Kelet-Magyarország, 1995. augusztus (52. évfolyam, 179-205. szám)

1995-08-21 / 196. szám

1995 augusztus 21 , hétfő SPORT IMHVIHMIMp f IR »Wmf gj| ' Kiegyenlítették a gólkülönbséget NB II: Soha ilyen magabiztosan nem győzte le mumusát az Alkaloida Tiszavasvári (Mé­száros László) — Rangadó rangadó után. Merthogy a vasváriak diósgyőri fellépése az erőviszonyok alapján egy­értelműen nagy csatát ígért, a hajdúnánásiak elleni mér­kőzés pedig már csak a presztízs miatt is mindig rangot ad a találkozónak. Arról nem is beszélve, hogy az utóbbi évek eredményei miatt akadt törleszteni való éppen elég Szikszai Lajos egykori csapatával szemben. Tiszavasvári Alkaloida- Hajdúnánás 3-0 (1-0). Ti­szavasvári, 2,5 ezer néző, v.: Győr (Szabó, Vámos). Alka- loida:Szabó - Horváth M.. Szűcs, Gaica - Rása, Have- lant, Fecsku. Veres, Bohács Erdei. Rosu. Edző: Szikszai Lajos. Hajdúnánás: Nagy III. Nagy I., Raducu, Pipó. Papp Szemán, Horváth Cs.. Kondo­ra, Fazekas Mangel. Vass, Edző: Vígh Tibor. Csere: Mangel helyett Sza­bó (43. perc), Gaica h. Fige (65.), Fazekas h. Vonyigás (71.), Rosu h. Szilágyi (73.). Vass h. Tarr (80.). Havelant h Kurilco (83.). Gól: Erdei (21.). Rosu (60.), Szilágyi (87.). Sárga lap: Gaica (7.), Erdei és Nagy I. (42.), Pipó (50.), Papp (74.), Kondora (85.). Az óriási hőségben óvatos játékkal kezdett mindkét csa­pat. Az ötödik percben Szűcs egy baloldali szögletet alig fe­jelt a léc fölé. majd Fecsku lö­vése zúgott ugyancsak fölé A II. percben egy előrevágott labda átpattant a rosszul kifutó kapuson, Rosu pedig miköz ben löktek rajta egy jókorát közvetlen közelről fölé fejelt. Tíz perc múlVa egy mintasze­rű támadásból született meg a hazaiak vezető gólja. Rása jobboldali beadását Erdei le­kezelte. majd tíz méterről fél­fordulattal a kapu jobb oldalá­ba lőtt. Félóra telt el, amikor Bo­hács 25 méteres szabadrúgását védte bravúrral Nagy III. szögletre. Egy perc múlva Vass jobblábas lövése a bal ol­dali kapufa tövéről pattant ki. A 35. percben sakk-mattra ját­szották a vasváriak a vendég­védelmet. végül Fecsku az el­vetődő kapus lábál találta el. Öt perc múlva Rosu került bíz­tató helyzetbe, de 15 méterről mellé lőtt. Az 51. percben Horváth M. unta meg a hazai csatárok tét­lenségét, jó húsz méterről lö­vésre szánta el magát, és a lab­da a jobb oldali kapufát találta el, majd végiggurult a gólvo­nalon. és a baloldali kapufáról a mezőnybe perdült. Közvetle­nül ezután egyenlíthettek vol­na a nánásiak. Szemán került nagy helyzetbe, de beadásáról lemaradtak a társai. Egyre töb­bet támadtak a hazaiak, és egy óra elteltével kettőre növelték előnyüket. Ismét Rása adott be jobbról, és Rosu két méterről a léc alá vágta a labdát Ezt kö­vetően a biztos előny tudatá­ban tudatosan átadta a területei a szomszédvár csapatának a Vasvári, ám a vendégekI me­zőnyfölénye csak egyszer szült helyzetet, ám négy perc­cel a vége előtt Szemán lövé­sét Szabó bravúrral védte. És ilyen a futball egy perc múlva a másik oldalon gól született Erdei mintaszerű beadaását Szilágyi csodálatos mozdulat­tal fejelte át a kapuson, és a pettyes a jobb alsó sarokban kötött ki. A nagy meleg nagyon érez­tette hatását, bár az igazság az. hogy a két szomszédvár igazá­ból egyszer sem játszott még látványosnak mondható mér­kőzést. A hazaiak 3-0-ás győ­zelme mindenképpen örömte­li, és teljesen reálisnak mond­ható a gólkülönbség is, sőt a vendégek azon sem lepődhet­tek volna meg. ha hat-hét gól­lal a tarsolyukban távoznak Szikszai Lajos: Számunkra roppant fontos győzelmet arat tunk, és ennek nagyon örülök bár el kell ismernem, a játé­kunk még nem volt a tavaszi Vígh Tibor: Megérdemelten nyert a Vasvári annak ellené­re. hogy a sorsdöntő pillana tokban mi elhibáztuk a helyze­teinket. A hazaiak viszont kí­méletlenek voltak a kapunk előtt, és gólokkal büntettek További eredmények: Salgó­tarján- Tiszakécske 2-0 (I -0), Kecskeméti SC-Eger 2-2 (0-1), Kaba-Diósgyőr 0-2 (0—1), Hatvan-Kecskeméti TE 0-1 (0-0), Hódmezővásár- hely-IIl. kér. TVE 0-5 (0-3). A bajnokság állása 1. III. kér. TVE 2 2 - - 8-0 6 2. Diósgyőr 2 2 - - 5-0 6 3. Kecskeméti TE 2 2 - — 3-1 6 4. Eger 2 1 1 - 3-2 4 5. Nyíregyházi FC 2 1-1 7-2 3 6. Kazincbarcika 2 1-1 6-2 3 7. Tiszavasvári 2 1-1 3-3 3 8. Kaba 2 1-1 2-2 3 9. Salgótarján 2 1-1 2-3 3 10. Tiszakécske 2 1-1 1-2 3 11. Hajdúnánás 2 1-1 1-3 3 12. Sényő 2 1-1 4-8 3 13. Kecskeméti SC 2 - 1 1 3-4 1 14. Hatvan 2 - - 2 2-4 0 15. H.vásárhely 2 - - 2 0-6 0 16. Gödöllő 2 - - 2 1-9 0 Három idegenbeli siker Megyei I.: Két pontba kerültek a kihagyott karászi helyzetek Sorokban Milánóban... ...a Luigi Berlusconi Tró­feáért lépett pályára az olasz labdarúgó-bajnokság két legjobb csapata A baj­noki címvédő Juventus az AC Milan otthonában, O-O-ás döntetlenl hozó 90 perc után a büntetőrúgá­sokban 6-5-re diadalmas­kodott. Roberto Baggio, a torinói „Zebrák" egykori erőssége először lépett pá­lyára a Milan színeiben. (AFP) Megváltozott... ...egy eredmény. Az Euró­pai Labdarúgó Szövetség (UEFA) Fegyelmi Bizott­sága megváltoztatta az au­gusztus 10-én lejátszott FC Lantana-DAG Liepaja KEK-selejtező eredmé­nyét. Az észt Lantana ha­zai gyepen hiába diadal­maskodott 2-1-re, az UE­FA a győzelmet — 3-0-ás gólkülönbséggel — a let­teknek ítélte Az UEFA megállapította, hogy Bori- szov. aki a selejtező első találkozója 77. percében lőtte az észt klub második gólját, nem töltötte le há­rom mérkőzésre szóló el­tiltását. így nem léphetett volna pályára. (AP) A Nemzetközi... ..Labdarúgó Szövetség eltiltotta Nigériát az or­szághatáron kívüli fellé­péstől. mert a megadott ha­táridőre nem választott új tisztségviselőket a nemzeti szövetségbe. Az Afrikai Labdarúgó Konföderáció a nigériai szövetséget 5000 dolláros pénzbírsággal súj­tották. mert visszalépett az Afrikai Nemzetek Kupája csoportküzdelmeitől. (Reuter) Nyíregyháza (KM) — Nyh. Hardwa- re-Tiszalök 3-0 (2-0). Bujtosi pá­lya, 200 néző, v.: Adorján Hardware: Rabcsák - Lácza. Dubóczki. Katona. Megyesi. Főfai (Barkóczi), Koskovits (Kozsla). Lövei (Türk). Szaló- ki (Kiss), Banka, Minya (Nagy). Edző: Szilvási István. Tiszalök: Balázs Gáli, Szé­ki. Kovács. Kurucz. Marozs. Szurkos, Pente, Márton, Pén­tek. Juhász. Edző: Gáli Sán­dor. Jó iramú mérkőzés, biztos hazai győzelem. Gól: Főfai. Lövei, Banka. Tiszaszalka-Biri 2-0 (2-0). Tiszaszalka, 150 néző. v.: Balogh M. Tiszaszalka: Szimku Bodnár (Szabó. Ács). Benedek, Rózsa, Liba. Didenko (pető), Tardi, Mi- hályfalvi, Drágár, Sztojka (Udvarhelyi), Ruszin. Edző: Danku László. Biri: Tóth Kapdos (Gurzó). Kiss. Nagy. Munkácsi T. Czimbalmos. Munkácsi A. (Csomány), Jo- szip. Mészáros (Rega). Szilá­gyi, Varga. Edző: Munkácsi Tamás. Közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelt ha­zai győzelem született. Gól: Ruszin. Tardi. Fehérgyarmat-Demecser 0-1 (0-1). Fehérgyarmat. 500 néző. v.: Varga. Fehérgyar­mat: Bartha Szűcs, Nagy. Jávor, Magyar. Gyüre, Kon­dor, Czibere, Kovács (Baráth, Gubacsi), Lakatos, Hadadi (Árvái). Edző: Balogh Csaba. Demecser: Szőr Huszti, He­gyes. Nagy. Kovács, Mónus. Seres, Brankovics. Majchro- vics (Budaházi). Ónodi. Mol­nár Edző: Farkas Tibor El­lentétes félidőket láthattak a szurkolók, a hazaiak több helyzetet kihagytak, ezért vesztettek. Gól: Ónodi. Csenger-Kisléta 0-2 (0-0). Csenger. 250 néző, v.: Veres Csenger: Cimpián — Petiik Butik. Fehér. Szilágyi. Os- váth, Juhász. Szabó F (Szabó B.) Csontos. Gallyas (Szabó Cs.). Becző. Edző: Kazamér Tibor Kisléta: Babicz - Tú- róczi. Arezanou. Gyarmati. Nyisztor. Czirbik. Berettyón. Korász, Illés. Rézműves L. Krasznij. Edző: Czirbik Mi­hály. A szétesően játszó hazai­ak ellen a vendégek jó csapat­játékuknak köszönhetően biz­tosan nyertek. Gól: Krasznij. Illés. Nyírcsaholy-Újfehértó 1-2 (1-1). Nyírcsaholy. 200 néző. v.: Tomasovszki. Nyír­csaholy: Gergely - Magyart. Kokas. Máriási. Cservenyák. Veréb (Isznáth). Kiss. Kor­bács, Láposi, Czine. Petrohai Edző: Virovecz Pál. Újfehér- tó: Vámos — Szilágyi (Lácza F.), Krasznai, Kacsándi (Bar­na, Kiser). Lácza J.. Matonák. Nagy. Smejkál (Hajdú). Lácza Gy.. Leskó. Kiszej. Edző: Szénái Péter. A szoros mérkő­zésen a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Gól: Kiss ill. Lácza Gy. 2. Nyírkarász-Ibrány 1-1 (1-1). Nyírkárász. 500 néző. v Varga Nyírkárász: Tóth J — Oláh. Kántor Rácz, Tóth L.. Matyi. Badar, Czető, Ná- dasi (Kapin M.). Lakatos (Tóth B.). Kapin L (Végső) Edző: Simon Zoltán Ibrány: Vattai - Nagy. Balázs. Szen­tesi, Herman (Balogh), Bíró. Hideg (Mészáros). Bárdi (Ve­res). Papp. Mikhándi, Ktjrpai Edző: Szakács László Óriási gólhelyzeteket hibázott a ha­zai együttes Gól: Lakatos ill Mikhándi. Nagyhalász-Záhony 1-0 (1-0). Nagyahalász. 500 néző. v.: Kozsla. Nagyhalász: Kor­mány - Borza. Müller. Hor­váth. Oláh. Bihari Lippai (Ka­marás). Kiss (Urbin). Gomb­kötő L Földi. Gombkötő II (Nagy) Edző: Hegedűs János Záhony: Rácz - Szanyi, He­gedűs, Läufer. Sípos (Bog­dán). Kubányi. Balázsi. Rácz Cs. Győri Hutasi (Horváth). Pokol. Edző: Madalina Györ­gy. Az első félidei teléjesít- mény alapján nagyobb arány­ban is nyerhettek volna a ha­zaiak Gól: Borza A bajnokság állása: 1. Demecser 2 2 - - 11-1 6 2. Újfehértó 2 2 - - 6-16 3. V.namény 2 2 - - 4-1 6 4. Kisléta 2 2 3-0 6 5. Ibrány 2 1 1 4-1 4 6. Nyírkárász 2 1 1 - 3-1 4 7. Hardware 2 1-1 3-1 3 8. Tiszaszalka 2 1-1 2-2 3 9. Tiszalök 2 1-1 2-3 3 10. Nagyhalász 2 1-1 1-4 3 11. Levelek 2-11 1-3 1 12. Záhony 2-11 0-11 13. Nyírcsaholy 2 - - 2 1-3 0 14. Biri 2 - - 2 0-4 0 Fehérgyarmat 2 - - 2 0-4 0 16. Csenger 2 - - 2 1-12 0 NB III: Bakta volt a bátrabb Bátorban Nyíregyháza (KM) —Nyírbá- tor-Baktaló rántháza 0-4 (0-2). Nyírbátoi 1.2 ezer néző. v Gerő Nyírbátor: Gere - Szombathy Erdősi (Lengyel). Unchiás. Lu­kács Varga Kondria. Tóth. Lőrincz Gubányi (Kosán). Kertész (Szilvási). Edző: Unchiás Demeter Bl.háza: Mónus - Tóth. Benkő, Vi­da. Poktgykó. Bamucz, Ka­pin. Maries (Virtás) Gdo- vin. Javoriv (Németh). Fecsku Edző: Nagy And­rás. 35. perc: Erdőst tartotta fel Barrim zt a megítélt sza­badrúgást Marks 17 méter­ről a bal alsó sarokba lőtte. 0-1 40. p.; Kapin a lesre ját­szó hazai védők közül kiug rótt. beadását Maries 16 méterről a jobb felső sarok­ba vágta. 6-2 75. p.: Fecsku kapott jó labdát a térfél közepén, majd egy csel után a jobb felső sarokba lőtt 0-3 84. p.: Gdovin futotta le a védőket elfektette Gerét is. és tíz méterről a jobb alsó sarokba gurított 6-4 Amíg gólnélküli döntet­lenre állt a mérkőzés, addig rengeteg helyzetet hagytak ki a hazaiak Aztán egyre jobban kidomborodott a vendégek tudásfölénye, rá­adásul az első játékrész vé­gén lőtt két gól alaposan megnyugtatta őket Szünet után sem változott sokat a játék képe a? utolsó negye­dórában szerzett kél .góllal pedig végképp megpecsé­telte a hazaiak sorsát az újonc B. Volán-Kisvárda 2-2 (1-0). Miskolc 300 néző. v.. Sebestyén Kisvárda: Czene - Balogh Takács. Vachter. Oláh. Kőrizs. Tóth. Vancsa (Kántor). Po- povives, Lelt Kotula Edző: Komáromi György 23. p.: Bodnár szabadni gásból a védők mőgé emelt, a szemfüles Smolniczki pe­dig a hálóba lőtt. 1-0. 51. p.: Tóth ívelt közép­re. Kőrizs érkezett, és öt méterről a kapu bal oldalá­ba fejelt. 1-1. 53. p.: Smolniczki 18 mé­terről mesterien csavart a jobb felső sarokba. 2-1. 87. p.: Vachter az alap­vonalig verekedte magát beadását Oláh kél méterről a kapu bal oldalába helyez­te, 2-2. Küzdelmes mérkőzésen a játék képe alapján a hazaiak A bajnokság állása 1. Baktalórántháza 2 2 10-0 6 2. Tiszafüred 2 2 4-2 6 3. Szikszó 2 2 4-1 6 4. Mád 2 1 1 - 5-2 4 5. Rakamaz 2 1 1-4-14 6. Balmazújváros 2 11-2-14 7. Nyírbátor 2 1-1 3-5 3 8. Nagykálló 2 1 - 1 2-3 3 9. Kisvárda 2 - 2 - 3-3 2 10. B. Volán 2-2-3-32 11. Miskolci VSC 2-112-31 12. Ózd 2-11 1-2 1 13. Tiszaújváros 2-11 0-3 1 14. Mátészalka 2 - - 2 3-5 0 15. Hajdúböszörmény 2 - - 2 2-7 0 16. Vámospércs 2 - - 2 1-8 0 valamivel közelebb álltak a győzelemhez Nagykálló-Miskolci ' VSC 2-1 (1-0). Nagykálló. , 500 néző, v.: Németh V r Nagykálló: Cziotka - Hor váth (Kígyósi), Balogh. Ba ’ lázs, Polonkai. Spisák Tóth Z.. Boros (Kulánda) Szilá­gyi (Heczel), Vágó. Len- ' gyet Edző: Boda Mihály 43. p.: A Vágó buktatásé- [ ért megítélt szabadrúgást ­Boros lőtte l?e a tizenhatos ' és az oldalvonal közötti te­rületről A labdái a jókor ér­kező Lengyel 17 (!) méter­ről ónási erővel fejelte a há­lóba. 1-0. 55. p.: Vágó mesten indí­tását Polonkai húsz méter­ről úgy lőtte a sarokba, hogy a labda érintette a vendégkapus kezét. 2-0 65. p.: Márkus első feje­sét Cziotka még védte, ám a kipattanói már nem hibázta el a borsodi csatái 2- I A nagy meleg miatt a ta­lálkozó első felében csak tapogatóztak a csapatok Fokozatosan kerüli me­zőnyfölénybe a hazai csa pat. ennek lett eredménye a vezető gól A második já tékréSzben olykor az ün nepnek megfelelő tűzijáté­kot rendeztek a hazaiak a miskolci kapunál, ám már csak egy gól született Rakamaz-Tiszaújváros 3- 0 (1-0). Rakamaz 400 néző. v Gyurkovics Ra­kamaz: Vitkai Szobonya. Zákány Csorna Marcsek Túróczi. Illés (Pásztor). Papp (Komlósi). Búzás. Balogh. .Kocsid (Szekré­nyes) Edző: Veigli Géza 29. p.; Egy kipattanó lab­dát Papp 25 méterről job­bal kapásból lőtte a bal al só sarokba 1-0 55. p.; Csorna szöktette Túróczit akinek lapos be­adásából Kocsis növelte az előnyt 2-0. 76. p.; Marcsek Szek­rényest szöktette, aki egy higgadt csellel becsapta vé­dőjét. majd a kapufa segít ségével a hálóba lőtt 3-0 Rengeteg helyzetei dol­goztak ki a hazaiak a cso­port egyik legjobb játékos­állományával rendelkező borsodiak ellen A három gólon túl még legalább öt ziccer maradi ki Balmazújváros-Máté- szalka 2-1. A mérkőzésről részletes tudósítást nem kaptunk. További eredmények: Mád-Hajdúböszörmény 4- 1. Vámospércs-Szikszó 1-2. Tiszafüred-Ózd 1-0 Tudósítóink voltak Bodnár Tibor. Cserepes Sándor Fábián László. Kaponyás József. Kaposvári Ferenc. Komán István. Nagy Tamás Ragány Ferenc. Somogyi József Sziki Gyula. Szűcs Jenő Ügyeletes munkatársaink Horányi Zsuzsa és Mán László