Kelet-Magyarország, 1992. április (52. évfolyam, 78-102. szám)

1992-04-06 / 82. szám

] 2 Kelet-Magyarország SPORT 1992. április 6., hétfő Verejtékes pontszerzés itthon Gólözönnel győzött az FTC — NYVSC: tovább tart a hazai nyeretlenség — Röplabdasiker Újpesten — Duplázott a tanárképző —Fociórdekessógek a Maldiv Köztársaságból Hiányzott az önbizalom Váratlan eredmények Lahdarugo nö t e Nyíregyháza TZk (KM) — Szom- * baton teljes fordulót ját­szottak a lab­darúgó NB I-ben. Az éllovas Honvéd Veszprémben is győzni tudott, az őt üldöző Vác hazai pályán szerezte meg a két pontot. Góleső volt az Üllői úton, a Nyilasi-le­génység hét gólt helyezett el a sereghajtó ZTE kapujába. Eredmények. FERENCVÁROS—ZALA­EGERSZEG 7:0, Üllői út, 8 ezer néző, v.: Bognár. A látványos hazai támadójáték következtében számolatlanul hüllőttak a gólok. Gól: Ba­logh G. 2, Nagy Zs. 2, Lip­csei, Wukovics, Rácz. TATABÁNYA—VIDEOTON 1:1, Tatabánya, 4 ezer néző, v.: Kiss G. Küzdelmes mér­kőzésen mindkét csapat so­kat. kísérletezett, végül igaz­ságos pontosztozkodás tör­tént, Gól : Lgnácz, ill. Sallói. SIÓFOK—HALADÁS 3:1, Siófok, 5 ezer néző, v.: Var­ga S. A vendégek, Miko's (17. p.) kiállítása miatt a találko­zó nagy részében 10 emberrel játszottak — ez döntött! Gól: Fischer 2, Kámán, ill. Ele­kes (11-esből). VESZPRÉM—KISPEST 0:2, Veszprém, 5500 néző' Hu­ták. Sok hibával tarkított, elég gyenge mérkőzésen nyert a vendégcsapat. Gól: Márton, Lazar. ÚJPEST—PÉCS 3:1, Me­gyeri út, 3 ezer néző, v.: Puhl. összességében, a -helyzeteiket jobban kihasz­náló hazaiak rászolgáltak a győzelemre. Gól: Palaczky (öngól), Véber, Miovecz, ill. Ulveezki. DIÓSGYŐR—BVSC 0:0, Diósgyőr, 10 ezer néző, v.: Drigán. Mindkét oldalon akadtak helyzetek, de a for­mán kívüli támadók sehogy sem tudtak a kapuba találni. Ez történt a labdarúgó NB ll-ben Nyíregyháza—Kazincbarcika ti (0:1) Nyíregyháza, 2000 néző, Nagy L. (Lettrich, Szabó). NYVSC: Bíró — \Szatke, Kertész, Drobni, Cselószki, — Csehi I., Molnár,'Csehi T., Kovács —(Erdei, Szkunc. Edző: Sándor István. K. Vegyész: Májer — Szabó, Major. Kondás, Szamo­si — Vonyigás, Ternován, Asszony, Zsiga — Balogh, Kalmár. Edző: Vigh Tibor. Csere:(Szatke helyett Bücs a 16., (frdei helyett Mali- senko a szünetben, Ternován helyett Timári a 75., Ba­logh helyett Csillag a 88. percben, Gólszerző: Major a 2., Major (öngól) a 68. percben. Sárga lap: Major (lerántásért) az 50. percben. Nyíregyháza (KM — Ko­vács György) — (Űj arc mu- takazott be az NYVSC csa­pata kispadján: a 190 cm magas Igor Andrejev, 30 éves kapuvédő, aki Harkov- ból érkezett.) Széllel hátban a hazaiak kezdték a játékot, de a 2. percben a Vegyész csapata ért el gólt. Egy jobboldali szögletrúgás nyomán, az ötös túlsó oldalára szállt a labda, ahol Major magasan felugorva a kapu bal oldalá­ba fejelt, 0:1. A másik oldalon Kovács jobb oldali szögletét Erdei csak hajszállal fejelte a ka­pu fölé. A 12. percben nagy helyzetet ügyetlenkedtek él a vendégek. Kondás szép be­adását Kalmár 7 m-ről az égbelőtte! Többnyibe a pálya közepén folyt a játék, nem hiányoztak a kemény bele- menések. Türelmetlen volt a közönség,, csapata alig tudott épkézláb helyzetet kialakíta­ni." A 30. percben 'egyenlít­te azt, Szkunc lefordult őr­zőjéről, de 7 m-ről Májer kapust találta telibe. Két perccel később Kertész „fel­szabadító” rúgása kis híján saját csapata kapujában lan­dolt. A 68. percben megszületett az. egyenlítő gól. Sorozatos kozó hazai próbálkozásokat. A nyírségi támadók kritiká­ja: a kiegyenlítő gól is ka­zincbarcikai játékos közre­működésével született, a szebb napokat látott NYVSC ezen a napon ennyire volt képes. Dicséret illeti viszont a borsodiakat, akik nyílt si­sakkal harcoltak — bár ke­mények voltak — értékes pontot szereztek. Jók: Drobni, Cselószki, Csehi I., ill. Major, Kondás, Vonyigás. Sándor István: — A barci- kaiak gólja, akár hideg zu­hany, meglepte a csapatot. Játékosaim a mérkőzés vé­géig nem is tudtak maguk­hoz térni. Egyébként elége­detlen vagyok az együttes teljesítményével. Vigh Tibor: — Ügy ér­zem, hogy a játék képe és helyzeteink alapján rászol­gáltunk volna a másik, baj­noki pontra is. Az NB II további ered­ményei: Szolnok—Békéscsa­ba 1:3, Debrecen—Bag 0:0, Kecskemét—Miske 0:0. Eger —Kaba 0:1, Salgótarján— Hajdúnánás 2:1, - Hatvan— Budafok 2:0, Szarvas—Sze­ged 2:1. Csehi I. és Szamosi harca a labdáért, legtöbbször a bor­sodi íiú kerekedett felül. balAzs attila felvétele MTK-RÄBA ETO 1:0, Hungária körút, 2 ezer néző, v.: Vágner. Botrányos mér­kőzésen három kiállítás. Az MTK csak szerencsével tar­totta otthon a két pontot. Gól: Vancsa. VÁC—VASAS 2:1, Vác, 6 ezer néző, v.: Némeht. Meg­érdemelten nyert az aktívabb váci csapat. Gól: Horváth, Hahn, ill. Zvara. AZ NB I ÁLLASA 1. Kispest ‘ 20 12 4 4 37-19 28 2. Vác 20 10 7 3 37-22 27 3. FTC 20 8 10 2 32-15 26 4. Siófok 20 11 4 5 32-22 26 5. MTK 20 10 5 5 33-19 25 6. Videoton 20 7 10 3 27-20 24 7. Ojpest 20 7 8 5 29-25 22 8. Pécs 20 7 6 7 15-17 20 9. Vasas 20 6 7 7 22-20 19 10. BVSC 20 5 8 7 20-19 18 11. Rába E. 20 6 6 8 21-25 18 12. Tatab. 20 5 7 8 16-29 17 13. Haladás 20 5 6 9 19-26 16 14. Veszprém 20 4 8 8 14-25 16 15. IMósgyőr 20 4 6 10 16-30 14 16. ZTE 20 — 4 16 10-47 4 A 21. forduló (április 11— 12.) műsora. Szombat: Pécs— Vasas, Újpest—MTK, ZTE— Siófok, Videoton—Veszprém, Rába ETO—Tatabánya, Ha­ladás—Diósgyőr, Kispest— Ferencváros. Vasárnap: BVSC —Vác. hetett volna a Nyíregyháza, de egy balról beívelt szögle­tet Csehi T. 4 m-ről a kapu fölé fejelt. Fordulás után az NYVSC kezdett valamelyest bátrab­ban, két esetben csak a sze­rencse mentette meg Májer kapuját a góltól. A másik oldalon Asszony addig cse­lezgetett, amíg szerelték a védők. A 60. percben újabb hazai helyzet maradt kihasz­nálatlanul. Ezúttal Bücs jobbról küldött középre egy labdát, Csehi T. visszafejel­Bann (MTI) — A Német Atlétikai Szövetség jogi bi­zottsága vasárnap délben fel­mentette a dopping-mani­pulálás vádja alól Katrin Krabbe, Grit Breuer és Sil­ke Möller volt keletnémet atlétanöket. A határozat egy­ben azt is jelenti, hogy mind­hárman azonnali hatállyal visszakapták versenyzési jo­gukat. hazai támadások végén ide- oda pattogott a labda, Szkunc mintegy 10 m-ről rá­lőtte, a felszabadítani igyek­vő Major határol a íaoua irányt változtatva került a háló közepébe, 1:1. Csalódtak azok a nézők, akik eseménydús mérkőzés­ben reménykedtek, mert he­lyette széttördelt játékot, olykor fölösleges rugdalózást láthattak. A vendégek korai gólja utáfí szoros védekezés­re rendezkedtek be, sikerrel hárították a ritkán kibonta­A vasárnapi „tisztázó dön­tés” után Willi Daume, a Német Olimpiai Bizottság elnöke azt nyilatkozta a UPI-nak, ez az ellentmondá­sos eset rávilágított arra, hogy a német sportéletben a különféle doppingvizsgálati módszerek mennyire külön­bözőek, s korántsem tökéle­tesek. AZ NB II ALLASA 1. Békéscs. 20 15 2 3 52-17 32 2. Hatvan 20 10 9 1 27- 9 29 3. Kaba 20 12 3 5 34-20 27 4. NYVSC 20 10 5 5 31-18 25 5. Szarvas 20 8 8 4 22-22 24 6. DVSC 20 6 11 3 32-12 23 7. Szeged 20 9 5 6 27-15 23 8. Bag 20 7 5 8 26-28 19 9. Salgglas 20 7 5 8 22-24 19 10. Kazincb. 20 8 2 10 22-28 18 11. Eger 20 5 8 7 22-31 18 12. Hajdún. 20 5 5 10 15-27 15 13. Miske 20 4 6 10 18-30 14 14. BMTE 20 5 3 12 18-36 13 15. KSC 20 3 7 10 16-38 13 16. Szolnok 20 2 4 14 10-39 8 Katrin Krabbe az amerikai hírügynökségnek mindössze egyetlen mondatban foglalta össze a véleményét: — Társaimmal együtt tud­tuk, hogy minden egyes edzésfázisban ellenőrizhetnek bennünket, akkor hát kér­dem én, . Stellenboschban miért tévedtünk volna tilos útra? Felmentés a Krabbe-ügyben Tisztázó döntés—ellentmondásokkal Labdarúgó NB III Nyíregyháza (KM — DM) — kétezer néző volt kíváncsi Tiszavasvári- ban a megyei rangadóra mely döntetlenül végződött. A kisvárdaiak sem tudták meg­ismételni az elmúlt heti ered­ményes játékukat, így a szo- boszlóiak egy ponttal távoz­tak. Tovább tart Nagyhalász vesszőfutása, ismét elszalasz- totak egy győzelmi lehető­séget hazai pályán. Elvérzett a mátészalkai együttes is Tiszaúj városban, a sokkal gyengébb Olefin ellen. TISZAVASVÁRI—RAKA- MAZ 1:1 (0:1. Tiszavasvári, 200 néző, v.: Fodor S. Tisza­vasvári: Szenderák — Sin­*ka, Széki, Riskó, Lakatos, Szarka, Korilcó, Fecsku, Bo- hács, Zubanics, Szűcs (Nagy R.). Edző: Szikszai Lajos. Rakamaz: Hankószki — Cso­rna, Losonczki, Goneth, Ke­gye, Balogh J., Karóczkai, Szalonjai, Balogh T. (Türk), Hidegh, Kákóczki. Edző: Veigli Géza. A 40. percben egy előre vá­gott labdával Kákóczki ira­modott meg, és nem hibázott, 0:1. 63. percben Zubanics mintaszerű beadását Fecsku az ötösről fejelte a kapu kö­zepébe, 1:1. A megyei rang­adón az első félidőben még valahogy tartota magát a ven­dég csapat. A második játék­részben szinte egy kapura ját­szott a Lombik, de ennek csak két „zúgó” oldalkapufa, illetve két meg nem adott tizenegyes volt az eredménye. A hazaiak kitűnően, he­lyenként tetszetősen játszot­tak. Jók: az egész tiszavas­vári csapot, ill. Hankószki (a mezőnv legjobbja), Losoncz­ki. KISVÁRDA—HAJDÚSZO­BOSZLÓ 1:1 (0:1). Kisvár- da, 1000 néző, v.: Vitányi. Kisvárda: Pók — Czap, Ta­kács, Lipták, Rajzinger, Kertész, Brankovics, Badar (Ruszin), Göncz, Oláh, Ij- gyártó, Béres. Edző: Eszenyi Dénes. A 32. percben Nagy kö­zépről, 25 m-ről a rosszul felálló sorfal mellett a ha­zaiak kapujába csavarta a labdát, 0:1. A 74. percben Brankovics beadását Kertész elegánsan fejelte a hálóba, 1:1. A végig nagy iramú mér­kőzésen igazságos döntetlen született. Jók: Lipták, Raj­zinger, Brankovics. LEVELEK—SZERENCS 2:1 (1:1). Levelek, 600 néző, v.: Pataki. Levelek: Tuza — Sit- ku, lgnácz, Erdősi, Borbély, Bárczi, Bessenyei, Boros (Törő), Király (Miovics), Hor­váth, Svelta Z. Edző: Takács János. Rögtön két kapufával kez­det a hazai csapat. A 26. percben Borbély futott el a bal oldalon, beadását Svelta Z. értékesítette, 1:0. A 28. percben vendégszöglet után Tóth M. fejelt gólt,, 1:1. A 75. pereben a csereként be­állt Miovics beadását Hor­váth helyezte a hálóba, 2:1. A helyenként jobban játszó hazaiak megérdemelt győ­zelmet arattak. A helyzetek alapján a gólkülönbség na­gyobb is lehetett volna. NAGYHALÁSZ—DEBRE­CENI KINIZSI 0:1 (0:1). Nagyhalász, 500 néző. V.: Dávid. Nagyhalász: Vitkai — Herman, Hegyes (Kovács), Nagy, Kiss, Dubóczki (Sza­bó), Árokszállási, Budaházi, Oláh, Kardellás, Danyi, Ed­ző: Korpái Ferenc. 39. percben Papp lesgya­nús helyzetben kiugrott, biz­tosan lőtt a kapuba. A má­sodik félidőben hiába táma­dott végig a hazai csapat, mégis a kontrákra játszó vendégeknek volt helyzete. A döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Vitkai, Her­man, Kiss. TISZAÜJVÁROS—MÁTÉ­SZALKA 1:0 (1:0). Tiszaúj- város 500 néző. V.: Jancsó. Mátészalka: Kormos — Bar- tha, Krizán, Papp, Márián, Szabó (Barcsai), Tőrös (Pi­ros), Lelt, Kosa, Szeles. Ed­ző: Tóth János. A 20. percben Márkus be­adását Molnár közelről érté­kesítette, 1:0. A 40. percben kakaskodásért Máriánt és Baloghot a játékvezető kiál­lította. Óriási akarással küz­dött, és aratott megérdemelt győzelmet a hazai csapat. Jók: Kormos, Szele. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK : Ózd—Balmazújváros 0:2, MVSC—Edelény 0:0, Bors. Ép. Volán—Karcag 4:0. NB Hl A bajnokság állása 1. T.vasvári 20 13 5 2 46:18 31 2. Ózd 20 11 7 2 41:18 29 3. H.szoboszl. 20 11 6 3 34:23 28 4. Rakamaz 20 11 5 4 35:19 27 5. M.szalka 20 9 5 6 31:19 23 6. B. É. Vol. 20 8 7 5 34:23 23 7. Kisvárda 20 9 3 8 33:26 21 8. MVSC 20 5 10 5 19:24 20 9. Edelény 20 7 6 7 16:22 20 10. B.újv. 20 6 5 9 29:29 17 11. Karcag 20 4 9 7 28:44 17 12. Szerencs 20 4 7 9 22:29 15 13. D. Kinizsi 20 3 8 9 19:31 14 14. Levelek 20 5 4 11 22:44 14 15. T.újváros 20 4 5 11 17:33 13 16. N.halász 20 1 6 13 12:36 8 Tudósítóink voltak: Fá­bián László, Kaponyás József, Kolodzei Tamás, Kovács Lajos, Mészáros László, iMolnár Károly, Nagy László, Pataki Sán­dor, Radványi Ferenc, Sitku József, Somogyi Jó­zsef, Varga László. Ügyeletes munkatár­sunk: Dankó Mihály, G. Dézsi Mária és Kovács György. Hét Fii-gól I|mhi>i »■—njpi 1 ; Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Olvasószerkesztők: Ésik Sándor, Páll Géza. Tervezőszerkesztők: Csonka Zsolt, Sipos Béla. Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Budapest (ISB) 1054 Budapest V., Báthory u. 7. III. em. 8. Telefon: 111-4475. Szerkesztöségvezető: Görömbölyi László. Kiadja a Kelet-Magyarország ■ ||íí Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: Thomas Koch és Ésik Sándor. Ügyvezető igazgató: dr. Kárpáti Imre. Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401. Postafiókszá­IlilflUVurOrSZuUl m°k: lapkiadó 25; szerkesztőség 47. Telefon: (42) 11-277. Telex: 73-344. Telefax: 16-624. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329. Hirdetés: 10-150. Készült a Nyírségi ■■y i Nyomdában. Nyíregyháza, Árok u. 15. Felelős vezető: Görbedi László mb. igazgató. Terjeszti a Debreceni Postaigazgatóság, 4046 Debrecen, Bethlen u. 1. Telefon: (06-52) 12-111. Igazgató: dr. Kovács József. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivatalokban, hírlapüzletekben, hírlapkézbesítőnél és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., '•’Anrur-s 47 atm a p Brncc Lehel u. 10/a közvetlenül, postautalványon vagy átutalással a Postabank Rt. 219-98636021.02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 249 forint, negyedévre 747 forint, I^pmnapiiapiá^ évre 1494 forint, egy évre 2988 forint. Az áruspéldányok ára mindennap egységesen 9,90 forint. A terjesztéssel kapcsolatos észrevételeket és javaslatokat a Postaigazgatóság és a UGGtK. N N 11LAPJA postahivatalok intézik. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. Indexszám: 25059 HU ISSN 0133-2058. Ts Totóeredmények 2 ' ___. -j _ 14. HÉT 2, 1, x, x, x, 1, x, 1, 1, 1, 2, 1, 1, 1.