Kelet-Magyarország, 1992. március (52. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-30 / 76. szám

1992. március 30., hétfő SPORT Kelet-Magyarország 1 1 Hz egyenlítés megvan A döntő Komlón lesz Nyíregyháza (KM — Mán László). — A ha­zai meccset fel­tétlenül hozni kell a rájátszásban, ráadá­sul egyszer idegenben is nyerni kell a továbbjutás­hoz. Az első osztályú férfi kézilabda-bajnokságban, a Komló—NYVSC párviadalon az első találkozót otthonuk­ban a komlóiak nyerték. A második mérkőzés szombaton a bujtosi csar­nokban volt. A nyíregyházi­aknál Bácsi térde bedagadt, nem vállalta a játékot. Nem volt teljesen egészséges Be­rényi, sőt a két kapus, Bo- czák és Szabó sem. Ráadá­sul a juniorválogatott auszt­riai szerepléséről hazaérke­zett Erdélyi, a harmadik ka­pus ugyancsak megsérült. Így az előjelek nem voltak túlzottan kedvezőek. NYVSC—KOMLÓI BÁ­NYÁSZ 27:25 (13:13). Buj­tosi Szabadidő Csarnok, 800 néző, p.: Klucsó, Lekrinszki. NYVSC: Boczák — Tóth 2, Bellinger 2, Jarukovics 3, Kerekes 4, Krasznij 10 3, Mészáros. Csere: Erdélyi (ka­pus), Kun 2, Kapu, Berényi 4. Edző: Rácz Sándor. Kom­ló: Sevcov — Szentes 2. Ta­kács, Horváth 3. Tolsztihö'l, Czakó, Keszthelyi 6. Csere: Kulcsár (kapus). Papp 1. Né­meth 7. Degre. Edző: Ko­vács László. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4'3, illetve 2T. ötperces gólínség után az első félidőben hol az egyik, hol a másik csapat vezetett felváltva. A hazaiak véde­kezésébe gyakorta csúszott egyéni hiba, a kilépő játéko­sok rendre nem értek visz- sza, az így keletkezett üres területeket a vendégek jól játszották be. A támadások­nál nem volt elég türelem, néhány akciót elkapkodtak a mieink, és ziccerek is ma­radtaik ki. Szerencsére Szer- gej az első játékrészben nyolcszor is eredményes volt, így a szünetet döntet­lennel várhatta a két csapat. A második játékrész nyír­egyházi góllal indult, majd Szergej büntetőt hibázott. Berényi pár perc alatt négy fontos gólt lőtt. SZEKERES TIBOR FELVÉTELE Szerencsére ez nem törte meg a lendületet. Erdélyi kapussal az élen nagyszerű­en védekezett a »csapat, és négy góllal elhúzott (18:14). Majd emberhátrányba ke­rült, de Berényi kétszer a komlói kapuba talált, igaz, a vendégek is lőttek kettőt, de nem tudtak élni az előnnyel. Sajnos ezt követően kissé visszaesett a játék és a komlóiak a hajrában felzár­kóztak 25:24-re. Sőt, előny­ből gólt kaptunk, egy perc sem volt hátra, amikor 26:25-nél Tóth beállította a végeredményt. Csak egy eredmény az el­fogadható — hangoztatták játékosaiknak a nyíregyházi edzők. Ez így is volt, hiszen nyerni kellett ahhoz, hogy esély legyen a továbbjutás­hoz, a harmadik mérkőzés­hez. Ez persze elég nágv lé­lektani terhet jelentett, rá­adásul sok sérült is volt a csapatnál. Így nem lehetett igazán szellemes, könnyed játékot várni. A cél a győ­zelem volt, amit teljesített a csapat, a második félidő ele­jén pedig még jól is játszott. A döntés Komlón lesz a hét­végén, annak a meccsnek a győztese.játszhat majd az 5 —6. helyért. Karászon kikapott Kalló Labdarúgó megyei I. osztály Véget ért az ötfefvonásos dráma Bronzéremért játszanak a Nyíregyháziak Kaposvár (KM) — Ezt jelenti a pa­pírforma. Semmit! Az NB I-es férfi röplabdába j nok- ság elődötőjében, az itt nyúj­tott teljesítmény alapján a nyíregyháziaknak már régen tovább kellett volna jutni. Hiszen az NYVSC otthoná­ban kétszer is simán. 3:0-ra lelépte a Kaposvárt, idegen­ben pedig kétszer 3:2-re ve­szített. A négy meccs alapján a játszmaarány 10:6 volt a nyíregyháziak javára. Ez persze nem jelentett előnyt, hiszen az ötödik meccset le kellett játszani, mégpedig szombaton a somogyiak ott­honában. Kaposvár—NYVSC 3:2 (13, —8, 3, —5,- 1). Kaposvár, 1,1 ezer néző, V.: Békési, Hóbor. Kaposvár: Luksys, Pásztor, Kántor, Bürüs, Mészáros, Demeter. Cs.: Radó, Czotter, Vörös, Stefik. Edző: Laszczik Iván. NYVSC: Sztyepanok; Batai, Szilágyi L, Nyúl, Nagypál, Abdrahmanov. Cse­re: Drotár, Kánya. Edző Ba­lázs István. A nagy tét miatt idegesen kezdtek a csapatok, a nyír­egyháziak kaptak előbb láb­ra, ám a hajrát a hazaiak bírták jobban, és nyerték az első szettet. A következőt a vendégek, a harmadikat pe­dig nagyon simán a somogyi­ak. A negyedik játszmában kitűnően játszott az NYVSC, és sikerült az egyenlítés. így immár harmadszor jöhetett a mindent eldöntő ötödik játszma. Ebben sajnos me­gint a kaposváriak bírták jobban, és drámai nagy csa­tában jutottak végül a dön­tőbe, ahol a Szeged lesz az ellenfelük. A mieink a bronzéremért mérkőznek a Tungsram ellen. Legközelebb szerdán lép pályára a nyír­egyházi csapat, a Magyar Kupában az Újpestet fogad­ja a bujtosi csarnokban. BAKTALÓ- RÄNTHÄZA— NYÍRBÁTOR 2:1 (2:1). Bakta- lórántháza, 400 néző, v.: Adorján. Baktaló- rántháza: Virtás I. — Tóth, (Horváth), Barnucz, Hrobák, Borza, Kozma, Benlkő, Ma­ries, Gdovin, Sós, Virtás. Ed­ző: Gajdos Gábor. Nyírbátor: Szakács — Szegedi, Erdei, Tóth, Lukács, Salinger, Sza­bó, Simái, Magyar, Szilágyi, Szpodnyi. (Bécsi). Edző: Unchiás Demeter. Sok kiha­gyott hazai helyzet, nehéz győzelem. Gól: Maries, Vir­tás, illetve Magyar. SÉNYÖ—NYÍRTELEK 2:1 (1:1). Sényő, 200 néző, v.: Nagy S. Sényő: Rabcsák — Mészáros, Szi'kszai, Bunkóczi, (Novak), Valér, Szobonya, Mónus, Rubóczki, Balogh, Illák, (Noblok), Pataki. Edző: Kiss Miklós. Nyírtelek: Szőr — Joó, Puki, Hudák, Horváth, Farkas (Veress) Papp, Setét, Srrtil'ling (Lu­kács) Muri (Tóth), Szekré­nyes. Edző: Hudák Mihály. Lelkesen küzdő vendégek el­len nehezen nyert a hazai csapat. Gól: Pataki, Valér, illetve Szekrényes. TISZALÖK—FEHÉR- GYARMAT 0:1 (0:1). Tisza- lök, 400 néző, v.: Varga. Ti- szalök: Szőlősi — Aszalós, Gál, Pethe (Pente), Suha-i, Marozs, Csatlós, Kerekes (Vas), Zsoldos, Péntek, Lo- sonczi. Edző: Csáki Miklós és Bugya Ferenc. Fehérgyar­mat: Varga — Juhász A., Kiss. Kosán, Juhász Zs., Cse­repes, Gyüre, Tóth, (Szabó), Lőrincz, Ur, Domokos. Edző: Tapasztó Ferenc. a nagy iramú mérkőzésen csak a já­tékvezető nem tudott felnő­ni. Gól: Juhász Zs. ZÁHONYI VSC—ÜJFE- HÉRTÓ 1:2 (.0:1). Záhony, 400 néző, V.: Nagy F. Zá­hony: Rácz — Hajdú, Hege­dűs I., Galgóczi, Vass, Balá­zsi. Hegedűs II., Rajzinger (Dudás), Győri, Márton, Po­kol. Edző: Karasz Lajos. Üj- fehértó: Cziotka — Lácza S., Koskovics, Katona, Lácza J. (Lácza F.), Papp, Kukk (Haj­dú), Ur, Szalóki, Ludánszki, Lácza Gy. Edző: Kukk Zol­tán. A gyors csatárokkal szemben a hazai csapat vé­delme lassúnak bizonyult, s ez döntött. Gól: Galgóczi, il­letve Szalóki és Lácza J. IBRÁNY—KISLÉTA 4:0 (2:0). Ibrány, 500 néző, v.: Kozsla. Ibrány: Deák — Szi- ráki, Ignácz, Herman, Gyön­gyösi, Bárdi, Veres (Szász), Szentesi (Mátás), Kató, Mik- hárdi. Pap. Edző: Hermán László. Kisléta: Kulánda — Szőke, Simon, Magyar, Nyisz- tor, Herczku (Csehély), -Föl- desi (Bihari), Papp, Torna, Hajzer (Illés), Rézműves. Ed-ő: Pataki László. Okul­va a múlt heti hibából, az Ibrány az első félidőben el­döntötte a mérkőzést. Gól: Pap 2, Bárdi, és Kató. KÓTAJ—NAGYECSED 3:1 (1:0). Kótaj, 400 néző, v.: Ambrus. Kótaj: Hajdú — Ranhóczki (Oláh), Harsányi, Lingl, Sziszák, Müller (Ke- mecsei). Sánta, Mihályfalvi, Tóth, Ádámszki, Ferkó (Kiss), Major. Edző: Madali- na György. Nagyecsed: Tor- hán — Bujáki (Balajti), Tár­csa I., Gila, Kosa, Bíró, Czi- ne, Tarcsa B., Bojer, Petro- hai, Kulik. Edző: Kovács László. Kitűnő játékvezetés mellett megérdemelt hazai győzelem. Gól: Ádámszki, Ferkó és Oláh. TYÚKOD—CSENGEK 0:1 (0:0). Tyúkod, 300 néző, v.: Hekrman. Tyúkod': Kiss Zs. — Péter, Kasu, Nyéki, Czup- rák (Magos), Vaszili, Fekete, Vaszusz, Loredán, Kiss J. (Kiss Cs.), Kertész. Csenger: Kimpián — Tóth (Dindili- gán), Szilágyi M., Juhász J., Juhász P., Petriik, Osváth, Szabó, Szilágyi S., Eszenyi, Fehér. A fölényben játszó hazai csapat egy vitatható játékvezetői döntés áldozata lett. Gól: Osváth. NYÍRKÁRÁSZ—NAGY- KÁLLÓ 2:1 (0:1). Nyírkárász, 400 néző, v.: Bodnár. Nyír­kárász: Tóth J. — Kapin, Nyerges, Kántor, Tóth L., Czető, Pogorilján, Dudás, Szántó, Oláh, Fecáku (Kato­na) . Edző: Komáromi György. Nagykalló: Cziotka — Viszakai, Horváth, Kala­pos, Kígyóisi, Berettyán, Knasznai, Farkas B., Kaszab, Vágó, Katona (Tóth). Edző: Farkas Béla. A karásziak kitűnő, küzdelmes mérkőzé­sen fektették két vállra a listavezetőit. Gól: Tóth L., Oláh, illetve Farkas. Az állás 1. Nagykálló 19 15 1 3 42-14 31 2. Sényő 19 12 4 3 37-13 2* 3. Bl.-háza 19 12 3 4 64-25 27 4. Kisléta 19 10 4 5 28-21 24 5. Tiszaiak 19 9 4 6 26-27 22 6. Záhony 19 8 5 6 44-26 21 7. Üjfehértó 19 8 5 6 31-25 21 8. Nyírkárász 19 9 2 8 27-31 20 9. Ibrány 19 9 3 7 32-24 19 10. F.-gyarm. 19 9 — 10 37-44 18 11. Nyírbátor 19 6 3 10 25-33 15 12. Nyírtelek 19 4 6 9 23-33 14 13. Csenger 19 4 5 10 16-26 13 1Í. Kótaj 19 7 3 12 17-48 11 15. Nagyecs. 19 2 5 13 24-55 9 16. Tyúkod 19 3 3 13 19-45 9 így készülnek az olimpiára Nyíregyháza (KM) — A napokban tartotta ülését az NYVSC elnöksége, s egye­bek között beszámolókat hallgattak meg az olimpiára ■készülő sportolók felkészülé­séről. Mint ismert, hat ver­senyzőnek van esélye az olimpiai szereplésre, Ficsor József, és Molnár Tamás at­létáknak, Szabó Tünde úszó­nak, Harsági Andrea és Nagy Attila tollaslabdázók- nak, valamint Németh Lász­ló súlyemelőnek. Ficsor József szólt arról, hogy jól halad a felkészü­lésben, bár februári vírusos megbetegedése kissé vissza­vetette. Nagy elszántsággal edz, a világhírű csehszlovák versenyző-edző, Bugár Imre segítségével, aki lehet, hogy szintén indul az olimpián. Ahhoz kellene segítség, hogy Nyíregyházán közösen ké­szülhessenek. Molnár Tamás Amerikából hazatérve opti­mistán látott neki a felké­szülésnek edző-édesapja irá­nyítása mellett, korábban gondot okozó sérülése Pilkó doktor jóvoltából szépen ja­vul. Április-május körül kez­di meg a versenyidőszakot. Szűcs Csaba, az úszók ve­zető edzője arról tájékoztat­ta az elnökséget, hogy a biz­tos olimpiai résztvevő Szabó Tünde most Barcelonában a válogatottal amolyan hely­megismerő edzőtáborban vesz részt. A felkészülés kö­rülményei Nyíregyházán ko­rántsem mondhatóak ideá­lisnak az uszodai viszonyok, s a megfelelő edzőpartner hiánya miatt, így szükséges lenne a budapesti edzések biztosítása, melyhez anyagi támogatás szükséges. Pók István, az egyesület elnöke tájékoztatta a jelenlévőket, hogy a Dunapack Rt. egyéni szponzori szerződést kötött Tündével és edzőjével, Vaj­da Tamással, olimpiai érem esetén jelentős összeggel ju­talmazzák őket. Glückmann Pál, a súly­emelők vezető edzője . el­mondta, hogy Németh László felépült makacs sérüléséből, regenerálódva kezdte meg jó, hazai körülmények között a felkészülést, melyet edzőtá­borok sorozata követ. Az olimpia előtti megmérettetés április 22—26. között lesz Szekszárdon, az Európa-baj- nokságon. Sára Jenő a tollaslabdá- zókról szólt. Világszerte a selejtező versenyek tartanak, hiszen ez a sportág először szerepel az olimpiai prog­ramban, az indulásra jogo­sultak listája még verseny­ről versenyre változik, Har­sági Andrea pillanatnyilag szereplésre jogosító helyen áll, Nagy Attilát a szövetség korábbi vezetése nem indí­totta rangsoroló versenyeken, így neki nehezebb, bár nem reménytelen a helyzete. Egy jé napig futottak nyíregyházáról Ferihegyig Nyíregyháza í (KM) — Örül-' tek, megszállót-1 I tok, igazán ■ sportemberek, nem normálisok — ezekhez hasonló jelzőket használták azok, akik kíváncsiak voltak az első Kelet-magyarországi ultramaratoni táyjára, gmeiy Nyíregyházától Ferihegyig tartott, és 262,9 km volt. Szombaton reggel csípős idő fogadta a nyíregyházi- Kos­suth téren a huszonhat in­dulót, és azokat, akik kíván­csiak voltak ennek a tudo­mányos kísérletnek a rajtjá­ra. Kísérőgyerekekkel indult el a mezőny, hogy négy me­gyén át futva érkezzen meg a célba. A nyíregyházi rajtnál még együtt volt a teljes mezőny, szekeres tibor felvétele Vasárnap kora délelőttöt egymás után érkeztek be , a fáradt versenyzők a Malév sportcentrumába. A nagy esélyesek közül Kis-Király Ernő száztíz kilométer után feladta, így Bogár János biz­tosan győzött a szlovák ult­ramáratonisták . előtt. A do­bogóra' a következők állhat­ták fel: 1. Bogár János (Bé­jwmmmmmmm .......................................................... i Óriási Hqmmémi j I vár önre! i i i I E HÉTEN A LOTTÖ ÖTTALÁLATOS I | HALMOZOTT NYEREMÉNYE MAR | |130 millió forint! | i i ! i 1 \ 1 I w I | SZERENCSEJÁTÉK RT. A MAGYAR OLIMPIAI CSAPAT ARANY FOKOZATÓ TÁMOGATÓJA In... ......................-.................................. késcsaba) 25:24,00, 2. Milan Furin (VSZ Kosice) 25:36, 3. Stefan Sémán (VSZ Kosice).