Kelet-Magyarország, 1994. szeptember (54. évfolyam, 206-231. szám)

1994-09-26 / 227. szám

1994. szeptember 26., hétfő SPORT Keiet-Magyarország 15 Potyán elvitt három pont NB II: Iqen gyengére sikeredett a nyíregyháziak szombati pályaavatója Nyíregyháza (KM - M. L.) Nyíregy­házi FC-Kaba 0-1 (0-1). Városi sta­dion, 1,5 ezer néző, v.: Her- bály (Hidasi, Márta). NYFC: Kormos) - Szatke, Drobni, Kiss - Lelt, Barna, Bessenyei, Gubányv Papp - Kapusztyin, Bagoly. Edző: Buús György. Kaba: Vadon - Szentmiklósi, Takács, Horváth - Temován, Kacsándi, Bába, Fekete, Szilá­gyi - Kelemen, Benyó. Edző: Paróczai Sándor. Csere: Kormos helyett Feke (a szünetben), Benyó h. Cipf (60. perc), Gubányi h. Göncz, Temován h. Farkas (mindket­tő 73.). Gól: Fekete (39.). Sár­ga lap: Bagoly (73.). A május eleji, a REAC el­leni 2-0-ás győzelem után is­mét a Városi Stadionban ját­szott a hazai csapat. Az első félidőre nem igazán illik a „játszott” kifejezés, hiszen azt a pordukciót nehéz lenne di­csérni. Mentségére legyen mondva az együttesnek: sérü­lések és eltiltások miatt többen hiányoztak a legutóbbi keret­ből. Ezzel együtt érthetetlenül gyengén muzsikáltak a fiúk, elképzelésnek a nyomát csak ritkán lehetett felfedezni. A térdgumival játszó Kapusztyin okozott csak kétszer zavart, ám mindkétszer a kapu felé lőtt. A kabaiak éltek a felkínált lehetőséggel, sokkal nyugod- tabban passzolgattak. Az ő támadóik sem remekeltek, hi­szen az első 45 percben mind­össze egyetlen kapuralövési kísérletet produkált a vendég­csapat. Igaz, ebből gól is lett. A középpályás Fekete (kato­naként az ASE csapatában ját­szott) nem tudott már mit kez­deni a labdával, mintegy 25 méterről lőtt. Nem volt háló­szaggató bomba, nem is he­lyezte valamelyik pipába. Kormos előtt egyszer megpat­tant a labda, ám ez sem ment­ség, mert így is hárítania kel­lett volna a középre tartó lövést. Nem sikerült. Szünet­ben le is cserélte Buús edző. A második játékrészben va­lamivel javult a hazaiak játé­ka, igaz nem volt nehéz túl­szárnyalni a szünet előtti tel­jesítményt. Ám nem volt nagy a nyíregyházi nyomás, nem volt átütőerő az elképzelések­ben, így nem is sikerülhetett az egyenlítés. A másik oldalon nagyobb helyzetek adódtak, szerencsére a korábban szin­tén megyénkben játszók közül Kelemen, majd Cipf is nagy helyzetben hibázott. Könnyű dolga volt a kabai- aknak, mert egy nagyon gyen­ge napot kifogó hazai csapattal találkoztak. Akiknél ezen a napon semmi sem jött össze, így a látottak alapján nem meglepő a vereség. Buús edző (amitóa ismét a csapat edzője) elsőként ízlelhette meg a hazai vereség keserűségét. A vendé­gek sem csillogtattak óriási erényeket, ám kihasználták a lehetőséget, és egy szerencsés találattal fontos három pontot szereztek. Buús György: Egy potya­gól eldöntötte a három pont sorsát. Paróczai Sándor: Kitűnő játékvezetés mellett jól har­coltunk, és ennek meg lett az eredménye. Hajrában kiharcolt döntetlen NB II: Kétgólos hátrány után tíz emberrel sikerült egyenlítenie az Alkaloidának Tiszavasvári (KM) — Tiszavasvári Alkaloida-Tisza- ^ kecske 2-2 (0-1). Tiszavasvári, ezer néző, v.: Kurmai (Bognár, Zvolensz- ky). Alkaloida: Varga - Sin- ka, Széki, Havelant, Hegedűs - Szarka, Rása, Zubanics, Bo- hács - Erdei, Pitács. Edző: Kiss Miklós. Tiszakécske: Lengyel - Drágán, Izsák, Ézsi- ás, Fabulya - Tuifel, Cseke, Tóth, Szántó - Balia L., Bállá M. Edző: Reszeli-Soós István. Csere: Pitács helyett Kuril- co, Rása h. Riskó (mindkettő 65.). Gól: Cseke (29.), Cseke (60.), Riskó (69.), Erdei (80.). Kiállítva: Szarka (40.). Fecsku pénteken megsérült, így nem játszhatott a lista­vezető ellen. Ennek ellenére az első húsz percben nem volt semmi gond, végre úgy ját­szottak a hazaiak, ahogy azt mindig el lehetne várni tőlük. Aztán félóra elteltével mégis a vendégek szereztek vezetést, Cseke jó huszonöt méterről kilőtte a bal sarkot. A második félidő elején so­káig nem találta az ellenszert Kiss Miklós csapata, aztán a ritka vendégtámadások egyike után Drágán beadását Cseke fejjel értékesítette. Már-már úgy tűnt, hogy újra vereséggel kell elhagynia a pályát a haza­iaknak, amikor a kettős cseré­vel sokat javult a játékuk. Nem sokkal azután, hogy Ris­kó és Kurilco pályára lépett, össze is hozták az egyenlítő gólt. Kurilco beadását a berob­banó Riskó a kapuba lőtte. Tíz perccel a vége előtt pedig Er­dei nagyszerű egyéni játék után húsz méterről védhe- tetlenül lőtt a kapuba. Bíztatóan kezdett a hazai csapat, ám a gólokat ismét az ellenfél szerezte. Aztán a hajrá nagyszerűen sikerült, így vé­gül pontot mentett az Alkaloi­da. Lehetett volna belőle győ­zelem is, de a kulcsemberek (elsősorban Bohács, Rása és Pitács) igen gyenge teljesít­ményt nyújtottak. További eredmények: Diósgyőr-MTK 0-1 (0-1), Salgótarján-B.újváros 6-1 (2-1), Hatvan-Miskolci VSC 2- 0 (1—0), Szarvas-Gödöllő 3- 1 (1-1), m. ker.-H.vá- sárhely 1-1 (1-1), Kazincbar- cika-Hajdúnánás 2-0 (2-0). Két perc alatt Mester-kettes Megyei I. osztály: A nagy baktai rangadó gólzáport és záhonyi sikert hozott Nyíregyháza (KM) — Akár a Guiness- rekordok közé is bekerülhet az, ami vasárnap délután Nyírlugo- son történt. A megyei I. osz­tályú labdarúgó-mérkőzésen mindössze 1 perc 56 másod­perc telt el, és már két góllal is vezettek a vendég keme- cseiek, mindkétszer Mester volt eredményes. Baktalórántháza-Záhony 3-4 (0-4). Baktalórántháza, 700 néző, v.: Hekman. Bl.há- za: Tóth - Tóth L, Benkő, Ge- da (Kapin), Bamucz, Szőke, Hüse (Virtás), Maries, Gdo- vin, Németh, ülés (Sós). Ed­ző: Gajdos Gábor. Záhony: Rácz — Győri, Hegedűs, Iza- iszki, Ragány (Kubányi), Ba­lázsi, Kacur, Rácz Cs., Onder (Csemyu), Andropov, Pokol. Edző: Fülöp Sándor. Az első félidőben még tizenegyesből sem találtak kapuba a hazaiak, a szünet után viszont szeren­csével vitték el a három pontot a vendégek. Gól: Maries, Gdovin, Németh illetve And­ropov 3, Pokol. Tiszaszalka-Hardware 3-0 (1-0). Tiszaszalka, 300 néző, v.: Mónus. Tiszaszalka: Szimku — Migovics, Bene­dek, Rózsa, Bodnár J., Szabó (Kozma), Sukta, Pintea, íj­gyártó, Bodnár S., Ruszin. Ed­ző: Eszenyi Dénes. Hardwa­re: Vránszki — Barkóczi, Kiss, Minya (Főfai), Virág, Nagy (Kozsla), Mihályfalvi, Lakatos (Horváth), Lipcsei, Lengyel, Drágán. Edző: Vránszki Péter. Küzdelmes és kemény mérkőzésen ilyen arányban is megérdemelten nyert a hazai csapat. Gól: Pin­i. tea, Bodnár, Ruszin. Kiállít­va: Migovics. Kisléta-Nagyhalász 0-3 (0-1). Kisléta, 300 néző, v.: Lőrincz. Kisléta: Áncsák — Magyar (Czirbik), Arezanou, Pénzes, Nyisztor, Orosz, Gyarmati (Vámos), Árba, Rézműves L., Földesi (Ba- bicz), Rézműves G. Edző: Czirbik Richárd. Nagyhalász: Hajdú — Borza, Kelemen (Urbin), Zákány, Sántha, Ta- nyi, Bihari, Budaházi (Ballai), Oláh, Bárdi (Lakatos), Her­man. Edző: Herman László. Megérdemelt vendéggyőze- lemt. Gól: Kelemen (3). Csenger-Nyírkarász 3-1 (2-0). Csenger, 200 néző, v.: Karácsony. Csenger: Ács — Juhász P., Gyarmati, Kasu, Ju­hász J., Figus, Szilágyi T. (Vaszusz), Osváth (Csontos), Eszenyi (Szilágyi M.), Fehér, Becző. Edző: Andorkó Ottó. Nyírkárász: Tóth — Török, Kántor, Rácz, Oláh, Bilovári, Kapin, Jávor, Lakatos (Vég- shő), Matyi, Fecsku. Edző: Já­vor Pál. Ä győzelmet jobban akaró hazai csapat jó játékkal nyert a lelkes vendégek ellen. Gól: Osváth, Szilágyi P. (2), illetve Matyi. Ibrány-Tiszalök 2-3 (2-1). Ibrány, 300 néző, v.: Sorbán. Ibrány: Vattai — Szilágyi, Ignácz, Kádár, Szász (Sivák), Bíró, Veres (Mészá­ros), Balogh, Sikó (Lehoczki), Mikhárdi, Nagy. Edző: Kegye István. Tiszalök: Szőlősi — Gáli, Szakács, Kovács (Nagy), Póz, Marozs (Balázs), Ászalós (Szepesi), Kerekes, Csatlós, Péntek, Erős. Edző: Gáli Sán­dor. A kritikán aluli játékveze­tés sorra a hazai csapatot súj­totta. Gól: Mikhárdi 2, illetve Szakács, Péntek, Gál. Kiállít­va:, Vattai. Újfehértó-Levelek 2-0 (2-0). Újfehértó, 500 néző, v.: Sándor. Újfehértó: Garapkó — Úr, Balázscsik, Lácza R., Lácza J., Nagy, Szűcs, Ko­vács, Szalóki, Tóth (Ötvös), Papp (Barna). Edző: Migovics Sándor. Levelek: Tuza — Oláh, Svelta, Kapdos, Takács L, Törő, Molnár, Takács II., Forgony, Király, Muri. Edző: Takács János. Lelkes ellenfe­let győzött le a hazai együttes. Gól: Szalóki, Papp. Tarpa-Biri - 1-2 (1-1). Tarpa, 200 néző, v.: Bodnár. Tarpa: Hegyi — Holp, Pál, Szabó Z., Simon, Kovács, Fi­lep, Szabó J., Szász, Földi. Edző: Nagy Elek. Biri: Cziot- ka — Gurzó, Vacsilja, Kiss, Pokigykó, Vass, Lövei, Tóth, Javoriv, Szilágyi, Martinenkó. Edző: Martinenkó László. A döntetlen igazságosabb lett volna. Gól: Martinkó 2. Nyírlugos-Kemecse 0-2 (0-2). Nyírlugos, 400 néző, v.: Adorján. Nyírlugos: Mónus — Sinka G., Tóth L., Sinka Cs., Sinka L., Kiss, Balogh, Krekk, Zsurk J., Pazurik (Rózsa), Tóth I. (Zsuk Gy.). Edző: Domokos János. Ke- mecse: Hegyes — Kovács, Müller, Balázs, Kostyó, Be- reczki (Kanyári), Nagy, Ma­kár, Sztojka (Hutási), Seres, Mester. Edző: Tamás Lajos. Hiába támadott 88 percig a hazai csapat, kihagytak egy büntetőt és négy kapufát lőt­tek. Gól: Mester 2. Fehérgyarmat-Vásáros- namény 1-2 (0-1). Fehér- gyarmat, 400 néző, v.: Varga. F.gyarmat: Bartha — Szűcs, Jávor, Nagy, Gyüre, Kovács (Czibere), Kondor, Bíró (Ma­gyar), Varga (Juhász), Dudás, Kocsis. Edző: Balogh Csaba. V.namény: Papp — Turóczi, Varga, Illés, Sándor, Tőrös Tivadar, Smajda Popovics Berettyán, Szécsi. Edző: Far­kas Béla. A sikert jobban akaró csapat nyert. Gól: Nagy illetve Tivadar, Szécsi. Itthon hibátlanul NB III: Sok gól és tizenkét pont Nyíregyháza (KM) — Négy hazai mérkőzé­sen tizenkét pontot szereztek csapa­taink a hét végén. Ráadá­sul a gólokkal sem fukarkodtak a játékosok, hiszen Sényő és Kisvárda öt, Rakamaz pedig négy találatot szerzett. Idegen­ben viszont nem ment, hiszen a kállóiak és a szal- kaiak is kikaptak. Nyírbátor-Encs 2-1 (0-0). Nyírbátor, 800 néző, v.: Nagy. Nyírbátor: Varró - Szegedi, Erdősi, Szilágyi (Kosán), Lukács, Balogh, Savu, Szalontai, Lőrincz (Szilvási), Kertész, Tóth (Darai). Edző: Unchiás Demeter. Jóiramú volt a találkozó, amelyen meglepetésre a vendégek szereztek veze­tést. Kotula gólja volt az el­ső, amelyet ebben a bajnok­ságban hazai pályán kapott a Bátor. Szerencsére hamar sikerült rendezni a sorokat, és így egy szervezetten vé­dekező ellenfelet győzött le megérdemelten a hazai csa­pat. Gól: Szilvási (60. perc), Erdősi (11-esből, 75.), illetve Kotula (50.). Kisvárda-Edelény 5-0 (4-0). Kisvárda, ezer néző, v.: Sápi. Kisvárda: Szőr (Czene) — Popovics (Bár­di), Takács, Lipták, Oláh (Balázs), Göncz, Dudás, Seres, Vincze, Szombathy, Béres. Edző: Komáromi György. Végig nagy fölényben játszott a hazai csapat, gya­korlatilag már az első félóra után eldőlt a három pont sorsa. Főleg Göncz volt ele­mében, két bombagólt is szerzett. Kétszámjegyű is lehetett volna a győzelem, de a vendégek kapusa nagyszerűen védett. Gól: Göncz (18. és 35.), Oláh (11-esből, 29.), Lipták (42.), Vincze (48.). Kiállít­va: Serfőző (29.), Szlifka (81.). Sényő-B. Volán 5-1 (2-1). Sényő, 600 néző, v.: Ferenczi. Sényő: Mudri - Tóth, Szikszai, Herman, Torda, Kegye, Horváth (Mónus), Balogh (Majchro- vics), Domokos, Rubóczki, Knoblok (Ványi). Edző: Rubóczki Tibor. A vendégek lelkesen küzdöttek ugyan, de csak az első félidőben tudták meg­nehezíteni a sényőiek dol­gát. Gól: Horváth (9.), Ke­gye (16. és 68.), Domokos (79. és 85.), illetve Szabó J. (18.). Rakamaz-Kunhegyes 4-2 (1-1). Rakamaz, 300 néző, v.: Bobkó. Raka­maz: Vitkai - Komlósi, Pásztor, Csorna, Juhász, Sí­pos, Kankzkai, Tóth, Le- hoczky, Ádámszki, Muri (Szekrényes). Edző: Veigli Géza. Nagyszerű ellenfelet győzött le a rakamazi csa­pat. Az eredmény nem tükrözi azt, hogy milyen nehéz dolga volt a hazaiak­nak, hiszen a vendégek két­szer is vezettek, és csak a hajrában sikerült Szekré­nyeséknek megfordítaniuk az eredményt. Gól: Ádámszki (22.), Szekré­nyes (69. és 84.), Lehoczky (86.), illetve Bese (20.). További eredmények: Karcag-Nagykálló 3-1 (2-0), Tiszaújváros-Máté- szalka 1-0 (0-0), Vámos- pércs-Tiszafüred 0-2, Sze- rencs-Ózd 1-1. Totóeredmények (38. hét) t, 2, 1, X, 1, 1. 2. 1. 1. 2, 1. 1. 2. x IN > m -' > m Tudósítóink voltak: Bodnár Tibor, Fábián Lász­ló, Guti László, Hovánszki György, Kakukk István, Kaposvári Ferenc, Kolod- zey Tamás, Múzsái László, Papp Ferenc, Papp Lajos, Rebák András, Somogyi József, Szűcs Jenő, Te- rebessy Attila, Tóth Kál­mán. Ügyeletes munkatársaink: Hájer Zsigmond, Horányi Zsuzsa és Mán László. Az NB II állása 1. Salgótarján 6 4 2 - 20-8 14 2. Kaba 6 4 2 - 7-2 14 3. MTK 6 4 11 9-2 13 4. Tiszakécske 6 3 3 - 12-3 12 5. Kazincbarcika 6 4-2 13-8 12 6. Szarvas 6 4 - 2 7-4 12 7. Nyíregyházi FC 6 2 2 2 0-9 8 8. Hódmezővásárhely 6 2 2 2 9-11 8 9. Hatvan 6 2 2 2 7-9 8 10. Balmazújváros 6 2 13 14-16 7 11. Diósgyőr 6 1 3 2 5-5 6 12. Gödöllő 6 1 3 2 6-8 6 13. III.ker.TVE 6 1 2 3 6-9 S 14. Miskolci VSC 6 1-5 4-12 3 15. Tiszavasvári 6 - 2 4 6-20 2 16. Hajdúnánás 6-15 1-9 1 Az NB III állása 1. Karcag 7 5 2 - 18-8 17 2. Sényő 7511 22-10 16 3. Nyírbátor 7 4 3 - 14-4 15 4. Kisvárda 7 4 12 17-6 13 5. Szerencs 7 3 4 - 14-6 13 6. Kunhegyes 7 3 2 2 9-9 11 7. Tiszaújváros 7 3 1 3 6-8 10 8. Encs 7 2 3 2 10-10 9 9. Mátészalka 7 3-4 13-14 9 10. Ózd 7 2 3 2 8-9 9 11. Rakamaz 7 2 2 3 12-10 8 12. Tiszafüred 7 2 2 3 7-8 8 13. Nagykálló 7 2 - 5 8-15 6 14. Vámospércs 7 1 3 3 5-13 6 15. Edelény 7 - 2 5 2-17 2 16. B. Volán 7 - 1 6 5-22 1 A bajnokság állása: 1. Záhony 8 7 - 1 30-10 21 2. Újfehértó 8 6 2 - 18-5 20 3. Bl.háza 8 6 - 2 18-5 20 4. V.namény 8 5 3 26-11 18 5. Biri 7 6-1 16-8 18 6. Hardware 8 5-3 14-11 15 7. Nagyhalász 8 4 13 16-12 13 8. Nyírkárász 8 3 14 15-15 10 9. Fehérgyarmat 7 3 13 10-11 10 10. Tiszaszalka 8 3 1 4 17-20 7 11. Nyírlugos 8 3 14 11-15 10 12. Levelek 8 3 14 10-18 10 13. Kemecse 8 2 2 4 9-18 8 14. Tiszalök 8 2 2 4 7-16 8 15. Kisléta 8 2 - 6 9-14 6 16. Tarpa 8 2 - 6 9-20 6 17. Csenger 8 116 9-19 4 18. Ibrány 8 - - 8 3-23