Kelet-Magyarország, 1995. augusztus (52. évfolyam, 179-205. szám)

1995-08-14 / 190. szám

1995. augusztus 14., hétfő SPORT Kelel-Magyararszág is Hét perc alatt dőlt el minden A védelmi megingások megpecsélték a szünetig magabiztos Tiszavasvári sorsát Miskolc (Mészáros László) — Igazán komoly ellenfelet hozott a sorsolás szeszélye az első fordulóban a Tiszavasvári útjába. A nem titkoltan NB I-es álmo­kat szövögető Diósgyőr ott­honában léptek pályára Bo- hácsék. Tavaszi teljesítmé­nyük alapján a a pontszerzés elvárható volt a szabolcsi csapattól, de akár egy bra­vúr sem ment volna megle­petésszámba. Diósgyőr-Tiszavasvári Al­kaloida 3-0 (0-0). Diósgyőr, 5 ezer néző, v.: Tompos (Lász­ló, Sápi). Diósgyőr: Hanyecz — Földvári, Vámosi, Tábori, Pitács, Danes, Farkas A., Vi­telki, Varga, Tóth, Buliga. Edző: Oláh Ferenc. Alkaloi­da: Szabó — Horváth, Szűcs, Gaica, Rása, Veres, Fecsku, Lente, Bohács, Erdei, Rosu. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Buliga helyett Mbemba (46. perc), Rosu h. Kurilco (58.), Vitelki h. Rácz (68.), Fecsku h. Fige (73.), Pi­tács h. Szekeres, Lente h. Ha- velant (78.) Mexikóváros (AP) — A Me­xikói Labdarúgó Szövetség ez ügyben illetékes bizottsága Bora Milutinovicot bízta meg az ország futballválo- gatottjának irányításával. Milutinovic 1998-ig lesz szövetségi kapitány. Az 51 éves szerb szak­ember az egyetlen szakve­zető, aki a vb-történet so­rán három, különböző együttest vezényelhetett a fináléban. A sort 1986-ban Mexikóval kezdte, 1990- ben Costa Rica követke­zett, majd 1994-ben az Egyesült Államok csapatá­nak dirigált. — Hazatértem, Mexikót mindig is kedveltem — mondta Milutinovic, aki­nek felesége és leánya me­xikói állampolgár. Ezüst Esslingen (dpa) — Máso­dik lett a magyar férfi ifjú­sági vízilabda-válogatott az esslingeni Európa-baj- nokságon, mivel a döntő­ben kétszeri hosszabbítás után 9-8-ra kikapott a ju- goszlávoktól. Kemény Ferenc együtte­se a döntőig magabiztao- san menetelt, sőt egyszer már a jugoszláv együttest is fölényesen verte. Győzelem Atlanta (dpa) — Győze­lemmel folytatta szereplé­sét a magyar női asztalite­nisz-válogatott az Atlantá­ban zajló negyedik csapat Világ Kupán. Bátorfiék a negyeddöntőben Oroszor­szág ellen nyertek 3-0-ra. Az elődöntőben azonban nehéz feladat vár rájuk, a világbajnok kínai együttes ellen lépnek asztalhoz. Gól: Danes (47., 51.), Tóth (54.). Sárga lap: Pitács (37.), Danes (25.), Gaica (51.), Hor­váth (62.), Tábori (87.). Az első negyedóra nem ho­zott különösebb eseményt, kóstolgatták egymást a csapa­tok. Az első veszélyes helyzet a hazai kapu előtt alakult ki, a 23. percben nagy tűzijátékot láthatott a szépszámú közön­ség. Először a gólvonalról ollóz­va mentett egy diósgyőri védő, a labda Erdei elé került, a csa­tár nyolc méterről lőtt, a visszavetődő Hanyecz kapus a bal sarok elől tenyerelte ki a labdát. Kilenc percet kellett várni a következő említésre méltó ese­ményre, a 32. percben Varga nagy lövést eresztett meg, Sza­bó a bal kapufa mellől ütötte ki a labdát. A félidő utolsó tíz percében nagy nyomás nehe­zedett a vasvári kapura, a haza­iak sorra vezették a támadáso­kat, és lőtték a szögleteket. A vendégvédelem azonban — élén Szűccsel — nagyon maga­biztosan állt a lábán. Szünet után jött a hidegzu­Nyíregyháza (KM) — Felemásan in­dult a bajnoki év NB III-as csapata­ink számára. Az újonc Bak- talórántháza a megillető- döttség legcsekélyebb jelét sem mutatta anyitómérkőzé- sen. Idegenben nyert a Nyír­bátor, otthonában kapott ki viszont a Mátészalka. A me­gyei rangadó döntetlen ered­ményt hozott. Kisvárda-Rakamaz 1-1 (1-0). Kisvárda, 700 néző, v.: Drucskó. Kisvárda: Czene — Vincze, Takács, Lipták, Oláh, Balogh, Vachter (Vedres), Tóth L., Popovics, Lelt (Kő­rizs), Kotula. Edző: Komáro­mi György. Rakamaz: Vitkai — Csorna, Zákány, Hudák, Marcsek (Pásztor), Túróczi, Illés, Varga (Búzás), Papp, Balogh, Kocsis (Szekrényes). Edző: Veigli Géza. 20. perc: Oláht lerántották a 16-oson belül, a megítélt bün­tetőt Tóth értékesítette, 1-0. 40.: Hudák lefejelte Kotulát, amiért a jétékvezető felmutat­ta neki a piros lapot. 87.: Egy rakamazi kontra végén Búzás talált a hálóba, 1-1. Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, ami annak is szólt, hogy mindkét csapatban több újonc kapott helyet. A ta­lálkozón elsősorban a küzde­lem dominált, a játék megle­hetősen idényeleji volt, bár a kapuk így is több alkalommal veszélybe kerültek. A vendé­geket dicséret illeti, hogy em­berhátrányban játszva is ki tudták harcolni a döntetlent. Ez az eredmény egyébként megfelel a játék képének, de mindkét csapatnak jócskán kell javulnia ahhoz, hogy az elkövetkező mérkőzéseken örömet szerezzenek szurkoló­iknak. Baktalórántháza-V ámos- pércs 6-0 (1-0). Baktalóránt- háza, 600 néző, v.: Szemán. Baktalórántháza: Mónus — Tóth I., Benkő, Vida, Pokitykó (Javoriv), Bamucz, Kapin, Maries, Gdovin, Németh (Vass), Martinenkó (Fecsku). Edző: Nagy András. 15.: Vida elviharzott a bal hány a vendégek számára. A 47. percben egy jobb oldali szögletet Danes 13 méterről teljesen tisztán fejelt kapura, a labda a bal kapufa tövéről pat­tant a hálóba. Szabó kapus csak szemmel követte a labda útját. Az 51. percben egy jobb ol­dali beadás után Szabó alásza­ladt a labdának, Danes átfejel­te rajta a játékszert, Szűcs a gólvonalról mentett, de a játk- vezető némi habozás után kö­zépre mutatott. És még nem volt vége! Az 55. percben Vi­telki kitűnő bal oldali beadását Tóth nyolc méterről tiszta helyzetből fejelte a jobb felső sarokba. A gólok után mezőnyjáték alakult ki, majd a 60. percben szépíthettek volna a vendégek, Kurilco azonban egy méterről a kapu fölé fejelt. Á nyolcva­nadik percben Horváth előre­vetődve kapura fejelt, a labda a jobb oldali lécről vágódott vissza a mezőnybe. Az első játékrész alapján senki sem gondolta, hogy vé­gül tekintélyes arányú győze­lemmel vonulhat majd öltöző­be a meccs végén a hazai csa­oldalon, beadását Benkő ele­gánsan fejelte a bal sarokba, 1-0. 68.: Gdovin a jobbösszekötő helyén lépett ki, átadására Fecsku pontosan érkezet, 2-0. 70.: Maries előreívelt labdá­jára Gdovin rajtolt, ettől Deac úgy megijedt, hogy saját kapu­sán átfejelte a labdát. Öngól, 3-0. 73.: Fecsku cselezgetett, majd Gdovin elé tálalt, aki nem hibázott, 4-0. 80.: Gdovin-Marics kény­szerítő után az utóbbi talált a hálóba, 5-0. 85.: Gdovin egyéni akció után állította be a végered­ményt, 6-0. Az első félidőben a hazaiak nagyon idegesek kezdtek, en­nek ellenére gólt szereztek és több helyzetet is kdolgoztak. A második játékrészre Nagy András átszervezte csapatát, ez azt eredményezte, hogy Gdovinék újabb öt góllal ter­helték meg az ellenfél hálóját. Az újonc bemutatkozása tehát kitűnően sikerült, az eredmény a Vámospércsre nézve hízel­gő­Szikszó-Nagykálló 2-0 (1-0). Szikszó, 800 néző, v.: Szabó. Nagykálló: Cziotka — Horváth, Balogh, Balázs, Po- lonkai, Spisák, Tóth, Hecel, Szilágyi (Boros), Vágó, Ka- lánda T. (Kalánda Zs.). Edző: Boda Mihály. 27.: Büntetőhöz jutottak a hazaiak, amit Vígh a kapusba lőtt, a kipattanó labdát Bódi vágta a hálóba, 1-0. 51.: Muda egyéni játék után laposan lőtt a bal sarokba, 2-0. Jó iramú mérkőzésen az igen jó képességű hazai csapat megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. Igaz, az első gól előtti büntető igencsak vitat­ható volt, és a második találat után már a vendégeknek is akadt jó pár lehetőségük, de ezek kimaradtak. Mátészalka-Tiszafüred 2-3 (1-2). Mátészalka, 800 néző, v.: Pecze. Mátészalka: Nagy — Simák, Krizán, Varga T. (Papp), Szűcs (Feles), Bíró, Tácej, Oláh, Bartha, Tóth, Varga A. (Juhász). Edző: Mit- ró Károly. 2.: Bartha középre ívelt, pat. A második félidő elején a három — gyors egymásután­ban szerzett — gól eldöntötte a mérkőzés sorsát. A vasvári csapat egyébként nem játszott alárendelt szerepet, de a hét­perces kihagyás megpecsételte a sorsát. A csapat tavasszal nem is kapott fejesből gólt, ezúttal azonban két alkalom­mal is. Oláh Ferenc: A nagyon ne­héz első félidő után a gyorsan elért három találat eldöntötte a a meccset, utána már nem volt kérdéses a győzelmünk. Szikszai Lajos: Az első fél­idő alapján nem gondoltam volna, hogy hét perc leforgása alatt három gólt kapunk, de fő­leg azt nem, hogy ekkora vé­delmi hibákból. 3-0 után már nem tudtunk talpra állni. További eredmények: Gö- döllő-Kaba 0-2 (0-0), Kecs­keméti TE-Kecskeméti SC 2-1 (1-0), Hajdúnánás-Ka- zincbarcika 1-0 (0-0), Eger-Hódmezővásárhely 1-0 (1-0). A III. kér. TVE-Salgó- tarján mérkőzéd 2-0-űs állás­nál a 47. percben félbeszakadt, mert a kiállított tarjáni Novák megütötte a játékvezetőt. majd a jókor érkező Tácej hat méterről a léc alá lőtt, 1-0. 10.: Egy lesgyanús helyzet­ben a hazaiak megálltak, Csil­lag kiugrott és a kifutó kapus felett a hálóba lőtt, (1-1). 20.: A vendégek adogattak középen, Lugosi kilépett és négy méterről a kapuba lőtt, (1-2). 85.: Simák középre ívelt, a berobbanó Szeles két méterről a kapu jobb sarkába helyezte az egyenlítő gólt. (2-2). 87.:Szögletet követően Ka- szonyi ért a labdába, ami Nagy kapus előtt lepattant, majd a jobb sarokban kötött ki. (2-3). Nem a legjobb előjelekkel készülődtek mátészalkaiak a hazai nyitányra, Kosa, Ko- csány, Szender három sárga lapja miatt nem játszhatott, en­nek ellenére gyors hazai veze­tés született. A gól meghozta az önbizalmat is, tovább tá­madtak a hazaiak, de egy gya­nús leshelyzet miatt kapott gól megzavarta őket. A mutatott játék és a kidolgozott gólhely­zetek alapján váratlan, ám megérdemelt vendéggyőze­lem született. Hajdúböszörmény-Nyír- bátor 1-3 (0-1). Hajdúbö­szörmény, 600 néző, v.: Kál­mán. Nyírbátor: Gere — Szombati, Erdősi, Unchiás, Lukács, Varga, Kondria (Gi- dó), Tóth, Lőrincz (Hadházi), Gubányi, Kertész (Lengyel). Edző: Unchiás Demeter. 10.: Lőrincz megszerezte a labdát, majd óriási gólt ragasz­tott a cél alá, (0-1). 50.: Erdősi remek passzt adott Vargának, aki betört a 16-on belülre, ám ott buktat­ták. A büntetőt Erdősi értéke­sítette, (0-2). 60.: Kertész indította Kond- riát, aki a léc alá lőtt, (0-3). 64.: Kocsis ugrott ki a vé­dők gyűrűjéből és nem hibá­zott, (1-3). Remekül sikerült a Nyírbá­tor bemutatkozása az újonc otthonában. Színvonalas, jói­ramú mérkőzésen ilyen arány­ban is megérdemelten győz­tek. További eredmények: Ti­szaújváros-Balmazúj város 0- 0, Miskolci VSC-B. Volán 1- 1, Ózd-Mád 1-1. Balcta bemutatkozott NB Ili: Döntetlen született a megyei presztízsrangadón Demecseri nyitótízes Megyei I.. Levelek, a pontrabló Nyíregyháza (KM) — Meg­kezdődött... A Suller Só-me­gyei első osztályában vil­lámrajtot vettek a ta­vasszal még egy osztállyal lejjebb szerepelt demecse- riek. Győzelmükre lehe­tett számítani, ám a gól- különbség még ebben a kánikulában is dermesz­tő: 10-1! A Sényőről iga­zolt Majchrovics egyma­ga hat gólt szerzett. Eredményesebb bemutat­kozást remélt Madalina György edző Záhonyban, az elmúlt bajnokság bronz­érmese csak gól nélküli döntetlenre volt képes a le- velekiekkel szemben. Az újfehértóiak (szintén új edzővel) rangadót nyertek, az ibrányiak pedig az éve­ken át az élmezőnyhöz tar­tozó fehérgyarmatiakat késztették megadásra. Biri ott folytatta, ahol abba­hagyta, ezúttal a karásziak fosztották meg őket a há­rom bajnoki ponttól. Vásárosnamény-Nyh. Hardware 1-0 (1-0), Vá­sárosnamény 500 néző, v.: Mónus. Vásárosnamény: Tuza — Ésik, Varga T., Bodnár, Sándor, Homyák, Szécsi, Tivadar (Balogh T.), Balogh Gy. (Ács), Szpodnyi (Varga M.), Ta- nyi. Edző: Farkas Béla. Ny. Hardware: Rabcsák — Lácza S., Dubóczki, Kato­na (Főfai), Kiss, Barkóczi (Nagy), Koskovits (Virág), Lövei (Koszla), Szalóki, Banka, Minya (Meggyest). Edző: Szilvást István. Á nyíregyháziak nem játszot­tak alárendelt szerepet, de a naményiak rászolgáltak a három pontra. Gól: Tiva­dar. Záhony-Levelek 0-0, Záhony 600 néző, v.: Bod­nár. Záhony: Kovács — Szanyi, Hegedűs, Pfeiffer, Rácz, Balogh (Bogdán), Balázsi, Ragány (Eszenyi), Pokol L. (Kutasi), Kubányi, Győri. Edző: Madalina György. Levelek: Stekler — Busák, Svelta, Kapdos, Takács I. (Szabó), Bukta, Molnár (Sitku P.), Takács II., Burik (Szép), Páll, Sitku M. Edző: Takács János. A lelkes levelekiek elérték céljukat a sok gólhelyzetet elvétett záhonyiakkal szemben. Újfehértó-SZAKSZIG- Nagyhalász 4-0 (2-0), Új­fehértó 500 néző, v.: Éva. Újfehértó-SZAKSZIG: Vámos — Kiszely, Mato- nak, Lácza J., Leskó (Lácza F.), Kacsándi, Nagy (Haj­dú), Ötvös (Barna), Krasz- nai, Smejkal, Lácza Gy. (Kisér). Edző: Szénay Pé­ter. Nagyhalász: Kormány — Bartha, Urbin (Kama­rás), Müller, Kaponyás (Horváth), Bihari, Lippai, Kiss (Árokszállási), Gomb­kötő I., Földi, Gombkötő II. (Nagy). Edző: Hegedűs Já­nos. Bár a fehértóiak szerint még van mit javítani a játé­kukon, az eredmény igazol­ja: jó úton járnak. Gól: Krasznai 2, Lácza J., Barna. Kisléta-Nyírcsaholy 1- 0 (0-0), Kisléta 250 né ző. v Szlomoniczki Kis léta; Bahicz — Túróczi Arezeanu Czirbik (Gyár mati) Nyisztor Kraszny (Császár). Kórász. Be­rettyón, Rézműves L.. Illés, Rézműves G. (Magyar). Edző: Czirbik Richárd. Nyírcsaholy Kiss — Ma­gyart, Kakas, Márián, Cser- venyák Z. (Veréb), Cservé­nyéit J.. Kiss J. Korbács. Láposi. Czine, Petrohai. Edző: Virovecz Pál. Az alaposan megerősödött vendéglátók soványka, de megérdemelt sikert arattak az újonc felett. Gól: Be­rettyón. Tiszalök-Tiszaszalka 2- 0 (1-0), Tiszalök 500 né­ző, v.: Dudás. Tiszalök: Szőllősi — Gáli, Széki, Ko­vács G. Kurucz, Marozs, Szurkos, Penthe (Ujj), Vár­nai (Kovács 1. Gombás), Péntek, Juhász (Márton). Edző: Gáli Sándor. Tisza- szalka: Szimku — Pető, Benedek, Rózsa (Ács), Li­ba, Didenko (Udvarhelyi), Tardi (Bodnár). Mihályfal- vi (Szabó), Drágár, Sztojka. Ruszin. Edző: Danku Lász­ló. A lökiek a két gól mel­lett még számos helyzetet elpuskáztak. Gól: Penthe, Szurkos. Ibrány-Fehérgyarmat 3- 0 (1-0), Ibrány 500 néző, v.: Tamaskovics. Ibrány: Vattai — Nagy, Szakács, Szentesi, Hermann, Bíró, Hidegh (Balogh), Bárdi (Veres), Papp, Mikhárdi, Korpái. Edző: Szakács László. Fehérgyarmat: Bartha - Szűcs, Nagy, Já­vor. Magyar. Gyüre, Kon­dor, Czibere (Gubacsi), Ko­vács, Árvái (Barátit, Laka­tos), Hadadi. Edző: Balogh Csaba. Küzdelmes derbin az ibrányiak minden tekin­tetben jobbak voltak. Gól: Bárdi, Mikhárdi, Papp. Biri-Nyírkarász 0-2 (0-1), Biri 200 néző, v.: Veres L. Biri: Kévés — Gurzó (Sinka), Nagy, Kiss, Szlávik, Munkácsi T., Szi­lágyi, Joszip, Munkácsi A. (Csomány), Czimbalmos (Mészáros), Tóth I. Edző: Mándi László. Nyírkárász: Tóth I. — Oláh, Kozma, Tóth L., Rácz, Badar (Tóth B.), Czető, Matyi, Kapin (Török), Simon (Lakatos), Nádasi. Edző: Simon Zol­tán. A sportszerű találko­zón ennyivel jobbak voltak a karásziak. Gól: Nádasi, Lakatos. Demecser-Csenger 10-1 (4-1), Demecser 500 néző, v.: Resán. Demecser: Szőr — Kovács (Illés), He­gyes, Nagy, Huszti, Mónus (Budaházi), Brankovics, Seres, Molnár F. (Hajnal), Ónodi (Molnár R.), Majch­rovics. Edző: Farkas Tibor. Csenger: Cinpian — Szabó Cs., Szilágyi M., Lakatos, Ács, Szabó I., Petrik, Szabó F., Osváth, Csontos (Bu­rik), Juhász, Magyar. Edző: Kazamér Tibor. A káprázatos demecseri rajt ilyen arányban is megérde­melt. Gól: Majchrovics 6, Molnár F. 2, Mónus, Bran­kovics, ill. Szilágyi M. Tudósítóink voltak: Bodnár Tibor, Erdei Árpád, Farkas Tibor, Forró Zoltán. Haluska András, Kiss Pál, Kormány Béla, Krasznai Béla, Ladányi Tóth Lajos, Losonczi Imre, Mándi László, Radvánvi Ferenc, Reszkető László, Somo­gyi József. Ügyeletes munkatársaink: Hájer Zsigmond. Korányi: Zsuzsa, Mán László. ; * , * ' v ' * ' ' ' Bora a kapitány