­tor: Gere - Lengyel, Un- chiás, Kosán (Szilvási), Lu­kács, Szombathy, Bíró (Tóth), Szalontai, Lőrincz, Gubányi, Darai (Kondria). Edző: Unchiás Demeter. 50. perc: Az üresen ma­radt Lehoczky tizenegy mé­terről a hosszú sarokba lőtt, 0- 1. 52. p.: Jobboldali szögletrúgás után Bíró öt méterről fejelt a hálóba, 1- 1. 60. p.: Lőrincz beadá­sát Lukács hat méterről fej­jel továbbította a kapuba, 2- 1. 68. p.: Farkas indítot­ta Smolniczkit, aki tíz mé­terről Gere mellett a bal al­só sarokba lőtt, 2-2. 82. p.: Kondria centerezett, Lu­kács érkezett és hat méter­ről a bal alsó sarokba fejelt, 3- 2. Szünet után korán hát­rányba kerültek a hazaiak, talán ez tüzelte fel őket, mert sikerült megfordaníta- niuk az eredményt, majd az egyenlítés után kicsikarták a nagyon fontos három pontot. Baktalórántháza-Ti- szaújváros 2-4 (2-3). Bak- talórántháza, 400 néző, v.: Németh V. Baktalóránt- háza: Mónus - Tóth, Geda, Vida, Szőke, Németh- S. (Gazdag), Kapin, Maries (Virtás), Gdovin, Németh Cs., Fecsku. Edző: Nagy András. 1. p.: Papp a félpályánál ellopta a labdát Gedától, és a kapuig gyalogolt vele, 0-1. 7. p.: Megismétlődött az előző gól, ismét Papp ke­rült ziccerbe, és ki is hasz­nálta, 0-2. 25. p.: Fecsku jobboldali beadását Gdovin fejelte a kapuba, 1-2. 26. p.: Papp a teljes hazai vé­delmet becsapta, majd be­lőtte harmadik gólját, 1-3. 44. p.: Maries 24 méteres szabadrúgásból csavart a bal felső sarokba, 2-3. 55. p.: Kapu előtti kavarodást követően Molnár a védők között lőtt a kapuba, 2-4. Az ártatlanul eltiltott Va- csilja hiányát nagyon meg­érezte a hazai csapat. Szikszó-Kisvárda 1-1 (1-1). Szikszó, 500 néző, v.: Kormos. Kisvárda: Pet- ranics - Vincze (Lelt), Ta­A bajnokság állása: 1. Tiszafüred 10 2. Balmazújváros 10 3. Kisvárda 10 4. Szikszó 10 5. Nagykálló 10 6. Tiszaújváros 10 7. Mád 10 8. Rakamaz 10 9. Nyírbátor 10 10. Baktalórántháza 10 11. B. Volán 10 12. Miskolci VSC 10 13. Mátészalka 10 14. Ózd 10 15. Hajdúböszörmény 10 16. Vámospércs 10 kács, Lipták, Oláh, Kőrizs, Vachter, Tóth, Balogh, Kántor (Vedres), Kotula. Edző: Komáromi György. 2. p.: Czeglédy a befutó Oláh elé ütötte a labdát, a vendégek csatára pedig az üres kapuba helyezett, 0-1. 3. p.: Vida jó labdát kapott a jobb oldalon, és nehéz szögből a bal felső sarokba lőtt, 1-1. A korai gólváltás után is végig nagyiramú, rangadó­hoz méltó küzdelmet látha­tott a közönség, a döntetlen igazságosnak mondható. Mád-Rakamaz 2-1 (1-0). Mád, 800 néző, v.: Sebestyén. Rakamaz: Sza­bó (Vitkai) - Szobonya, Papp (Marcsek), Csorna (Varga), Búzás, Túróczi, Il­lés, Kapusztyin, Hudák, Balogh, Kocsis. Edző: Ve- igli Géza. 26. p.: Tatárka 28 méter­ről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba, 1-0. 56. p.: Egy jogosan megítélt tizene­gyest Búzás értékesített, 1-1. 58. p.: A berobbanó Balogh közelről fejelt a ka­puba, 2-1. Hatalmas küzdelem jelle­mezte a mérkőzést. A haza­iak egy potyaízű góllal ju­tottak vezetéshez, és hiába egyenlített szünet után a Rakamaz, szinte a közép­kezdés után ismét a kapujá­ba került a labda. Hajdúböszörmény-Má- tészalka 2-3 (1-0). Hajdú- böszörmény, 300 néző, v.: Vitányi. Mátészalka: Nagy - Simák, Krizán, Bíró, Ko­sán, Bartha, Tóth, Oláh, Szender (Varga), Kosa, Szeles (Fazekas). Edző: Balogh Dezső. 42. p.: Andorkó a jobb sarokba gurított, 1-0. 50. p.: A Kocsis értékesített egy büntetőt. 2-0. 68. p.: Oláh beadását Kosán po­fozta a hálóba, 2-1. 75. p.: Kása 25 méteres szabadrú­gása a hálóba jutott, 2-2. 83. p.: Oláh a kapus lába között lőtt a kapuba, 3-2. Vesztett állásból, nagy csatában győzte le riválisát a szálkái csapat. Vámospércs-Nagykálló 0-8 (0-2) Nagykálló: Czi- otka - Horváth, Balogh. Balázs, Polonkai, Kígyósi, Tóth, Boros, Szilágyi, Vá­gó, Lengyel. Edző: Boda Mihály. Ez a mérkőzés a kallói futball és Vágó Zoltán ün­nepe volt. Gól: Vágó (7), Balázs. További eredmények: Ózd-Balmazújváros 2-3, MVSC-Tiszafüred 1-3. 8 1 1 20-8 25 7 1 2 27-8 22 6 3 1 23-11 21 6 3 1 15-9 21 6 2 2 21-11 20 5 3 2 21-14 18 5 3 2 17-12 18 5 1 4 21-9 16 3 2 5 15-25 11 3-7 20-20 9 235 10-17 9 1 5 4 7-15 8 226 12-21 8 2 1 7 14-16 7 2 1 7 9-21 7 1 1 8 5-40 4 Tudósítóink voltak: Bodnár Tibor, Erdei Árpád, Fooró Zol­tán, Kaponyás József, Kiss Pál, Komán István, Kozma Atti­la, Losonczi Imre, Somogyi József, Terbócs László, Tóth Kálmán. Ügyeletes munkatársaink: Hájer Zsigmond és Horányi Zsuzsa.