Kelet-Magyarország, 1992. március (52. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-23 / 70. szám

1992. március 23., hétfő SPORT Kelet-Magyarország 11 Nagy torok fölény, két magyar ezüst szabadfogású birkózógála Az egyik ezüstérmes magyar. Mészáros, mögötte az ukrán Motrovics. SZEKERES TIBOR FELVÉTELE Hét gólt láthattak Fehérgyarmaton Megyei I. osztály Nemzetközi Nyíregyháza (KM — Mán László) — Az ukránok ala­posan elkéstek, pénteken es­te a mérlegelés után érkeztek meg. Pedig nem nekik kellett a legtöbbet utazniuk Nyír­egyházára, hiszen Ázsiából is jöttek vendégek a Duna- pack Kupa — Káli László- emlékversenyre, a nemzetkö­zi szabadfogású birkózótalál­kozóra. Végül tíz nemzet majd száz versenyzője lépett sző­nyegre a Bujtosi Szabadidő Csarnokban leterített három szőnyegre. Ez a rangos ta­lálkozó az utolsó igazi erő­próbát jelentette a májusi, kaposvári kontinensbajnok­ság előtt. Szombaton a tíz súlycso­port csoportmérkőzéseit ren­dezték igencsak családias hangulatban. Pedig világ- és Európa-baj nők ok' sorát lát­hatta volna a nyíregyházi közönség. Sajnos hiába van felszállóágban megyénkben ez a régi. és nagyon eredmé­nyes sportág, az érdeklődés nem volt arányban a színvo­nallal. Pedig már szombaton is akadt csemege, a mérkő­zések között. A legnagyobb figyelem persze a mieink szereplését kísérte, akik kö­zül végül ketten jutottak a vasárnapi finálékba. Amikor is mindössze hu­szonnégy fizető néző volt kí­váncsi a programra. A hely­osztókat hamar lezavarták, itt három bronzérem jutott a magyaroknak. Tíz órakor jöhettek a döntők. A törökök bizonyára kellemes emlékek­kel távoztak megyeszékhe­lyünkről, hiszen a tíz döntő­ből hétben voltak érdekeltek, és végül hat elsőséget szerez­tek. Két arany jutott a ro­mánoknak, egy-egy pedig a csehszlovákoknak és az uk­ránoknak. A legszínvonala­sabb döntőt a százkilósok vívták, a junior világbajnok török Aslantas és a csehszlo­vák Mazac akciódus meccsét a török nyerte 10:3-ra. A vé­gére maradtak a magyarok. A 68 kilogrammban Elekes, és a csehszlovák Svajlenka öt percig kóstolgatta egymást pont nélkül. Jött a hosszabbí­tás, ahol az első pontig megy a küzdelem, sajnos ebben a csehszlovákiai bizonyult eredményesnek, egy mögé- kerülésért megkapta a győ­zelmet jelentő pontot. Az utolsó döntőt a 74 kg-osok vívták, itt Mészáros, és az ukrán európa-bajnoki ezüst­érmes Motorvics lépett sző­nyegre. Már csak 13 másod­perc volt hátra, amikor az ukrán ugyancsak mögékerü- léssel szerezte meg az elsősé­get jelentő pontot így ma­gyar arany nélkül ért véget a találkozó. Persze azért a mieink nem maradtak érem nélkül, hiszen a két ezüst mellett jutott három bronz is. Eredmények, 48 kg: 1. Ra- sovan Romica (román), 2. Hayretin Baydur (török), 3. Chon Hvan Yeoul (koreai), 4. Öváry László, 5. Maros­völgyi János. 52 kg: 1. Cour- deanu Constantin (román), 2. Viktor Jefteni (ukrán), 3. Cho Jong Hwa (koreai), 6. Biró László. 57 kg: 1. Remzi Musaoglu (török). 2. Ciufe- lescu Aurel (román), 3. Ryc- ky Hafner (svájci), 4. Nagy Béla. 62 kg: 1 Hüseyn Öztürk Nyíregyháza (KM — G. Dézsi Mária) — A baj­noki elődöntő második mérkő­zésére került sor vasárnap a Bujtosi Szabadidő Csarnok­ban a röplabda NB I-ben. Az NYVSC gárdája a pénte­ki, kaposvári 3:2-es vereség után magabiztos győzelmet aratott — a bajnokság alap­szakaszában nyújtott telje­sítménye alapján — a leg­jobb magyar csapatnak ki­kiáltott Kaposvári SSC'vei szemben. A három nyert meccsig tartó küzdelem állá­sa jelenleg 1:1. Az újabb fordulóra kedden, 17 órától a somogyi megyeszékhelyen kerül sor. NYVSC—Kaposvár SSC 3:0 (10; 11; 5). Nyíregyháza, 800 néző, v.: ifj. Kiss, Ju­hász. NYVSC: ADBRAH­MANOV, Sztyepanok, Batai, SZILÁGYI I., NYÚL, Nagy- pál. Csere: Drotár. Edző: Ba­lázs István. Kaposvár: Bü­rüs, Mészáros, DEMETER, Luksys, Radó, Kántor. Cse­re: Vörös, Czotter, Stefik. Edző: Lasztzik Iván. 1. Játszma: Gyors két pon­tot szerzett a Kaposvár, de a nyírségiek nem hagyták sokáig megtorlatlanul, és 3:2-re fordítottak. Innen kezdve belendültek a mie­ink és 7:2-ig meg sem áll­tak. Egy csöppnyi megtorpa­nás után lábrakaptak a ven­dégek. és kiegyenlítettek. Ezt követően a hazaiak ütötték be az első pontot, és 13:7-re növelték előnyüket. A játsz­malabdát már a focimeccs­ről megérkezett szurkolók ütemes tapsa mellett szerez­ték meg a „szparisok”, (15:10). (török), 2. Seo Min Kyu (ko­reai), 3. Martin Müller (svájci). 68 kg: 1. Jozef Svaj­lenka (csehszlovák), 2. Ele­kes Endre, 3. Oleg Drágán, 4. Podolszki Attila, 6. Orbán József. 74 kg: 1. Roman Motrovics (ukrán), 2. Mészá­ros István, 3. Berecz Sándor. 82 kg: 1. öztürk Selahattin (török), 2. Eldar Aszanov (ukrán), 3. Pekka Rauhala (finn), 4. Dvorák László. 90 kg: 1. Kenan Simsek (török), 2. Maul Mare (román) 3. Ba- csa Péter, 4. Tóth Gábor. 100 kg: 1. ömer Aslantas (tö­rök), 2. Milan Mazac (cseh­szlovák), 3. Kiss Sándor. 130 kg: 1. Güglü Zekerije (török), 2. Bogdan Poljak (ukrán), 3. Beszuki Marhulija (ukrán), 4. Glázer József, 6. Valenté- nyi Sándor. 2. Játszma: Nagy lendület­tel kezdtek a nyíregyháziak, de 6:2-nél mé^is Balázs ed­ző kért időt. A rövid pihenő után Szilágyi percei követ­keztek, aki a hálónál min­den megmozdulásával pon­tot szerzett csapatának. A vendégeken az időközben be­cserélt két játékos sem segí­tett. Tévesnek vélt bírói íté­letek borzolták a kedélyeket és ez a kaposváriaknak ked­vezett. Ettől függetlenül a szett végeredménye nem le­hetett kétséges, amihez Adbrahmanov vizet fakasztó leütéseivel járult hozzá, (15:11). 3. Játszma: A közönség már elkönyvelte az NYVSC győzelmét, de a higgadtab­bak tudták: ..Kaposvárott is így kezdődött”. Percekig 0:0 volt az eredmény, nem bír­tak egymással a csapatok. Nagypál ász-nyitása azonban megtörte a jeget, és a hazai­ak innen kezdve megállítha­tatlannak bizonyultak. A vendégek idegesek lettek, edzőjük sárga lapot is ka­pott, és már a kikért idő sem segített rajtuk. Aztán 14:4-es állásnál a közönség „mindenki tapsoljon” jelsza­vára végül a harmadik mér­kőzéslabdát értékesítették a hazaiak, (15:5). Balázs István: A tét meg- látszódott a mérkőzés szín­vonalán, főleg a kezdeti sza­kaszban. Ügy érzem a Ka­posvár már a következő ta­lálkozóra tartogatta az ere­jét. Lasztzik Iván: Két kulcs- játékosom is sérülten ját­szott, így nehéz volt egy tel­jes csapattal felvenni a ver­senyt. KISLÉTA—SÉ- NYÖ 0:1 (0:1). Kisléta, 150 né­ző, v.: Vida. Kis­léta: Ándrejev — Szőke, Magyar, Papp, Nyisztor, Bihari, Ujfalusi (Orgován), Illés (Csehéj), Tomah, Földesi, Rézműves. Edző: Pataki László. Sényő: Rabcsák — Mészáros, Szik- szai, Bitnkóczki, Mónus, Szo- bonya, DubócZki. Illőik, Ka- nyári (Pataki), Valér (Krob- loch), Balogh. Edző: Kiss Miklós. Szép góllal nyertek a vendégek a hazaiak ellen, ákik egyáltalán nem hason­lítanak már az őszi csapatra. Gól: Mónus. NYÍRBÁTOR—KÓTAJ 5:2 (2:1). Nyírbátor, 300 néző, v.: Hajdó. Nyírbátor: Sza­kács — Szegedi (Magyar); Komáromi, Erdei, Lukács, Sachinger, Szabó, Simái, Munkácsi (Tóth), Szilágyi, Szpodnyi. Edző: Unchiás De­meter. Kótaj: Hajdú —Ran- kóczki, Harsányt, Sántha, Liogl, Müller, Ferkó, Tóth, Fogarasi (Kemecsei), Ádámszki, Mihályfalvi. Ed­ző: Madalina György. Biztos hazai győzelem. Gól: Szabó, Szpodnyi, Simái, Magyar 2, illetve Ádámszki, Ferkó. IBRÁNY—TYÚKOD 3:0 (0:0). Ibrány, 300 néző, v.: Király Gábor. Ibrány: Deák — Szirákí, Iignácz, Hermán, Gyöngyösi (Veres), Szentesi (Mátyás), Bárdi, Darai (Daj­ka), Kató, Mikhárdi, Papp. Edző: Hermán László. Tyú­kod: Kiss Zs. — Péter, Bota, Kiss Cs., Magos. Kiss J. Bo­csi, Czuprák (Nyéki), Va- szusz. Fekete, Turkai, Ker­tész. A hazai csapatnak egy félidő kellett ahhoz, hogy rá­jöjjön, hogy ez nem egy ed­zőmérkőzés. Gól: Darai 2, Dajka. NAGYKÁLLÓ—ZÁHONY 1:0 (0:0). Nagykálló, 150 né­ző, v.: Zahorán. Nagykálló: Cziotka — Viszokai, Hor­váth, Kulenda. Kigyósi, Be- rettyán. Farkas. Kaszab, Vá­gó, Katona. Tóth (Tréfán). Edző: Farkas Béla. Záhony: Rácz — Dudás (Hegedűs I.), Hegedűs, Hajdú, Vass, Balő- zsi, Galgóczi (Gerzsovin), Győri, Márton, Pokol, Raj­zinger. Edző: Karasz Lajos. Jó mérkőzésen kemény küz­delemben győzött a hazai csapat. Gól: Kaszab. FEHÉRGYARMAT— NYÍRKÁRÁSZ 4:3 (3:2). Fe­hérgyarmat, 300 néző, v.: Kerezsi. Fehérgyarmat: Czomba — Piros (Papp S. B ), Kiss. Kosán, Juhász Zs., Cserepes, Gyüre, Juhász A., Lőrincz, Űr (Szabó), Domo­kos. Edző: Tapasztó Ferenc. Nyírkárász: Tóth J. — Ka- piin, Nyerges, Tóth L., Czető, Pogorilják, Dudás, Szántó, Fecsku, Oláh (Rácz), Major. Edző: Komáromi György. Végig jól küzdő ellenfelet győzött le a hazai csapat. Gól: Lőrincz 2, Domokos, Kiss (11-esből), illetve Fecs­ku (tizenegyesből). Szántó, Czető. NAGYECSED—CSENGEK 2:2 (0:1). Nagyecsed, 300 né­ző, v.: Mónus. Nagyecsed: Tarhán — Gyila, Tarcsa G., Biró, Fácska, Bujáki, Tarcsa B., Kosa. Petrohai, Kulik, Képíró (Fehér). Edző: Ko­vács László. Csenger: Mándi — Juhász P.. Petrik, Szilá­gyi M., Juhász J., Tóth, Din- diligán, Ozsváth, Fehér, Szi­lágyi S., Eszenyi. Edző: Moldvai János. Küzdelmes mérkőzésen döntetlen szüle­tett. Gól: Petrohai 2, illetve Fehér, Szilágyi S. NYÍRTELEK—TISZALÖK 0:0. Nyírtelek, 200 néző. v.: Lőrincz. Nyírtelek: Szőr — Jó, Dankó, Hudák (Veres), Horváth, Farkas, Papp, Pu- ki, Szekrényes (Lukács), Muri, Setét, Schmillig. Edző: Hudák Mihály. Tiszalök: Szőlősi — Aszalós (Pethe), Gál, Szurkos (Zsoldos), Sal- lai, Marozs, Csatlós, Vass, Péntek, Losonczi, Bugya. Edző: Csáki Miklós. Irreális talaj, szerencsés vendégcsa­pat.. ÜJFEHÉRTÓ—BAKTALÓ- RÁNTHÁZA 2:1 (1:1). Üjfe- hértó, 300 néző, v.: Nagy. Űjfehértó: Cziotka — Lácza S., Koskovits, Katona, Lácza J., Papp, Kukk (Lácza F.), Urr, Szalóki, Ludánszki, Lácza Gy. .(Hajdú). Edző: Kukk Zoltán.^ Baktalóránt- háza: Virtás I. — Borza, Barnucz, Benkő, Tóth, Koz­ma, Kapin (Juhász), Maries (Kodák), Gdovin, Sós, Virtás II. Edző: Gajdos Gábor. Megérdemelt hazai győze­lem. Gól: Lácza Gy., Szaló­ki. illetve Gdovin. MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Nagykálló 18 IS 1 2 41-12 31 2. Sényő 18 10 4 4 35-12 26 3. Baktalór. 18 11 3 4 62-24 25 4. Kisléta 18 10 4 4 28-17 24 5. Tiszalök 18 9 4 5 26-26 22 6. Záhony 18 8 5 5 43-24 21 7. Ojfehértó 18 7 5 6 29-24 19 8. Nyírkárász 18 8 2 8 25-30 18 9. Ibrány 18 8 3 7 28-24 17 10. Fehérgy. 18 8 — 10 36-44 16 11. Nyírb. 18 6 3 9 24-32 15 12. Nyírtelek 18 4 6 8 22-31 14 13. Csenger 18 3 5 10 15-26 11 14. Tyúkod 18 3 3 12 19-44 9 15. Nagyecs. 18 2 5 11 24-52 9 16. Kótaj 18 3 3 12 14-48 9 Lelépett Postások /O Nyíregyháza aY n (KM — G. Dézsi •il M.) — Így kel­/l lett volna már-------*— két" hete is, és akkor nem a körmünket rág­va ülünk a lelátón a meccs kezdeténél. Hogy miről van szó? Megnyerte a harmadik találkozót a Nyíregyházi So- tex-Tanárképző NB I-es fér­fi kosárlabdacsapata a Pécsi PTSE-vel szemben. A három győzelemig tartó sorozat ál­lása ezzel 2:1-re módosult, de még mindig a Postás ve­zet. Szerdán lesz a harmadik mérkőzés a baranyai megye- székhelyen 17,30-tól. Nyh. Sotex-TK—Pécsi PTSE 102:78 (51:26J+ Nyír­egyháza, 500 néző, v.: Pá­zsitka. Kóthay. Sotex-Tanár- képző: TARÁSZOV 25/3, Be­de 13/3, SKURIN 27/3, Sitku 8, Szalai 17. Csere: Kis 6, Szemerszki 3, Makrai, Mé­száros, Boiler. Edző: Schrei­ber József és Kovács Tibor. Az eredmény alakulása: 7. perc: 20:2, 11. p.: 26:15, 16. p.: 39:19, 25. p.: 59:32, 30. p.: 78:43, 37. p.: 98:68. A bemelegítésnél már úgy üdvözölték egymást a játé­kosok, mint a legjobb have­rok. Nem tűnt fel, hogy tud­ják, mekkora a tét. Az első félidőben aztán a Sotex ko­sarasai bebizonyították, tisz­tában vannak vele, 5 perc alatt állva hagyták ellenfe­lüket. Ekkor kezdett magá­hoz térni a pécsi gárda, és főleg Rab révén hárompon­tosokkal próbálta a hátrá­nyát csökkenteni. A játék­rész derekán egy-ikét percre megzavarodtaik a mieink. Felállt védelem ellen nem jöttek be a figurák, nem ju­tottak dobóhelyzetekhez. Szalai támadó-lepattanóból szerzett kosarával magához ért a TK, és onnan kezdve iáját, gyorsindításos játéku­kat játszva jelentős előnnyel értek pihenőre. A második húsz perc ele- én egyik csapat sem talált i kosárba, de Taraszon meg- örte a gólképtelenséget. Et- ől kezdve öcömjátékot lát­tattak a nézők. A két ide­Sitku zsákolás közben. genlégiós — Skurin és Tara- szov — ellenállhatatlanul játszott, és ebben a itöbbi Sotex-játékos is partnernek bizonyult. Végeredményben magabiztos játékkal, nem várt nagy különbségű, meg­érdemelt győzelmet szerez­tek a nyírségiek. Schreiber József: — A mai meccsen végre megmutat­hattuk, hogy mi jobb csapat vagyunk. Bízom benne, hogy szerdán a pécsi közönségnek is lesz alkalmunk ezt bebi­zonyítani. Tudósítóink voltak: Ko- lodzei Tamás, Láda Ber­talan, Mészáros László, Molnár Károly, Muri Já­nos, Nagy László, Rad- ványi Ferenc, Sitku József, Somogyi József, Tóth At­tila és Varga László. Ügyeletes munkatársa­ink: G. Dézsi Mária, Mán László és Tapolcai Zol­tán. Egyenlítés hazai pályán Fokozatosan lendültek játékba r——---------------------------1 . Óriási m/erentém/ 00 I vár Önre! i I l E HÉTEN A LOTTÓ ÖTTALÁLATOS | HALMOZOTT NYEREMÉNYE MÁR | S115 millió forint! \ j # j SZERENCSEJÁTÉK RT. A MAGYAR OLIMPIAI CSAPAT ARANY FOKOZATÚ TÁMOGATÓJA