Kelet-Magyarország, 1994. május (54. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-16 / 114. szám

1994. május 16., hétfő SPORT Közel a sikerhez NB II: Tartalékosán Is pontot szereztek a nyíregyháziak A Barcelona... ...nyerte az izgalmas hajrát hozó spanyol bajnokságot. A zárás előtt egy ponttal vezető La Coruna ugyanis otthonában gól nélküli döntetlent játszott, míg Ro- márióék 5-2-re nyertek a Sevilla ellen. (AFP) A Bayern... ...München felé kacsingat egy másik svájci válogatott labdarúgó, Sutter, akit ko­rábban a Grasshoppers adott kölcsön a Nümberg- nek. Mivel utóbbi klub kie­sett a német Bundesliga el­ső osztályából, elveszítette elővételi jogát a játékos végleges megvásárlására. (AP) Cantona... ...két büntetőgóllal járult hozzá csapata, a Manches­ter újabb diadalához. A FA Kupa fináléjában a baj­nok 4-0-ra verte a Chelsea csapatát. (AP) Rudi Völlernek... ...újabb két évre szerződést kínál jelenlegi kenyéradó­ja, az Olympique Mar­seille. Mint ismeretes, az OM-nek a tavalyi bunda- botrány miatt ősztől a má­sodosztályban kell szere­pelnie, ezért a következő idényben a német csatár­nak is alacsonyabb fizetést ígérnek. (Reuter) Különös döntést... ...hozott szurkolóinak ki­engesztelésére a német Karlsruhe együttese. A csapat ugyanis az utolsó fordulóban elszenvedett ve­reséggel elszalasztottá az UEFA-Kupa részvételt. Ezért a klub elnöksége úgy döntött, hogy csalódott szurkolóit a következő idényben a csapat egy ide­genbeli mérkőzésére meg­hívja, azaz gondoskodik az utazásról és a belépőjegy­ről. (dpa) Mégsem az... ...eredetileg kijelölt játék­vezető, a holland John Blankenstein vezeti a BEK-döntőt. A bíró ugyanis halálos fenyegeté­seket kapott Olaszország­ból. A szerdai találkozón az angol Philip Don fújja a sípot. (Reuter, AP) Szarvas (Csabai Pál) — Nyolc for­dulóval ezelőtt ta­lált utódára legyő­zőre a Nyíregyházi FC együttese. Vasárnap a baj­nokság egyik meglepetéscsa­pata, a harmadik helyen álló Szarvas otthonába látogat­tak. Szarvas-Nyíregyházi FC 1-1 (0—1). Szarvas, ezer néző, v.: Márta (Mészáros, Tóth). Szarvas: Hanyecz - Sárosi, Hirmler, Holp, Szlopóczki - Gebri, Pisont, Takó, Braksza- tórisz - Janis, Rácz. Edző: loan Patrascu. NYFC: Bíró - Szatke, Kertész, Molnár - Ba­rna, Szemán, Bessenyei, Ma­jor S.,(Papp - Erdeif Szvisz- tun. Edző: Buús György. Csere: Takó helyett Major L. (a szünetben), Szlopóczki h. Lénárt (63. perc), Papp h. Hudák (65.), Szvisztun h. Kalinyicsenko (87.). Gól: Papp (36.), Major L. Balmazújváros (Mészáros László) — A múlt heti bra­vúros győzelem még mindig témát jelent Ti- szavasváriban. A játékosok azonban nem lazíthattak, mivel vasárnap újabb nehéz mérkőzés várt rájuk. Balmazújváros-Tiszavasvári Alkaloida 1-1 (1-1). Balmaz­újváros, ezer néző, v.: Ha­nyecz (Zvolenszki, Hrabovsz- ky). Balmazújváros: Varró - Szabó, Nagy L., Csatári, Fige - Forkovec, Tóth, Kovács, Kaszás - Bemáth, Raducu. Edző: Kegyes László. Alkalo­ida: Varga - Sinka, Széki, Ha- velant, Hegedűs - Rása, Fecs- ku, Zubanics, Szarka - Szur­kos, Pitács. Edző: Kiss Mik­lós. Csere: Fige helyett Pál (65. perc), Szurkos' h. Nagy R. (71,), Bemáth h. Loós (75.), Pitács h. Balázsi (81.). Gól: Bemáth (25.), Fecsku (ll-esből,40.). Sárga lap: Pitács (35.), Szarka (45.). Kiállítva: Széki (66.). (11-esből, 80.) Sárga lap: Barna (29.), Hirmler (75.). Kiállítva: Erdei (72.). A szarvasiak kezdtek határo­zottabban, helyzeteket is ki­alakítottak, de azok ki is ma­radtak. Bíró kapus is remekelt a kapuban, több gólszerzési kísérletet hárított. Jó félóra kellett ahhoz, hogy a vendé­gek is magukhoz téijenek, és ennek hamar eredménye lett. A 36. percben egy jobboldali beadás után Papp 16 méterről a jobb sarokba lőtt. Sőt, a gól után közvetlenül Szemán elől az utolsó pillantban mentett Hanyecz. Szünet után is a hazaiak tá­madtak többet, de jobbára csak szabadrúgásokkal veszé­lyeztettek. Közben Szvisztun eldönthette volna a két pont sorsát, ám tiszta helyzetből Hanyeczbe lőtte a labdát, mi­ként nem sokkal később Erdei is. A nyíregyháziak csatára ek­kor főszereplővé vált, hiszen bő negyedórával a vége előtt Szemmel láthatóan nagyon tartott egymástól a két csapat a találkozó elején. Főleg az új­városiak támadtak, mégis Pi­tács előtt adódott lehetőség. Majd a 21. percben Hegedűs 18 méteres lövése a kapufa tö­véről pattant a mezőnybe. így némileg váratlanul szereztek vezetést a hazaiak. Rása hibá­zott, eladott labdájával Bér- náth lépett ki, és laposan lőtt a hálóba. Negyedóra múlva jött az egyenlítés. Zubanics addig cselezgetett a tizenhatoson be­lül, míg felvágták. A jogos büntetőt Fecsku félmagasan lőtte a kapuba. A második félidőt nagy len­dülettel kezdték a hajdúságiak, de helyzeteiket sorra kihagy­ták. A vendégek tartották az eredményt, játékuk teljesen veszélytelen volt Varró kapu­jára. A vasváriak elég halvány teljesítményt nyújtottak, rá­adásul Széki törlesztés miatt mehetett zuhanyozni. A túl szigorú ítélet után már csak a védekezésre futotta a vasvári­ak erejéből, de az egy pontot sikerült megőrizni. Bár a nyolcvanadik percben három — valószínűleg a játékvezető megsértéséért — kiállították. Tíz perccel a vége előtt Lénárt lövésébe Bessenyei a bünte­tőterületen belül kézzel nyúlt bele, a megítélt büntetőt pedig Major L. a kapu bal oldalába vágta. Az utolsó percben pe­dig Bíró nagy védésé mentette meg az újabb góltól a nyíregy­házi kaput. Összességében a nyíregyhá­ziak közelebb álltak a győze­lemhez, mert nagyobb hely­zetei voltak, mint a szarvasi­aknak. A hazaiak csak Erdei kiállítása után játszottak ve­szélyesen, de mindössze az egyenlítésre futotta erejük­ből. loan Patrascu: A tét rossz hatással volt játékosaimra, így játékunknak nem volt tartal­ma. Ezek után meg kellett elégednünk az egy ponttal. Buús György: Kulturáltan és jól futballozó csapatomat a játékvezető fosztotta meg a győzelemtől. méterre a vendégek kapujától lőhettek közvetett szabad­rúgást Kovácsék, ám Varga hatalmas bravúrral hárított, így maradt a döntetlen, amellyel nem sikerült előrébb lépniük a tabellán Fecskuék- nak. Ezúttal a mutatott teljesít­ménnyel nem, de az ered­ménnyel lehetett elégedett Kiss Miklós edző. Fiai közepes játékkal is pontot szereztek feljövőben lévő ellenfelüktől. Ám szomorú, hogy Székit valószínűleg eltiltják, Pitács és Szarka sárga lapjai miatt nem játszhat majd. Kegyes László: Mezőnyfö­lényünkből csak a helyzetekig jutottunk el. Kiss Miklós: Nagyon érté­kes pontot szereztünk, de igen nagy árat fizettünk érte a kiál­lítás és a sárga lapok miatt. További eredmények: Diós- győr-Tiszakécske 0-0, Egér- Hatvan 0-1 (0-0), Kiskőrös- Kazincbarcika 2-0 (0-0), Ka- ba-Gödöllő 1-4 (0-2), Haj- dúnánás-III. kér. 0-0, REAC- Szeged 1-0 (0-0). Játék nélkül is pont NB II: Három vasvári játékos is pihenni kényszerül Vasárnap hármas volt a nyerőszám Megyei I. osztály: továbbra is nagy a harc a bajnokság élmezőnyében Nyírkárász- Bak- talórántháza 1-3 (0-0). Nyírkárász, 800 néző, v.: Tomasovszki. Nyírkárász: Tóth — Kertész, Kántor, Rácz, Tóth L., Czető, Badar, Kontra, Lakatos (Török), Fecsku, Matyi. Edző: Badar Zoltán. Baktalórántháza: Tóth A.—Tóth L, Benkő, Ge- da, Bamucz, Kiss (Szőke), Kapin, Maries (Juhász), Gdo- vin, Sós, Virtás. Edző: Gajdos Gábor. A szomszédvári ran­gadót a vendégcsapat szeren­csével nyerte. Gól: Kertész ill. Virtás, Gdovin, Szőke. Vásárosnamény-Újfehér- tó 0-0. Vásárosnamény, 400 néző, v.: Szlominiczki. Vásá­rosnamény: Papp — Túróczi, Varga, Koskovics, Sándor, Homyák (Sohajda), Berettyán, Tivadar, ülés, Törös, Hmel. Edző: Farkas Béla. Újfehér- tó: Gonopkó — Balázscsik, Lácza J., Haratyin (Kacsa), L- ácza F., Kovács, Hajdú (Ör­vös), Polonkai, Szalóki (Lácza Gy.), Spisák, Majchrovics. Edző: Szilvási István. Nagy iramú mérkőzésen a hazaiak közelebb álltak a győzelem­hez. Ibrány-Csenger 2-0 (1-0). Ibrány, 300 néző, v.: Labanc. Ibrány: Vattai — Szegedi, Ignácz, Hermán, Szász, Bíró, Andirkó, Korpái, Kató, Veres (Mátyás), Rusha (Csombók). Edző: Kegye István. Csen- ger: Ács — Kasu, Szilágyi, Becő, Juhász P., Erős, Juhász J., Szilágyi, Kalcsai, Eszenyi, Fehér (Csontos). Edző: Mold­vai János. A végig fölényben játszó hazaiak Andirko és Kató vezérletével lelépték a sportszerű vendégeket. Kiál­lítva: Kasu. Gól: Andirkó (2). Záhony-Nyh. Hardware 4-1 (2-0), Záhony, 300 néző, v.: Mónos. Záhony: Rácz I. (Darvai) — Szanyi, Hegedűs, ízájszki, Kacsur (Onder), Ba­lázsi, Andrapov, Rácz II., Győri (Ragány), Márton, Po­kol. Edző: Fülöp Sándor. Nyh. Hardware: Vránszki (Lakatos) — Barkóczi, Poór, Minya, Meggyesi, Papp, Mi- hályfalvi, Lővei, Tardi, Hor­váth, Főfai (Újhelyi). Edző: Vránszki Péter. Szépségdíjas gólokkal biztosan győzött a hazai csapat. Gól: Pokol (2), Győri, Onder ill. Vránszki. Sényő-Nagyhalász 3-1 (3-1). Sényő, 600 néző, v.: Ádorján. Sényő: Mudri — Mészáros (Zsiga), Szikszai, Pataki, Szobonya, Tóth, Mó- nus, Balogh, Kapatina, Ru- bóczki, Ványi (Knoblok). Edző: Szobonya József. Nagyhalász: Kormány — Borza, Kelemen, Földi, Sánta, Tanyi, Oláh, Budaházi (Ka­marás), Gyöngyösi, Bárdi, Urbin (Kiss). Edző: Herman László. Megérdemelt hazai győzelem. Gól: Balogh, Ványi, Kapatina ill. Gyön­gyösi. Kisléta-Tiszalök 3-1 (2-0). Kisléta, 200 néző, v.: Zavorán. Kisléta: Babitz (Án- csák) — Magyar, Gyarmati, Pénzes, Nyisztor, Szavin, Újfalusi (Herczku), Bihari, Rézműves L., Földesi (Orosz), Rézműves G. Edző: Herczku János. Tiszalök: Szőlősi — Balogh, Gál, Kerekes, Erős, Mórocs, Bóz, Pende, He­gedűs, Péntek, Aszalós. Edző: Csáki Miklós. Biztos hazai győzelem. Gól: Rézműves L. (2), Szavin, ill. Hegedűs. Kemecse-Tarpa 1-0 (1-0). Kemecse, 400 néző, v.: Jekő. Kemecse: Hegyes — Kor- soveezki, Müller, Kolozsi, Kostyó, Dávida, Moldván, Si­pos (Fedor), Sztojka, Mester (Szunyogh A.), Balázs (Sze­gedi). Edző: Kondor Lajos. Tarpa: Varga — Csépa, Dar- dián, Holp, Szirmai, Csikós, Nagy (Szász), Pál, Toldi, Szűcs, Kovács. Edző: Varga Zoltán. Inkább küzdelem, mint játék folyt a pályán, mindkét csapatnak létkérdés volt a győzelem, amelyet egy jó fejessel a hazaiaknak sike­rült megszerezni. Gól: Sipos. Pénteki eredmény: Le- velek-Fehérgyarmat 3-1. Rakamaz dobogón NB III: Szabolcsi sikerek Nyíregyháza (KM) — A me­gyei rangadón Kisvárda győ­zött, így megerősítette el­ső helyét Rakamaz sike­rével feljött a dobogó har­madik fokára. Máté­szalka hazai pályán, Nyír­bátor idegenben szerezte meg az egy pontot. Nagykálló-Kisvárda 2-4 (0—0). Nagykálló, 500 néző, v.: Hekman. Nagy­kálló: Pók — Kigyósi, Horváth, Heczel, Migovics, Boda, Kaszab (Szűcs), Bo­ros (Balázs), ígyártó, Vágó, Tóth. Edző: Eszenyi Dé­nes. Kisvárda: Szőr — Balogh (Szombati), Takács, Lipták, Oláh Z., Göncz (Dudás), Hegyes, Seres, Popovics, Lelt, Béres (Oláh L.). Edző: Komáromi György. Az első félidőben nagy iramban támadott a kállói csapat, de a helyzetek rend­re kimaradtak. Mindez a második félidőben meg­bosszulta magát. A harma­dik percben már góllal nyi­tott a Kisvárda, melyet még három követett. A hazai csapat csak az utolsó tíz percben kapott észbe, de csak szépíteni tudott. Gól: Boda (81.), Tóth (89.), il­letve Lelt (48., 58.), Béres (69.), Oláh Z. (75). Mátészalka-Tiszafüred 1-1 (0-1). Mátészalka, 800 néző, v.: Petus. Mátészal­ka: Gere - Simák, Márián, Szeles, Papp, Gubányi, Bíró, Kocsán (Csáki), Muri (Sira), Oláh, Szender. Edző: Vojtkó István. Nagy küzdelmet vívott a tartalékos hazai csapat a vé­gig sportszerűen játszó ti­szafürediekkel, akik már az első negyedóra végén veze­tést szereztek. A szálkái gárda többet támadott, ám a döntetlen igazságosnak mondható. Gól: Oláh (56. perc), illetve Nagy (12.). Rakamaz-Edelény 4-0 (4-0). Rakamaz, 300 néző, v.: Sápi. Rakamaz: Vitkai — Pásztor, Szondi (Ju­hász), Csorna, Kegye, Kis, Karóczkai, Tóth, Lehocz- ky, Ádámszki (Szekré­nyes), Barczi (Sipos). Edző: Veigli Géza. Sziporkázóan kezdett a rakamazi csapat, s már a 35. percben beállította vég­eredményt. A gólok közül három fejesből született. A második félidőben a helyzetek viszont sorra ki­maradtak. Kiállítva: Rákos a 88. percben. Gól: Ádám­szki (5., 19.), Lehoczky (7., 35.). További eredmények: Stop-MVFC-Nyírbátor 1-1 (0-1), Borsodi Volán- Szerencs 1-2, Ózd-Hajdú- szoboszló 2-0, Derecske- Püspökladány 0-0. A Tisza- újváros szabadnapos volt. Az NB II állása 1. Kiskőrös 26 12 10 4 49-28 34 2. Hatvan 26 14 6 6 36-28 34 3. Szarvas 26 11 10 5 31-27 32 4. Diósgyőr 26 12 7 7 39-29 31 5. Tiszavasvári 26 10 9 7 40-32 29 6. Tiszakécske 26 11 7 8 33-29 29 7. Kaba 26 11 6 9 30-31 28 8. Hajdúnánás 26 10 8 8 33-27 28 9. in. kér. TVE 26 10 8 8 32-29 28 10. Nyíregyházi FC 26 10 7 9 30-22 27 11. Balmazújváros 26 8 8 10 32-37 24 12. Gödöllő 26 8 6 12 34-39 22 13. Kazincbarcika 26 4 10 12 27-38 18 14. Szeged 26 5 8 13 18-36 18 15. Eger 26 5 7 14 28-41 17 16. REAC 26 5 7 14 28-46 17 Az NB III állása 1. Kisvárda 24 12 7 5 35-19 31 2. Stop-MVFC 24 11 8 5 51-17 30 3. Rakamaz 23 12 5 6 46-23 29 4. Szerencs 24 10 9 5 36-23 29 5. Püspökladány 23 12 5 6 36-27 29 6. Tiszafüred 23 10 8 5 39-22 28 7. Nyírbátor 23 11 6 6 40-24 2 8 8. Mátészalka 23 10 7 6 34-20 27 9. Ózd 23 10 7 6 33-24 2 7 10. B. Volán 23 9 6 8 33-26 2 4 11. Nagykálló 23 9 4 10 24-27 2 2 12. Tiszaújváros 23 5 7 11 21-35 1 7 13. Edelény 24 5 7 12 21-43 17 14. Hajdúszoboszló 24 1 4 19 16-64 6 15. Derecske* 24 1 4 19 15-76 4 * Két büntetőpont levonva. A megyei I. osztály állása 1. Sényő 25 19 3 3 72-21 41 2. Baktalórántháza 25 19 2 4 73-30 4 0 3. Újfehértó 25 16 5 42 41-18 37 4. Fehérgyarmat 25 15 5 5 49-26 3 5 5. Záhony 25 15 5 5 45-27 35 6. Csenger 25 12 7 6 49-29 31 7. Vásárosnamény 25 11 5 9 47-25 2 7 8. Kisléta 25 8 5 12 46-54 21 9. Nagyhalász 25 6 9 10 30-40 21 10. Ibrány 25 8 5 12 27-39 21 11. Nyírkárász 25 8 4 13 41-60 20 12. Ny. Hardware 25 5 6 14 22-52 16 13. Tarpa 25 4 7 14 18-46 1 5 14. Kemecse 25 5 4 16 18-53 1 4 15. Tiszalök 25 5 3 17 31-55 13 16. Levelek 25 5 3 17 40-74 13 Tudósítóink voltak: Bodnár Tibor, Erdei Árpád, Kakukk István, Kaposvári Ferenc, Kiss Pál, Nagy László, Nagy Tamás, dr. Pénzes András, Prokai János, Ragány Ferenc, Szabó Miklós, Tóth Kálmán. Ügyeletes munkatársaink: Dankó Mihály, Horányí Zsuzsa és Nyéki Zsolt